castor

JD 3650 stukanie w filtrze hydrauliki

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
castor    0

Posiadam ów ciągnik od pół roku i większość prac była wykonywana przy zamkniętej kabinie więc nie słyszałem żadnych niepokojących odgłosów, ale ostatnio podczas podorywki gdy jechałem z otwarta szyba tylną usłyszałem jakieś stukanie gdy obszedłem ciągnik okazało się że wydobywa się ono z filtra hydrauliki. Problem pojawia się po przekroczeniu 1500 obr a gdy pociągnę do siebie za przewód doprowadzający olej do filtra problem ustaje ale gdy go puszcze powraca. I tu moje pytanie czy jest to objaw jakiejś awarii czy po prostu ten typ tak ma dopowiem że wszystkie podzespoły związane z hydraulika działają prawidłowo. Proszę o poradę co z tym fantem zrobić?


"Możesz osiągnąć wszystko, co umysł ludzki zdoła wymyślić i w co zdoła uwierzyć."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LOST    7

Może po przekroczeniu 1500obr/min hydraulika ma wysokie ciśnienie i dlatego jak złapie się węża to dźwięk ustaje??


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
castor    0

Filtr hydrauliki jest stosunkowo nowy bo był kupiony jakieś pół roku temu i ma przepracowane 180 mth a był kupiony w serwisie JD wiec powinien być dobrej jakości


"Możesz osiągnąć wszystko, co umysł ludzki zdoła wymyślić i w co zdoła uwierzyć."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heyder    0

To dzwięk pracującej pompy przy takich obrotach wytwarza około 160bar. U mnie taki sam odgłos daje pompa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
castor    0

To mówisz kolego że u ciebie jest tak samo i nie ma czym się martwić?I czy też u ciebie wydobywa się ten dźwięk jak by z filtra?


"Możesz osiągnąć wszystko, co umysł ludzki zdoła wymyślić i w co zdoła uwierzyć."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heyder    0

mi ten dzwięk bardziej wydobywa się z przedniej pompy glównej hydraulicznej.A podczas podnoszenia maszyny jest ten dzwiek również?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
castor    0

Podczas podnoszenia maszyny dźwięk jak by ustaje wiec już nie wiem co to jest i nie mam pojęcia czy na zapas lepiej wymienić filtr?


"Możesz osiągnąć wszystko, co umysł ludzki zdoła wymyślić i w co zdoła uwierzyć."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek315    2

możliwe że trafił się jakiś wadliwy towar. John deere nie produkuję filtrów zleca jakiejś firmie produkcję z logo i napisami jd tak samo olej oryginalny jd produkuje jakaś firma a w serwisie musisz zapłacić za bańkę z logo jd a możesz kupić ten sam olej u tego producenta za niżesz pieniądze. Może kupić filtr WIX i wymienić może się coś poprawi a przed wymianą filtrów robiło się tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
castor    0

Nie wiem kolego czy tak się robiło ponieważ gdy go kupiłem pierwsza rzeczą jaka zrobiłem była wymiana filtrów i oleju w skrzyni ponieważ sporo czytałem na forum że o to akurat trzeba dbać w JD . No zostaje wymiana filtra a jak to nie pomoże to chyba zmienię ten przewód doprowadzający olej. Dodam że wszystkie podzespoły związane z hydrauliką takie jak wspomaganie, półbiegi , podnośnik czy wyjścia hydrauliki działają jak należy występuje tylko to stukanie.A czy ta marka filtrów WIX jest dobra ?


"Możesz osiągnąć wszystko, co umysł ludzki zdoła wymyślić i w co zdoła uwierzyć."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heyder    0

Moim zdaniem to normalne zachowanie! Jak podnosisz maszynę cisnienie spada, i wtedy jest cisza. Zas na postoju cały czas pompa daje cisnienie -bardzo wysokie i dlatego słychać ten odgłos. Założę się ze przy skręcaniu kołami również bedzie cisza....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

wix jest akurat nie najlepszą firmą. Polecam albo oryginalne jd (produkuje je donaldson) albo fleetguard (najlepsze), donaldson. Ze średniej półki baldwin.


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
castor    0

Dzięki za porady sprawdzę jeszcze przy tym skręcaniu kół co się będzie działo .a jak nie to zmienię ten filtr.gdyby problem nadal występował to dam znać znaczy gdyby było takie zachowanie przy skręcaniu itp.Gdyby ktoś miał jakieś inne pomysły co to może być to czekam na odpowiedź :P


"Możesz osiągnąć wszystko, co umysł ludzki zdoła wymyślić i w co zdoła uwierzyć."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dwaa9
      Część. Nagle przestała mi działać hydraulika. Po zgaszeniu i opuszczeniu podnośnika i tura. Teraz nic nie działa. Nie podnosi ani nie działa wspomaganie. Wom działa. Gdzie moze być przyczyna?
      Dodam jeszcze że olej jest, filtry wymieniane w tamtym roku. Myślę że to może być przednia pompa bo wcześniej stukała a teraz ucichło 
    • Przez TOMASZ22
      Jestem po wymianie obu pomp w moim jelonku, wymieniłem oraz filtr oleju, a ciągnik nadal kiepsko podnosi
       
      Caps Lock!
    • Przez JacekBiernacki
      witam ma problem z podnośnikiem w swoim jd 2140 otóż sytuacja wygląda tak że podnośnik po wyłączeniu ciągnika opada momentalnie a gdy podpinam cięższa maszynę to na wolnych obrotach nie potrafi jej utrzymać w powietrzu wydaje mi się że to tłok jest winny chyba że zawur
    • Przez Mateusz0110
      Witam
      Mam taki problem w John Deere 3140 że nie mogę zmienić biegów na dźwigni od rewersu czyli żółw zająć i wsteczny .albo muszę wrzucić na luz 1.2.3.4 i dopiero tam wbić albo je jestem wstanie ruszyć bo albo zblokuje biegi albo wg nie mogę zmienić biegu chodzi o żółw zająć i wsteczny .jak odkręciłem to cięgno od lewarka które idzie do tego walka wodzika od skrzyni to cały ten wałek kręci się w koło .czy to będzie uszkodzony ten wałek w środku ?? Podobno bardzo często w tych jelonkach się to dzieje 
    • Przez Paweł20
      Szukam całej tylniej lampy z obudową do john deere 2040
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj