Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem podnośnik w ursus1014

214 odpowiedzi na ten temat

#1 Share marcin7795

marcin7795

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 10 październik 2010 - 09:13

Problem podnośnik w ursus1014 Witam. Mam problem w ursusie1014 podnośnik opada bardzo wolno podnosi dobrze ostatnio jak dłubałem przy zaworze to są tam kulki i sprężynki to wyjąłem to później podnosił na dużych obrotach a na małych nie chciał podnosić i opadał bardzo szybko co się stało???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem podnośnik w ursus1014 Dzisiaj, 00:22
  •  

#2 Share marcin7795

marcin7795

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 10 październik 2010 - 10:06

Problem podnośnik w ursus1014 dodam że pod obciążeniem cieknie siłownik wspomagający :blink:

#3 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 10 październik 2010 - 10:46

Problem podnośnik w ursus1014 Wymień uszczelniacze napewno pomoże :blink:

#4 Share marcin7795

marcin7795

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 19 październik 2010 - 19:40

Problem podnośnik w ursus1014 uszczelniacze to nic ale od spodu jest śruba ze sprężynami i wydaje mi się że to trzeba wyregulować B)

#5 Share rafal11195

rafal11195

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Zainteresowania:branza rolnicza motoryzacja

Napisany 24 listopad 2010 - 16:45

Problem podnośnik w ursus1014 Witam koledzy. Mam pytanko, w mojm ursusie nie dziala hydraulika, i podnosnik, wymienilem rozdzielacz( po regeneracji) i nic to nie dalo, nie ma widac zadnej poprawy, dodam ze wszystko dziala przez pierwsze 5 minut pracy ciagnika, a pozniej ginie wszystko, Nie wiem juz co to moze byc mieliscie taki problem ?? moze jest gdzies jakis zawor , nie wiem , pomozcie.

#6 Share marcin8410

marcin8410

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 24 listopad 2010 - 17:45

Problem podnośnik w ursus1014 Kolego sprawdzałeś pompe hydrauliczną.

#7 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • Zainteresowania:szeroko rozumiana mechanika, sport, żużel( Apator czy jak kto woli unibax)

Napisany 24 listopad 2010 - 18:00

Problem podnośnik w ursus1014 ale to nie działa w ogóle czy jakaś reakcja podnośnika czy hydrauliki zewnętrznej jest?

#8 Share rafal11195

rafal11195

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 24 listopad 2010 - 18:26

Problem podnośnik w ursus1014 Dziala przez pierwsze 5 minut, a pozniej nic , nie ma zadnej reakcji ani podnosnika, ani hydrauliki, co do pompy, bylw wymieniana rok temu

#9 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • Zainteresowania:szeroko rozumiana mechanika, sport, żużel( Apator czy jak kto woli unibax)

Napisany 24 listopad 2010 - 22:11

Problem podnośnik w ursus1014 to zagadka,ale pompę raczej wykluczymy
możliwe, że coś wpadło do rozdzielacza czy do kanału olejowego i wychodzą cuda
a olej jest dobry? piana się tam nie robi?
jeżeli olej jest do niczego, pomieszany to po uruchomieniu może się robic piana i pompa nie zaciągnie
rozgrzej ciągnik i zamiast miarki włóż jakiś grubszy pręt ok 8 i zobacz czy nie ma piany
przede wszystkim sprawdz ile tego oleju jest

#10 Share rafal11195

rafal11195

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 25 listopad 2010 - 15:12

Problem podnośnik w ursus1014 olej jest w przedziale min-max, piany nie ma , dowiedzialem sie od pewnego hydraulika ze niektorzy tylko czyszcza rozdzielacze, a nie regeneruje ich, zakupie oryginalny nowy rozdzielacz i zobaczymy co sie bedzie dzialo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 25 listopad 2010 - 15:41

Problem podnośnik w ursus1014 to sprawdz czy pompa podaje olej odkręcając rurkę od pompy, po rozgrzaniu jak już wystąpi ta dolegliwość, a później wszystkie rurki wychodzące i wchodzące w rozdzielacz, dobrze by było jakbyś sprawdził ciśnienie, żeby upewnić się, że przyczyna leży w tym układzie
i tamten rozdzielacz oddaj na gwarancji, może następny będzie lepszy

#12 Share rafal11195

rafal11195

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 25 listopad 2010 - 18:08

Problem podnośnik w ursus1014 kupie nowy (za duzo on pracuje zeby mi takie numery robil )a stary sprzedam jesli to nie bedzie wina rozdzielacza, a jesli jego to na zlom

#13 Share marcin8410

marcin8410

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 25 listopad 2010 - 19:08

Problem podnośnik w ursus1014 kolego nawet jeśli by padł rozdzielacz to nie obie sekcje naraz, ja stawiam na pompe miałem taki przypadek,że założyłem nową i po 15 min było po pompie (jakaś wada).

#14 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6302 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 25 listopad 2010 - 20:26

Problem podnośnik w ursus1014 wada?
a może pompa była do kitu?
słyszałem kiedyś że było trochję pomp niewiadomego producenta które trafiło do sprzedaży i rolnicy narzekali.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#15 Share Tandam

Tandam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 25 listopad 2010 - 23:57

Problem podnośnik w ursus1014 Witam wszystkich zainteresowanych tym tematem!
Z góry uprzedzam, że w U 1014, przy hydraulice nie majstrowałem a to co napiszę jest związane z ursusem C-360. Wiem, że w 1014 hydraulika jest inaczej rozbudowana i niech ktoś nie pomyśli sobie, że porównuję tu 360 do 1014, bo nie mam takiego zamiaru! Po prostu spotkałem się ze zbliżonymi niedomaganiami w C-360 B) Ale do rzeczy, jakieś dwa lata temu znajomy przyprowadził mi do zrobienia 60-tkę z podobnym problemem, a konkretnie jak odpalił ciągnik, następnie włączył pompę hydrauliki, podniósł podnośnik 3 do 5 razy i koniec! (przy czym każdy kolejny raz podnosił coraz wolniej!) Dalej nawet pustych cięgien nie chciał unieść, ani też wywrot nie działał! Ale wystarczyło wyłączyć pompę podnośnika i odczekać jakieś 30 sekund, maksymalnie do 1 minuty, włączyć pompę podnośnika i znów podnośnik podniósł ze 3 razy i koniec! Usterka była bardzo prosta, to był zatkany filtr oleju przy pompie podnośnika (wiem, że w 1014 nie ma filtra bezpośrednio przy pompie) i do tego nie za czysty olej. Zmieniłem filterek, wlałem nowy olej i podnośnok działa do dziś! Wtedy przyczynę ustaliłem dość szybko, ponieważ jakiś czas wcześniej kolega w C-330 miał taki sam przypadek. Ale wtedy z kolegą "wojowaliśmy" dość długo :lol: za nim dotarliśmy do faktycznej przyczyny! Przy okazji kupił nową pompę - jak się okazało nie potrzebnie! :D No cóż nauka czasami kosztuje i to bardzo słono! :D
Kończąc nie twierdzę, że u kolegi rafal11195 musi być to samo, po prostu może komuś do czegoś się to przyda.
Hej rafal11195 możesz spróbować wyłączyć pompę po tym jak przestanie ci podnośnik działać, odczekać trochę i powtórnie włączyć pompę i zobaczyć czy coś to zmieni, w sumie nic cię to nie kosztuje. Pisałeś, że wymieniłeś rozdzielacz, a czy przed wymianą rozdzielacza miałeś identyczne objawy, jak te co wymieniłeś na początku?
Ja na twoim miejscu nie kupował by od razu nowego rozdzielacza (bo to nie małe koszty, a tym bardziej jeśli okazało by się, że to nie jego wina, no chyba, że ostatecznie wypadło by na niego, to wtedy tak), na początku sprawdził bym ciśnienie w układzie i pompę tak jak pisali koledzy wcześniej!
Co do pomp to rzeczywiście różnie bywa! Obecnie przed montażem nowej pompy i tak daję ją do sprawdzenia, do gościa który się tym trudni. Zdarzyło się już tak, że nówka ze sklepu nie wytrzymywała i trzeba było zwrócić :)
Sory, że się tak rozpisałem! Pozdrawiam!

#16 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1712 postów

Napisany 14 styczeń 2011 - 22:01

Problem podnośnik w ursus1014 Ja kolego miałem podobny przypadek w 914 ze po odpaleniu kilka razy podniósł i koniec przyczyna tkwiła w napędzie pompy i w tej dźwigience z lewej strony pod kabiną która załączasz pompę tam się to powyrabiało i samoczynnie pompa się wyłączała
ZETOR TEAM

#17 Share crvx40

crvx40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanika

Napisany 17 styczeń 2011 - 17:14

Problem podnośnik w ursus1014 Witam wszystkich nie znalazlem podobnego tematu na AF wiec zalozylem nowy. Mam pytanie dalczego podnosnik w 1014 na pozycji silowej nie podnosi do konca dodam ze wymienilismy pierscienie na tloku i uszczelniacze na silownikach pomocniczych. W pierwszej pozycji podnosi do konca w drugiej (silowej) nie i w trzeciej tak samo jak w drugiej patrzac od podlogi co moze byc przyczyna?

#18 Share jacek1296

jacek1296

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 484 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja.sport

Napisany 17 styczeń 2011 - 18:15

Problem podnośnik w ursus1014 A czy takie "podnoszenie" nie jest ustawione fabrycznie? Bo u mnie jest tak samo.

#19 Share Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 17 styczeń 2011 - 20:11

Problem podnośnik w ursus1014 Za siedzeniem masz taki zaworek wyreguluj go tak na oko ( pokręć nim ) i powinno się polebszyć albo pogorszyć. ( ja tak przynajmniej mam w c-385 ).
Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share crvx40

crvx40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanika

Napisany 17 styczeń 2011 - 20:26

Problem podnośnik w ursus1014 Dawid18 chodzi ci o to pokretlo ktorym blokuje sie podnosnik zeby nie opadal? Kolego jacek nie wiem czy tak jest oryginalnie bo wczesniej na wszystkich pozycjach podnosil do konca.