michal1996125

Owce [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
evolution93    8

jak myślicie czy warto jest powiększyć stado do 100- 150 sztuk owiec? chodzi mi o owce które nie są chowane w czystości rasy (rodowody itp) . Jaka rasa może być najbardziej opłacalna. Mam 35 sztuk owiec wrzosowek w obecnej chwili i widzę że popyt w moim rejonie jest słaby. Czy Wy sprzedajecie wszystko za granicę? Niestety nie mam ubojni ,ani jakiś kontaktów z innymi bo gdy słyszę o propozycji pomocy z sprzedaża to jak bedę miał owiec na tira to wtedy się zgłaszaj a wiadome że nigdy tyle nie będe miał z 1 roku. Czy warto wejść w to na większą skalę? Dopłata do owcy to ok. 120 zł . Siano + moja praca + koszty ogrodzenia to już prawie nic z tego nie zostaje. Dopiero jak sprzedam to jest to w miarę do przodu licząc cenę ok. 220 zł /szt ale każdy rok jest inny raz sprzedam 5 a raz 25 tak jak ostatnio to doszedłem prawie do 80 sztuk z młodzieżą tak więc nie mam stałych odbiorców owiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nubirek    0

Moim zdaniem najlepiej byłoby dawać odchowane jagnięta do ubojni i do zakład masarskiego i żeby na zlecenie robili wyroby do sklepów , wtedy rentowność byłaby dużo lepsza ale to raczej musiałaby być też partia którą opłacałoby się przerobić. Nie trzeba wtedy też kolczyków elektronicznych jak na eksport (oszczędność). Jagnięcina w restauracjach strasznie droga , 1 kg kosztuje na talerzu tyle co całe jagnię żywe. Od nowego roku ponoć rolnik będzie mógł swoje wyroby masarskie sprzedawać w sklepach. Może tu jest dobra droga. Kiełbasa jagnięca na pewno miałaby popyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LSNeelsen    0

Witam Wszystkich hodowcow nie chialbym spamowac ale chcialbym zamiescic link do pewnego produktu jaki robimy u nas w firmie jak ktos jest zainteresowany to prosze o pytania na prywatny http://neelsengroup...._e/lammfit.html

W przeciagu 2-3 dni bede mial wersie po polsku jest aktualnie u tlumacza ale tego produktu nie ma w Polsce

Edytowano przez LSNeelsen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
evolution93    8

czy odpady z odwianego rzepaku można dawać owcą ??kury nie zabrdzo to jedzą ,jak jeszcze w śrucie nie będą chciały jeść to zostanie mi tylko dać to owcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vrykoulakas    11

Podepnę sie pod temat, czy owcom mozna dawać groch, bo mam kilka ha grochu i nie wiem czy mogę go wykorzystać do żywienia, ew dawać go jako dodatek ześrutowany ?


Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Ja przygode z owcami zacząłem niedawno. maja mi słuzyc jako kosiarki (w gospodarstwie pomiedzy maszynami żle sie kosi) i jako wkład do żołądka. Jesienia kupiłem dwie maciorki jakies mieszańce z merymosem. miały byc obie kotne okociła sie tylko jedna. mam młodego tryczka. dokupiłem Tryka z maja ubiegłego roku suflocka.

Przejde do rzeczy. mija lato a ja nie widziałem zeby któryś z baranów krył owieczki, co moze byc tego przyczyną?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jesli sa ciagle razem to trudno ci to bedzie zaobserwowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
evolution93    8

u mnie w tym roku było coś takiego że 7 letnia owca(moja przewodnicząca D:D) która zawsze kociła się w zimę nie była zapylona i dopiero tryk(był cały czas w stadzie) krył ją w lutym (akurat go przyłapałem na zalotach) i w czerwcu był już mały jagniak.tak więc coś jej we wrześniu czy październiku nie pasowało i dopiero później się okociła.W tym roku 3 matki mi się okociły jeszcze w lipcu.

Edytowano przez evolution93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Jesli sa ciagle razem to trudno ci to bedzie zaobserwowac.

Dzięki za informacje, tak są ciągle razem, a ja jak to w lecie żniwa itd nie "szpieguje" ich. Więc nadzieje moge mieć? super bo już miałem się rozglądać za jakimiś jarkami.


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Musisz czekac do jakiegos czerwca/lipca wtedy bedziesz pewny. U znajomego tez tak bylo ze siedzialy caly czas razem i tez nie bylo wiadomo jednak w czerwcu sie wykocila. Na przyszlosc najlepiej jakbys je chociaz na noc zamykal osobno. Teraz masz 50% szans na to ze juz jest pokryta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Ja myslałem ze jak sie nie okoci do wiosny topod nóż, przynajmniej ta co tej zimy sie nie okociła

Dzieki za porady jak bede miał jeszcze jakies pytania to poprostu będe pytał


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nubirek    0

u mnie też w tamtym roku myślałem że jedna owca niekotna a się okociła dopiero końcem maja :-) młoda była , pierwiastka. Także jak jest z trykiem to spokojnie czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Ja może kupie jeszcze kilka młodych 7 miesiecznych czarnogłówek, czy takie beda miały młode wiosną czy dopiero w przyszłym roku


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hrycu    2

U mnie z owcami to jest tak, że wykot przypada zawsze zimą. Owce od maja do czasem nawet grudnia są na wypasie ( pasą się do śniegu ). Oczywiście pasą się same owce z młodymi, a barany są puszczane ok 10-20 sierpnia i są z owcami do końca wypasu. Jedne owce gonią się od razu inne nawet dopiero w listopadzie czy grudniu. Owce matki z dużymi już jagniętami bez mała dorosłymi z wiosny gonią się zawsze później. Tak samo jest z młodymi jagnicami. Wszystko zależy od tego czy młode jest ze stycznia czy dopiero z marca. Te ze stycznia bez problemu się odgonią bo na jesień osiągają dojrzałość. Dodam, że stosuję krycie wolne....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Dzieki za informacje. Niestety będę musiał odpuścić zakup młodych, co sie ukarze jakieś ogłoszenie w mojej okolicy zadzwonie to jagniąt (jarek) juz nie ma. Hrycu dlaczego barany oddzielasz od owiec?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hrycu    2

Bo nie mógłbym wtedy ustalić terminu wykotów. Baran ścigałby owce kiedy by chciał a tym samym i wykoty byłyby w różnych terminach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

rozumiem dla mnie to nie problem, bo jak pisałem wyzej owieczki mam hobbistycznie jako kosiarki. Jeszcze jedno pytanie chodzi mi po głowie, bo musze powiekszyc stadko, bonie daja dady wypaść podwórka i musze po nich poprawiac kosiarka. Jak bede miał młodą owieczke czy bede mógł pozostawic nie zmieniając barana innymi słowy czy ojciec może kryć córke, a jagnieta wiadomo do gara. Teoretycznie wiadomo nie powinno sie tak robic a jak jest w praktyce?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hrycu    2

Na pewno się odgoni, ale tak jam sam mówiłeś nie powinno tak być... To wpływa na jakość hodowli i lepiej jakbyś zmienił barana. Ja sam osobiście hoduję owce bo lubię, a nie dla zysku. Obecnie mam 14 sztuk chociaż chciałbym mieć porządne stado, ale nie mam do tego warunków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

czyli trzeba koniecznie kupic owieczki barana mam fajnego roczny suflock ładny i śmieszny więc jego sie nie pozbęde

 

czyli trzeba koniecznie kupic owieczki barana mam fajnego roczny suflock ładny i śmieszny więc jego sie nie pozbęde


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
evolution93    8

nie warto oszczędzać na trykach że w tym roku nie kupię innego. sam się o tym przekonałem na małej ilości jagniąt,licznę choroby genetyczne (problemy z kopytami,nogi wykręcone ,problemy przy wykotach itp.) . Więcej nerwów , smutku bo patrzysz jak twoja praca idzie na marne. Raz się uda a raz nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Dzis dokupiłem sobie 2 jarki http://olx.pl/oferta/sprzedam-owce-CID757-ID6ZMD3.html#77a7a83327 i tryk odrazu sie zainteresował. ostro romansował az zadyszki dostał :lol:

Mam jeszcze kilka pytan bardziej od strony prawnej.

1 ile czasu jest na zgłoszenie urodzenie, bo słyszałem że poł roku

2 jak wyglada sprawa z ubojem na własne potrzeby?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
evolution93    8

pół roku jest na zgłoszenie a z ubojem to nie wiem czy nie trzeba do ubojni dawać tych pozostałości po jagniu i jakieś badania. ponoć kiedyś ma się to zmienić (ubój )tylko zapewne kto inny na tym zarobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kajperos
      witam czy przy kupnie owiec zarejestrowanych i zakolczykowanych muszę z właścicielem tych owiec podpisać jakaś umowę (tak jak np. przy kupnie auta ). Z góry dziękuję za odp.
    • Przez kajperos
      Witam czy przy kupnie owiec zarejestrowanych i zakolczykowanych muszę podpisać z ich właścicielem jakaś umowę ( tak jak np. przy kupnie auta ). Z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez kajperos
      Witam czy przy kupnie owiec zarejestrowanych i zakolczykowanych muszę podpisać z ich właścicielem jakaś umowę ( tak jak np. przy kupnie auta ). Z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez KlaudiaRolniczka
      Mam zamiar pobudować oborę na 15 sztuk byków mięsnych interesuje mnie czy lepiej jest trzymać na uwięzi czy luzem i czy jak będą luzem to nie będą się bodły ?
       
       
    • Przez Kazimierzjaceniuk
      Moj ojcie hodowal konie i je sprzedawal od 30 lat w takiej malej wiosce na opolszczyznie teraz ja sie tym zajmuje od kilku lat chcialbym sie dowiedziec czy takie hodowle trzeba gdzies zglosic,placic podatki od sprzedazy albo ilosc koni zglaszac.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj