emattti

kupno nowej prasy zwijajacej

Polecane posty

rino    13

Jak chcesz dobrą prasę, to napewno zadna polska nie wchodzi w grę, praca tymi maszynami to katorga, sipma wstawia chinskie łozyska ktore sie sypią, obwiazywacz siatką to tylko sznurek i sie powiesić, wystarczy troche wiatru z boku lub z tyłu i juz masz po prasowaniu bo zabiera siatkę i nbie owinie. Znajomy ma famarola to mowił ze tez stale jakies awarie, ja bym polecał jakas zachodnią nawet uzywke tylko nie zjechaną. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emattti    68

ja chce wziasc nowa nie uzywana prase...

skoro wszystkie polskie prasy sa zle to podajcie mi pare modeli pras zagranicznych z rotorem ale bez nozy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

potwierdzam zdanie kolegów na 1000 bez sianokiszonki nie kupuj polskiej prasy. Ja mam warfamy i nie jestem z niej zadowolony tez bym się chetnie jej pozbył. Oprócz tego do sianokiszonki tez bym brał z nożami. Nie wiem czy chcesz ją na swoje potrzeby czy na usługi. ale jak na swoje zapewne masz i wóz paszowy a taka bela pocięta rozsypuje się już po pierwszym kontakcie ze ślimakiem w wozie. u nie wszyscy w okolicy kupują nowe NH, kolega kupił classa rolanta, ale najlepsza chyba lely

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emattti    68

potwierdzam zdanie kolegów na 1000 bez sianokiszonki nie kupuj polskiej prasy. Ja mam warfamy i nie jestem z niej zadowolony tez bym się chetnie jej pozbył. Oprócz tego do sianokiszonki tez bym brał z nożami. Nie wiem czy chcesz ją na swoje potrzeby czy na usługi. ale jak na swoje zapewne masz i wóz paszowy a taka bela pocięta rozsypuje się już po pierwszym kontakcie ze ślimakiem w wozie. u nie wszyscy w okolicy kupują nowe NH, kolega kupił classa rolanta, ale najlepsza chyba lely

500 belek robie sobie a reszte to uslugi. wozu paszowego nie mam a do belownicy z nozami to watpie zeby moj ursus 5714 dal dade...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

U nas w okolicy przez pewien czas U 5714 Ciągał Case IH RB 344 czyli to samo co NH BR 6090 i robił z nożami. Także bez szaleństwa ale sobie poradzi.A jak nie chcesz z nożami to taką case IH NH z rotorem bez noży z max wyposażeniem kupisz poniżej 80tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wertus    0

Kup Krone kr 130s, Ursus spokojnie da radę nawet przy wysuniętych nożach. Jeśli ma być nowa, to niestety tania nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Jak chcesz dobrą prasę, to napewno zadna polska nie wchodzi w grę, praca tymi maszynami to katorga, sipma wstawia chinskie łozyska ktore sie sypią, obwiazywacz siatką to tylko sznurek i sie powiesić, wystarczy troche wiatru z boku lub z tyłu i juz masz po prasowaniu bo zabiera siatkę i nbie owinie. Znajomy ma famarola to mowił ze tez stale jakies awarie, ja bym polecał jakas zachodnią nawet uzywke tylko nie zjechaną. Pozdro

najtańsza polska prasa z sokółki i zero żadnych problemów, po co wywalać kase na famarole czy inne takie jak na 1 tyś bel spokojnie wystarczy sokółka i są szerokie koła w standardzie, nie wiem co w tej sipmie klasik jest takiego że jest droższa od sokółki ale sipma klasik nie ma startu do sokółki, zachodnie dobre ale nigdy nie wiadomo co siętrafi ja polecam nową sokółkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matas22    0

Kolego mam Farme II,ale dla mnie mało wydajna i mam problemy przy owijaniu w siatkę. Jeśli ktoś robi duże ilości bel czy też wymaga sianokiszonki dobrej jakości to lepiej kup coś lepszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czeladnik    0

Jeżeli miałaby to być prosta mechaniczna prasa, na nie dużo bel, to polecę Metal-Fach, wujowi prasuje taką, ma ją drugi rok, to jeszcze nie ma się co psuć, tylko diler nas olał nie zrobił pierwszego uruchomienia i trochę postałem nad wirującą prasą zanim zaczęła iść jęczmionka w południe, ale to bardzo prosta prasa tam w zasadzie nie ma się co psuć, tylko może z czasem ze zużycia. Teraz jest model z rotorem(bez docinacza)- można szybciej jechać, łatwiej i szybciej się prasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chłopaki ja będę robił rocznie 400-500 beli, sianokiszonki nie bedę robił wcale.czy to prawda że polskie prasy suchą słomę słabo wciągają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darkos795    4

Chcesz prasować mokrą? :unsure: Ja mam małą Sipme,robie tyle co Ty nią,i po 2sezonach jest ok.Problemy pojawiają

się gdy np.tak jak w tym sezonie słoma była mocno skruszała po wielokrotnych opadach.Musiałem zgarniać tą

sieczke która nabijała się pod aparat podający sznurek,żeby belka go załapała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czeladnik    0

Jeżeli są walcowe to trzeba się trochę nagimnastykować, z przestawieniem prasy względem siana tzn. zdjąć drabinkę podbieracza, całą prasę na dyszlu przestawić maksymalnie do tyłu, zmniejszyć trochę zgniot, nastawić się na maksymalnie szybką jazdę, ile podbieracz jest wstanie wciągnąć. Najciężej jest na początku jak komora jest pusta i urobek jeszcze się nie zaczął obracać, jak już zaczyna się w środku kręcić, to samo wciąga z podbieracza. Właśnie przy ruszaniu najłatwiej zapchać podbieracz i jadąc z góry komorę(słoma próbuje uciec otworem wlotowym) grunt to szybko jechać żeby nie zdążyło naciąć krótkich kawałków słomy. Z rotorem pewnie jest wiele lepiej w każdym bądź razie na pewno łatwiej i szybciej. Najbardziej uniwersalna jest nowoczesna pasowa, ale ja bym wolał walcową z rotorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

ja myślę o nowej simpie FARMA2 CO TY NA TO?

daj spokój z tą farm,a 2 jak masz mało belowania nie za te pieniądze, to samo masz w sokółce tzn szerokie koła haki i jakiś tam pseudokomputerek, a cena za sokółke to 10 tyś mniej a może i większa różnica, co do prasowania słomy ja nie wiem o co wam Panowie chodzi, jak już jest problem to z sianem w które kilka razy ulewa poszła i to wyschło na popiół w ostrym słońcu słome prasowałem w południe w upały po ponad 30stC i szło, serwisant mówił że problem będzie tylko z kruchym materiałem jakby tąsłomę wypłukał deszcz i wyschła na popiół ale na prawie 2 tyś balotów jedna jedyna bela w sianie po deszczu mi staneła jak zjeżdzałem z górki i tyle!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czeladnik    0

Jak różnica ceny powyżej 2tyś to nie ma co za Sipme przepłacać, zresztą sipmy nie widziałem w akcji, aby wiem że ma hydrauliczne zamki komory a Sokółka mechaniczne i to mnie przekonało żeby polecić wujowi Sokółkę bo w MTZ co jak co ale hydraulika to się konstruktorowi, artyście nie udała, no może oprócz pompy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrysek    21

witam serdecznie posiadałem Class Rolland 62 i wiem jedno w każdej prasie która nie ma zamków nie trzyma hydraulika z ciągnika tylko zawór w prasie,to on trzyma komorę aby się nie otworzyła,a hydrauliką z ciągnika pompujesz ciśnienie nic więcej, ja osobiście nabijałem do 200 bar i dawałem na pływająco dźwignie od hydrauliki nic więcej ,nawiasem mówiąc rozmawiałem z serwisantem class że firma class nie robiła i nie będzie robić zamków w swoich prasach z prostej przyczyny mniejsze prawdopodobieństwo uszkodzenia komory rolującej, a prasy na zamkach -trzeba bardzo uważać żeby nie przeholować bo popęka, może rozerwać zawiasy i tym podobne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

to ten gość z serwisu mało się orientował jeśli chodzi o maszyny Claas-a, bo ta firma produkowała też modele które posiadały komorę na zamki - jak chociażby modele Claas Farmer 42, Claas Rollant 45.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xAdamo15
      Witam, posiadam prasę Feraboli Extreme 265 LT z 2013 roku, została zakupiona w tamtym sezonie i pierwsze co zauważyliśmy, że trzeba prasować słomę ułożoną w tym samym kierunku jakim jechał kombajn, jeśli się wjedzie w drugą stronę tzn "na czołówkę" z kombajnem to słoma zaczyna spadać lub wrzucać na druty dociskające, które koniec w końcu zapchają także podbieracz oraz prawdopodobnie zatrzymuje pasy ponieważ jest straszny pisk. Jest to męczące ponieważ przy jeździe na usługi trzeba naprawdę uważać jak się jeździ i nie zawsze widać jak jest ułożona słoma przez kombajn. Wie ktoś dlaczego się tak dzieje? Dzieje się tak z każdą słomą, czy to z pszenicy czy z kostrzewy zawsze jest to samo. Posiadałem starą prasę John Deere z którą nie było takiego problemu.
      Pozdrawiam 
    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj