Skocz do zawartości

Zdjęcie

ursus

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share daniel0011

daniel0011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 08 październik 2010 - 13:35

ursus hey,czy do ursusa c-330 kultywator o szerokości 2,10 , 21 łapek i 2 duże wały to za dużo,czy dał by rade i jest sens kupować??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ursus Dzisiaj, 21:13
  •  

#2 Share Przemko

Przemko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 415 postów
  • Zainteresowania:USŁUGA KOSZENIA ZBÓŻ KOZIENICE, MAZOWIECKIE, OKOLICE

Napisany 08 październik 2010 - 14:45

ursus Kolego taki agregat do tego ciągnika jest zdecydowanie za duży a dlaczego z bardzo prostego powodu, będzie CI brakowało mocy, 2,10m to jest dość szeroki, po prostu może i byś jakoś pojechała ale jest potrzeba odpowiednia prędkość robocza a tutaj tego nie osiągniesz w żądnym świecie, następnym minusem będzie że mogą być problemy z podnoszeniem maszyny, a co z tym idzie także podnoszenie przodu ciągnika do góry. Zdecydowanie nie polecam :huh:

#3 Share bel920

bel920

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 08 październik 2010 - 17:16

ursus moim zdanie to będzie dobry i problemu z podniesieniem też nie powinien mieć jeśli ma pompe dobrą , moim 330 to podniosę taki agregat szer 2,70 i pociągnie,wiec 2,10 spokojnie da rade

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share janek25

janek25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 08 październik 2010 - 17:24

ursus Ja bym nie ryzykował zdecydowanie za dużo będzie miała co robić. Znajomy taki ciąga MF 255

#5 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 08 październik 2010 - 17:36

ursus 1.8 będzie najodpowiedniejszy :huh: Skoro z tyłu ma być podwójny wał to moim zdaniem będzie najlepszy wybór.

#6 Share 3Perkins

3Perkins

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów
  • Zainteresowania:Nowinki rolnicze, mechanizacja, motocykle

Napisany 08 październik 2010 - 17:48

ursus ja mam taki agregat do 3P i jest wystarczający, myśle że do trzydziestki bedzie zaduży, bo bedziesz nim tylko delikatnie po wierzchu drapał :huh: jest jeszcze jedna kwestia z dojazdem na pole tym agregatem bo na dołkach to ci bedzie przód zrywać, i na zakretach podobnie. Nastepnie to jakim biegiem bedziesz chodzić, bo im szybciej jezdzisz tym masz równiej wyrobione a wątpie czy 30 da rade tym zestawem 4 ganiać. Więc pomyśl nad tym a jak masz 30 to się domyślam że dużo ha nie masz więc można pare minutek dłużej porobić i nie zarzynać korkowca, ja bym ci polecił 1.8m taki agregacik ci wystarczy :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share jaco512

jaco512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza,mechanika itp.

Napisany 08 październik 2010 - 17:48

ursus Do 330 wystarczy 1.8m, sprawdź zapotrzebowanie na moc różnych producentów,z większym będzie męczenie siebie i ciągnika(szybszy remont silnika), chyba ze chcesz skrobać na 5 cm,a nie uprawiać jak się należy.
@bel920 pokaż film że twoja 330 to potrafi, z 2,7m to C360 nie ma lekko, chyba że masz wyjątkowy egzemplarz.

#8 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 08 październik 2010 - 18:10

ursus agregat 2,1m to ja ciągam Ursusem 3512 i jest dobry do niego. Do C-330 to tak jak koledzy piszą 1,8m i traktor będzie miał co robić :huh:
red power

#9 Share ZETORAK89

ZETORAK89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo !!!

Napisany 15 grudzień 2010 - 18:13

ursus hej mam pytanko zamierzam kupić ursusa 1014 i myślałem o agregacie 2,70 uprawowo siewnym albo nad uprawowym 3,6 co mi doradzicie u mnie ziemie większość ziemie lekkie co wy na to czekam na opinie ?pozdro ;)

#10 Share Karpiu

Karpiu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 10 luty 2011 - 15:58

ursus 2.10 może i by pociągną ale później trzeba i tak naprawiać. Lepiej nie ryzykować trzeba kupić mniejszy i mieć pewność że nie będzie żadnych problemów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 10 luty 2011 - 16:39

ursus Ta szerokość jest optymalna ale do c-360. 30 może by i podniosła ale na tym by się skończyło bo w polu by nie dała rady ,myśle że nawet 1,8 to za dużo z dwoma wałkami, chyba że te lekkie na łańcuszkach to może jakaś uprawa by była. Zależy jeszcze jakie masz ziemie.

Dodaj odpowiedź