marcin7795

Problem podnośnik w ursus1014

Polecane posty

DANDYS    3229

tak myslalem , a moze byc ze podnoszenie sie konczy mniej wiecej jak na obrazku a nie do chodzi do konca i nie raz popcham za daleko i to sie blokuje ? i tam wkrecic srubke jak konczy sie podnoszenie zeby nie pchać dalej ? d5c43dfc818f.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja przesuwam do końca i nic się nie dzieje, nic nie wyje. Sam mam teraz pdoblem z uszczelnieniem króćca wkręcanego w rozdzielacz od lewego przewodu hydraulicznego. Zrobili podtoczenie i podkładki się nie mieszczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3229

a z teflonem probowałes ? moze gdzieś mikro pekniecie . A  jaki ciagnik jest zblizony czesciami do 1002 ? bo nie ma zbyt duzo czesci do nich .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Każdy duży ursus ma to samo. Do tych starszych jest inny katalog części. Do pobrania z neta. Czego szukasz konkretnie?

O teflonie nie myślałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3229

tak na przyszłość zeby widzieć gdzie szukać cześci . I tez mam problem polał sie olej mi z prawgo dolnego ciegła . Tam jest pokrywka na 3 sruby  . Jakiś simering bedzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

O to jest wkur.. do uszczelnienia. Prawy to z 5 razy robiłem. Tam przychodzi 2 oringi. Jeden na tę podkładkę cienki i jeden grub w środek. Do tego jeden pierścień filcowy. Tam trzeba nietypowy oring wstawić, bo za cienki będzie przepuszczał. Ja wywaliłem filcowy pierścień i wstawiłem oring. Dopiero to pomogło. Wymiar tam jest jakiś nietypowy, zamiast przykładowo 55x4 jest 55,3x 3,8. To tylk przykład, bo nie pamiętam wymiaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3229

gdzies taki sklep widzialem co oringami sie zajmuje i dorabiaja na miejscu , i trzeba spuszczac olej pewnie z skrzyni ? i powiedz mi , bo ten walek mi tak wychodzi z 2-3mm z ramionem i anie powinnien siedziec bez ruszenia  sie na boki ? moze go ułamało bo jak ruszam ciegnem on wyjdzie troszke ale nie widze z drugiej strony zeby walek sie ruszał .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie pamiętam czy wałek powinien się przesuwać. Miernik impulsów występował w różnych wersjach i u mnie w moście jest trójkątna blacha a w niej osadzony jest wałek. Oleju spuszczać nie trzebaz najwyżej pojemnik podstawić. Oring pewnie z katalogu można dopasowować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3229

dzieki Tomas za pomoc biore sie zarobote jak cos bede pisał .Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poke912    0

Witajcie,

mam małe duże pytanko odnośnie podnośnika a raczej z tego co wyczytałem już to całej hydrauliki w Ursusie 1224, mianowicie podnośnik zaraz po odpaleniu na zimnym oleju nie zawsze od razu reaguje na moje komendy, mianowicie nie podnosi się zaznaczę tu, że przez wyjścia hydrauliczne olej leci bo talerzówkę pół zawieszaną podnosi, czasem potrafi się w ten sam sposób w/w zaciąć podczas pracy w polu więc na rozgrzanym oleju, nie podnosi ciężkich rzeczy co jest też kolejnym znakiem zapytania, co do podnoszenia i opuszczania w "normalnym" jego trybie pracy: przez wyjścia opuszcza szybko podnosi powoli (przy dużym gazie podnosi trochę szybciej) oraz na TUZa podnosi powoli (duży gaz - szybciej) ale i opuszcza powoli, bez względu czy jest to pług czy kultywator. Pytanie brzmi czego może być to wina? Czy pompy, czy zanieczyszczonych przewodów czy może filtra? Zaznaczę tu, że filtr jest systematycznie czyszczony ale nie wpływa to ani trochę na poprawę pracy. Więc sądzę, że można wyeliminować jakiś wpływ filtra na to. 

 

Jeśli wymiana pompy, to czy polecacie pompy o większej wydajności HYLMET ? Jeśli tak to czy analogicznie warto montować lub czy trzeba montować wtedy dodatkowe siłowniki wspomagające do TUZa? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec1997    30

Też tak miałem,że na zimnym oleju nie chciał podnosić,ale jak już się trochę nagrzał to podnosił,ale strasznie powoli i skokami,pomogła wymiana pompy hydraulicznej.Tylko ja wymieniłem na zwykłą hylmet.co do wolnego opuszczania to może masz przykręcony ten zwór koło siedzenia,musisz sprawdzić.

Co do siłowników,to ty powinieneś mieć jeden siłownik pomocniczy w orginale,jeżeli masz ciężki sprzęt to warto założyć dodatkowy siłownik pomocniczy,zwiększy Ci się udźwig,odciążysz podnośnik,ale za to zmniejszy Ci się prędkośc podnoszenia ramion,ale to powinna rozwiązać pompa o większej wydajności.Ja polecam pompy Hylmet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poke912    0

Dzięki za odpowiedz, z tego co się już zdążyłem dowiedzieć do wymiany musi polecieć rozdzielacz i cylinder 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec1997    30

Rozdzielacz też mógł być tego przyczyną,tylko oddaj do jakiegoś dobrego zakładu do regeneracji,kiedy ostatnio zmieniałeś pompę hydrauliczną?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miotrek    0

Witam

Mam w posiadaniu ursusa 1014, wszystko było w nim sprawne do dziś, lecz nagle stało się coś w hydraulice. Natomiast jest brak reakcji na podnoszenie cięgien czy używanie wyjść hydraulicznych, nic po prostu się nie dzieje.. Co może być przyczyna? Dziwne by było gdyby pompa nagle przestała działać. Z góry dzięki za odpowiedzi :)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson1014v    0

Witam czy w podnośniku potrzebny jest zawór odcinający z kompensatorem jeżeli nie ma pompki wspomagającej z boku ciągnika a rurki idące do tego zaworu są zaślepione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oOMateQOo    0

Witam, mam taki problem z Zetorem 12145, a mianowicie normalnie podnosi i opuszcza ale co jakiś czaso opuszcza się całkiem i trzeba wajchę cofnąć i jeszcze raz podnieś, nie raz od razu podnosi a niekiedy trzeba odczekać parę minut i dopiero. Pompa nowa, rozdzielacz po regeneracji, na tłoku uszczelniacze nowe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam kupiłem ostatnio zetora 10145 dlaczego mi podnośnik podnosi w pozycji dopiero jak ta wajcha 3cia co ma 4 zakresy jest w pozycji pionowej a u sąsiada podnosi jak leży dodam jeżeli cos to ma do tego ze założyłem tura i wszystko działa tylko ten podnośnik tak podnosi tylko do połowy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj