Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem podnośnik w ursus1014

214 odpowiedzi na ten temat

#61 Share XaWi

XaWi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 14 marzec 2012 - 20:44

Problem podnośnik w ursus1014 Ja miałem taki przypadek ze dzwigienka przy rozdzielaczu była peknieta i olej byl tloczony caly czas na wyjscie hydrauliki trzeba sciagnac podnosnik i zobaczyc bo tak to nic nie zrobisz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem podnośnik w ursus1014 Dzisiaj, 07:11
  •  

#62 Share Bazalt

Bazalt

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, motoryzacja, elektryka

Napisany 15 kwiecień 2012 - 23:14

Problem podnośnik w ursus1014 panowie mam problem, w 1212 z racji wieku i zużycia musiała zostać wymieniona pompa, filtry były i są czyste, olej jest nowy. Problem leży w tym że podczas podnoszenia podnośnika szarpie nim i podnosi bardzo powoli.
W zeszłym tygodniu można było podnieść phx'a teraz nawet go nie drgnie, ciągnik nie pracował samo przeszło.
Chciałem zaczepić ruską talerzówke na kołach, kiper nie podniesie, wyje ale nie podniesie. Co się mogło stać?
Edit, rozdzielacz był czyszczony, były w nim opiłki metalu

Edytowany przez Bazalt, 15 kwiecień 2012 - 23:16.

#63 Share zenon385

zenon385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 19 kwiecień 2012 - 19:59

Problem podnośnik w ursus1014 Jak dla mnie to jest tylko wina rozdzielacza <_< napewno jest dobry?

#64 Share MichalP

MichalP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Zainteresowania:Kompy i rolnictwo :-)

Napisany 13 maj 2012 - 16:56

Problem podnośnik w ursus1014 hej. mam taki problem po rozgrzaniu się ciągnika, na wolnych oborach nie jestem wstanie podnieść agregatu, ani go złożyć. Musze mu dawać po garach. Myślałem ze to olej bądź pompa, ale ostatnio jak robiłem w polu przerzedzałem przez miedze i .... nagle podnośnik ożył tzn przez jakiś czas mimo rozgrzania podnosił tka jak na zimnym. Czytałem w jednym z tematów ze może być w inny zawór, i teraz pytanie który należało by wymienić. Posiadam 912 a części będę kupował w techrolu w ożarowie. Mógłby mi ktoś podpowiedzieć który dokładnie kupić?

#65 Share markus02mb

markus02mb

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów
  • Zainteresowania:nowe technologie motoryzacja muzyka , rozkręcanie wszystkiego co ma śrubki

Napisany 14 maj 2012 - 14:01

Problem podnośnik w ursus1014 Możliwe że to zawór bezpieczeństwa cylindra , ja tak miałem ze on cały czas puszczał olej był otwarty :o , jest on na pokrywie podnośnika . Możesz sprawdzić czy to jego wina przez odkręcenie śróby gdzie jest odpływ oleju pod wyjściami szybkozłączy, jeśli tam będzie leciał olej gdy będziesz podnosił jakieś narzędzie to znaczy ze ten zawór jest winny. Zawór puszcza jeżeli jest przeciążenie np: przejazd przez miedzę z ciężkim pługiem itp. Ale najpierw sprawdz :)

#66 Share Bazalt

Bazalt

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, motoryzacja, elektryka

Napisany 12 lipiec 2012 - 18:42

Jak dla mnie to jest tylko wina rozdzielacza <_< napewno jest dobry?

Zrobiliśmy tak, wymieniliśmy cały podnośnik, z rozdzielaczem, ramionami, no cały. Odpukac działa. Jeszcze powiem wam ciekawostke, kupiliśmy nowa pompe do podnośnika na samym początku, i jak są dwa kolanka, jedno idzie do podnośnika a drugie przez kruciec do skrzyni, to drugie było szersze i tam pompa łapała lewe powietrze. Załozyliśmy starą.

Edytowany przez Bazalt, 12 lipiec 2012 - 18:43.

#67 Share zenon385

zenon385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 12 lipiec 2012 - 19:38

Problem podnośnik w ursus1014 Właściwie to zauważyłem że jak jechałem dłuższą trasę z wyłączoną pompą to potem po jej włączeniu nie było reakcji..Dopiero gdy wpadł w dziurę to wszystko zaczęło działać lub jak przygazowałem(raz mi się to zdarzyło) i wychodzi na to że jest to wina tego zaworu bezpieczeństwa może u Ciebie kolego też ma on winę? chociaż ty wymieniłeś cały plecak więc ten zawór także?

#68 Share matiu1224

matiu1224

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo. internet

Napisany 07 wrzesień 2012 - 08:13

Problem podnośnik w ursus1014 Witam. Mam problem z pompą od hydrauliki najpierw wycinało uszczelniacze przez 5 razy, ostatnio oderwało mi przedni dekiel ten co jest przykrecony na 2 śruby 5mm oderwało go i uszkodziło simering założyłem nowy simering i wczoraj mi odmowa to samo tym razem śrub nie uszkodziło tylko dekiel uszkodziło i dziś już kupilem nowa pompę i bd ja zakładał i teraz jest pytanie co może być przyczyna właśnie takich objawów bo co mechanik to mówi co innego i dalej niewiem co może być przyczyna. Byłbym wiedzieczny za szybkie odpowiedzi

#69 Share Daniel-d113

Daniel-d113

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo mechanika maszyn rolniczych

Napisany 07 wrzesień 2012 - 21:46

Problem podnośnik w ursus1014 Słuchaj odnosnie tej pompy masz cos z zaworem zlewowym lub bespiczenstwa niema obigu wiec niezakładaj nowej bo bedzie po niej musisz zdemotowac podnosnik niema inej opcji przerabiałem ten temat wiec mam doswiadczenie jesli ktos ma problem z podnosnikami w ursusach od 912 do 1614 do piscie pomoge

#70 Share matiu1224

matiu1224

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo. internet

Napisany 11 wrzesień 2012 - 12:10

Problem podnośnik w ursus1014 To jednak nie wina zadnego z zaworów tylko juz rozdzielacz jest wypracowany i przy kazdym podnoszeniu trzeba odbic dzwibnia bo nie puszcza oleju na przelew albo tylko jest kwestia wyregulowania i powinno byc dobrze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Tadziu12045

Tadziu12045

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 08 październik 2012 - 13:55

Problem podnośnik w ursus1014 Witam mam problem z pompą w zetorze 12045 do góry mi podnosi bez problemu ale mam problem z opuszczeniem a mianowicie wcale nie mogę opuścić na duł myślałem że ciengna od wajchy góra duł spadły ale to nie to ściągnełem pompę górną i zobaczyłem rolkę że jest nie na swoim miejscu czyli uciekła na prawo bo seger zabezpieczenie wyleciało czy to morze być przyczyną braku reakcji na opuszczanie z gury za odp dziękuję

#72 Share Grabcio

Grabcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 753 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 09 październik 2012 - 17:07

Problem podnośnik w ursus1014 Przyczyną może być zakręcony zawór pod siedzeniem.

Jeżeli pomogłem wciśnij zieloną strzałkę ;)

#73 Share Piotr1216

Piotr1216

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 136 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo mechanika motoryzacja

Napisany 10 październik 2012 - 14:40

Problem podnośnik w ursus1014 Ja mam ursusa 902 i mam problem z podnośnikiem, który pulsuje. Jak wyłączę hydrauliczną pompę, to podnośnik też podnosi tyle że bardzo wolno i też pulsuje. Czy to jest coś związane z pompą wspomagającą, a jeżeli tak to można ją zagłuszyć?

#74 Share Tadziu12045

Tadziu12045

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 11 październik 2012 - 22:01

Przyczyną może być zakręcony zawór pod siedzeniem.

zawór pod siedzeniem jest odkręcony ciągnik pracuje w moim gospodarstwie i tylko ja go urzytkuję nikt inny nie ma do niego dostępu więc wykluczam od razu zakręcenie zaworu przez osoby trzecie (sprawdzony był na samym początku i wszystko ok ) to nie zawór pod siedzeniem.

#75 Share ursus85

ursus85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 22 październik 2012 - 13:47

Problem podnośnik w ursus1014 Mam problem z U-1224 podnosi ramiona podnoś
nika tylko na pusto!!! co morze byc za przyczyna???

#76 Share Grabcio

Grabcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 753 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 22 październik 2012 - 14:48

Problem podnośnik w ursus1014 Pompa albo zatkane filtry.

Jeżeli pomogłem wciśnij zieloną strzałkę ;)

#77 Share ursus85

ursus85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 22 październik 2012 - 18:35

Problem podnośnik w ursus1014 Filtry i olej w zeszłym roku wymieniane wiec to chyba nie to. Jak mam podpięty jakiś sprzęt to ma zamiar podnieść ale w pewnym momencie słychać tyko szum pod pokrywą i następuje zatrzymanie podnoszenia!!!

#78 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 październik 2012 - 18:52

Problem podnośnik w ursus1014 A jak z wywrotem przyczep? najprawdopodobniej jakiś zawór, może sprężyna pękła.
@Tadziu12045 jak nie będzie chciał opuścić, to odkręć śrubę tam gdzie jest zlew z siłowników wspomagających z tych górnych cienkich przewodów, włóż jakiś pręt i popchnij tam - powinien opaść, tylko jeżeli będzie coś podczepione, TO UWAŻAJ na nogi, jeżeli opadnie, to coś z rozdzielaczem się dzieje, czasem po takiej kuracji działa normalnie.

#79 Share ursus85

ursus85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 31 październik 2012 - 20:00

Problem podnośnik w ursus1014 Jak mi się wydaje to nie założyłem nowego tematu tylko podpiąłem się pod podobny!!! A co do mojej awarii to w końcu została zdiagnozowana przyczyną był popsuty zawór znajdujący się na pokrywie podnośnika koszt ok. 100zł. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Tadziu12045

Tadziu12045

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 30 listopad 2012 - 10:40

A jak z wywrotem przyczep? najprawdopodobniej jakiś zawór, może sprężyna pękła.
@Tadziu12045 jak nie będzie chciał opuścić, to odkręć śrubę tam gdzie jest zlew z siłowników wspomagających z tych górnych cienkich przewodów, włóż jakiś pręt i popchnij tam - powinien opaść, tylko jeżeli będzie coś podczepione, TO UWAŻAJ na nogi, jeżeli opadnie, to coś z rozdzielaczem się dzieje, czasem po takiej kuracji działa normalnie.

Mat912 miałeś rację zawiesił się rozdzielacz dzięki wszystkim za pomoc

Edytowany przez Tadziu12045, 29 październik 2013 - 23:19.