Skocz do zawartości

Zdjęcie

Owce [połączone]

352 odpowiedzi na ten temat

#301 Share BIZKOW

BIZKOW

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 31 sierpień 2015 - 19:21

Owce [połączone]

Sianem i owsem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Owce [połączone] Dzisiaj, 05:43
  •  

#302 Share FarmCollie

FarmCollie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 22 październik 2015 - 13:55

Owce [połączone]

Witam serdeczne wszystkich hodowców owiec, zapraszam na ciekawą stronę

www.hodowlaowiec.pl.tl

porusza wiele ciekawych wątków i daje możliwość wypowiedzi doświadczonym hodowcom.

#303 Share vbox33

vbox33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, historia, of-road

Napisany 17 grudzień 2015 - 12:06

Owce [połączone] Jaka rase owiec polecacie najbardziej na wlasny uzytek? Mam troche ugoru ktorego nijak nie moge wykorzystac wiec kilka owieczek na wlasny uzytek daloby rade tylko jaka rasa najlepsza do takiej prymitywnej hodowli, zeby miesa bylo jak najwiecej i jak najlepsze. Co polecacie? Wrzosowke? A moze jakas inna rase?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#304 Share krzysztofk9

krzysztofk9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:hodowla i szkolenie psów pasterskich
    http://piesfarmerski.pl/

Napisany 17 grudzień 2015 - 19:32

Owce [połączone]

wrzosówka jak najbardziej jako stado podstawowe w te warunki tylko kryć je trzeba bardziej mięsnymi owcami.

#305 Share vbox33

vbox33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, historia, of-road

Napisany 17 grudzień 2015 - 19:58

Owce [połączone] Masz jakas konkretna rase na mysli czy bez roznicy byle miesna? A moze ktos cos testowal, jaka rasa w polaczeniu z wrzosowka daje najlepszy efekt?

#306 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów

Napisany 18 grudzień 2015 - 07:39

Owce [połączone]

ja powiem tak miałem jagnieta prawie czysty merynos  i merynos skrzyżowany z suffolk i powiem ze ta krzyżówka duzo smaczniejsza, teraz rozglądam sie za jakimiś mięsnymi mamkami. wiec moim zdaniem odpuść sobie wrzosówke.

PS nie jestem owczarzem tylko hobbista

Rolnik z powołania :-)

#307 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 22 styczeń 2016 - 09:13

Owce [połączone]

Ja hoduję owce od roku i zaczyna mi się to coraz bardziej podobać. Niedawno sprzedałem jagniaka 8-miesięcznego po 9 zł/kg. Kolejne 4 rosną. Jedyne dopłaty, które otrzymałem za 2015 rok to właśnie do owiec. Nie dużo bo około 1200zł ale to dlatego że w momencie składania wniosków miałem jedynie 11 dorosłych samic. Karmię je sianem i kiszonką z kukurydzy. Śruty zbożowe otrzymują jedynie odstawione matki z młodymi i jagnięta przez czas intensywnego tuczu. Mam kilka ogrodzonych pastwisk obok siebie i nie dawno pobudowaliśmy owczarnię (oczywiście nie jest to nic profesjonalnego ale idealnie się sprawdza - w mojej galerii są jakieś zdjęcia).
Bardzo chętnie wezmę udział w wymianie doświadczeń na tym forum i będę codziennie zaglądał do tego tematu.

#308 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 21:48

Owce [połączone]

3 stare samice z 2004 roku sprzedałem dziś na mięso po 4zł/kg. Cena nie powala ale waga niezła. 3 sztuki ważyły 188kg. 

#309 Share Karolek517541

Karolek517541

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów
  • Zainteresowania:muzyka, rolnictwo, ciągniki, majsterkowanie ;)

Napisany 02 marzec 2016 - 13:47

Owce [połączone]

Witam!

Chcielibyśmy założyć hodowlę owiec, mamy dużo łąk. Dostęp do kiszonki, zbóż, traw i siana. A owce z tego co przeglądałem ogłoszenia to są o wiele tańsze niż założenie stada bydła opasowego.

Zatem mam panowie kilka pytań do was jako hodowców owiec a mianowicie:

1. jaka jest cena za kg kupując matkę?

2. co sądzicie o rasie olkuskich owiec?

3.  ile owiec trzeba mieć na stado podstawowe?

4.  jaka jest dopłata do owiec?

5. w jakim wieku trzeba mieć  owce, żeby składać je na dopłaty?

6. jak to jest naprawdę z tym związkiem? czy trzeba być w nim aby pobierać dopłaty do owiec? czy pomagają w sprzedaży owiec?

#310 Share ursusek902

ursusek902

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 18:56

Owce [połączone]

Hodujemy owce już od 3 pokoleń więc odpowiem Ci na kilka pytań:

1. Z reguły matki kupuje się na sztuki a nie kilogramy, cena waha się w zależności od rasy.

3,4 . Dopłata jest około 100zł do sztuki niezależnie od liczby sztuk. Dodatkowo hodując rasy zagrożone wyginięciem możesz ubiegać się o dopłaty rolnośrodowiskowe w wysokości 360zł, ale prawdopodobnie musiałbyć już kupić owce będące w tym programie oraz stado większe niż 10szt.

5. Owca musi urodzić jagnię aby mogła wejść do programu, czyli około 2 lat.

6. Związek owczarski organizuje skupy młodzieży, wełny, prowadzi ocenę zwierząt, pośredniczy w przekazywaniu dokumentów do instytutu zootechniki w Balicach, więc chyba jego udział jest konieczny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#311 Share Karolek517541

Karolek517541

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów
  • Zainteresowania:muzyka, rolnictwo, ciągniki, majsterkowanie ;)

Napisany 04 marzec 2016 - 15:43

Owce [połączone]

Kolego 

ursusek902

a jak jest z wydajnością i opłacalnością owiec? Dobrze na tym wychodzicie? Co robicie sprzedajecie matki czy małe jagniaki?

Mam okazję kupić 15 sztuk owiec w wieku ok 6-8 miesięcy za sztukę mniej więcej gość ceni 400 zł. On ma zarejestrowane stado i jest w tym całym związku. Rasa to owce olkuskie. Czy jak kupie je od niego i później będą mamkami to mogę się dopisać do tego związku? I czy mogę je składać do tej podstawowej i rolnośrodowiskowej jak już będzie każda miała po tym jagniaku? ;)

#312 Share ursusek902

ursusek902

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 05 marzec 2016 - 19:47

Owce [połączone]

W sumie to jeszcze w miarę opłacalny interes, pod warunkiem otrzymywania dopłat. My sprzedajemy jagnięta na export który organizuje związek. Jeżeli chciałbyś kupić takie owce, to musiałyby posiadać papiery, że są czysto rasowe, aby móc je do programu rolnośrodowiskowego zgłosić. Tylko nie wiem czy nowe stada jeszcze można zgłaszać czy tylko te co już były w programie. Do związku raczej bez problemów Cię przyjmą. A o podstawową dopłatę możesz wystąpić jeżeli będą miały 12 miesięcy, nie ważne czy będą mamkami czy nie.

W sumie to jeszcze w miarę opłacalny interes, pod warunkiem otrzymywania dopłat. My sprzedajemy jagnięta na export który organizuje związek. Jeżeli chciałbyś kupić takie owce, to musiałyby posiadać papiery, że są czysto rasowe, aby móc je do programu rolnośrodowiskowego zgłosić. Tylko nie wiem czy nowe stada jeszcze można zgłaszać czy tylko te co już były w programie. Do związku raczej bez problemów Cię przyjmą. A o podstawową dopłatę możesz wystąpić jeżeli będą miały 12 miesięcy, nie ważne czy będą mamkami czy nie.

#313 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów

Napisany 05 marzec 2016 - 20:21

Owce [połączone]

macie jakies pomysły dlaczego jednej z moich owiec wypadła wełna z ogona?

#314 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 07 marzec 2016 - 21:08

Owce [połączone]

U mnie zaobserwowałem, że owce wygryzają sobie wełnę nawzajem. Może prześledź sprawę od tej strony.

#315 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów

Napisany 09 marzec 2016 - 07:01

Owce [połączone]

to odpada tak idealnie ogona nie obgryzłyby. boje sie ze to moze byc jakas choroba skóry 

#316 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów

Napisany 14 marzec 2016 - 19:22

Owce [połączone]

koledzy jest problem i prosze o szybka odpowiedx. Okociła mi sie owca (pierwiastka) ok godz 16.30 do tej pory nie "wyrzuciła" łozyska nie wiem czy teraz jakis wet mi przyjedzie, czy jak zaczekam do rana z wizyta weterynarza to nie bedzie za późno? wiem ze krowy to znosza, ale klacz jak nie wydali łozyska do chyba 1,5 godziny jest nie do uratowania jak to jest u owiec?

#317 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 14 marzec 2016 - 20:09

Owce [połączone]

Hej, opowiem jaka była u mnie sytuacja. Owca urodziła któregoś dnia o 12 w południe ładnego jagniaczka i też się nie wyrzucała łożyska. Obserwowałem ją cały czas, była niespokojna i nie dawała noworodkowi podejść do dojenia pomimo że był bardzo żwawy i próbował. Kręciła się po kojcu, kładła i podnosiła. Dokładnie po 3,5 godziny urodziła drugie, niestety nieżywe jagnie i zaraz po tym wyrzuciła łożysko i od razu się uspokoiła i pozwoliła pierwszemu maluchowi się doić. Nurtowało mnie dlaczego tak się stało i szukałem opinii u hodowców. Zgodnie twierdzili, że powinienem spróbować włożyć rękę, sprawdzić czy niema drugiego malucha i go wyciągnąć w takiej sytuacji. Wtedy pewnie bym go uratował ale ja absolutnie nie mam doświadczenia w takich sytuacjach i nawet jakbym wiedział co zrobić, to chyba bym się nie podjął. Na szczęście owcy nic się nie stało i chowa się ładnie jej jeden jagniak.

#318 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów

Napisany 14 marzec 2016 - 20:31

Owce [połączone]

zapomniałem dodać ze były bliźnieta ładne zdrowe, ale juz po problemie wyrzuciła łozysko

#319 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 14 marzec 2016 - 20:54

Owce [połączone]

Niech się dobrze chowają :)

Dziś jedna z moich kotnych owiec trze tyłkiem o ścianę. Co to może znaczyć? Czyżby to symptom nadchodzącego porodu?

Edytowany przez robert812, 15 marzec 2016 - 14:57.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#320 Share nubirek

nubirek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 16 marzec 2016 - 17:20

Owce [połączone]

jakie u was aktualne ceny skupu jagniąt?