Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem podnośnik w ursus1014

214 odpowiedzi na ten temat

#41 Share crvx40

crvx40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanika

Napisany 13 marzec 2011 - 20:20

Problem podnośnik w ursus1014 Tomek73 masz taka pompe zaozona? Jak to jest z nia w zimie jak olej jest gesty czy jesienia? Nie wyje, nie trzyma silnika?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem podnośnik w ursus1014 Dzisiaj, 18:21
  •  

#42 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 21:44

Problem podnośnik w ursus1014 Jam miałem w 1224 a teściu w 385. Nie żadnych problemów jest super. Z taką różnicą że ja zmieniałem z Tucholi co roku a Z hylmetu to mi 2 tygodnie wytrzymała, ale tam mogło coś jeszcze innego być przyczyną. Z Wrocławia 3 lata wytrzymała ale łożysko w skrzyni poszło i padła.

Teściu ma z Wrocławia parę lat i nic się nie dzieję. Nawet w sklepie mi to potwierdził sprzedawca bo dość dobrze go znam.

Wrocław to na fabryka jest na ulicy Na ostatnim groszu bo Archimedes to ponad 800 zł.

#43 Share crvx40

crvx40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 434 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 06:33

Problem podnośnik w ursus1014 Aha dzieki kolego za informacje to dlaczego ten moj znajomy twierdzi ze trzyma ciagnik w zimie a ze wyje to sam slyszalem.

#44 Share WladyslawO

WladyslawO

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 26 marzec 2011 - 19:38

Problem podnośnik w ursus1014 Ja bym jeszcze przy wyborze wziął pod uwage napęd pompy, ponieważ jest bardzo słaby,wzmacniana będzie stawiać większy opór. Przy wymianie tego napędu trzeba rozjechać ciągnik .Jeśli chodzi o żywotność pompy to uważam że podstawa to ojej i filtracja.

Edytowany przez WladyslawO, 26 marzec 2011 - 20:03.

#45 Share crvx40

crvx40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 434 postów

Napisany 08 kwiecień 2011 - 07:53

Problem podnośnik w ursus1014 Kupilem wzmocniona teraz podnosi jak glupi wiec temat uwazam za zamkniety

#46 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6300 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 08 kwiecień 2011 - 09:40

Problem podnośnik w ursus1014 temat zawsze się przyda a co do pompy wzmocnionej - filtr i olej kiedy wymieniałeś?
My w C385 wymienialiśmy pompę na wzmocnioną ale od razu wymiana filtra i oleju.
W Z10145 jak przeglądali wszystko to wymiana tej pompy na wzmocnioną i wymiana oleju z filtrem także.
Bez wymiany fitra to nie co nawet wymieniać pompy, pamiętaj o tym.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#47 Share crvx40

crvx40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 434 postów

Napisany 08 kwiecień 2011 - 10:12

Problem podnośnik w ursus1014 Wiem wymienialem filtr jak wymienilem pompe wszystko razem

#48 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 08 kwiecień 2011 - 18:08

Problem podnośnik w ursus1014 I tak to powinno wyglądać: zapytanie - pomoc/opinie - efekt końcowy (odpowiedź pytającego), a nieraz jest pytanie - pomoc a odzewu zainteresowanego brak.

Jeżeli wszyscy ba tak postępowali byłby porządek (a jeszcze nie raz użyli opcji SZUKAJ)- to w ogóle byłoby super.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#49 Share rafal11195

rafal11195

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Zainteresowania:branza rolnicza motoryzacja

Napisany 30 maj 2011 - 20:41

Problem podnośnik w ursus1014 Koledzy zapomnialem napisac co byla za przyczyna. jednak byla wadliwa pompa, rozdzielacz kupilem , a ten po regeneracji odsprzedalem znajomemu, dzieki za wszystkie rady.

#50 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • Zainteresowania:szeroko rozumiana mechanika, sport, żużel( Apator czy jak kto woli unibax)

Napisany 30 maj 2011 - 21:02

Problem podnośnik w ursus1014 oby było więcej takich userów jak Ty :rolleyes:
proponowałbym aby po rozwiązaniu jakiegoś problemu, dzięki pomocy agrofotowiczów, obligatoryjnie opisywać jakie były rozwiązania tych problemów, zaoszczędzi to wiele czasu innym i pomoże wprowadzić trochę porządku, może znikną dublujące się tematy :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Grzesieko9873

Grzesieko9873

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 03 styczeń 2012 - 15:47

Problem podnośnik w ursus1014 Mam taki problem z moim 902. podnośnik działa ale albo podniesie do samej góry albo opadnie do samego dołu.
co myślicie o tym? ta dźwignia od siłowych jest do dołu to chyba normalnie...

#52 Share CIAPEK1981

CIAPEK1981

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 03 styczeń 2012 - 21:32

Problem podnośnik w ursus1014 Kolego a czy jak podniesiesz maksymalnie do góry to czy ciągnik chodząc ma minimalnych obrotach (600 obr/min) zejdzie trochę z obrotów, jest takie uczucie jak gdyby miał ciężej? Z resztą nie ważne prawda jest taka że musisz zdjąć pokrywę podnośnika (około 140 kg). Najlepiej jak już odkręcisz fotel i tą blachę to podnieś "równolegle" dach do góry na ramę kabiny połóż jakąś belkę o przekroju 10x10 cm i jakiś wielokrążek i go ładnie podniesiesz. W przypadku gdy nigdy ta pokrywa nie była ruszana to musisz ją czymś "podlewarować" bo uszczelka będzie mocno trzymała. Jak już zdejmiesz tą pokrywę to wzdłuż pokrywy od rozdzielacza do wału na którym są osadzone ramiona będzie szedł płaskownik (przekrój około 12x4 mm). Ten płaskowinik jest odpowiedzialny od odcięcia dopływu oleju przy maksymalnych podniesieniu ramion, to raczej u ciebie działa:). I jeszcze jest zespół dźwigienek między rozdzielaczem a wałem, są one odpowiedzialne za regulacje pozycyjną, i to u ciebie chyba jest zepsute. Najprawdopodobniej któraś rolka wyleciała albo rolka która powinna sie cały czas poruszać po krzywce osadzonej na wale zleciała. Przyczyn może być pare ale nie rozkręcisz to nie będziesz wiedział.
Pozdrawiam

Edytowany przez milanreal1, 03 styczeń 2012 - 21:50.
cytowanie poprzedniego posta

#53 Share CIAPEK1981

CIAPEK1981

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 20:54

Problem podnośnik w ursus1014 Witam, mam 912 (rocznik 84) podnośnik nie jest wyposażony w zawór odcinający (czy też kompensator, jak zwał tak zwał) który ma za zadanie odciąć dopływ oleju do pompki tłoczkowej. I w przypadku jak ustawie ramiona podnośnika na pewną wysokość to i tak pompa tłoczkowa cały czas pompuje olej i z czasem podniesie ramiona do góry. Czy tak musi być?
Pozdrawiam

#54 Share crvx40

crvx40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 434 postów

Napisany 22 styczeń 2012 - 09:53

Problem podnośnik w ursus1014 Witam! Panowie mam pytanie nie mam przy swoim 1014 pompki wspomagajacej podnosnik czy jak ja zaloze bedzie to mialo wplyw na szybkosc podnoszenia?

#55 Share zenon385

zenon385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 17:15

Problem podnośnik w ursus1014 Moim zdaniem to pokrętełko nie ma nic do wysokości podnoszenia.

#56 Share mercedes250d

mercedes250d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Zainteresowania:wszechstronne

Napisany 23 styczeń 2012 - 17:37

Problem podnośnik w ursus1014

Witam, mam 912 (rocznik 84) podnośnik nie jest wyposażony w zawór odcinający (czy też kompensator, jak zwał tak zwał) który ma za zadanie odciąć dopływ oleju do pompki tłoczkowej. I w przypadku jak ustawie ramiona podnośnika na pewną wysokość to i tak pompa tłoczkowa cały czas pompuje olej i z czasem podniesie ramiona do góry. Czy tak musi być?
Pozdrawiam

Dokładnie nazywa się to zawór odcinający z kompensatorem a sterowany jest przez suwak rozdzielacza od wewnątrz podnośnika. a to że pompka wspomagająca pompuje cały czas to znaczy że ten zawór jest uszkodzony lub żle jest sterowany przez suwak rozdzielacza. pompka wspomagająca(tłoczkowa)powinna pompować tylko wtedy gdy podnoszone są ramiona do wybranego położenia. niektóre modele nie miały tych zaworów ale także nie miały pomki wspomagającej i nie było innej kombinacji jeżeli u ciebie jest inaczej to znaczy że ktoś tam już był przed tobą.

Edytowany przez mercedes250d, 23 styczeń 2012 - 17:46.

#57 Share CIAPEK1981

CIAPEK1981

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 18:26

Problem podnośnik w ursus1014 Chyba ursusy 902 i pierwsze wydania 912 miały pompki tłoczkowe wspomagające podnośnik ale nie miały tego zaworu odcinającego. Ja mam ursusa 1984 rocznik i kumpel ma 1985 rocznik i zaworów odcinających w naszych ciągnikach nie ma.

Edytowany przez milanreal1, 27 styczeń 2012 - 00:20.

#58 Share adam140292

adam140292

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 15 luty 2012 - 19:22

Problem podnośnik w ursus1014 pompę wzmocnioną daje się jak mamy tura, ja zawiozłem mój podnośnik do regeneracji, rozdzielacz zregenerowany, zawory wyregulowane, uszczelki na tłoku nowe i wszystkie uszczelki nowe i teraz podnosi bez problemu na zwykłej pompie tylko trzeba pilnować stanu oleju bo wtedy można każdą pompę zajechać tylko taki podnośnik trzeba zawieść komuś kto się zna na tym a nie jakiemuś laikowi

#59 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 06 marzec 2012 - 18:29

Problem podnośnik w ursus1014 Mam problem z 914. Jak pisał ciapek 1981 olej cały czas idzie na podnośnik. Na wolnych obrotach potrafi zadusić ciągnik. W ostateczności wypycha uszczelkę pod śrubą od której olej płynie do tego zaworu co blokuje opadanie podnośnika. Ale jednocześnie pojawił się wyciek oleju z którejś z pomp. Napewno nie z hydraulicznej bo ta jest czysta. Czy może być problem z pompą wspomagającą?
Jeżeli rozregulował się ten zawór odcinający to czy muszę podnośić podnośnik czy uda sie to inaczej przeregulować?
Co do pomp wzmocnionych jak je kupujecie zwróćcie uwagę na jakie ciśnienie są zrobione. Też swego czasu 2 pompy padły mi przez rok. Aż spojrzałem na tabliczki i okazało się że orginalna pompa która przyjechała z Ursusa był na 20 MPa a pozostałe na 18 MPa. Pojechałem do Grene i że chcę kupić pompę na 20 MPa nie ma!!!! Mieli nawet 16 i 18 ale 20 nie mieli. Dopiero u 3 handlaża kupiłem 20 z Hydrotora i jak narazie działa 3 rok. W między czasie wymieniałem rozdzielacz i okzazało się że mam zawór na 18,5MPa. Czyli logiczne że pompa padnie jak zawór puszcza przy większym ciśnieniu niż pompa wytrzyma.
The Truth Is Out There

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share CIAPEK1981

CIAPEK1981

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 14 marzec 2012 - 19:57

Problem podnośnik w ursus1014 Moim skromnym zdaniem trzeba zdjąć podnośnik, zawór bezpieczeństwa jest po to, że w przypadku gdy będzie zbyt duży ciężar to podnośnik nie podniesie tylko olej pójdzie zaworem by nie było tego zaworu to albo rozdzielacz uszkodziło, pompa by wysiadła lub napęd pompy by wysiadł. Inna sprawa to gdy ramiona podnośnika idą do góry i w skrajnym górnym położeniu ramion pompa "zadusza" ciągnik. W tym przypadku powinno zadziałać cięgno które łączy suwak rozdzielacza wał podnośnika. Chyba to cięgno wyczepiło się z jakiejś dźwigienki (są takie przypadki). Do dokładnego ustawienia skrajnego położenia ramion jest śruba, znajduje się ona z tyłu podnośnika (rurka szybkozłącza zlewowego jest przykręcona do tulejki, do tej przykręcony jest też wąż zlewowy siłownika wspomagającego) odkręcając tą tulejke mamy dostęp do tej śruby regulacyjnej. Na próbe można wkręcić tą śrube (pare obrotów) jeżeli nic sie nie zmieni to ściąć podnośnik.

Edytowany przez milanreal1, 14 marzec 2012 - 23:12.