Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak ustawic siewnik poznaniak

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share farmer8244

farmer8244

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 09 październik 2010 - 19:13

Jak ustawic siewnik poznaniak Nie umiem ustawic siewnika poznaniaka do wysiewu pszenucy za małomi wysiewa prosze o pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak ustawic siewnik poznaniak Dzisiaj, 01:56
  •  

#2 Share daras77

daras77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,sport

Napisany 09 październik 2010 - 19:30

Jak ustawic siewnik poznaniak musisz zrobić próbę kręconą,a przede wszystkim ile chcesz tej pszenicy wysiać?

#3 Share zenas

zenas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Zainteresowania:Moje zdanie to "DOGMAT" nie dyskutuje!

Napisany 09 październik 2010 - 20:05

Jak ustawic siewnik poznaniak :blink: na górnej klapie jest tabela wysiewu,równie dobrze jak ustawisz przełożenia w skrzyni na A-5/A-6 tj.wysiew w granicach 280 kg/ha.albo j.w, zrób próbe kręconą,bo bardzo ważne jedne nasiona są grube i wysiew jest mniejszy lub drobne i wtedy wysiewa się więcej stąd też najbardziej wiarygodna jest próba kręcona :D
Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 10 październik 2010 - 06:16

Jak ustawic siewnik poznaniak Oprócz skrzyni przekładniowej A-C 1-6 jest jeszcze przekładnia boczna . Sprawdź czy jest ustawiona na "wysiew zwiększony".To powinno załatwić problem. No i oczywiście "próba kręcona"!

#5 Share suzuki550e

suzuki550e

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 147 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja rolnictwa

Napisany 10 październik 2010 - 06:36

Jak ustawic siewnik poznaniak ja już się przejechałem jak jęczmień zimowy siałem, wysiał mi 50 kg/ha, teraz pod pszenżyto i pszenice robię prubę kręconom, pszenica żeby mi 200kg wysiał to boczne koła ustawione na normalny wysiem czyli dóże na dóże, ale denka pod rolkami zrobiłem przerwe 4mm, a gurne zapadki na 1 wgłębienie od dołu, czyli prawie na ful otwarte, a i ustawienia na c-6, i wtedy dopiero mi sieje te 200kg, ale myśle siać na zwiększonym, oczywiście pruba kręcona, przed każdą zmienioną odmianą zboża

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share mbpiotr

mbpiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 10 październik 2010 - 07:00

Jak ustawic siewnik poznaniak Panowie a jak ustawić wysiew w nowym poznaniaku? W tym roku chciałem ustawić swojego nowego poznaniaka na wysiew 250kg/ha - siew pszenżyta. Wykonałem próbę kręconą korbą i kołem ,dodam obie próby wyszły identycznie i wskazały ze siewnik jest ustawiony na ządana dawke czyli 250kg/ha. Zadowolony pojechałem na pole i tu niespodzianka na ha wysiało mi 40 kg mniej czyli 210kg pszenzyta na ha. Nie mam pojecia skad ta roznica. Dzwoniłem do handlowca ze siewnik troszke nie za bardzo sieje a on mi na to ze to poslizg koła i pewnie zakłady. Moze i ma racje ze to jest powodem ale nie az 40kg.

#7 Share farmer8244

farmer8244

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 10 październik 2010 - 18:49

Jak ustawic siewnik poznaniak a z boku z lewej stronuy do przenicy jak ona ma byc ustawiona w zastawka na 2 wgłębienie od dołu tam z prawej na 280 a z lewen jest skala od 1-8 na ile ma byc

#8 Share jackowski11

jackowski11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 06 październik 2014 - 09:14

Panowie a jak ustawić wysiew w nowym poznaniaku? W tym roku chciałem ustawić swojego nowego poznaniaka na wysiew 250kg/ha - siew pszenżyta. Wykonałem próbę kręconą korbą i kołem ,dodam obie próby wyszły identycznie i wskazały ze siewnik jest ustawiony na ządana dawke czyli 250kg/ha. Zadowolony pojechałem na pole i tu niespodzianka na ha wysiało mi 40 kg mniej czyli 210kg pszenzyta na ha. Nie mam pojecia skad ta roznica. Dzwoniłem do handlowca ze siewnik troszke nie za bardzo sieje a on mi na to ze to poslizg koła i pewnie zakłady. Moze i ma racje ze to jest powodem ale nie az 40kg.

W nowym siewniku? Masakra. W moim 10-cio letnim tez oszukuje. Co za przekładnie?!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Pepik190

Pepik190

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 04 luty 2015 - 09:26

Witam

Jak ustawić siewnik Poznaniak 5 do wysiewu prosa.

Pozdrawiam

Dodaj odpowiedź