Skocz do zawartości

Zdjęcie

Owce [połączone]

357 odpowiedzi na ten temat

#141 Share Hrycu

Hrycu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 30 listopad 2013 - 12:22

Owce [połączone]

Chodziło mi o to czy owca przed lub zaraz po wykoceniu powinna być w osobnym kojcu z jagnięciem. Kilka dni temu wykociły się dwie owce, miały po jednym jagnięciu były w osobnych kojcach trochę na pewno piły (cały czas nie jestem w owczarni) a po dobie padły. I nie wiem co się dzieje.

Kolego ja osobiście hoduję owce dla hobby i posiadam polską owce górską. Gdy przychodzi czas wykotów obserwóję matki które mają się kocić. W razie potrzeby im pomagam i zaraz po wykocie owce z jagnięciem trafia do niewielkiego wykotnika by ,, przylubiła swoje jagnię,,. Z własnego doświadczenia wiem, że jeśli jagnię za raz po wykocie nie napije się siary to marne szanse by żyło dalej. Tak więc często pomagam jagniętom trafić do cycka by chociaż trochę mleka się napiły. I tak pilnuję je przez góra 3 dni po czym trafiają spowrotem do stada i już sobie radzą

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Owce [połączone] Dzisiaj, 01:33
  •  

#142 Share krzysztofk9

krzysztofk9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:hodowla i szkolenie psów pasterskich
    http://piesfarmerski.pl/

Napisany 30 listopad 2013 - 16:39

Owce [połączone] upewnij się że matki mają mleko i dobre wymiona

#143 Share Hrycu

Hrycu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 30 listopad 2013 - 17:49

Owce [połączone] Kiedyś posiadałem siwą owcę która nie raz miała młode i było wyszystko ok. Do czasu aż przyszedł czas wykotów i owca miała nabrzmiałe wemię jak to przed okoceniem. Po wykocie nie miała nic mleka i musiałem jagnię podrzucić pod inną owcę. Matka poszła na braki gdyż nie nadawała się już do dalszej hodowli. Może w twoim przypadu stachu2 też mogło się tak wydarzyć.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#144 Share evolution93

evolution93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów
  • Zainteresowania:Sport/Mechanika/Rolnictwo

Napisany 01 grudzień 2013 - 16:55

Owce [połączone] a czy jeśli owca wrzosówka która dostała witaminy 2 tygodnie temu i ma dalej nabrzmiałe wymię to nie ma dla niej jeszcze jakiegoś sposobu aby wróciło wszystko do normy ?z podrzuceniem pod inną owce jeszcze nigdy się nie udało .słyszałem o jakimś specjalnym mleku ale nie jest dostępne w polsce.kiedyś próbowałem mleko z kawa zbożową czy coś takiego podobnego ale zawsze kończyło się jednym. Osobiście w czasie wykotów sprawdzam jak wygląda jagnie po urodzeniu .jak silne to zostawiam w stadzie a jak są dwa lub trzy to na tydzień do zagrody.

#145 Share Hrycu

Hrycu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 01 grudzień 2013 - 17:51

Owce [połączone] evolution93 z tym podrzuceniem jagnięcia to trzeba wyczuć sprawę. Dzień później masz wykot u innej ma jedno jagnię dajesz ją do ciasnego wykotnika i to jagnie które podrzucasz. Pomagasz mu trochę z piciem mleka a delaj to już leci :) . Twoja wrzosówka jest już po wykocie i nie ma mleka czy przed. Można też karmić jagnię z butelki mlekiem od krowy jak dziecko. Ja jak miałem nieraz 3 to tak robiłem

#146 Share evolution93

evolution93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 02 grudzień 2013 - 20:23

Owce [połączone] jutro owieska im dam i zobacze jak się ma sprawa z tą sztuką.To jest akurat moja ulubiona owca (można ją głaskać na śmierć,chodzić po ulicy na spacery po inne owce i tylko prosi ,żeby jabłka zrzucać z drzewa jak im już wszystkie zrzuciłem) i ma u mnie dożywocie ale 9 lat już ma. mam nadzieje że jak co roku wykoty zaczną się w Boże Narodzenie .

#147 Share Hrycu

Hrycu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 02 grudzień 2013 - 20:29

Owce [połączone] Jakie owce hodujesz??? Daj owcą chleba a zobaczysz jak będą za tobą chodzić :rolleyes:

#148 Share kuzaj63

kuzaj63

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 346 postów

Napisany 12 grudzień 2013 - 20:09

Owce [połączone] A jak tam ceny jagniąt Panowie? Sprzedawał ktoś może w ostatnim czasie coś na export?

#149 Share evolution93

evolution93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 19:33

Owce [połączone] dzisiaj taki mróz -22 a wykociło się 7 matek. nie rozumiem tych zwierząt czy nie mogą się wiosną kocić .w tym roku na 14 matek mam tylko 2 matki od których mam parkę .były jeszcze 2 matki ale odrzuciły mi małe. i jak zawsze pozostaje problem z podrzuceniem jagniaka. nawet mleka od matek nie mogę odebrać - chyba jakieś zawory założyły a po za tym nie są przyzwyczajone do dojenia przez gospodarza. jeszcze tylko 20 matek zostało do wykotów tak więc nie jest źle w tym roku .

#150 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 27 styczeń 2014 - 06:56

Owce [połączone] to chyba zależy od gospodarza kiedy będą wykoty.
Nigdy nie miałem problemu żeby mamkę zdoić. To raczej jagnięta mają zakute łby :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share wiki868

wiki868

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 10 luty 2014 - 08:13

Owce [połączone] Panowie mam problem z jagniętami odchowywanymi na preparatach mlekozastępczych.

Mianowicie mam jagnięta odrzucone od matki. Podaje im preparat mlekozastępczy dla krów, ( z racji braku możliwości kupna tego specjalnego dla owiec)
rozrabiam w ilości 20g na 100 ml. Poje regularnie co 4 godziny mlekiem 38-40*C. Jagnięta tracą witalność, są osowiałe, mają bardzo mało siły do życia. Z dnia na dzień coraz słabsze. Jakie wy mleko stosujecie dla swoich jagniąt ?

#152 Share evolution93

evolution93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 10 luty 2014 - 10:11

Owce [połączone] ja też nie znalazłem żadnego preparatu po którym nie miały by rozwolnienia i przeżyły dłużej niż 4 dni. w tym roku akurat na 30 wykoconych młodych tylko 2 w plecy tak więc ten rok u mnie będzie bardzo dobry pod względem wykotów,.

#153 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 10 luty 2014 - 15:10

Owce [połączone] trzeba było na krótko uwiązać i co jakiś czas na siłę maluchy do cycka przystawiać. Najważniejszy pierwszy tydzień. Roboty trochę jest ale coś za coś. Jeśli jagnięta tanie to niech padną a owca jak pierwiastka to do rzeźni

#154 Share pussyGalore

pussyGalore

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 20 luty 2014 - 21:53

Owce [połączone] Witam,

Parę postów wcześniej pisaliście o cenie runa z wrzosówek. Czy ktoś mógłby podać mi cenę runa za kg lub za ostrzyżoną sztukę? Znacie jakichś hodowców z mazowsza, którzy nie mają co zrobić z runem wrzosówek?
Albo może ktoś chciałby sprzedać runo swoich wrzosówek? Interesuje mnie wełna nieoczyszczona, prosto ze zwierzaka, ze wszystkimi zabrudzeniami roślinnymi i fizjologicznymi, wstępnie ok. 15 kg (lub z ok. 10 osobników, zakładając, że jeden da jakieś 1,5 kg nieoczyszczonego runa). Zależy mi na tym, aby całość pochodziła z jednej hodowli, a najlepiej z jednej strzyży. Bardzo bym się cieszyła, gdybym mogła dostać także informacje o tym, jak się wypasają, co ogólnie jadły przez ostatnie kilka miesięcy, w jakich miesiącach się kocą itd., ale nie jest to wymóg. Gdyby ktoś był zainteresowany, to proszę o wiadomość na maila misbehave@interia.pl

Pozdrawiam

Edytowany przez pussyGalore, 20 luty 2014 - 21:54.

#155 Share bobik326

bobik326

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 10 marzec 2014 - 08:50

Owce [połączone] Witam wszystkich.
Okociły się u mnie dwie owce i jedna znich ma bliżniaki.Niestety jedno jagnie wogóle nie wstało,dokarmiam go mlekiem z butelki i tak już dwa tygodnie:-(
Czy ktoś miał już taką sytuację?Owcami zajmuję się hobbystycznie i jak dotąd nie było żadnych problemów.
Zastanawiam się co mam dalej robić,...

Edytowany przez bobik326, 10 marzec 2014 - 09:27.

#156 Share evolution93

evolution93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 20 marzec 2014 - 08:31

Owce [połączone] co może być przyczyną że owca ma piane w pysku ?? sprawdzałem czy jej coś nie utkneło ale nic nie widziałem. Miała to także ok. tydzień temu ale jakoś szybko jej to przeszło a dziś znowu.

#157 Share Hrycu

Hrycu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 21 marzec 2014 - 23:45

Owce [połączone]

co może być przyczyną że owca ma piane w pysku ?? sprawdzałem czy jej coś nie utkneło ale nic nie widziałem. Miała to także ok. tydzień temu ale jakoś szybko jej to przeszło a dziś znowu.

A czy owca jest nadęta??? Ma wtedy bardzo duży brzuch??? Odrobaczasz owce???

#158 Share evolution93

evolution93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 19:13

Owce [połączone] nadęty brzuch miała w jednym miejscu tak lekarz stwierdził. wsadził jej sonde w przełyk i żadnych gazów ani zatkania nie było widać.Dał jej bombę zastrzyków . Owce odrobaczam zawiesiną firmy Valbazen., Ostatnio ok. 2 miesiące temu. Niestety owca już padła.

#159 Share mariusz999

mariusz999

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów
  • Zainteresowania:Weterynaria i rolnictwo.
    Zetor Team

Napisany 09 kwiecień 2014 - 12:58

Owce [połączone] Jakie są aktualne ceny jagniąt do Włoch.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share kuzaj63

kuzaj63

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 346 postów

Napisany 12 kwiecień 2014 - 20:06

Owce [połączone] Mariusz zerknij tutaj i porównaj ceny europejskie z krajowymi u nas spadek o 13 procent a w europie wzrosty - ładnie nas po rogach rąbią ! :( http://www.gospodarz.pl/aktualnosci/produkcja-zwierzeca/ceny-referencyjne-wieprzowiny-wolowiny-i-baraniny-w-polsce-i-unii-europejskiej-22122013-05012014.html