Skocz do zawartości

Zdjęcie

Turbo do 914

102 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Godlech912

Godlech912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 30 październik 2010 - 20:41

Turbo do 914 Jakbyś mógł to zapodaj zdjęcie tej śrubki, gdzie się to reguluje. Ale mam jeszcze pytanie tym się ustawia dawkę na wszystkie 4 sekcje? Bo pompę robiłem i mam wszystkie sekcje dobrze ustawione i równo więc interesuje mnie tylko zwiększenie dawki na wszystkich 4 sekcjach i nie pojedynczo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Turbo do 914 Dzisiaj, 20:05
  •  

#42 Share zakrzewiak

zakrzewiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 30 październik 2010 - 23:26

Turbo do 914 W poniedziałek postaram się zrobić zdjęcie, tak tą śrubką reguluje się dawkę dla wszystkich sekcji.

#43 Share Godlech912

Godlech912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 03 listopad 2010 - 21:12

Turbo do 914 I jak masz tą fotkę? ;p

#44 Share zakrzewiak

zakrzewiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 05 listopad 2010 - 13:24

Turbo do 914 Oto i zdjęcie.
Mój odnośnik

#45 Share Godlech912

Godlech912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 08 listopad 2010 - 13:57

Turbo do 914 Dzięki. Trochę boję się tam coś kombinować, ale zawsze można cofnąć do poprzednich ustawień. Rozumiem, że wkręcając się zwiększa tak? Ile razy byś radził to obrócić? Z 1,5-2 obroty??

#46 Share zakrzewiak

zakrzewiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 08 listopad 2010 - 16:36

Turbo do 914 Tak wkręcając zwiększa się dawkę, ja bym na początek radził pół obrotu wkręcić ewentualnie 3/4 i na razie powinno być dobrze, później jak ruszysz w pole będzie można jeszcze ją skorygować. Jak będziesz kontrował tą śrubkę to nie zamocno żebyś nie zerwał gwintu w obudowie regulatora. Jak zmienisz dawkę to zaobserwuj czy chmura dymu przy przegazówce zmieni kolor na bardziej czarny.
Jak będzie po to napisz efekty.

#47 Share Godlech912

Godlech912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 08 listopad 2010 - 22:32

Turbo do 914 Po wkręceniu o półtora obrotu wreszcie od początku remontu przy przegazówce pojawił się czarny dymek z rury ;) Traktor trochę inaczej chodzi ma taki poważniejszy głos. Pojechałem się przejechać na łąkę i pod górkę gaz w podłogę :D 4 szosowa i szedł elegancko, z tłumika tylko lekki dymek prawie nie zauważalny, ale wcześniej go nie było wcale. Chyba tak zostawię. Okaże się jeszcze w polu :) Dzięki Zakrzewiak pomogłeś mi na prawdę. Dodaje do znajomych.

#48 Share zakrzewiak

zakrzewiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 09 listopad 2010 - 17:14

Turbo do 914 Dzięki. Jak by w polu miał jeszcze jakiś problem to podkręć jeszcze o ćwierć obrotu, ale jak puszcza jasny czarny dymek to powinno być dobrze.

#49 Share Godlech912

Godlech912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 10 listopad 2010 - 07:30

Turbo do 914 Mi się wydaje, że ten gościu mu na początku za mało zwiększył, bo mówił, że takich eksperymentów nikt nie robił jeszcze u niego. Jak ktoś zakładał turbo to zmieniał kompletną pompę na tą z korektorem podciśnieniowym a ja przerobiłem oryginalną od czwórki i też ładnie chodzi :)

#50 Share dzarjan8111

dzarjan8111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 259 postów

Napisany 12 listopad 2010 - 10:36

Turbo do 914 też zamierzam przerobic na turbo 912 i nie wiem co z tą pompa :/ czy wymiana czy przerabiac ? na czym polega przeróbka zwykłej i do czego słuzy korektor podciśnieniowy?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Godlech912

Godlech912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 12 listopad 2010 - 11:01

Turbo do 914 Dajesz zwykłą pompę od 912 do pompiarza. Przeróbka polega na wyrzuceniu uszczelniacza i wywierceniu w pompie otworu na centralne smarowanie. Ja wykorzystałem akurat dziurkę od stanu oleju. Od razu sprawdzi Ci też sekcje i powiedz mu, żeby zwiększył dawkę paliwa i to dość sporo.

U mnie zwiększył za mało i ciągnik był mułowaty. Ale teraz już problem naprawiony i Ursus idzie jak rakieta :huh:

Do centralnego smarowania pompy masz taką rurkę, która też idzie do smarowania turbiny. Wychodzi z bloku i prowadzi do pompy, następnie smaruje całą pompę i wraca do bloku poprzez te sprzęgiełko takie od pompy. U mnie wygląda to tak kolego:

Pompa

Dodany obrazek

Prowadzenie rurki

Dodany obrazek

Smarowanie turba plus rozgrzana do niebieskości tulejka od turba w orce ;p

Dodany obrazek

Wymień też końcówki wtrysków. Poza tym ten post zawiera już dużo informacji na temat montażu turbosprężarki. Jakbyś chciał jakieś foto to pisz. Z zakładania turba porobiłem chyba ze 100 fotek wszystkiego co by się mogło przydać komuś na agrofoto :lol: Mam też fotki z montażu przedniego napędu.

A korektor nad czy tam podciśnieniowy to taka rzecz w pompie (ma kształt takiego grzybka jakby) która reguluję dawkę paliwa w zależności od ciśnienia doładowania turbosprężarki. Np. jeśli traktor stoi i ma ok 500-600 obrotów dawka jest mała bo turbina nie pompuje ciśnienia dużego wtedy do kolektora, a jak dasz mu w pi*** ;p np. 1800 czy 2000 obrotów wtedy daje dużą dawkę bo turbina gwiżdże- pompuje powietrze i jest duże ciśnienie w kolektorze dolotowym, przez co do silnika wchodzi więcej powietrza zatem silnik może efektywniej spalać większą dawkę paliwa.

Bajer może i dobry, ale jego koszt to ~500-600 zł a bez tego też chodzi. Jedyną wadą, gdy tego nie ma jest to, że masz troszkę większe spalanie na postoju i jak odpalasz to przez chwilkę puści dymka, nowe traktory zresztą też tak mają. Chciałem to montować, ale duże koszty tego były a gadałem z facetem, który jest najlepszym mechanikiem w okolicy chociaż teraz już nie robi bo ma swój zakład, że jak w starych ciągnikach z turbem nie ma mocy to się wywala ten kolektor albo zaślepia tą rurkę co idzie do kolektora dolotowego od ciśnienia i moc jakoś nagle się pojawia :(

#52 Share dzarjan8111

dzarjan8111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 259 postów

Napisany 12 listopad 2010 - 11:14

Turbo do 914 jeśli mozesz to daj co masz :lol: wszelkie materiały będą przydatne marjan8111@o2.pl . w mojej pompie jest miejsce na centralne tylko nie mam pojecia gdzie jest wyjscie z bloku a i jeszcze co to jest ten korektor podciśnieniowy ci daje jeśli jest w pompie:/ z góry dziekuje za pomoc:) jednak sa na świecie życzliwi ludzie :huh:

#53 Share Godlech912

Godlech912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 12 listopad 2010 - 11:25

Turbo do 914 Wiesz teraz mam w weekend trochę czasu to z tych fotek co mam zrobię filmik na youtube i sobie zobaczysz co i jak. Link zamieszczę tutaj. Postaram się też w tym filmiku zamieścić to jak silnik traktora chodził przed montażem turba i po. W polu niestety już nic nie nakręcę bo wszytko porobione a jak robiłem to nie miał kto nagrywać :huh: Jakby co to pisz masz pełne wsparcie techniczne ;p

Zamieszczam takie informacje, gdyż ja tego też bardzo szukałem jak robiłem remont, niestety nic konkretnego nie znalazłem... Teraz już następni którzy będą zakładać turbo mają jakiś zapas wiedzy plus fotki i filmik też będzie. Pozdrawiam.

#54 Share dzarjan8111

dzarjan8111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 259 postów

Napisany 12 listopad 2010 - 11:31

Turbo do 914 Spoko , odezwałem sie do Ciebie na GG jak mozesz do daj mi znac , wiesz ja bym wolał fotki bo to jednak wieksza rozdzielczosc i mozna na spokojnie przeanalizowac z pracy to mi nie potrzebne tylko bardziej z przerabiania :huh: pozdro

#55 Share Godlech912

Godlech912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 12 listopad 2010 - 13:58

Turbo do 914 Tutaj macie fotki z remontu. Wybrałem co niektóre, kilka ich jest :huh: Spakowane w zipie na uploading.com Nie wiem tylko czy po jakimś czasie nie wygasną...

Remont Ursusa.zip - 14.5 MB

#56 Share dzarjan8111

dzarjan8111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 259 postów

Napisany 12 listopad 2010 - 16:42

Turbo do 914 No dzięki bardzo :huh: a do czego jest ten korektor podciśnieniowy?? :(

No dzięki bardzo, chociaż przydało by sie z kolejnych etapów , gdzie co np. skad smarowanie do turbiny :lol: a do czego jest ten korektor podciśnieniowy?? :)

#57 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6301 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 12 listopad 2010 - 17:39

Turbo do 914

Dajesz zwykłą pompę od 912 do pompiarza. Przeróbka polega na wyrzuceniu uszczelniacza i wywierceniu w pompie otworu na centralne smarowanie. Ja wykorzystałem akurat dziurkę od stanu oleju. Od razu sprawdzi Ci też sekcje i powiedz mu, żeby zwiększył dawkę paliwa i to dość sporo.

U mnie zwiększył za mało i ciągnik był mułowaty. Ale teraz już problem naprawiony i Ursus idzie jak rakieta :lol:
...

Ciekawe rzeczy waść pan piszesz :huh:
Zdawało mi się że, dawkę ustawia się precyzyjnie dla danego silnika - mi regulował pompę w Z10145 dla silnika z U1014 bo to jest to samo.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#58 Share Godlech912

Godlech912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 12 listopad 2010 - 17:49

Turbo do 914 No tak on niby miał ustawić dla 1014 ale i tak uznałem, że dawka jest za mała więc ją zwiększyłem. Nie widzę w tym nic złego. Wiele ludzi zwiększa choćby o 1 obrót gdyż wtedy silnik lepiej pracuje a w ciężkiej robocie spali tyle samo bo jak ja mam hektar orać 4 godziny na minimalnej dawce to wolę mu dać konkretną, żebym to zrobił o połowę krócej...

#59 Share zakrzewiak

zakrzewiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 12 listopad 2010 - 21:58

Turbo do 914 Oglądałem twoje zdjęcia z remontu i powiem Ci jedno musisz uwarzać na tą rurę zasilającą turbine w powietrze żeby się nie przeterła bo wtedy będzie kicha z remontu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6301 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 12 listopad 2010 - 22:38

Turbo do 914 Ten przewód od smarowania turbiny to przy filtrze powietrza powinien być chyba przykręcony takim plastikiem. Poza tym u nas w niektórych miejscach podłożyłem kawałki węża aby się nie przetarł.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke