michal1996125

Owce [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ilnicki96    4

no wlasnie nie wiem czy saj jakies skupy tu w mojej okolicy szkoda bo by mozna troszke tego hodowac;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz999    0

Utrzymać się dzisiaj z samych owiec zapomnij, ale jest jedna możliwość zdobyć limit i zakupić stado rodzime tylko to w obecnej chwili bardzo droga sprawa cena jarki to wydatek około 1000-1500 złoty razy minimum 30 sztuk więc sam sobie odpowiec.

Ja podobnie jak Kuzaj trzymam bydło opasowe, owce u mnie pokrywają koszty produkcji pasz dla siebie i bydła oraz dostarczają obornika spore ilości a sam wiesz ile kosztują dzisiaj nawozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzaj63    45

Mariusz ja bym nie był aż takim pesymistą co do utrzymania sie z hodowli samych owiec.

Owce osiągneły "swoje dno " jeśli chodzi o opłacalność jakieś dwa ,trzy lata temu teraz powinno być już tylko lepiej(oby mój optymizm nie był zbyt na wyrost ;( )

Problem przy hodowli owiec jest trochę inny.

Po pierwsze skąd kupić ok 200 szt matek na "początek",a 200 szt to wydatek ok 60000 PLN!!! Te pieniądze można by zainwestować w coś innego(wedle wyobraźni)

Po drugie 200 szt potrzebuje dosyć sporego budynku i tu rodzi się pytanie - a może w tak dużym budynku lepiej trzymać bydło lub świnie?

U każdego są inne warunki,jeśli ktoś ma pod domem dużo łąk to jak najbardziej owce ,ale jeśli łąk nie ma to już bym sie zastanowił.itd itp......

Edytowano przez kuzaj63

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

budynku? W wymaganiach jest jakas wiata zadaszona i z 3 stron obudowana. Specjalnie pytałem weterynarza powiatowego. No chyba że wykoty są zimą. Tam gdzie robiłem przy owcach to spedzane były tylko dlatego ze lisy i wrony jagnieta dziesiątkowały. A zimy też były( Alpy we Francji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pytam ponieważ szukam odpowiedniej hodowli na start. Nie nastawiajac się na ogromne zyski. Myślałem o krowach jednak po 1. zyskowność zaczyna się od ok 30 sztuk a to koszt około 90 tysięcy lub więcej, po 2. nie mogę znaleść odpowiednich sztuk. Za taka kwotę nabył bym już pokaźne stadko owiec. Mam 6 ha które mogę przeznaczyć na pastwisko. Mam budynki. Jedyny problem to gdzie znaleść zbyt na jagnieta? Jestem z łódzkiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzaj63    45

vbox33 - jeśli będziesz posiadał partię ok 80 szt jagniąt(ładnych) lub więcej to o kupca sie nie martw :).Oczywiście w okresie zimowym bo latem to różnie bywa :)

 

Saszeta - co do budynku dla owiec-może i wiata z 3 ścianami wystarczy ale tak jak pisałeś -pod warunkiem że wykoty zaczną sie dopiero wiosną.Zimy wbrew obiegowej opini o efekcie cieplarnianym mamy dosyć chłodne.Zadawanie paszy przy -22 stopniach może być kłopotliwe,chyba że będzie to samo siano+śruta+ woda która przy -22 szybko zamarznie;(

Faktem jest że owce mają najmniejsze wymagania jeśli chodzi o dobrostan i ochronę środowiska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czyli np 100 owiec i już moźna myśleć o jakiejś opłacalności?:) a jak wygląda sprawa z rejestracja i jakimiś tam związkami bo słyszałem że trzeba być członkiem. U mnie też nie ma dopłat do owiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz999    0

Kuzaj ja nie jestę żadnym pesymistą w kwestii utrzymania się z owiec podobnie jak ty od małego dziecka wychowywany byłem przy owcach a tradycja zobowiązuje. Dno opłacalność owiec osiągnęła w latach 90 i końca nie widać. Sam myślałem, że jak wejdziemy do unii nasza sytuacja się poprawi. W 2004 roku zacząłem budować nowe stado zarodowe ille de franca od podstaw, utrzymując stado towarowe. Sam wiąże przyszłość z owcami i piszę jak jest. Jeżeli mogę to zachęcam okolicznych rolników do trzymania owiec, ale sam wiesz, jakie są ceny jagniąt. Wam się udało w zeszłym roku sprzedać na boże narodzenie jagnięta za ładne pieniądze jak Rempalski podawał mi ceny to sam byłem zły, że moje dopiero się zaczęły kocić, a czy w tym roku będą takie ceny tego nikt nam nie zagwarantuje. Co do kupna obawiam się, że nie kupisz jarki z pochodzeniem za 300 zł w zeszłym roku Kupowałem tryki w bydgoskim liczyli sobie 500 zł plus VAT, więc pytam po ile sprzedają jarki cena ta sama.

Saszeta zapomnij o utrzymaniu owiec pod wiatą, powiatowy lekarz się zmieni i kłopoty gotowe. Przykład owce utrzymywałem w stodole stropy z żerdzi obsypane słomą przyjeżdża pan weterynarz i robi listę kontrolną SPIWET a ta napisane jest tak budynek nie spełnia warunków do utrzymania zwierząt brak stropów, brak ścian brak okien, brak drzwi, więc się pytam czy owce stoją na polu a on mi na to poprawić jak nie wstrzymam eksport jagniąt, więc zapoznaj się lepiej z przepisami o dobrostanie zwierząt go możesz mieć kłopoty.

Vbox33 po pierwsze jak czytałem wcześniej jesteś z łódzkiego a od tego roku przysługują też i w waszym województwie dopłaty kwocie 30 euro do osobnika żeńskiego, który na dzień 31.05 Ukończył 12 miesięcy. Po drugie w łódzkim są dwa związki hodowców owiec Łask i Piotrków Trybunalski. Po trzecie przynależność do związku jest dobrowolna, jeżeli chcesz prowadzić prace hodowlaną i czerpać z tego profity to sam wstąpisz. Nie myśl, że jak będziesz miał 100 matek, że będzie ci się to opłacać, kup sobie na próbę 10 sztuk i sprawdź czy ci się to podoba, jeżeli tak kupuj dalej nie sztuka kupić100 matek i po roku okaże się, że to nie to i co wtedy to nie bydło, że klienta znajdziesz szybko i po co się męczyć i przeklinać głupią decyzje. Nie myśl, że cię chcę zniechęcić do hodowli owiec daleki jestem od tego, jeżeli potrzebujesz więcej informacji czy wskazowek dzwoń 697927122

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wiesz :) już długo hoduje kozy i zwierzęta typu owce, kozy itp bardzo lubię hodować. Ja nie mówię o zarobkach rzędu dziesiątków tysięcy zł ale o kwocie wystarczającej na życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz999    0

Jak tak mówisz to do dzieła tylko kilka rad jak chcesz z tego rzyć nie daj się wkręcić w rasy rodzime, bo wywalisz kupę kasy a limitu na nie dostaniesz no chyba, że kupisz stado z limitem. Wybieraj takie rasy, z których później będziesz bez problemu mógł sprzedać jagnięta na eksport. Kolejna sprawa przypuszczam, że w tej chwili będzie ciężko kupić jarki a w stare matki się nie pchaj, bo mogą być z tym same problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jarki czyli coś jak jałówka? :D mógłbyś napisać trochę słówek z branży? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A jakiej rasy owieczki polecacie na hodowlę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz999    0

Vbox33 każdy hodowca będzie zachwalał swoją rasę, którą utrzymuje. Wszystko zależy, jakimi ziemiami dysponujesz i jakie pasze możesz przygotować dla owiec. Rasy mięsne potrzebują lepszych pasz, ale za to szybciej przyrastają dają mięso mniej otłuszczone. Na dzień dzisiejszy polecam zacznijmy od krajowych Merynosa Polskiego lub Polską Owcę Nizinną a z zagranicznych Ille de France, Suffolka oraz Czarnogłówkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam do Was kilka pytań a mianowicie: 1. Jaką jest średnia cena za jagnieta? 2. Czy jest różnica w cenie między barankiem a owieczka że tak powiem :) ? 3. Jakie są minimalne ilości jagniąt po które przyjedzie nabywca? 4. Wymagania hodowlane/exportowe nie wiem jak to określić, jakieś kontrolę czy inne cuda? Jaki budynek duży na 100 sztuk? Czytałem trochę o tym ale teraz chciałbym się zapytać Was ludzi którzy mają z tym styczność na codzień. Z góry dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzaj63    45

1.w grudniu 2011 średnio 330PLN za sztukę (w 2010 ok 270)

2.nie

3.to zależy gdzie mieszkasz i jak sie dogadasz ze skupującym ale myślę ze chociaż 30 by sie zdało :)

4.jeśli chodzi o dobrostan to wymagania chyba jedne z najmniejszych ,wymagania exportowe:świadectwo od powiatowego wet.(nie zawsze), oczywiście 2 kolczyki w tym jeden"elektroniczny"(z czipem),wiek chyba do 1 roku i oczywiście w dobrej kondycji:)

 

Ps.Nareszcie moderatorzy odnaleźli zagubione tematy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basior    7

Witam mam pytanie... Ile owiec utrzymie na 1,5ha pastwiska już niestety troche wyjałowionego? Chciałbym kilka wpuścić kurom do towarzystwa.. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOMMM    0

Witam .mam pytanie jednej mojej owcy wychodzi pod karkiem wełna ,czy to jakiś problem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzaj63    45

Ja dostałem propozycje-ceny netto:

17-22kg 10.90PLN

23-30kg 9,90PLN

31-35kg 8.20PLN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Cięższych jagniet nie przyjmują?

Edytowano przez vbox33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kajperos
      witam czy przy kupnie owiec zarejestrowanych i zakolczykowanych muszę z właścicielem tych owiec podpisać jakaś umowę (tak jak np. przy kupnie auta ). Z góry dziękuję za odp.
    • Przez kajperos
      Witam czy przy kupnie owiec zarejestrowanych i zakolczykowanych muszę podpisać z ich właścicielem jakaś umowę ( tak jak np. przy kupnie auta ). Z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez kajperos
      Witam czy przy kupnie owiec zarejestrowanych i zakolczykowanych muszę podpisać z ich właścicielem jakaś umowę ( tak jak np. przy kupnie auta ). Z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez KlaudiaRolniczka
      Mam zamiar pobudować oborę na 15 sztuk byków mięsnych interesuje mnie czy lepiej jest trzymać na uwięzi czy luzem i czy jak będą luzem to nie będą się bodły ?
       
       
    • Przez Kazimierzjaceniuk
      Moj ojcie hodowal konie i je sprzedawal od 30 lat w takiej malej wiosce na opolszczyznie teraz ja sie tym zajmuje od kilku lat chcialbym sie dowiedziec czy takie hodowle trzeba gdzies zglosic,placic podatki od sprzedazy albo ilosc koni zglaszac.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj