Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem podnośnik w ursus1014

214 odpowiedzi na ten temat

#141 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3920 postów

Napisany 16 czerwiec 2013 - 21:55

Problem podnośnik w ursus1014 Ten zawór idzie przy odrobinie kombinacji wymontować i sworzniem sterować ręcznie i wtedy zobaczysz co się dzieje (wymontować z pokrywy podnośnika i zamontować tak aby można było go ręką sterować).

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem podnośnik w ursus1014 Dzisiaj, 01:31
  •  

#142 Share Stefano1

Stefano1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 16 czerwiec 2013 - 22:13

Problem podnośnik w ursus1014 Pytałem, bo czasem przez brak tych 5l oleju się różne dziwne rzeczy dzieją- np: nie ma czym wy kiprować przyczepy na kopcu z kukurydzą, gdy ciągnik stoi pod górkę :) Nie mam pomysłów, co to może być u Ciebie z tą hydrauliką.

Co do drgań podnośnika:

Skoro masz zawór odcinający pompki wspomagającej, to masz i pompkę wspomagającą :) Jeśli podnośnik drga tylko podczas podnoszenia i drgania podnośnika pokrywają się z drganiami cienkiej rurki wychodzącej z pompki wspomagającej, to wszystko jest ok.

Sadek- mówisz o zaworze odcinającym pompki wspomagającej?

Edytowany przez Stefano1, 16 czerwiec 2013 - 22:16.

#143 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3920 postów

Napisany 17 czerwiec 2013 - 20:57

Problem podnośnik w ursus1014 Jak dobrze pamiętam to do tego zaworu dochodzi rurka od mikropompki (zasilenie) wychodząca rurka to zasilenie tłoczkowej a cienka z tłoczkowej podłączona w okolicy blokowania opuszczania.

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#144 Share Stefano1

Stefano1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 18 czerwiec 2013 - 23:02

Problem podnośnik w ursus1014 To do sprawdzenia lepiej go po prostu wyjąć, dmuchnąć w zasilanie- ciśnienie powinno wypchnąć trzpień i ujść wyjściem z zaworu. Po wciśnięciu trzpienia zawór ma się zamknąć. Oczywiście wszystko ma być szczelne. Jak coś jest inaczej, to trzeba się udać po nowy zawór ;) Jak z zaworem wszystko jest cacy, to wystarczy go wyregulować (tj, trzpień zaworu ma być wciskany przez suwak rozdzielacza podnośnika w pozycji podnoszenia i ma się wysuwać w pozycji opuszczania i neutralnej) i cieszyć się działającym poprawnie obwodem pompki wspomagającej podnośnika.

#145 Share dcnt

dcnt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 19 czerwiec 2013 - 21:36

Problem podnośnik w ursus1014 dzieki pogodzie nawet nie ma kiedy zagladnac w ten zawor, jeszcze 4 dni i bedzie koniec sianokiszonki. raz lepiej raz gorzej ale jakos zmecze, potem trzeba bedzie dobrze poszukac co go boli.

#146 Share marcooo15

marcooo15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 10 lipiec 2013 - 21:31

Problem podnośnik w ursus1014 Witam panowie! Bardzo proszę o pomoc. walczę z moim podnośnikiem już kilka dni. Podnośnik podnosi ale bardzo bardzo wysoko i nie ma zamiaru się zatrzymać. regulowałem tą dźwignią zz tyłu ale reakcji nie ma. Chciałbym się dowiedzieć co jest odpowiedzialne za zatrzymanie ramion podnośnika na określonej wysokości czy to może ta dźwignia co wychodzi z tylnego mostu ma w jakiś sposób zatrzymać podnośnik czy szukać w innym miejscu przyczyny. dodam że pompa jest ok kiper działa bez zarzutów podnośnik też ładnie podnosi i opuszcza tylko że niestety bardzo wysoko.

#147 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3920 postów

Napisany 10 lipiec 2013 - 21:49

Problem podnośnik w ursus1014 Dodałem do Swojej galerii zdjęcie jak to wygląda od środka (powinno Ci naświetlić sytuację) tylko trzeba poczekać aż moderator zatwierdzi zdjęcie.

Zdjęcie po zaakceptowaniu znajdziesz tu : http://www.agrofoto....=user&user=1984

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#148 Share Stefano1

Stefano1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 10 lipiec 2013 - 22:56

Problem podnośnik w ursus1014 Marcooo- jaką dźwignią z tyłu?

Maksymalne uniesienie ramion podnośnika ustawia się wkrętem regulacyjnym widocznym po wykręceniu korka z tyłu obudowy podnośnika, po lewej stronie. (pod korek może być wpięte gniazdo od spływu oleju) Wkręcając wkręt obniża się wysokość podnoszenia. Wykręcając zwiększa.

Tak w skrócie jak to działa: Krzywka znajdująca się na wale ramion podnośnika, wypycha dźwigienkę ogranicznika która przez cięgno zamyka rozdzielacz. Śrubką widoczną przez wspomniany korek,ustawia się odległość dźwigni ogranicznika od osi wału ramion podnośnika. Tym samym, przyśpiesza lub opóźnia styk dźwigienki z krzywką.

#149 Share marcooo15

marcooo15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 17:22

Problem podnośnik w ursus1014 koledzy dzięki za zainteresowanie moją sprawą. Tym wkrętem regulowałem już wielokrotnie i jak wkręce tego wkręta to podnośnik się zatrzyma na określonej wysokości ale gdy już opuszcze to podnośnik nie reaguje tzn nie chce podnieść. dopiero po ponownym wykręceniu podniesie ale bardzo wysoko. mam nadzieje że możecie sobie wyobrazić mój problem. może to z tą krzywką i tymi dźwigienkami coś nie tak ale wedłóg mnie wszystko pracuje jak powinno. Nie wiem czego się już czepić.

#150 Share Stefano1

Stefano1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 23:28

Problem podnośnik w ursus1014 Po maksymalnym podniesieniu masz jeszcze luz na wale ramion podnośnika? (tj, czy wewnątrz, ramie podnośnika nie zapiera się o obudowę, czy ma jeszcze luz. ) Jak jest luz(możesz jeszcze minimalnie unieść ramiona ręcznie) , to tak ma być. Tym wkrętem o którym pisałem w poprzednim poście nie ograniczysz wysokości podnoszenia o np: połowę, bo nie pozwala na to kształt krzywki. Można jedynie dokonać drobnych korekt max. położenia ramion.

Trochę się już pogubiłem... Twój problem polega na zbyt wysokim maksymalnym położeniu ramion (np: podnośnik gnie Ci podłogę w kabinie) czy braku regulacji wysokości podnoszenia (podnośnik działa w systemie 0-1 albo nic, albo full ) ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share marcooo15

marcooo15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 20:05

Problem podnośnik w ursus1014 Właściwie to mam oby dwa te problemy ale największym problemem jest to że podczas podnoszenia podnośnik zachowuje się tak jakby nie puszczał przelewu i olej cały czas ciśnie na cylinder. podejżałem dzisiaj u znajomego bo też robił remont podnośnika i zauważyłem że tą krzywke na wale podnośnika ktoś odwrotnie założył u mnie więc to chyba jest przyczyna tego problemu Tak mnie załatwił "mechanik" który rzekomo podnośniki składa już z zamkniętymi oczami a teraz trzeba po nim poprawiać.

#152 Share kamilrolnik18

kamilrolnik18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 06:58

Problem podnośnik w ursus1014 Tematy połączone

Witajcie :)
Mam taki problem przy swoim podnośniku od pewnego czasu drgał mi podnośnik podnosił i opuszczał.
Po remoncie podnośnik rozdzielacz , cylinder , tłok itd podnośnik podnosi ale jest taki dylemat. gdy dźwignie przestawiam
do podnoszenia to podnosi na maksa od razu i gdy chce opuścić to przesuwam dźwignie i w pewnym momencie opuszcza..
nie mogę podnośnika ustawić na dowolnej wysokości tylko na maksa od razu podnosi a gdy chce opuścić to nie ma żadnej
reakcji tylko w pewnym momencie opuszcza i to szybko . co mam zrobić? wszystko jest po wymianie nawet pompa :mellow:

Edytowany przez KRISTOFORn, 13 lipiec 2013 - 08:05.

#153 Share Stefano1

Stefano1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 08:37

Problem podnośnik w ursus1014 marcooo- nie pamiętam, czy da się te krzywki odwrotne założyć. Jeśli istnieje taka możliwość, to może być przyczyna. Tak czy siak-proponuję zwalić plecak na glebę w celu dokonania sekcji zwłok ;)

kamilrolnik- czy na każdej regulacji podnośnika (ciśnieniowej, pozycyjnej, mieszanej i siłowej) dzieje się tak samo?

#154 Share marcooo15

marcooo15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 14 lipiec 2013 - 18:59

Problem podnośnik w ursus1014 Problem rozwiązany;) miałem racje okazało się że tą krzywke na wale ktoś źle obrócił. Wystarczyło zdemontować ramiona wyciągnąć wał i obrócić krzywke o 180 stopni. teraz wszystko śmiga aż miło:) pozdrawiam i dzięki za pomoc

#155 Share nitek

nitek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 08 sierpień 2013 - 12:41

Problem podnośnik w ursus1014 podepnę się pod temat, podczas pracy w lesie, tzn. zrywki dłużycy, podnośnik opadł i nie da rady podnieść nawet 100 kg, na pusto podnosi, jak zgaszę ciągnik to podnośnik od razu opada,wywrotu też nie ma.

#156 Share Hubert21

Hubert21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 10:02

Problem podnośnik w ursus1014 witam mam problem z podnośnikiem przy swoim ursusie 1224 ponieważ gdy podniose do samej góry to nieraz nie chce mi opuścić i musze wyjść z tyłu i puknąć w tą śrubę od przelewu od siłownika pomocniczego i gdy uniosę do góry to czuć że aż silnik zchodzi z obrotów

#157 Share Stefano1

Stefano1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 13:59

Problem podnośnik w ursus1014 Ogranicznik może za późno iść w robotę. Wkręć nieco śrubkę o której pisałem w poście #148

#158 Share Hubert21

Hubert21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 17:02

Problem podnośnik w ursus1014 Stefano1 czy to jest ten korek do którego podpięty jest ten wąż od siłownika pomocjiczego

#159 Share Stefano1

Stefano1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 20:33

Problem podnośnik w ursus1014 Tak, ten wąż i wszystkie inne powroty, spływy itp. zależnie od modelu :)

Edytowany przez Stefano1, 17 grudzień 2013 - 20:33.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share kamilrolnik18

kamilrolnik18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 12:22

Problem podnośnik w ursus1014 witam wszystkich.
mam ciągły problem z podnosnikiem w ursusie 1014 ponieważ po wymianie tłoka cylindra itd podnosnik podnosi i trzyma ładnie pięknie ale nie mogę ustawić wysokości podpietego sprzętu. jak rurze dźwignią to podnosi tylko na maksa a na pewna wysokość nie mogę. rozdzielacz był po regeneracji. mecze się z tym i może wiecie o jakieś dobrej firmie co regeneruje podnosnik.?

Edytowany przez kamilrolnik18, 23 marzec 2014 - 12:27.