Skocz do zawartości

Zdjęcie

Palnik na olej przepracowany.

27 odpowiedzi na ten temat

#21 Share klimson

klimson

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów
  • Zainteresowania:Palniki gazowe, piece nadmuchowe, piece kondensacyjne, Palniki na olej przepracowany

Napisany 10 październik 2013 - 13:38

Palnik na olej przepracowany. Ja polecam palniki na olej zużyty które znajdziesz na stronie firmy ITG. Znajdziesz tam też wiele ciekawych informacji, oraz parametrów tego typu palników.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Palnik na olej przepracowany. Dzisiaj, 01:36
  •  

#22 Share mlaixik

mlaixik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 11 październik 2013 - 19:19

Palnik na olej przepracowany. A ja mam pytanie takie ,jaki z tego idzie dym w sensie czy bardzo czarny tak jak z palącej się opony ?

Czy taki palnik dał by radę ogrzać pomieszczenie do rozsady warzyw w instalacji wodnej, chodzi oto aby włożyć go do pieca nim ogrzewać piec zamiast węgla.

Edytowany przez mlaixik, 11 październik 2013 - 19:21.

Jestem jaki jestem. Cenie sobie prawdę i lojalność.

#23 Share SipmaZ224

SipmaZ224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 548 postów

Napisany 12 październik 2013 - 21:17

Palnik na olej przepracowany. Ja zrobiłem sobie palnik z profilu 50x20x2, uspawałem prostokąt pod palenisko w centralnym, od spodu zaspawałem blachą, od wewnątrz porobiłem otwory fi10, jako dmuchawy użyłem silniczka od nawiewu z malucha. Olej kapie na palenisko przez górne drzwiczki z metalowej rurki.
Spala około litra oleju na godzinę (temperatura na piecu 80*C), jest bardzo głośny, a o dymie nie ma mowy.

#24 Share colt

colt

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 02 listopad 2013 - 20:12

Palnik na olej przepracowany. Możesz wrzucić jakieś zdjęcie??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share SipmaZ224

SipmaZ224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 548 postów

Napisany 08 listopad 2013 - 19:39

Palnik na olej przepracowany. Fotka będzie niedługo w kategorii wynalazki i udoskonalenia.

#26 Share sztapl

sztapl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 11 lipiec 2015 - 18:33

Drodzy koledzy . Te wszystkie palniki o których wspominacie to tzw. kapaczki albo patelnie . Przestrzegam przed pozostawianiem takich urządzeń bez nadzoru !!! Takie urządzenie może BARDZO łatwo doprowadzić do pożaru !!! Nie widziałem jeszcze kapaczki która by posiadała wystarczające zabezpieczenia . Oprucz tego brak jakiej kolwiek automatyki. No i sprawność takiego urządzenia jest bardzo niiska . Są wiele lepsze urządzenia które spalają rużne oleje w sposób bezpieczny, wydajny i wygodny, bez potrzeby jakiegoś "rozpalania" . Automatyczny zapłon i automatyczny stop. Warto pomyśleć co się bardziej opłaca czy zaoszczędzić pieniądze kupując wątpliwej jakości "patelnie" i spalić sobie dom czy kupić coś co jest bezpieczne i komfortowe w użytkowaniu...

#27 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 11 lipiec 2015 - 19:00

To co piszesz wszystko się zgadza tylko pamiętaj że słownik ortograficzny ułatwi Tobie życie a innym czytanie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share sztapl

sztapl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 11 lipiec 2015 - 19:08

Przepraszam za błędy. Ciężko mi jest je znaleźć. To był zawsze mój dramat...