Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem podnośnik w ursus1014

214 odpowiedzi na ten temat

#161 Share karino

karino

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 14:09

Problem podnośnik w ursus1014 Witam.
W zeszłym roku zakupiłem nowy wypust URSUSA 11024.Cena atrakcyjna, układy mechaniczne, łatwy w obsłudze i na co liczę w naprawie. Polecam ten model, mimo ostatniej usterki, którą w ramach gwarancji od momentu wykrycia do osttecznej naprawy usunieto w ciągu48 godzin. nie byłoby to nic szczególnego, gdyby nie fakt, że mieszkam ponad 400km( woj lubuskie) od serwisu i miejsca zakupu ciągnika w firmie z Kurzętnika i również 400km od Lublina, skąd w ciągu 12godzin miałem wszystkie części potrzebne do naprawy. Serwisanci p. Adam i p. Krzysztof wzorowo rozprawili się z całą logistyką i wymianą. Po prostu życzę wszystkim, którym przytrafi się poważna awaria w polu takiej pomocy ze strony Serwisanta. NIe wiem, czy mogę, aby nie zostać posądzonym o krypto reklamę, ale zainteresowanym podam godnego polecenia, uczciwego sprzedawcę ciągników URSUS. W tych czasach kupić można wszystko i wszędzie, lecz, aby potem nie zostać pozostawionym samym z ewentualnym problemem..
Pozdrawiam i polecam nasze URSUSY, może trochę muszą nad nimi popracować, ale są świetne - no i co rzadko : NASZE.

KARINO.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem podnośnik w ursus1014 Dzisiaj, 05:27
  •  

#162 Share kamilrolnik18

kamilrolnik18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 24 marzec 2014 - 13:52

Problem podnośnik w ursus1014 może ktoś wie

#163 Share pawelscania13

pawelscania13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 24 marzec 2014 - 21:47

Problem podnośnik w ursus1014 U mnie w c 360 po wymianie tłoka podnosił tylko do oporu, tak samo nie dało się ustawić wysokości.. Tyle że u mnie nie dało się również go opuścić w żaden sposób.. Podpinaliśmy ciężary i nie poszedł w dół.. Jak się okazało z dźwigienki do podnoszenia pod deklem spadła sprężynka do opuszczania, założyłem sprężynkę i było wszystko ok..

Jeśli nie możesz ustawić, to może coś nie tak z tym rozdzielaczem, lipny Ci się trafił, albo tak samo jak u mnie, coś spadło przy zakładaniu..

#164 Share kamilrolnik18

kamilrolnik18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 25 marzec 2014 - 06:01

Problem podnośnik w ursus1014 no możliwe

#165 Share marcin999

marcin999

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 03 kwiecień 2014 - 14:12

Problem podnośnik w ursus1014 Panowie mam pytanko.
W moim u 1014 siłownik wspomagający ma za małe ciśnienie. Np. jak podepnę do ciągnika pług półzawieszany i wepnę się w gniazdo hydrauliki od siłownika wspomagającego to podniesie na łapach do góry ale koła od pługa już nie wypchnie (troszkę drgnie i koniec). Podnośnik jako tako podnosi i daje radę nawet w agregacie (agregat - dwa rzędy zębów, wałek z płaskowników z przodu, ciężki wał packera z tyłu + poznaniak zasypany łubinem ok. 200kg,) ale wiem że ten siłownik wspomagający mu w tym nie pomaga. Planuję zamienić siewnik na amazone d8 z większym zasypem i obawiam się że wtedy już nie da rady. Co to może być za przyczyna? pozdrawiam

#166 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 kwiecień 2014 - 14:24

Problem podnośnik w ursus1014 W takim przypadku podpinaj się pod złącze wywrotu lub zmień siłownik od koła na taki o większej średnicy.
Możesz też spróbować wymontować siłownik wspomagający.aby zapanowało wyższe ciśnienie w układzie.

#167 Share marcin999

marcin999

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 03 kwiecień 2014 - 14:35

Problem podnośnik w ursus1014 właśnie tak robię że podpinam się do wywrotu, ale mi chodzi o to żeby to chodziło tak jak fabryka to robi wtedy jak się podnosi łapy do góry i złapią opór powinno się wypychać koło od pługa, chyba właśnie takie przeznaczenie ma to wyjście. tak mi się wydaje.

#168 Share fioletowy

fioletowy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 16 czerwiec 2014 - 19:12

Problem podnośnik w ursus1014 mam pytanie, być może pojawiło się ono już wcześniej ale chciałbym się szybko dowiedzieć, czy podnośnik z ursusa 914/1224 będzie pasował do c-385? a jeżeli nawet będzie pasował to obejdzie się bez żadnych przeróbek?

Edytowany przez fioletowy, 16 czerwiec 2014 - 19:13.

#169 Share dcnt

dcnt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 16 czerwiec 2014 - 20:38

Kupiłem U1224, od czasu zakupu wymieniono pompę oleju na wydajniejsza, wymienione wszystkie filtry, zalana skrzynia nowym olejem z tym ze jest to olej przekładniowy gl-4 - nie wiem czy dobry ale jak hydraulika zaskoczy to wszystko śmiga aż milo.
Z okolic zaworu załączającego napęd na przód mam na stale wyprowadzony zegar w kabinie pokazujący ciśnienie w tymże układzie.

Problem jest następujący, jak nie ma stabilnego ciśnienia w okładzie mikropompki (czyli okolo 11-12 atm) nie działa również hydraulika zewnętrzna i podnośnik, dzieje się to ze tak powiem skokowo, tak jakby jakiś zawór odcinał dopływ oleju do obydwóch układów, a potem nagle zaczyna wszytko działać.

Gdzie szukać przyczyny, ktoś doradzi ?

Dodam ze kilka dni temu bez problemów zwinąłem 10 balotów sianokiszonki (potem spadł deszcz) i cały czas hydraulika działała, dziś kończyłem prasowanie resztek to na 12 bel było 4 postoje w oczekiwaniu na działanie hydrauliki,

Dla potomnych, bo problem dawno rozwiazany.

W srodku skrzyni na przylaczu pompy (odpowiedzialnej za cisnienie oleju zalaczania 4x4, WOM itd) znajduje sie kilkucentymetrowy kawalek wezyka i to byla jego wina byl pekniety i tedy zasysalo powietrze, uklad sie po prostu zapowietrzal.

Przy okazji zmienilem jeszcze w/w pompe i zalozylem wzmacniacz, przefajna rzecz.

Moze komus sie przyda.

#170 Share vw141998

vw141998

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Zainteresowania:!! RoLnIcTwO !! MoToRyZaCjA !!

Napisany 10 lipiec 2014 - 12:19

Problem podnośnik w ursus1014 Witam. Ma ktos jakiegoś znajomego lub ktoś sie zna dobrze na hydraulice ciagnikowej? Jak cos to zależało by mi zeby podac adres e mail aby pomoc w zdiagnozowaniu przyczyny ...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share Mario5

Mario5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 22 lipiec 2014 - 11:28

Problem podnośnik w ursus1014 Witam mam problem z podnośnikiem trzeba było gazować żeby podniósł masynę i nie trzymał wysokości podczas uprawy czy orki ale przy zgaszonym silniku maszynę trzymał cały czas ostatnio z dnia na dzień zaczął dodatkowo opadać podnośnik nawet przy zgaszonym silniku i pusty w kilka sekund opada do końca. Sprawdzałem ciśnienie pompy przy wyjściach i jest odpoweidnie. Czy przyczyną może być rozdzielacz?

#172 Share bomek7

bomek7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 12 wrzesień 2014 - 18:09

Witam! Mam problem z Ursusem 1224 przestał raptownie podnosić ,wymieniona pompa, stan oleju ok ,w końcu kupiłem cały plecak po regeneracji,dalej nic nie mam już pomysłu,co dalej mam robić

rolnik15

#173 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3454 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 12 wrzesień 2014 - 19:48

Filtr  sprawdzony? pompa  się  kręci  w  ogóle ?   wychodzi  jakiś olej  z  pompy?  odkręć  przewód  na  pompie  i  sprawdź 

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#174 Share bomek7

bomek7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 13 wrzesień 2014 - 13:25

filtr cały w kawałkach metalu,

rolnik15

#175 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3454 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 13 wrzesień 2014 - 18:47

Jakie  to  kawałki? czy  opiłki? ile  tego? 

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#176 Share grzesmaly

grzesmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 14 wrzesień 2014 - 22:59

Problem podnośnik w ursus1014 Bobra a teraz moze ktos mi podpowie bo juz mam dosc i rece mi opadly olej filtr nowy pompa daje 300atmosfer na przewodzie a ten dziad 385 juz ma drugi rozdzielacz po regeneracji pierwszy dawal 260 na kipowanie i rozwalalo uszczelniacze w pompie ten teraz daje 100 i pierdzielony ani podnosnik nie chce dobrze chodzic ani tur wolno i nie ma sily co moze byc przyczyna i ile ewentualnie kosztoje nowy rozdzielacz stary typ

#177 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 20 wrzesień 2014 - 21:32

Witam,ja swego czasu tez walczyłem z podnosnikiem w 1614,i sie poddałem.Podnosił bez problemu 1300kg ale 1450kg juz miał problem,wariował.Raz podnosił drugi raz nie a roznica to 150kg.Woziłem ten podnosnik po kilku firmach do remontu i wszyscy mowili ze jest oki.Montowałem i nadal lipa.Pompy nowe kupowałem ,rozdzielacze ,zawory i nadal nic.Mechanicy rozni byli i nic nie mogli zaradzic.

#178 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 786 postów

Napisany 20 wrzesień 2014 - 21:50

A  1014 da radę z agregatem 1370kg jak podaje producent? Mam jeden siłownik wspomagający ?

#179 Share andrzej80j

andrzej80j

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 21 wrzesień 2014 - 08:25

Witam

Mam taki problem z moim 1004. podnośnik działa ale albo podniesie do samej góry albo opadnie do samego dołu.

Co może być przyczyną dodam że przyczepe kipruje na wonych obrotach,filter wymieniony,olej jest,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share grzesmaly

grzesmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 24 wrzesień 2014 - 00:28

Witam,ja swego czasu tez walczyłem z podnosnikiem w 1614,i sie poddałem.Podnosił bez problemu 1300kg ale 1450kg juz miał problem,wariował.Raz podnosił drugi raz nie a roznica to 150kg.Woziłem ten podnosnik po kilku firmach do remontu i wszyscy mowili ze jest oki.Montowałem i nadal lipa.Pompy nowe kupowałem ,rozdzielacze ,zawory i nadal nic.Mechanicy rozni byli i nic nie mogli zaradzic.

a wez zeby ktos ci podniusl cisnienie na zaworze bespieczenstwa do 200 pompa powinna wytrzymac do 220 i nie powinno nic sie dziac ps jesli to gruber na sprezynie to tu jeszcze dlugosc maszyny robi wage moja 385 tez podniesie 6lap grubera na sprezynie ale tylko w celu sprawdzenia luzow na przodzie no i podnosnika a wykonoje to na wolnych obrotach

Witam
Mam taki problem z moim 1004. podnośnik działa ale albo podniesie do samej góry albo opadnie do samego dołu.
Co może być przyczyną dodam że przyczepe kipruje na wonych obrotach,filter wymieniony,olej jest,

a od czego to sie zaczelo bo albo rozdzielacz albo dzwigienka albo poprostu kros zle ustawil wysterowanie zle ustawione