Skocz do zawartości

Zdjęcie

zetor forterra 11741

42 odpowiedzi na ten temat

#21 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1771 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 01 grudzień 2010 - 16:01

zetor forterra 11741 To nie są silniki Deutz'a tylko 1006.6W ;)

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Zetor 16145

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Zetor/ ZTS
  • 39000.00 PLN
  • Wczoraj, 04:10

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zetor forterra 11741 Dzisiaj, 14:50
  •  

#22 Share grześ77

grześ77

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 08 grudzień 2010 - 19:09

zetor forterra 11741 Koledzy ja mam 11741 2005 rok 4800 mtg więc coś o nim wiem. Razem z kolegą kupowaliśmy Zetorki tylko on 11441 nie raz pracowaliśmy na jednym polu więc mam porównanie. W spalaniu jest identycznie tylko 11741 rusza z opuszczonym pługiem z wolnych obrotów a 114 musi dostac co najmniej 1600 obrotów żeby wogóle ruszył i zapomnij że ruszysz z opuszczonym pługiem. Kolega ma w tej 114 ok.3500 mtg i silnik już 3 razy rozbierany( panewka się obróciła, wał pękł, turbo się rozpadło i wiele innych) a moja 117 ma wszystkie plomby i silnik nie dotykany , od zmiany do zmiany oleju ubywa od max do min. Z awarii dwa razy robiłem sprzęgło i nic więcej. Ogólnie ciągnik udany jak chciałbyś kupić to polecam. Mam do sprzedania 11641 2002 rok jak by co.

#23 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 09 grudzień 2010 - 00:55

zetor forterra 11741 4800 godzin i już dwa razy sprzęgło robiłeś? u mnie robiliśmy sprzęgło przy okazji roboty silnika przy 6000 godzin ale jeszcze sprzęgło wytrzymałoby trochę ale i tak wymieniliśmy bo potem rozbierać by trzeba było w samym środku sezonu.
No to mi sie ludzie dziwili ze przy 6000 silnik robiony ( wał, dwa tłoki 2 korbowody i tam jeszcze pare rzeczy) a tu przy 3500 takie problemy?

#24 Share ociec82

ociec82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 13 wrzesień 2012 - 19:46

zetor forterra 11741 Czy poradzi sobie z gruberem unia KOS T 3 metry

#25 Share spasla123456789

spasla123456789

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 13 wrzesień 2012 - 20:09

zetor forterra 11741 Tak na równym w slabszych ziemiach bedzie mial swoja predkosc ale pod gorki i jeszcze glina to ciezko bedzie mial

#26 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 wrzesień 2012 - 20:52

zetor forterra 11741 no ma te 127km więc da rady.

#27 Share kat181

kat181

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 14 wrzesień 2012 - 09:53

zetor forterra 11741 Wszystko zależy jaka ziemia, teren oraz głebokość pracy. Ale uważam że taki ciagnik nie powinien mieć problemów. Ja do swojej 105 pożyczałem grubery 3m (kosa i jakiś starszy zachodni) i o takiej szerokosci zamierzam kupić.

#28 Share ociec82

ociec82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 14 wrzesień 2012 - 15:36

zetor forterra 11741 a jak to pracuje ten ciągnik jakie spalanie?i jak z awaryjnością

#29 Share kat181

kat181

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 23 wrzesień 2012 - 21:08

zetor forterra 11741 Mam go z 2009 roku, ciagnik pracuje na ok 30ha z pługiem obrotowym 1,8m/1200kg ibis ls, zestawem uprawowo siewnym 3m/1900kg brona aktywna hermes+poznaniak, wspomniane grubery 3 metrowe, w tym sezonie z przyczepą samozbierajacą pottinger 8t, z rozsiewaczem nawozów 1200kg, w transporcie ziarna i wszystkie inne d*perele oprócz opryskiwacza i rotacyjnej nim robię. W moim zepsuł się jak dotąd elektrozawór sterujący przepływem oleju na jeden z półbiegów. Innych awari nie miałem. Do mankamentów ciagnika zaliczę brak rewersu na czwartym biegu, to że biegi wsteczne są nieco szybsze od odpowiednich do przodu, i że w transporcie na nierównych drogach lubi sobie poskakać. Gdybym się cofnoł w czasie do 2009 roku to bym z czystym sumieniem kupił go jeszcze raz.

#30 Share krystianwonna

krystianwonna

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 24 wrzesień 2012 - 20:52

zetor forterra 11741 Witam
Posiadam 5 letni ciagnik Zetor 11741 i nie polecam!
Ciagnik rok temu jadac po rownym polu z podniesionym agregatem uprawowo siewnym Accord-kverneland 3m co warzy okolo 2 tony przelamal sie na skrzyni biegow poprostu rzecz mowiac teoretycznie nie mozliwa a jednak!
Malo tego podczas naprawy nie bylo mozna dostac walka ktory przechodzi przez skrzynie do walka przekaznika z tylu
Dzwoniac do fabryki w Brnie dostalem odpowiedz ze taki walek moga wyprodukowac za 4 miesiace (smiech na sali)
Dopiero jak rozmawiajac z dyrektorem powiedzialem ze napisze do gazet rolniczych o takim incydencie.Walek sie znalazl za 2 tygodnie za 2 tys zlotych lecz malo tego nie pasowal do tego modelu.
A tak do porownania dalem dorobic walek w regionalnym zakladzie w tydzien czasu i koszt 1tys zl i chodzi do dzis mija rok od przelamania,
Ogolenie spalanie przy orce 2metrowym plugiem ibis xxl jest ogromne.
I teraz na dodatek problemy z podnosnikiem nie podnosi
Pompa hydrauliczna wysiadla po 1100mth

Ogolnie o tym modelu to ksiazkie moge napisac jak Pan chce ale ogolnie nie polecam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share oledo

oledo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 24 wrzesień 2012 - 21:41

zetor forterra 11741 kat 181 możesz napisać jakie były objawy awarii elektrozawór sterujący przepływem oleju na jeden z półbiegów i czy do naprawy potrzebne było rozpoławianie ciągnika .Bo też mam zetora forterre115 z 2009 , coś się dzieje z pół biegami , jadąc jedynką szosową np. 5 km/h wciskając 1 pół bieg zwalnia poprawnie do 4 km/h przy 2 pół biegu zwalnia do 3 km/h a potem dzieje się coś dziwnego bo ciągnik sam zwalnia sam po paru sekundach do 2 i 1km/h .
Dziś dzwoniłem do serwisu to mi powiedzieli ,żeby dowiedzieć się co jest przyczyną awarii to trzeba rozpoławiać ciągnik ,bo pod podłogą wszystko jest zabudowane.

#32 Share kat181

kat181

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 25 wrzesień 2012 - 21:14

zetor forterra 11741 U mnie zawór raz działał raz nie, ogólnie mówiąc zacinał się czasami. Objawy były takie że jak silnik pracował na biegu jałowym i mu dawałem pierwszy półbieg nic się nie działo, jak wciskałem drugi było wyraznie słychać że silnik dostaje obciążenie. Jadąc bez obciążenia zdażało się że na 2 półbiegach jechał tak samo szybko jak bez ale ciągnik miał ciężej, przy obciążeniu ciągnik też stękał. Objawy ustępowały przy obrotach powyżej 1500 ponieważ był wtedy większy przepływ oleju i tenże elektrozawór się odblokowywał. Prawdopodobnie olej leciał na dwa półbiegi i blokowało skrzynie. Serwis u mnie też chciał rozpoławiać skrzynie ale potrzebowałem ciągnik i stwierdziłem że do końca sezonu popracuje bez półbiegów. Potem jak przyjechali na wymiane oleju to był inny mechanik i zdecydował żeby sprawdzić prądy w elektrozaworach, są one pod nogami, wyjeli gumę, sprawdzili prądy było ok, zamienili miejscami elektrozawory, jazda próbna i okazało się że teraz nie blokuje na 2 półbiegu ale na 1 po powrocie z 2. przyjżeli się elektrozaworom i jeden miał jakby zadzior i czasami się zawieszał. Mam nadzieję że pomogłem, ale elektrozawory można sprawdzić od ręki a potem brać się za skrzynie, tam sa jakieś taśmy od półbiegów.

#33 Share Kamil1998

Kamil1998

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 620 postów

Napisany 27 wrzesień 2012 - 15:49

zetor forterra 11741 większy pług trzeba było brać to by się może nie przełamał:)
Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

#34 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1250 postów

Napisany 27 wrzesień 2012 - 18:58

zetor forterra 11741 A czy 2 tony na d*pie przy traktorze o tej mocy i rozmiarach to jakaś przesada? :blink:

#35 Share kat181

kat181

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 28 wrzesień 2012 - 07:42

zetor forterra 11741 @krystianwonna miałeś w nim tą półramę przy silniku? co miałeś jako balast z przodu?

Moim zdaniem jesli producent montuje podnosnik prawie 6ton, można zamontować przedni tuz pewnie też z udzwigiem pod 3tony, to praca z 2 tonową maszyną i dajmy na to 800kg balastem nie powinna przełamać ciągnika.
albo materiał miał wady albo to są cienkie ciągniki (wolałbym nie bo mam zestaw ok 1900kg, a sypię tam jeszcze zboże)

#36 Share Kamil1998

Kamil1998

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 620 postów

Napisany 28 wrzesień 2012 - 20:52

zetor forterra 11741 chodzi o to,że na pługu idą spore przeciążenia,bo jest długi... zwłaszcza jak to resorak i dodatkowo ma doły na drodze.
Chociaż to mogłaby i być jakaś wada,że słabe śruby dali czy cos...

Edytowany przez Kamil1998, 28 wrzesień 2012 - 20:52.

Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

#37 Share krystianwonna

krystianwonna

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 01 październik 2012 - 08:29

zetor forterra 11741

@krystianwonna miałeś w nim tą półramę przy silniku? co miałeś jako balast z przodu?

Moim zdaniem jesli producent montuje podnosnik prawie 6ton, można zamontować przedni tuz pewnie też z udzwigiem pod 3tony, to praca z 2 tonową maszyną i dajmy na to 800kg balastem nie powinna przełamać ciągnika.
albo materiał miał wady albo to są cienkie ciągniki (wolałbym nie bo mam zestaw ok 1900kg, a sypię tam jeszcze zboże)

Tak miałem ta półramę przy silniku,tak mam przedni tuz i obciaznik mam 550kg z przodu
No wiesz nie wiem czy 800kg z przodu by nie przelamalo przedniej osi bo tez jest taka cienka.

Wiesz jednak jest jakas wada tych ciagnikow bo przestali je produkowac.
Moim zdaniem jest to skladak z 11471 i niekture elementy sa poprostu za slabe za cienkie.
POzdrawiam

chodzi o to,że na pługu idą spore przeciążenia,bo jest długi... zwłaszcza jak to resorak i dodatkowo ma doły na drodze.
Chociaż to mogłaby i być jakaś wada,że słabe śruby dali czy cos...

Akurat złamał sie przy agregacie nie przy plugu
A skoro ma niby 6 ton udzwigu to co to jest 2 tonowy plug to dopiero 1/3 wytrzymalosci

#38 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1682 postów

Napisany 01 październik 2012 - 10:45

zetor forterra 11741 udźwig podawany katalogowo jest mierzony na otworach tylnych cięgien TUZ.
Pług fizycznie ważący 2 tony, na TUZ'ie znacznie zwiększa obciążenie poprzez swoje 'ramię' do tyłu. Ile faktycznie obciąża, nie wiem, trzeba byłoby zrobić jakieś badania.
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#39 Share kat181

kat181

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 02 październik 2012 - 09:32

zetor forterra 11741

Tak miałem ta półramę przy silniku,tak mam przedni tuz i obciaznik mam 550kg z przodu
No wiesz nie wiem czy 800kg z przodu by nie przelamalo przedniej osi bo tez jest taka cienka.

Nie zrozum mnie źle ja uważam że takie obciążenie nie powinno stanowić problemu a jeśli coś się dzieje to znaczy że konstrukcja jest do d*py albo była wada fabryczna i tyle.

Wiesz jednak jest jakas wada tych ciagnikow bo przestali je produkowac.
Moim zdaniem jest to skladak z 11471 i niekture elementy sa poprostu za slabe za cienkie.

Ciągniki z tym silnikiem wychodziły na początku serii bo zetor nie miał swojego silnika w tej mocy, nie mieli chyba wogóle silników 6, potem zastapili je swoim silnikiem i montują do dzisiaj ale 4 cylindrowym.

Akurat złamał sie przy agregacie nie przy plugu
A skoro ma niby 6 ton udzwigu to co to jest 2 tonowy plug to dopiero 1/3 wytrzymalosci

Popieram w 100% 2 tony powinien wytrzymywać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share krystianwonna

krystianwonna

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 10 październik 2012 - 21:14

zetor forterra 11741

udźwig podawany katalogowo jest mierzony na otworach tylnych cięgien TUZ.
Pług fizycznie ważący 2 tony, na TUZ'ie znacznie zwiększa obciążenie poprzez swoje 'ramię' do tyłu. Ile faktycznie obciąża, nie wiem, trzeba byłoby zrobić jakieś badania.

Tak ja rozumiem ze plug ma dluga rame i to wiecej warzy bo jest ciezar wysuniety do tylu
ale to tylko 4 skibowy plug to mysle ze do takiego ciagnika nie powinno byc zadnej wagowej przeszkody.