Skocz do zawartości

Zdjęcie

sieczkarnia samojezdna

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Hodowla bydła

Napisany 07 październik 2010 - 15:24

sieczkarnia samojezdna Witam.
zastanawiamy się z ojcem czy dokonać zakupu sieczkarni samojezdnej. siejemy ok 20 ha, ale wkrótce przejmuje gospodarstwo wiec areał zapewnw się zwiększy. poza tym pochodze z podlasia(zagłębia mlecznego) gdzie kukurydzy z roku na rok sieje się co raz więcej.

patrzac na aukcjach w internecie za dobrą maszynę trzeba dać ok 250-300 tys. a i tak stara. czy może lepiej kupić nową, niewielką, 4 rzedowego kempera i miec ok 15 lat z głowy. a pozatym ile taka nowa sieczkarnia może kosztować.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
sieczkarnia samojezdna Dzisiaj, 12:52
  •  

#2 Share farmersNHtd95d

farmersNHtd95d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 802 postów
  • Zainteresowania:Fan marki NH i ogólnie nowinki techniczne o maszynach rolniczych.

Napisany 07 październik 2010 - 17:07

sieczkarnia samojezdna Nowa sieczkarnia to wydatek min. 700 tyś. Najmniejsze modele mają silnik chyba 330 koni to już 6 rzędów pociągnie. Lepiej kupić używana, bo nowa na takim areale nie będzie wykorzystana, nawet jak będziesz siał 50 ha to mało chyba, że będziesz latał dużo po usługach.

#3 Share elemer

elemer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 07 październik 2010 - 18:06

sieczkarnia samojezdna 1. Żeby na podlasiu być konkurencyjnym musisz mieć zestawy do wożenia bo rzadko kto bierze samą sieczkarnie.
2. Sieczkarnia NH z tego co pamiętam jest najtańsza poniżej 700 tysi
3. Taką nową sieczkarnią trzeba ciąć 200 ha rocznie żeby sie opłaciła a nie 20 czy 50.
4 Za 150tysi kupisz niezłego Claasa z serii 800 z kemperem i myślę że taka Ci spokojnie starczy.. Tyle ode mnie :blink:

Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share zenas

zenas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Zainteresowania:Moje zdanie to "DOGMAT" nie dyskutuje!

Napisany 07 październik 2010 - 19:39

sieczkarnia samojezdna :blink: jeżeli kogoś stać na zakup nowej sieczkarni na 50 ha to jego prywatna sprawa ,po prostu ma kase i sobie kupuje,sąsiad na 40 ha kupił sobie Claasa Mediona i po usługach nie jeździ mówi że stać go i tyle w temacie :D
Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

#5 Share elemer

elemer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 07 październik 2010 - 20:39

sieczkarnia samojezdna no i co z tego że stać? Trzeba trochę myśleć a nie tylko wydawać kase. Przykładowo da za sieczkarnie 700tysi. Sieje 20 ha razy 500zł za ha to wychodzi 10000zł czyli spłaci sie sieczkarnia po 70 latach :blink: Wolałbym zapłacić i o nic sie nie martwić a kase zainwestować w coś co przyniesie zysk a nie deficyt.

Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

#6 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Hodowla bydła

Napisany 07 październik 2010 - 21:00

sieczkarnia samojezdna heh mnie nie stać B) . a rocznie wykosiłbym wiecej niz 200 ha spokojnie. bo sieczkarnie w okolicy są strasznie awaryjne. :D

wiec mam kolejne pytanie. jak to jest z programem usługowym. czy moge z niego skorzystać skoro brałem już maszyny na PROW? :blink:
może warto nad tym pomyśleć gdyby troche kasy unnia dala troche VAT-u i summa summarum wyjdzie taniej co wy na to? ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 09 październik 2010 - 16:20

sieczkarnia samojezdna 200ha na rok to wychodzi jakbyś zarobił 100tys :huh:
ale do tego aby się wróciła trzeba się liczyć z kasą wydaną na paliwo i na regenerację lub wymianę części, jak wydasz 700tys to ta kasa wróci się za 13-15lat :) a i taka sieczkarnia ma swoja wydajność, ludzie którzy nie mają przyczep nie wejda w to bo za darmo na nich nie bedziesz czekał :P

#8 Share Duzy1

Duzy1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, nowe technologie

Napisany 07 styczeń 2011 - 14:10

sieczkarnia samojezdna A myślisz że twoja nie będzie awaryjna a do tego dochodzi usługi na rożnych polach a nawet sobie nie zdajesz sprawy co ludzie mogą mieć na polach w kukurydzy trochę wiem bo kosiłem i do tego w małych kawałkach trafiło się nawet 2ha w 6 kawałkach to na przejazdy więcej poszło paliwa niż na koszenie i do tego jak tylko kosisz samo sieczkarnio a odbiór rolnika i będzie zestaw 2 razy ursus C 330 i rozrzutnik jedno osiowy to nie poszalejesz co innego jak by te 200ha było w 3-4 kawałkach i dobry odbiór do wtedy można kosić

#9 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 07 styczeń 2011 - 17:02

sieczkarnia samojezdna To wtedy się kasuje za paliwo które poszło na przejazd(bo taka sieczkarnia mało nie pali) i kasę dla siebie że stałeś i czekałeś na nich :lol:

#10 Share Duzy1

Duzy1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, nowe technologie

Napisany 08 styczeń 2011 - 15:28

sieczkarnia samojezdna Tylko jak będziesz tak wszystkich kasował to drugi raz nikt Cie nie weźmie
Nie wiem jak u Was ale u mnie w promieniu 10 km jest 10 sieczkarni + Tafiły

#11 Share AllesKamilKlar

AllesKamilKlar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Zainteresowania:Praca w polu....xD
    Dobry film ;o
    fajna gra ;)

Napisany 18 styczeń 2011 - 09:31

sieczkarnia samojezdna claas jaguar z kemperem ;) najmujemy do koszenia kukurydzy . koleś dał za nią 80 tys. zł i naprawde fajny sprzęt, mało awaryjny i wydajny . tylko że jak kupić taką sieczkarnie to nie tylko na swoje kilka chektarów, ale żeby też zarobiła na siebie troche ;p daje link z filmikiem jak chodzi jaguar znajomego :

Edytowany przez AllesKamilKlar, 18 styczeń 2011 - 09:31.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share valtraa92

valtraa92

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 17:58

sieczkarnia samojezdna Cześć wszystkim. Jestem tu nowy i nie bardzo orjętuje sie w tematach. Ja mam sieczkarnie clasa sf80 na sprzedarz. Jesli jest ktos zainteresowany albo zna kogos kto chciałby kupic prosze o kontakt. Sieczkarnia ta nigdy mnie nie zawiodła, w sezonie spokojnie kosiłem nią 100h bez zadnego problemu i awarii. Sieczkarnie sprzedaje poniewaz wczoraj kupiłem wiekszą (jd 6710). Za odpowiedzi z gory dziekuje.