michal1996125

Owce [połączone]

Polecane posty

Gość   
Gość

Co to znaczy "Krycie z ręki"?

 

To znaczy że nie trzymasz tryka z maciorkami tylko wyszukujesz te które mają ruję i wpuszczasz do tryka na czas krycia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Zatem to chyba odpowiedni moment aby zapytać jak poznać ruję u owcy? Zawsze mnie to zastanawiało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Używa się do tego tryka tryka szukarka ;)Często zdarza się tzw. cicha ruja, prawie niedostrzegalna, dlatego w dużych stadach do wykrywania grzejących się maciorek używa się najczęściej tzw. próbnika lub szukarka, tj. tryka mniej wartościowego ze specjalnie podwieszonym pod brzuchem fartuchem, osłaniającym narządy płciowe, lub z operacyjnie przeciętymi nasieniowodami, co zapobiega pokryciu przez niego owcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

U mnie przez cały okrągły rok tryk jest w stadzie razem z owcami i młodzieżą. Zapładnia owce jak przyjdzie na którąś pora i tyle. Czy to nieprawidłowe postępowanie?

Edytowano przez robert812

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Oczywiście że nie ma w tym nic złego tyle że nie znasz wtedy daty pokrycia i trudniej udzielić pomocy przy trudnym porodzie w takich hobbistycznych warunkach często stosowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Aha, no niestety własnie jest z problem u mnie z oceną tego, kiedy dana owca ma sie kocić. Dzis na przykład zastałem rano jedną z owiec z nowym jagniakiem przy cycu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

słyszałem że niekturzy tryka wpuszczaja tylko na 2 czy 3 tyg i maja wykoty skoncentrowane w jednym okresie.

Robert u mnie takie niespodzianki sa czesto. raz mi zrobiła niespodzianke jak jedna sie zapodziała gdy ja znalazłem łapki juz były na wierzchu, a to było w srodku dnia


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dokładnie stosują to hodowcy chcący mieć wyrównane partie jagniąt np na export B)

Edytowano przez staszek131415

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozik251    9

Witam. Mam takie pytanie odnośnie kotnej owcy. Jakieś 2 tygodnie temu zauważyłem wybrzuszenie prawostronne wygląda to tak jakby z jednej strony była chuda a z drugiej wystaje w bok jakiej 20 cm. Co to może być?


Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

witam. czy może ktoś mi przybliżyć termin flushing w żywieniu owiec? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

potrzebuje wyrejestrować owce, może ktoś chce "kupić" kolczyki podesle pocztą


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A co likwidujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

A co likwidujesz?

 

chce wyrejestrować, tak mi polecił wet co krew pobiera na badania. zawsze mam za duzo niz w książce bo młodzierzy nie rejestruje


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dlaczego nie rejestrujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

bo młodzież przed upływem 0,5 roku idzie na ruszt i nie rejestruje bo z ubojem sa same problemy


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MRursus1991    0

Poszukuję skupu owiec lub osób które się tym zajmują w małopolsce, okolice Nowego Sącza z góry dzięki za każdą informację.

Edytowano przez Matey
capslock

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Dziś wstępnie umówiłem strzygacza do owiec. Ma przyjechać za około tydzień bo teraz sporo roboty. Powiedział mi 10zł od sztuki przy 24 sztukach do obcięcia i ma do mnie jakieś 40 kilometrów. Co sądzicie o tej stawce? Ile w waszych rejonach sie płaci za strzyżenie owiec i gdzie sprzedajecie wełnę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wozak71    140

Do przyjęcia. Płace podobnie, ale mam postrzygacza zdecydowanie bliżej. Po sąsiedzku. Konkurencji nie ma w okolicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz999    0

Dość drogo ostatnio płaciłem 4.5 zł. za sztukę plus 50 zł. za dojazd. Strzygacz ma do mnie 100 km.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amepp    0

Witam
Czy konieczne jest pomaganie owcy przy wykocie, lub czy obcieracie jagniaka po wyjściu? Ostatnio miałem nieprzyjemne doświadczenie z wykotem i dręczy mnie ta sprawa. Pracuje zawodowo, a owce trzymam dla przyjemności i ciężko mi jest upilnować godziny, a nawet dnia wykotu bo baran zyje z nimi cały czas. Czy pomoc jest konieczna czy zalecana? jak jest u was? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek902    26

Ja czasami pomagam, np. dzisiaj kociła się pierwiastka i miała bardzo dużego jagniaka, że miałaby ciężko samemu. Czasami zawine się noga albo łeb i sama na pewno się nie wykoci. Ale z reguły rodzą się same.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

 

witam serdecznie, czy jest tutaj wśród forumowiczów ktoś kto posiada czy jego rodzice małe gospodarstwo w południowej Polsce a mianowicie w powiatach tj. nowosądeckim, limanowskim, gorlickim, nowotarskim, suskim, tatrzańskim, rzeszowskim, skrzyszowskim, ropczycko-sędziszowskim czy lańcuckim

 

chodzi o gospodarstwo wielkości ok. 5ha, proszę takie osoby o kontakt, sprawa związana z Uczelnią, chodzi o pół godzinną wizytację ok. 3 osób z UR w Krakowie i jednego rolnika z zagranicy, spotkanie dot. głównie warunków produkcji polowej, jak się odbywa na tym terenie.

 

Pozdrawiam serdecznie i liczę na odzew 

 


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość BaszaPasza11
      Przez Gość BaszaPasza11
      Witam. Interesuje się założeniem hodowli owiec kameruńskich. Na początek myślę nad 4 samicami i 1 samcem. Chciałbym się dowiedzieć jak do tego podejść. Co mogę im dawać oprócz trawy lub siana? A jeśli chodzi o siano to ile snopków z polskiej prasy Sipmy z224 potrzeba na wykarmienie tych 5 sztuk przez rok? Na pewno chciałbym zacząć je rozmnażać więc też proszę o porady. Pastwisko mam gotowe, oraz stajenke mam w planie postawić.
    • Przez kajperos
      witam może mi ktoś wytłumaczyć jak mogę zarejestrowac i zakolczykowac moje owce aby w późniejszym terminie mógł na nie dostać dotacje.
    • Przez krowiarz87
      Mamy Fendta 509 favorita z 1996 . Zastaniawiamy sie nad wymianią na 511 . Ta 509 ma orginalny tur fendta  .Posiadamy tez fendta 309 turbomatika farmera czy ten tur by pasował ? Czy ta wymiana sie oplaca ? Jesli ten tur nie bedzie pasowc ile za niego zawolać i czy  podnosi wartosc tej 509
    • Przez kajperos
      witam czy przy kupnie owiec zarejestrowanych i zakolczykowanych muszę z właścicielem tych owiec podpisać jakaś umowę (tak jak np. przy kupnie auta ). Z góry dziękuję za odp.
    • Przez KlaudiaRolniczka
      Mam zamiar pobudować oborę na 15 sztuk byków mięsnych interesuje mnie czy lepiej jest trzymać na uwięzi czy luzem i czy jak będą luzem to nie będą się bodły ?
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj