michal1996125

Owce [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
amepp    0

Na szczęście reszta wykotow u mnie zakonczyla się powodzeniem, choc bez nerwów sie nie obyło. Dlatego mam kolejne pytanie dotyczace kastracji barankow. W jakim wieku ją przeprowadzic, aby mięso bylo odpowiednie i moze ktos wie ile taki
zabieg kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

ja robie tak siekierą w tył głowy podcinam gardłi i obcinam torbe. mieso od takiego barana nie rózni sie w smaku od miesa owieczki


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amepp    0

Witam.Kolejne pytanie wywołane kolejnym etapem, a mianowice połączeniem matek z jagniętami z baranem.Jagnięta mają 4 i ok 3 tygodnie i wczoraj przeprowadziłem 1 próbe połączenia wszystkich owiec w celu wspólnego wypasu, ale baran atakuje jagniaki. Oddzielilem ponownie. Połączyć je jak już będą na tyle duże i sprawne, że sie obronią/ uciekną czy baran, może się przyzwyczaić i da im spokój. Jak wy postępujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

ja łącze za stadem matki na 2 dni po wykocie i nic sie nie dzieje, ale stado tom4 maciorki baran i młodzież


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

surowe, ziemniaki tez surowe


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nuzig300    18

Witam

Jestem z woj podlaskiego,powiat bielski

Mam zamiar zajac sie hodowla owiec ras miesnych, mam budynek po trzodzie w ktorej trzymalem 300 sztuk.Mam zamiar zacząć od 40 matek mniej więcej

Czy ma ktoś kontakt do osób które skupują owce?

Gdzie znajde ubojnie owiec na podlasiu? jaka rasa jest najlepsza?

ile teraz płacą ubojnie za kg żywca?

 

dziekuje z góry za informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan34533    26

W wielkopolsce od 17-22 9.30 + vat

A wiecie może dlaczego mi jagnięta przestają chodzić??? Od czego to może być? Do jedzenia dostają jęczmień, wysłodki i buraki pastewne. Za duża wilgotność w owczarni, czy zbyt zimna pasza?

 

brak selenu

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam.
Odnośnie kastracji - według mnie jedną z lepszych metod są gumki kastracyjny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość BaszaPasza11
      Przez Gość BaszaPasza11
      Witam. Interesuje się założeniem hodowli owiec kameruńskich. Na początek myślę nad 4 samicami i 1 samcem. Chciałbym się dowiedzieć jak do tego podejść. Co mogę im dawać oprócz trawy lub siana? A jeśli chodzi o siano to ile snopków z polskiej prasy Sipmy z224 potrzeba na wykarmienie tych 5 sztuk przez rok? Na pewno chciałbym zacząć je rozmnażać więc też proszę o porady. Pastwisko mam gotowe, oraz stajenke mam w planie postawić.
    • Przez kajperos
      witam może mi ktoś wytłumaczyć jak mogę zarejestrowac i zakolczykowac moje owce aby w późniejszym terminie mógł na nie dostać dotacje.
    • Przez krowiarz87
      Mamy Fendta 509 favorita z 1996 . Zastaniawiamy sie nad wymianią na 511 . Ta 509 ma orginalny tur fendta  .Posiadamy tez fendta 309 turbomatika farmera czy ten tur by pasował ? Czy ta wymiana sie oplaca ? Jesli ten tur nie bedzie pasowc ile za niego zawolać i czy  podnosi wartosc tej 509
    • Przez kajperos
      witam czy przy kupnie owiec zarejestrowanych i zakolczykowanych muszę z właścicielem tych owiec podpisać jakaś umowę (tak jak np. przy kupnie auta ). Z góry dziękuję za odp.
    • Przez KlaudiaRolniczka
      Mam zamiar pobudować oborę na 15 sztuk byków mięsnych interesuje mnie czy lepiej jest trzymać na uwięzi czy luzem i czy jak będą luzem to nie będą się bodły ?
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj