robo

New Holland TD5050

Polecane posty

robo    0

Witam mam rocznego new hollanda td5050 niedawno kupiłem bronę wirnikową akpil tornada 3m do siewu używam siewnika poznaniak 3m zastanawiam się czy ciągnik poradzi sobie jakbym dokupił hydropaka do akpila i złożył zestaw może ktoś ma doświadczenie w tym temacie

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniellll    3

Powinien dac rade z tym zestawe ,ja mam agregat bierny z hydropagiem + siewnik poznaniak 2,7m a to wszystko zaczepiałem do ursusa 912 i dawal sobie rade chociasz był bez przedniego napedu . Ile ma koni twój ciagnik i czy ma przedni balast

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

jak daje radę z brona to i z siewnikiem też da :blink:

a jak przód się nie będzie dobrze trzymał to dołozysz obciążenia, ale myslę że 300kg na przód jest wystarczajace :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie da rady w moim agregacie aktywnym 3m+siewnik amazon D8 ursus 1234 turbo miał ciężko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniellll    3

Nie porównuj ursusa do zachodniego ciagnika :blink: dlaczego ; bo ursusy maja liczone konie mechaniczne na silniku a zachodnie na wałku wom .I jak przyjdzie co do czego to ursus 30 procent traci mocy.

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mój ursus miał na koła podane skandynawskie wersje tak mają :lol: Jak wom był ustawiony na 1000 nie dawał rady jak przestawiliśmy na 500 to dawał sobie radę ciężko miał ale dawał radę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

e mysle że 95km da radę z 3m :P u mnie jest jd nie wiem jaki model(3xxx) stary ciągnik to ciągnie 5skib i z broną aktywną 3m jak wymienili żeby na nowe po gliniastym terenie(takie pola też mają) to nie dawał rady traktor a ma ponad 120km, więc ucieli o połowę zęby i tak robią :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ursus na glinie ledwo dawał radę, podnieść też miał trochę trudno mimo hydrauliki boscha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo    0

brona waży 1500+siewnik450 no i hydraulika + 300kg zboża

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario81    117

Od ziemi tego zestawu nie oderwiesz.Ponad dwie tony na ten ciągnik to jest stanowczo za dużo.Miałem ursusa 1224 i w lżejszym zestawie miał co robic.Kolejna sprawa tylni tuz w TD nie nalezy do zbyt masywnych.Do odważnych świat należy :blink: .Powodzonka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

o kurcze, 2200kg na tylnym tuz :blink: ;[

z samą broną będziesz jeździł, td traktory nie należą do aż takich ciężkich traktorów :) a masz jakoś tak aby przymierzyć ten zestaw? u kogoś wziąść bronę i siewnik doczepić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Słuchaj kolego ja 1650kg brony takim samym ciagnikiem ot nie pwoiem podnosi bez problemu moze jeszcze 200kg wiecej by dzwignął, ale powiem Ci że na 2 kołach sie jezdzi z moim cieżarem ale ponad 2t na podnosnik to chyba do 140km ciapaja, a po drugie zwroc uwage na to że ciągnik jest na zwolnicy!


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To ja wam powiem że u mnie 2,5 T sam agregat <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

"maks95" nie porównuj maszyn do ciapajów o 2 krotnej mocy.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wiem mówię tylko że to nie jest jeszcze taki ciężki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sojka    0

witam użytkowników mam zamia4r kupić new hollanda Td5050 . moje gospodarstwo to 25 hektarów .jeśli chodzi o maszyny jakie mam to plug 4x35 zagonowy agregat uprawowo siewny 3m gruber 2,6 zwracam się zatem do posiadaczy takowych ciągników o opinie na ich temat i ewentualne sugestie. z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

to napisz na gadu do mnie to pogadamy, a ogólnie ciagnik jest OK.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

u mnie ma znajomy td95d to nie powiem fajny ciągnik ale jak na te 95km to po naszych polach troszkę górki to 5*35 lub 40 nie pociągnął, z 4pracuje :)

no ale 3,8litra pojemność mówi sama za siebie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

Ale w tej chwili produkują na silniku 4,5 i to chyba od mocy 70km do 110


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sojka    0

z tego co ja wiem to td 5050 ma 4,5 litrowy silnik i 95km waży coś ok 4000 kg prosty ciągnik byłem u dealera cena już jest tylko czekam jeszcze na opinie od użytkowników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lesbycool
      Witam w moim nh td5.85 wyskakują błędy 3141,3292 wyskakują na przemian podczas pracy co dziesięć minut co to może być


    • Przez Grzesiekc
      Witam jak w temacie czy ma ktoś informacje ile gazu wchodzi do układu klimatyzacji w NH TD95D ?
      Dodatkowo co może być uszkodzone jeżeli kompresor włącza się na krótko a po włączeniu pokrętłem nie działa ?
    • Przez Ziel
      Witam od 3 lat mam problem z hamulcami, ciągnik był kupiony nowy z gwarancją 1rok, wszystko było ok przez rok, po roku hamulce zaczęły się zapowietrzać. Najpierw jakimś cudem ciągnik potrafił wywalić płyn ze zbiorniczka po czym zapowietrzały sie hamulce, płyn dolałem i odpowietrzyłem (leje olej mineralny z serwisu) po odpowietrzeniu po jakims czasie to samo, wywali w losowym momencie plyn i juz d*pa. Sprawdzałem i wymieniałem membranę w układzie pneumatycznym, przejrzałem cala pneumatykę, nie wiem co robić, serwis też nie wie a nie mam zamiaru im odstawiać ciągnika na wymienianie wszystkiego po kolei bo to sam mogę zrobić. Jeśli ktoś miał taki lub podobny problem to proszę o pomoc.
    • Przez Mr_WW
      Witam, dzisiaj rano przy odpalaniu nh td5.85 pojawily się dwa błędy: 3003 i 14016. Przez pierwsze 5 sekund po odpaleniu wszystko było ok a potem obroty szybko wzrosły z 900 do około 1400 i tak się utrzymywały i wtedy też pojawiły się te kody błędów. Wyłączałem i włączałem silnik jeszcze z 3 razy i za 3 już było wszystko ok. Zastanawiam się co mogło być przyczyną? czy może to że było małe napięcie na aku, bo ciągnik stał ze 2 tygodnie i do tego był mróz z -6C ? Wcześniej takie błędy się nie pojawiały i generalnie nie było problemów przy odpalaniu.
      Zerknąłem sobie w internety i wyszło że 3003 to:
      Accelerator Pedal Signal - SOURCE LOW czyli Sygnał pedału przyspieszenia – ŹRÓDŁO NISKI
      lub:
      Foot Throttle Sensor -Signal Below Range Min. czyli Nożny czujnik przepustnicy – sygnał poniżej zakresu min.
      14016 to:
      The ADIC 5 volt reference voltage is too high - above 6 volts czyli Napięcie odniesienia ADIC 5 V jest zbyt wysokie – powyżej 6 V
      lub:
      Engine shutdown activated czyli Aktywowano wyłączenie silnika.
      Podsumowując mi to wygląda na zbyt niskie napięcie i świrowanie komputera z tego powodu chociaż z drugiej strony ciągnik nie miał większych problemów z odpaleniem... Może ktoś z was miał taką sytuacje?
       


    • Przez damian1994lub
      Witam. Problem w new holland td5050 z rewersem hydraulicznym. Po zrobieniu rewersu w neutralne polozenie ciagnik jedzie do tyłu. Po zaciagnieciu hamulca badz napotkaniu niewielkiej przeszkody zatrzymuje sie. Czy miał ktos podobny problem ? co z tym zrobic ? Po zgaszeniu ciagnika w pozycji neutralnej na włączonym biegu jest szarpnięcie.  Jak ciagnik jest zimny z  dużym oporem wchodzą biegi a nawet czasami nie idzie wbić biegu trzeba zgasić ciagnik włączyć bieg i dopiero odpalić i wtedy przełączyć rewersem kierunek jazdy.  Jak jadę i zmieniam bieg to jest wszystko ok. Przy zmianie kierunku jazdy rewersem tez powstaje szarpnięcie.  
      Bede wdzieczny za odpowiedz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj