Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak to jest z waszymi forterrami?

43 odpowiedzi na ten temat

#1 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 13 lipiec 2007 - 13:34

Jak to jest z waszymi forterrami? Witam
Mam pytanko dla uzytkownikow zetora
mianowice, czy wasze froterry tez tak skacza?
Chodzi mi o perdkosc powyzej 30km/h po szosie :P
Ja obserwowalem kilka zetorow (9641, 11441, 11741 itd) no i ,,skacza" wiadomo jak na dziurze podskoczy to norma, ale zauwazylem ze kierowca naprawde musi zwolnic by go ,,uspokoic" :P
Spotkalem sie z jednym pronarem ktoty tez tak skakal, ale to byla wada fabryczna, reszta spoko
A jak jest u Was??

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Zetor 7211

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Zetor/ ZTS
  • 30000.00 PLN
  • 31 mar 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak to jest z waszymi forterrami? Dzisiaj, 17:22
  •  

#2 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 13 lipiec 2007 - 13:48

Jak to jest z waszymi forterrami? Sprawdź ciśnienie w oponach, mój MF też skakał że nie dało się nim jechać pow. 25km/h, sprawdziłem ciśnienie w kołach i były nabite po ponad 2 atm :P Zmniejszyłem do 1,2 atm i jak ręką odjął. Druga sprawa to wyważenie ciągnika. Jeśli jego masa jest równo rozłożona na osie to bedzie odbijał sie przód-tył dobre kilkaset metrów po jednym dołku :P Do transportu zdejmuj przednie obciążniki.

I dlatego seria ciężkich Ursusów uchodzi za dobre do transportu bo dużo większa część masy ciągnika spoczywa na tylnej osi i tak nie galopują.

#3 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 13 lipiec 2007 - 13:54

Sprawdź ciśnienie w oponach, mój MF też skakał że nie dało się nim jechać pow. 25km/h, sprawdziłem ciśnienie w kołach i były nabite po ponad 2 atm :P Zmniejszyłem do 1,2 atm i jak ręką odjął. Druga sprawa to wyważenie ciągnika. Jeśli jego masa jest równo rozłożona na osie to bedzie odbijał sie przód-tył dobre kilkaset metrów po jednym dołku :P Do transportu zdejmuj przednie obciążniki.

I dlatego seria ciężkich Ursusów uchodzi za dobre do transportu bo dużo większa część masy ciągnika spoczywa na tylnej osi i tak nie galopują.

Tez prawda ja w Pronarze mam bardzo malo powietrza jak nie ma nic na ,,haku" to az delikatnie przsiadnieta sa (tura, przedniego tuza nie mam to looz)
Ale slyszalem ze po kilku latach pekaja. W pronarze to sie nie martwie po 1100mth juz 30-35% opon nie ma (duzo lata w transporcie) to zanim popekja to beda zdarte :P

P.S ja zetora nie posiadam (mialem okazje prowadzic i obserwowac) :P

Kontakt 661995047

#4 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 13 lipiec 2007 - 14:45

Jak to jest z waszymi forterrami? Mój kumpel kupił nie dawno 11441 i mówi ze jeśli droga jest dobra to prawie wcale nie skacze, ale jesli są nawet małe dołki to już jest gorzej, a na żwirówkach klęska

#5 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 13 lipiec 2007 - 15:35

Mój kumpel kupił nie dawno 11441 i mówi ze jeśli droga jest dobra to prawie wcale nie skacze, ale jesli są nawet małe dołki to już jest gorzej, a na żwirówkach klęska

wlasnie na zwirowkach tragedia, a ja Wam kiedy pokaze filmik jak pronar reaguje na takie dziury (na niektrochy nie trzeba zwlaniac :P

Kontakt 661995047

#6 Share Chota

Chota

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1049 postów

Napisany 13 lipiec 2007 - 17:38

Jak to jest z waszymi forterrami? a jak jest ze spalaniem w forterrach ???
URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

#7 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 13 lipiec 2007 - 19:03

a jak jest ze spalaniem w forterrach ???

spalanie to zapewne jak i w starszych zetorach
bedziesz mial ,,ciezka noge" to i bedzie duzo palil :P

Kontakt 661995047

#8 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 13 lipiec 2007 - 19:43

a jak jest ze spalaniem w forterrach ???

Ile wlejesz tyle wypali :P

Porównaj wykresy z pomiarów spalania z innymi ciągnikami. Wykresy znajdziesz wiesz gdzie :P

#9 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 13 lipiec 2007 - 21:05

Ile wlejesz tyle wypali :P

Porównaj wykresy z pomiarów spalania z innymi ciągnikami. Wykresy znajdziesz wiesz gdzie :P

sorki ze taki lom jestem -gdzie mozna zobaczyc??

Kontakt 661995047

#10 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 13 lipiec 2007 - 21:30

sorki ze taki lom jestem -gdzie mozna zobaczyc??

To ja łom jestem bo chciałem tylko sobie tą wiedze zachować :P

http://www.dlg.org/d.../traktoren.html

Wybierasz marke i masz większość popularnych modeli, w formacie pdf są raporty z badań danego ciągnika, w tym wykresy pomiaru mocy, momentu obr. i spalania mierzone na hamowni podwoziowej. Tu np. Forterra 11441 http://www.dlg-test....41_Forterra.pdf
Zwróć uwage na straty mocy w przekładni (81kW > 74kW) - Zetory i Ursusy mają je dość spore w porównaniu do innych marek...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 648 postów

Napisany 13 lipiec 2007 - 21:45

Jak to jest z waszymi forterrami? nie chcę być tu szalonym obrońcom Zetora Forttery ale skacze tyle co inne porównywalnej konstrukcji bez ośi amortyzowanej, a z paliwem myślałem że będzie gorzej a jest jak dla mnie bardzo dobrze, mam praktycznie sąsiada co ma Fendt 309Ci i też tak skacze i jest nowiutki, co do strat mocy mogę powiedzieć tak, że akurat dobrze wypada w pracach polowych ta seria w porównaniu z zachodnią konkurencją rzeczywiście ma niedociągnięcia np. fotel mechaniczne zawieszenie, czy na błotnikach sterowanie góra - dół i obok siebie przyciski a nie do góry i na dole ale mocowo zawsze dobrze

#12 Share ktm950

ktm950

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 12 luty 2008 - 20:08

Wybierasz marke i masz większość popularnych modeli, w formacie pdf są raporty z badań danego ciągnika, w tym wykresy pomiaru mocy, momentu obr. i spalania mierzone na hamowni podwoziowej. Tu np. Forterra 11441 http://www.dlg-test....41_Forterra.pdf
Zwróć uwage na straty mocy w przekładni (81kW > 74kW) - Zetory i Ursusy mają je dość spore w porównaniu do innych marek...

Tak sobie popatrzyłem na dane innych ciągników, i doszedłem do wniosku, że Zetor wcale nie wypada źle.
Dajmy na to np. spalanie względem JD 6420 (moc nominalna 81KW - czyli tyle co zetor 11441). Zetor spali maxymalnie 23l/h. "JD" (nie licząc pomiarów jak mniemam dla mocy nadmiarowej, podanej w nawiasach) - maxymalnie 22,9l/h, czyli dokładnie tyle samo. Widać, że bez korzystania z mocy nadmiarowej, też sporo mocy mu ulatuje...
Co innego oczywiście sam przebieg charakterystyki momentu, który jest nieporównywalny względem zetora...
Dobrze wnioskuje, czy jednak się mylę??

#13 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 12 luty 2008 - 20:28

Jak to jest z waszymi forterrami? Maksymalne zużycie paliwa (które jest praktycznie nie do uzyskania w normalnej eksploatacji) mają podobne ale zwróć uwage na wartość podaną obok wykresów, jest to średnia z sześciu punktów pomiarowych (przy różnych obrotach i obciążeniu), Zetor ma 16,1 l/h a John Deere 14,5 l/h więc tu już jest większa różnica.

#14 Share ktm950

ktm950

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 13 luty 2008 - 21:52

Jak to jest z waszymi forterrami? Dzieki @mirasek. A już mi sie wydawało, że Zetor dogania Jelenia :rolleyes:

#15 Share maniek1480

maniek1480

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 13 luty 2008 - 21:55

Jak to jest z waszymi forterrami? moze tez byc ze guma jest zle wlozona i i ma nierowno i podskakuje mi to na przegladzie poprawili bo mialem to samo

#16 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 13 luty 2008 - 22:12

Jak to jest z waszymi forterrami? No to nikogo tu nie zaskocze, nasza forterra też skacze :rolleyes:, o jaką gumę chodzi??
Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

#17 Share radson

radson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne rolnictwo,motoryzacja,sport

Napisany 13 luty 2008 - 22:49

Jak to jest z waszymi forterrami? Nasza Proxima też skacze a na równej drodze można dać gaz w podłoge.

#18 Share Hanter150

Hanter150

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 13 luty 2008 - 23:22

Jak to jest z waszymi forterrami? Moja 9641 także skacze. Minusem jest też wysoki fotel dlatego na małych pochyłościach wydaje się jakby miała się przewrócić. A w Kubocie jest inaczej po polnych 32km/h normalnie sie jedzie a w Zetorze to 25km/h wysiedzieć sie nie da. Po prostu inne rozłożenie ciężaru. I może też role odgrywają szersze opony tylne bo w zetorze mniejsze.
KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

#19 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 14 luty 2008 - 08:10

Nasza Proxima też skacze a na równej drodze można dać gaz w podłoge.

To do jazdy w lekkim transporcie, lub z zawieszanymi maszynami po "gorszych" asfaltach i polnych drogach, taka proximą w końcu jaka opcaj jest najlepsza obciążniki tylko tył czy wogóle bez obciążników, , czy tak jak Hanter pisał szerokie opony najwięcej pomagają?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share nibynikt

nibynikt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 14 luty 2008 - 16:22

Jak to jest z waszymi forterrami? ahh... te nowe ciągniki , ja mam zetora z "miękkim przodem " bez przedniego napędu i sunie jakby płynął po wodzie ( bajka ) najlepszy do transportu a ze 30 km/h też pociągnie