michal1996125

Owce [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wiki868    2

Panowie mam problem z jagniętami odchowywanymi na preparatach mlekozastępczych.

 

Mianowicie mam jagnięta odrzucone od matki. Podaje im preparat mlekozastępczy dla krów, ( z racji braku możliwości kupna tego specjalnego dla owiec)

rozrabiam w ilości 20g na 100 ml. Poje regularnie co 4 godziny mlekiem 38-40*C. Jagnięta tracą witalność, są osowiałe, mają bardzo mało siły do życia. Z dnia na dzień coraz słabsze. Jakie wy mleko stosujecie dla swoich jagniąt ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
evolution93    8

ja też nie znalazłem żadnego preparatu po którym nie miały by rozwolnienia i przeżyły dłużej niż 4 dni. w tym roku akurat na 30 wykoconych młodych tylko 2 w plecy tak więc ten rok u mnie będzie bardzo dobry pod względem wykotów,.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

trzeba było na krótko uwiązać i co jakiś czas na siłę maluchy do cycka przystawiać. Najważniejszy pierwszy tydzień. Roboty trochę jest ale coś za coś. Jeśli jagnięta tanie to niech padną a owca jak pierwiastka to do rzeźni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pussyGalore    0

Witam,

 

Parę postów wcześniej pisaliście o cenie runa z wrzosówek. Czy ktoś mógłby podać mi cenę runa za kg lub za ostrzyżoną sztukę? Znacie jakichś hodowców z mazowsza, którzy nie mają co zrobić z runem wrzosówek?

Albo może ktoś chciałby sprzedać runo swoich wrzosówek? Interesuje mnie wełna nieoczyszczona, prosto ze zwierzaka, ze wszystkimi zabrudzeniami roślinnymi i fizjologicznymi, wstępnie ok. 15 kg (lub z ok. 10 osobników, zakładając, że jeden da jakieś 1,5 kg nieoczyszczonego runa). Zależy mi na tym, aby całość pochodziła z jednej hodowli, a najlepiej z jednej strzyży. Bardzo bym się cieszyła, gdybym mogła dostać także informacje o tym, jak się wypasają, co ogólnie jadły przez ostatnie kilka miesięcy, w jakich miesiącach się kocą itd., ale nie jest to wymóg. Gdyby ktoś był zainteresowany, to proszę o wiadomość na maila misbehave@interia.pl

 

Pozdrawiam

Edytowano przez pussyGalore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobik326    0

Witam wszystkich.

Okociły się u mnie dwie owce i jedna znich ma bliżniaki.Niestety jedno jagnie wogóle nie wstało,dokarmiam go mlekiem z butelki i tak już dwa tygodnie:-(

Czy ktoś miał już taką sytuację?Owcami zajmuję się hobbystycznie i jak dotąd nie było żadnych problemów.

Zastanawiam się co mam dalej robić,...

Edytowano przez bobik326

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
evolution93    8

co może być przyczyną że owca ma piane w pysku ?? sprawdzałem czy jej coś nie utkneło ale nic nie widziałem. Miała to także ok. tydzień temu ale jakoś szybko jej to przeszło a dziś znowu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hrycu    2

co może być przyczyną że owca ma piane w pysku ?? sprawdzałem czy jej coś nie utkneło ale nic nie widziałem. Miała to także ok. tydzień temu ale jakoś szybko jej to przeszło a dziś znowu.

 

 

A czy owca jest nadęta??? Ma wtedy bardzo duży brzuch??? Odrobaczasz owce???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
evolution93    8

nadęty brzuch miała w jednym miejscu tak lekarz stwierdził. wsadził jej sonde w przełyk i żadnych gazów ani zatkania nie było widać.Dał jej bombę zastrzyków . Owce odrobaczam zawiesiną firmy Valbazen., Ostatnio ok. 2 miesiące temu. Niestety owca już padła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzaj63    45

Mariusz zerknij tutaj i porównaj ceny europejskie z krajowymi u nas spadek o 13 procent a w europie wzrosty - ładnie nas po rogach rąbią ! :(http://www.agrofoto.pl/aktualnosci/produkcja-zwierzeca/ceny-referencyjne-wieprzowiny-wolowiny-i-baraniny-w-polsce-i-unii-europejskiej-22122013-05012014.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebas97    0

witam, wie ktoś może gdzie na podkarpaciu skupują wełnę z owiec? lub najbliżej podkarpacia :-) jaka jest cena za wełnę? Obojętne jest z jakiej owcy ta wełna jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid996    0

witam

niedługo planuje rozpocząć małą hodowle owiec napoczątek zaczne od 1 sztuki a potem będę dokupywał więce. nigdy niemiałem do czynienia z tymi

zwierzętami więc mam kilka pytań:

1)czy można je strzyc zwykłymi norzyczkami?

2)czy mogą jeść surowe pokrojonymi ziemniakami?

3)czy mogą pić serwatkę i serwatkę z chlebem?

4)czy mogą jeś gałązki z liściami brzozy lub innych drzew/krzewów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

1. Nie dasz rady zwyklymi norzyckami to ci gwarantuje.

2. Bez obaw moga jesc surowe ziemniaki.

3. Pojenie serwatka to raczej kiepski pomysl, choc nie mam doswiadczen w tym kierunku.

4. Spokojnie mozesz im podawac galazki, na pastwisku same by obgryzaly.

Jedna rada nie dawaj im ziarna qq bo strasznie na nich wplywa.

 

Odnosnie tematu jak sadzicie jaka jest minimalna wielkosc stada wiecie tak zeby zaspokoic instynkt stadny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Kielki sa trujace jesli dobrze pamietam

Edytowano przez vbox33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bruno1125    0

Witam, chciałem zapytać kolegów o temat obcinania ogonów u jagniąt. Jeśli możecie podzielic się wiedzą o terminach obcinania ogonów, sposobie obcinania i najważniejsze jakich nożyc użyć i gdzie je kupić. Czy ktoś stosuje krążki aplikator z krążkami zaciskowymi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofk9    7

to nielegalne- niezgodne z ustawą o ochronie zwierząt, oraz też w dobie bezwartościowej wełny głupie i niepotrzebne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nubirek    0

Z tego co ja wiem to stosują krążki zaciskowe u takich kilkudniowych jagniąt jak się urodzą i wszystko ok. Byłem na słowacji gdzie mają zarodową hodowlę owiec Lacaune i tak samo na tych krążkach zaciskowych, ale tylko owieczkom, żeby potem przy dojeniu ogon nie przeszkadzał. Tryki młode miały normalnie ogony zostawione.

 

Co potrzebujesz wiedzieć na temat tych owiec???

 

 

potrzebuje wiedzieć kto hoduje, jestem na kupnie tryka. Jak nie kupie w PL będe zmuszony jechać po fryza na Czechy. Mam 6 matek fryzów czystorasowych i potrzebuje do nich w miarę porządnego tryka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz999    0

Kolego czystorasowe frazy ma hodowca z opolskiego związku hodowców owiec, ostatnio sprowadzał tryka do stada z Austri.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nubirek    0

no właśnie od tego hodowcy z opolskiego nie mogę mieć tryka , za duże byłoby pokrewieństwo. Teraz z tego co wiem ma tryka z Niemiec

Edytowano przez nubirek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nubirek    0

zgadza się , od Kluski jest :-) widziałem tego tryka. Niestety czystorasowych fryzów jest bardzo mało w Polsce, nie mówiąc już o stadach zarodowych.

Edytowano przez nubirek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kajperos
      witam czy przy kupnie owiec zarejestrowanych i zakolczykowanych muszę z właścicielem tych owiec podpisać jakaś umowę (tak jak np. przy kupnie auta ). Z góry dziękuję za odp.
    • Przez kajperos
      Witam czy przy kupnie owiec zarejestrowanych i zakolczykowanych muszę podpisać z ich właścicielem jakaś umowę ( tak jak np. przy kupnie auta ). Z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez kajperos
      Witam czy przy kupnie owiec zarejestrowanych i zakolczykowanych muszę podpisać z ich właścicielem jakaś umowę ( tak jak np. przy kupnie auta ). Z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez KlaudiaRolniczka
      Mam zamiar pobudować oborę na 15 sztuk byków mięsnych interesuje mnie czy lepiej jest trzymać na uwięzi czy luzem i czy jak będą luzem to nie będą się bodły ?
       
       
    • Przez Kazimierzjaceniuk
      Moj ojcie hodowal konie i je sprzedawal od 30 lat w takiej malej wiosce na opolszczyznie teraz ja sie tym zajmuje od kilku lat chcialbym sie dowiedziec czy takie hodowle trzeba gdzies zglosic,placic podatki od sprzedazy albo ilosc koni zglaszac.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj