Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak to jest z waszymi forterrami?

43 odpowiedzi na ten temat

#21 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 14 luty 2008 - 17:57

Jak to jest z waszymi forterrami? No pusta skacze...ale czepiasz plug i po polnych 40 mozesz jechac jak właczysz wytłumiacz drgań ;) Super to sprawa jest:raz ze nie skacze, to i podnosnika nie uszkodzisz z cieżkim sprzętem :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak to jest z waszymi forterrami? Dzisiaj, 21:30
  •  

#22 Share zuras

zuras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 14 luty 2008 - 19:02

Jak to jest z waszymi forterrami? Moja tez skacze ale jak np mam przypięty z tyłu pług to juz mniejsze sa wstrząsy..... ale chyba najgorzej sie jedzie po polnej drodze i jak ma sie np pełna przyczepe obornika:/ tak szarpie po dzurach tym ciągnikem ze szkoda gadac;/

#23 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 luty 2008 - 19:05

Jak to jest z waszymi forterrami? Jechałem u kuzyna Forterrą, pusta też skakała. Ale gdy założyliśmy agregat to już pod obciążeniem nie skakała...

#24 Share Karol I

Karol I

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 14 luty 2008 - 19:30

Jak to jest z waszymi forterrami? To nie tylko Forterry, ale i nasz jelonek, skacze jak dziki szczególnie jak ciągnie przyczepy z obornikiem. Jak się rozhuśta to aż obciążniki do góry skaczą. Dlatego do transportu powinno się zdejmować obciążniki (przedni TUZ ;) ), bo tak to się drą opony nie równo (od środka) :)

#25 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 14 luty 2008 - 19:32

Jak to jest z waszymi forterrami? No to właściwie po co te przednie obciążniki? do obrotówki i agregatu upr. siewnego tylko?

#26 Share zuras

zuras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 14 luty 2008 - 19:48

Jak to jest z waszymi forterrami? Tak a doczego wiecej??ale jak by sie tak za kazdym razem je zdejmowało i zakładało to za duzo roboty z tym

#27 Share radson

radson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne rolnictwo,motoryzacja,sport

Napisany 14 luty 2008 - 19:48

Jak to jest z waszymi forterrami? Sąsiada Ursus 1044 też skacze jak piłka a z pługiem albo agregatem upr-siewnym 3m to już nie .

#28 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 14 luty 2008 - 20:26

Tak a doczego wiecej??ale jak by sie tak za kazdym razem je zdejmowało i zakładało to za duzo roboty z tym

EEE to nie będe brał zadnych obciążników na przód ;) , trocheł właśnie mnie dziwi ludzie pokupili lambo albo df-y i ganiają z prasami a przed maską ze 300 i więcej kg, myślałem że taki dociążony lepiej się prowadzi przód nie skacze a tu odwrotnie :)
Od lat w mf 255 nie woże obciążników i faktycznie kiedyś się bawiłem dociążałem do orki po 200 i więcej kg to przód podskakiwał a bez obciążników znowu przód się podrywa lekko ale jest bardziej komfortowo, wiem wiem inna kategoria wagowa, ale czy z talerzówką 2,7 m lub inną maszyną około 1 t na tuz taka proxima bez obciążników na przód nie będzie odrywała przednich kół przy transporcie?

#29 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 luty 2008 - 20:50

Jak to jest z waszymi forterrami? Obciążniki przednie są potrzebne w pracach polowych, mój MF w pługu 4 obracanej ( a to już kawał klocka, 6 ton) potrafi podnieść przód, no i nieobciążona przednia oś ślizga się( a poślizg to wzrost spalania). Teraz dostał obciążnik 800 kg i powinno być lepiej, myślę, że nawet z gruberem warto mieć wszystkie obciążniki, większa masa to mniejszy poślizg, dodatkowo ciągnik bardziej "słucha" kierownicy ;) .

#30 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 14 luty 2008 - 20:53

Jak to jest z waszymi forterrami? No tak, ale w moich warunkach, albo piasek gdzie nie potrzebne własciwie było by 4x4 tyle co gnój przyorac, albo dolinki gdzie ciągnik sam się topi więc tam lepiej bez obciążników, no i miękkie łąki tam wiadomo bez obciążników najlepiej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 luty 2008 - 20:57

Jak to jest z waszymi forterrami? U mnie też są piaski i na nich też nie szkodzi mieć parę kilo więcej ;) , co innego na mokradłach, ale takich miejsc nie mam za dużo.

#32 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 14 luty 2008 - 20:59

Jak to jest z waszymi forterrami? Pola swoje to ja znam, a chciałbym tylko wiedziec, czy taka proxima bez obciążników nie będzie podrywała przednich kół jak będe poginał polną drogą z masą około 1 t na tuzie zawiieszoną, np. talerzówka z wałkiem, lub jakieś 5x30 pługi?

#33 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 luty 2008 - 21:07

Jak to jest z waszymi forterrami? Mi się wydaje, że z toną podniesie przód na postoju, ale pewny nie jestem, zależy jeszcze jak długa maszyna.
Mój pług waży ok 1200-1300 kg to już wesoło nie jest, a ciągnik waży duuużo więcej od Proximy.

#34 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2421 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 13 marzec 2008 - 18:04

Witam
Mam pytanko dla uzytkownikow zetora
mianowice, czy wasze froterry tez tak skacza?
Chodzi mi o perdkosc powyzej 30km/h po szosie :)
Ja obserwowalem kilka zetorow (9641, 11441, 11741 itd) no i ,,skacza" wiadomo jak na dziurze podskoczy to norma, ale zauwazylem ze kierowca naprawde musi zwolnic by go ,,uspokoic" :)
Spotkalem sie z jednym pronarem ktoty tez tak skakal, ale to byla wada fabryczna, reszta spoko
A jak jest u Was??

Dopoki nie założysz sobie siedzenia grammera to zawsze będziesz tak skakał
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#35 Share przemek11441

przemek11441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 09 październik 2008 - 15:47

Jak to jest z waszymi forterrami? U nas Forterra też skacze :angry: jak sie samą jezdzi a jak jest agregat albo coś to już tak mocno nie skacze :o
Zetor zawsze i wszędzie NAJLEPSZY będzie !!!!!!!!

#36 Share krzysztofz14

krzysztofz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 10 październik 2008 - 08:17

Jak to jest z waszymi forterrami? Ja mam 11441 z 700 obciążnikiem .Też skakał ale jak zdiołem z przodu dwa obciążniki to j↓ż nie skacze.

#37 Share jkl

jkl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 28 styczeń 2009 - 23:19

Jak to jest z waszymi forterrami? A pro po skakania? Jakie macie ciśnienia w oponach??
Jestem nowym posiadaczem 11441 i jak jechałem od dilera to podskakiwałem jak piłeczka. Dodam, że miałem obciążniki 700kg (przód) i jak sprawdziłem ciśnienie w oponach to wszędzie było ok. 0,2MPa.
Oczywiście obciążniki zdjąłem i zmniejszyłem ciśnienie w oponach i jest już trochę lepiej.
Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś sprawdzał jakie ciśnienie jest najlepsze do transportu a jakie do prac polowych??
Na razie mam tak:
420/70R24 0,15MPa
520/70R38 0,13MPa
i nie wiem czy to dobra kombinacja.
Proszę o poradę
Lepiej mieć brzuch od piwa, niż garba od roboty ;)

#38 Share Mesershmit

Mesershmit

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 29 styczeń 2009 - 08:33

Jak to jest z waszymi forterrami? Moderator co z tego że ty dasz http://www.dlg-test....41_Forterra.pdf niemiecki link jak tu połowa tego nie zrozumie , zawsze dajecie niemieckie strony jak by polskich nie było. A z niemieckim pewnie u was cienko a może dużo poliglotów na AF mamy. Nie czepiam się tutaj głównie ciebie ale wielu innych użytkowników którzy nie maja pojecia tylko obrazki obejrza a później to się mądrzą co to oni nie wyczytali . Stwierdzam fakty

#39 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 29 styczeń 2009 - 10:41

Jak to jest z waszymi forterrami? no to proszę mesersmit podaj tak Polska stronę...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 29 styczeń 2009 - 10:59

Jak to jest z waszymi forterrami? no właśnie też bym prosił, ale to chyba jakaś "tajna rządowa strona" bo nigdzie jej nie znalazłem ;)