Skocz do zawartości

Zdjęcie

kupno nowej prasy zwijajacej

47 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Czeladnik

Czeladnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Zainteresowania:fotografia, militaria, motoryzacja, muzyka

Napisany 05 listopad 2010 - 05:53

kupno nowej prasy zwijajacej Jeżeli są walcowe to trzeba się trochę nagimnastykować, z przestawieniem prasy względem siana tzn. zdjąć drabinkę podbieracza, całą prasę na dyszlu przestawić maksymalnie do tyłu, zmniejszyć trochę zgniot, nastawić się na maksymalnie szybką jazdę, ile podbieracz jest wstanie wciągnąć. Najciężej jest na początku jak komora jest pusta i urobek jeszcze się nie zaczął obracać, jak już zaczyna się w środku kręcić, to samo wciąga z podbieracza. Właśnie przy ruszaniu najłatwiej zapchać podbieracz i jadąc z góry komorę(słoma próbuje uciec otworem wlotowym) grunt to szybko jechać żeby nie zdążyło naciąć krótkich kawałków słomy. Z rotorem pewnie jest wiele lepiej w każdym bądź razie na pewno łatwiej i szybciej. Najbardziej uniwersalna jest nowoczesna pasowa, ale ja bym wolał walcową z rotorem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kupno nowej prasy zwijajacej Dzisiaj, 17:31
  •  

#42 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 05 listopad 2010 - 08:05

kupno nowej prasy zwijajacej

ja myślę o nowej simpie FARMA2 CO TY NA TO?

daj spokój z tą farm,a 2 jak masz mało belowania nie za te pieniądze, to samo masz w sokółce tzn szerokie koła haki i jakiś tam pseudokomputerek, a cena za sokółke to 10 tyś mniej a może i większa różnica, co do prasowania słomy ja nie wiem o co wam Panowie chodzi, jak już jest problem to z sianem w które kilka razy ulewa poszła i to wyschło na popiół w ostrym słońcu słome prasowałem w południe w upały po ponad 30stC i szło, serwisant mówił że problem będzie tylko z kruchym materiałem jakby tąsłomę wypłukał deszcz i wyschła na popiół ale na prawie 2 tyś balotów jedna jedyna bela w sianie po deszczu mi staneła jak zjeżdzałem z górki i tyle!!!

#43 Share Czeladnik

Czeladnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Zainteresowania:fotografia, militaria, motoryzacja, muzyka

Napisany 05 listopad 2010 - 14:19

kupno nowej prasy zwijajacej Jak różnica ceny powyżej 2tyś to nie ma co za Sipme przepłacać, zresztą sipmy nie widziałem w akcji, aby wiem że ma hydrauliczne zamki komory a Sokółka mechaniczne i to mnie przekonało żeby polecić wujowi Sokółkę bo w MTZ co jak co ale hydraulika to się konstruktorowi, artyście nie udała, no może oprócz pompy:)

#44 Share emattti

emattti

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 12 listopad 2010 - 18:43

kupno nowej prasy zwijajacej ja najchetniej kupil bym metal-fach z-562
co o niej sadzicie ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#45 Share Tygrysek

Tygrysek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 12 listopad 2010 - 19:22

kupno nowej prasy zwijajacej witam serdecznie posiadałem Class Rolland 62 i wiem jedno w każdej prasie która nie ma zamków nie trzyma hydraulika z ciągnika tylko zawór w prasie,to on trzyma komorę aby się nie otworzyła,a hydrauliką z ciągnika pompujesz ciśnienie nic więcej, ja osobiście nabijałem do 200 bar i dawałem na pływająco dźwignie od hydrauliki nic więcej ,nawiasem mówiąc rozmawiałem z serwisantem class że firma class nie robiła i nie będzie robić zamków w swoich prasach z prostej przyczyny mniejsze prawdopodobieństwo uszkodzenia komory rolującej, a prasy na zamkach -trzeba bardzo uważać żeby nie przeholować bo popęka, może rozerwać zawiasy i tym podobne...

#46 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 12 listopad 2010 - 19:57

kupno nowej prasy zwijajacej to ten gość z serwisu mało się orientował jeśli chodzi o maszyny Claas-a, bo ta firma produkowała też modele które posiadały komorę na zamki - jak chociażby modele Claas Farmer 42, Claas Rollant 45.

#47 Share maja75

maja75

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 30 listopad 2010 - 22:33

kupno nowej prasy zwijajacej Witam czy prasa zwijająca sipmaII to dobry wybór?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#48 Share farmtractractorseurope

farmtractractorseurope

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 23 kwiecień 2012 - 21:09

kupno nowej prasy zwijajacej Można coś więcej na temat claas 45?