Skocz do zawartości

Zdjęcie

kupno nowej prasy zwijajacej

47 odpowiedzi na ten temat

#21 Share zetor1111

zetor1111

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 09 październik 2010 - 17:46

kupno nowej prasy zwijajacej u mnie we wsi jedna jest to gościu ma problem z elektryką i ciągle serwis przyjźdźa ale kupił ją z =e 2 lata temu więc teraz może już ją trochę poprawili

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kupno nowej prasy zwijajacej Dzisiaj, 09:10
  •  

#22 Share damian1992

damian1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, fotografia

Napisany 09 październik 2010 - 17:49

Co tam dokładnie się psuło w tym famarolu? zęby się łamały;D?
napisz dokładnie co to za awarie, bo może kolegę w błąd wprowadzasz.
Ja miałem styczność z tą prasą i uważam że za takie pieniądze to sprzęt pierwsza klasa.
Zależy jak kto dba i użytkuje...

To chyba było do mnie??? Psuł się chociaż by obwiązywacz siatką i nie wiem co tam jeszcze bo nikt ci nie powie co się dzieje z jego sprzętem, ale swojej opini nie wyssałem z palca, żeby nie było że chodzi tylko o obwiązywacz siatką bo na wiosce gościu owija sznurkiem i też mu się chrzani, na prawdę wiem co mówie, nie wierzysz ??? zapytaj @Chojnosia jak mu się prasa sprawuje, znajdziesz go u mnie w znajomych, pozdro!
Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

#23 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport, muzyka :)

Napisany 10 październik 2010 - 05:48

kupno nowej prasy zwijajacej Nom, u mojego wujka tez się siatka chrzaniła, do tego jeszcze olej z przekładni leciał i kilka innych rzeczy. Czyli jak Famarol jest wykluczony to co masz zamiar brać?( I co mamy wykluczyć? :blink:)
KPK - Ochrona

#24 Share emattti

emattti

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 10 październik 2010 - 07:56

kupno nowej prasy zwijajacej no to Famarol odpada
a co sadzicie o prasie Metal-Fach Z 562 z rotorem ???

#25 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 10 październik 2010 - 09:19

kupno nowej prasy zwijajacej moim zdaniem to z polskich to tylko sipma, ona chyba najdłużej je robi, więc ma juz doświadczenie :blink:

#26 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 10 październik 2010 - 11:11

kupno nowej prasy zwijajacej Jak chcesz dobrą prasę, to napewno zadna polska nie wchodzi w grę, praca tymi maszynami to katorga, sipma wstawia chinskie łozyska ktore sie sypią, obwiazywacz siatką to tylko sznurek i sie powiesić, wystarczy troche wiatru z boku lub z tyłu i juz masz po prasowaniu bo zabiera siatkę i nbie owinie. Znajomy ma famarola to mowił ze tez stale jakies awarie, ja bym polecał jakas zachodnią nawet uzywke tylko nie zjechaną. Pozdro

#27 Share emattti

emattti

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 10 październik 2010 - 16:55

kupno nowej prasy zwijajacej ja chce wziasc nowa nie uzywana prase...
skoro wszystkie polskie prasy sa zle to podajcie mi pare modeli pras zagranicznych z rotorem ale bez nozy ?

#28 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 10 październik 2010 - 17:33

kupno nowej prasy zwijajacej potwierdzam zdanie kolegów na 1000 bez sianokiszonki nie kupuj polskiej prasy. Ja mam warfamy i nie jestem z niej zadowolony tez bym się chetnie jej pozbył. Oprócz tego do sianokiszonki tez bym brał z nożami. Nie wiem czy chcesz ją na swoje potrzeby czy na usługi. ale jak na swoje zapewne masz i wóz paszowy a taka bela pocięta rozsypuje się już po pierwszym kontakcie ze ślimakiem w wozie. u nie wszyscy w okolicy kupują nowe NH, kolega kupił classa rolanta, ale najlepsza chyba lely

#29 Share emattti

emattti

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 10 październik 2010 - 18:20

potwierdzam zdanie kolegów na 1000 bez sianokiszonki nie kupuj polskiej prasy. Ja mam warfamy i nie jestem z niej zadowolony tez bym się chetnie jej pozbył. Oprócz tego do sianokiszonki tez bym brał z nożami. Nie wiem czy chcesz ją na swoje potrzeby czy na usługi. ale jak na swoje zapewne masz i wóz paszowy a taka bela pocięta rozsypuje się już po pierwszym kontakcie ze ślimakiem w wozie. u nie wszyscy w okolicy kupują nowe NH, kolega kupił classa rolanta, ale najlepsza chyba lely

500 belek robie sobie a reszte to uslugi. wozu paszowego nie mam a do belownicy z nozami to watpie zeby moj ursus 5714 dal dade...

#30 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 10 październik 2010 - 18:36

kupno nowej prasy zwijajacej U nas w okolicy przez pewien czas U 5714 Ciągał Case IH RB 344 czyli to samo co NH BR 6090 i robił z nożami. Także bez szaleństwa ale sobie poradzi.A jak nie chcesz z nożami to taką case IH NH z rotorem bez noży z max wyposażeniem kupisz poniżej 80tys.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share wertus

wertus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze
    i budowlane

Napisany 10 październik 2010 - 18:53

kupno nowej prasy zwijajacej Kup Krone kr 130s, Ursus spokojnie da radę nawet przy wysuniętych nożach. Jeśli ma być nowa, to niestety tania nie jest.

#32 Share Krzysztof1221

Krzysztof1221

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 02 listopad 2010 - 21:55

kupno nowej prasy zwijajacej czemu odradzacie polski sprzęt, moje zdanie jest takie nowe to zawsze nowe.

#33 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 03 listopad 2010 - 08:38

Jak chcesz dobrą prasę, to napewno zadna polska nie wchodzi w grę, praca tymi maszynami to katorga, sipma wstawia chinskie łozyska ktore sie sypią, obwiazywacz siatką to tylko sznurek i sie powiesić, wystarczy troche wiatru z boku lub z tyłu i juz masz po prasowaniu bo zabiera siatkę i nbie owinie. Znajomy ma famarola to mowił ze tez stale jakies awarie, ja bym polecał jakas zachodnią nawet uzywke tylko nie zjechaną. Pozdro

najtańsza polska prasa z sokółki i zero żadnych problemów, po co wywalać kase na famarole czy inne takie jak na 1 tyś bel spokojnie wystarczy sokółka i są szerokie koła w standardzie, nie wiem co w tej sipmie klasik jest takiego że jest droższa od sokółki ale sipma klasik nie ma startu do sokółki, zachodnie dobre ale nigdy nie wiadomo co siętrafi ja polecam nową sokółkę

#34 Share Krzysztof1221

Krzysztof1221

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 03 listopad 2010 - 09:35

kupno nowej prasy zwijajacej ja myślę o nowej simpie FARMA2 CO TY NA TO?

#35 Share Krzysztof1221

Krzysztof1221

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 19:52

kupno nowej prasy zwijajacej czekam na odpowiedzi o tej prasie FARMA2. :unsure:

#36 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 19:57

kupno nowej prasy zwijajacej nie pisz posta pod postem

o trochę cierpliwości

#37 Share matas22

matas22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 20:18

kupno nowej prasy zwijajacej Kolego mam Farme II,ale dla mnie mało wydajna i mam problemy przy owijaniu w siatkę. Jeśli ktoś robi duże ilości bel czy też wymaga sianokiszonki dobrej jakości to lepiej kup coś lepszego.

#38 Share Czeladnik

Czeladnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Zainteresowania:fotografia, militaria, motoryzacja, muzyka

Napisany 04 listopad 2010 - 20:27

kupno nowej prasy zwijajacej Jeżeli miałaby to być prosta mechaniczna prasa, na nie dużo bel, to polecę Metal-Fach, wujowi prasuje taką, ma ją drugi rok, to jeszcze nie ma się co psuć, tylko diler nas olał nie zrobił pierwszego uruchomienia i trochę postałem nad wirującą prasą zanim zaczęła iść jęczmionka w południe, ale to bardzo prosta prasa tam w zasadzie nie ma się co psuć, tylko może z czasem ze zużycia. Teraz jest model z rotorem(bez docinacza)- można szybciej jechać, łatwiej i szybciej się prasuje.

#39 Share Krzysztof1221

Krzysztof1221

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 21:46

kupno nowej prasy zwijajacej chłopaki ja będę robił rocznie 400-500 beli, sianokiszonki nie bedę robił wcale.czy to prawda że polskie prasy suchą słomę słabo wciągają.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Darkos795

Darkos795

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 23:47

kupno nowej prasy zwijajacej Chcesz prasować mokrą? :unsure: Ja mam małą Sipme,robie tyle co Ty nią,i po 2sezonach jest ok.Problemy pojawiają
się gdy np.tak jak w tym sezonie słoma była mocno skruszała po wielokrotnych opadach.Musiałem zgarniać tą
sieczke która nabijała się pod aparat podający sznurek,żeby belka go załapała.