marcin7795

Problem podnośnik w ursus1014

Polecane posty

Dawid18    2

Ja bym ci radził zaprosić do garażu mechanika albo zarzyć porady u mechanika!

Bo my tutaj tak na odległość to ci nic nie poradzimy ( przynajmniej ja )


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jamal    0

Dawid mechanik nic nie pomoże.

 

Kolego a ciśnienie oleju ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

Kolego jamal jesli chodzi ci o kontrolke od cisnienia oleju w skrzyni to ona gasnie przy zapalonym ciagniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jamal    0

Nie, nie, myślałem że może coś tam nie styka bądź coś w tym stylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

wiesz nie wiem na pozycji silowej podnosi do konca na pozostlych brakuje jakies 10cm do konca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzych2007    0

być może zakładając podnośnik ugiąłeś taką śrubkę od miernika impulsów (taka dzwignia zakończona śrubką regulacyjną wychodząca z dna mostu) i zmieniła się pozycja rozłanczania podnośnika w skrajnych punktach. W tych ciągnikach zakładając podnośnik ramiona muszą być opuszczone na dół i dzwignia sterowania tak samo na dole (nie może być w pozycji podnoszenia)


Ursus 1014, c-385, c-360, MTZ-82, DT-75, koparka Białoruś, Agregat Rabe Werk 250, Claas Mercator 60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

Ramiona napewno byly na dole ale czy dzwignia byla na dole to tego nie pamietam a jesli masz racje to jak to naprawic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzych2007    0

musisz jeszcze raz zdemontować podnośnik i sprawdzić tę śrubę, ewentualnie wyregulować. (jak bede miał chwile to jutro wrzucę rysunek, chyba że masz instrukcje napraw to tam jest opisane jak wyregulować)


Ursus 1014, c-385, c-360, MTZ-82, DT-75, koparka Białoruś, Agregat Rabe Werk 250, Claas Mercator 60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

Mam instrukcje napraw dzieki kolego za rade napewno przyda mi sie na przyszlosc Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

Witam! Rozwalila mi sie pompa od podnosnika i musze kupic nowa ale jest pytanie jaka?... zwykla czy wzmocniona? Dodam ze mam 2 silowniki pomocnicze ale kolega ma taka pompe w 914 i mowi ze bardzo trzyma ciagnik w chlodniejsze dni kiedy olej jest gestszy i slychac jak ta pompa wyje. Jak to jest u was? Ma kto zalozona wzmocniona pompe i jak to sie przeklada na prace ciagnikiem. Prosze o szczere wypowiedzi. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

Między zwykła pompa a wzmocnioną jest kilka złotych różnicy więc nie ma chyba się nad czym zastanawiać.

Dla przykładu:

 

zwykła

 

lub

 

 

wzmocniona


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

Cena to wielkiej roznicy nie robi ale te 8l/min napewno. Moglby ktos sie wypowiedziec kto ma taka pompe zalozona u siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Kolego tylko jest 1 pytanko czy króciec przyłączeniowy (ssący) jest w obu przypadkach taki sam, bo kiedyś kupowałem to ta wzmocniona miała większy (tak bynajmniej mówił sprzedający tel.).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

Kolego sadek wiesz nie wiem bo jeszcze jej nie wyjalem bo ciagnik jest potrzebny a w mojej okolicy narazienie maja jej na stanie jedynie jest ta wzmocniona. A jaka wydajnosc ma ta oryginalna pompa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Tylko wzmocnioną. Redukcja i śruba jest inny ale niektóre pompy mają je w zestawie. Różnica jet bardzo duża w podnoszeniu. Osobiście nie polecam Tucholi tylko Wrocław ale ciężko je dostać a z Archimedesu Wrocław kosztuję ponad 800 zł w hurcie.Z drugiej strony wytrzyma z 3 razy tyle co inne.

Wzmocniona to jest 26,5 a teraz określają je 25. W 19 nawet się nie pchaj.

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

Tomek73 masz taka pompe zaozona? Jak to jest z nia w zimie jak olej jest gesty czy jesienia? Nie wyje, nie trzyma silnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Jam miałem w 1224 a teściu w 385. Nie żadnych problemów jest super. Z taką różnicą że ja zmieniałem z Tucholi co roku a Z hylmetu to mi 2 tygodnie wytrzymała, ale tam mogło coś jeszcze innego być przyczyną. Z Wrocławia 3 lata wytrzymała ale łożysko w skrzyni poszło i padła.

 

Teściu ma z Wrocławia parę lat i nic się nie dzieję. Nawet w sklepie mi to potwierdził sprzedawca bo dość dobrze go znam.

 

 

Wrocław to na fabryka jest na ulicy Na ostatnim groszu bo Archimedes to ponad 800 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

Aha dzieki kolego za informacje to dlaczego ten moj znajomy twierdzi ze trzyma ciagnik w zimie a ze wyje to sam slyszalem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WladyslawO    0

Ja bym jeszcze przy wyborze wziął pod uwage napęd pompy, ponieważ jest bardzo słaby,wzmacniana będzie stawiać większy opór. Przy wymianie tego napędu trzeba rozjechać ciągnik .Jeśli chodzi o żywotność pompy to uważam że podstawa to ojej i filtracja.

Edytowano przez WladyslawO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

temat zawsze się przyda a co do pompy wzmocnionej - filtr i olej kiedy wymieniałeś?

My w C385 wymienialiśmy pompę na wzmocnioną ale od razu wymiana filtra i oleju.

W Z10145 jak przeglądali wszystko to wymiana tej pompy na wzmocnioną i wymiana oleju z filtrem także.

Bez wymiany fitra to nie co nawet wymieniać pompy, pamiętaj o tym.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

I tak to powinno wyglądać: zapytanie - pomoc/opinie - efekt końcowy (odpowiedź pytającego), a nieraz jest pytanie - pomoc a odzewu zainteresowanego brak.

 

Jeżeli wszyscy ba tak postępowali byłby porządek (a jeszcze nie raz użyli opcji SZUKAJ)- to w ogóle byłoby super.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal11195    7

Koledzy zapomnialem napisac co byla za przyczyna. jednak byla wadliwa pompa, rozdzielacz kupilem , a ten po regeneracji odsprzedalem znajomemu, dzieki za wszystkie rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prometeusz    3

oby było więcej takich userów jak Ty :rolleyes:

proponowałbym aby po rozwiązaniu jakiegoś problemu, dzięki pomocy agrofotowiczów, obligatoryjnie opisywać jakie były rozwiązania tych problemów, zaoszczędzi to wiele czasu innym i pomoże wprowadzić trochę porządku, może znikną dublujące się tematy :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj