Skocz do zawartości

Zdjęcie

rzepak stoi w miejscu

24 odpowiedzi na ten temat

#21 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 08 październik 2010 - 20:41

rzepak stoi w miejscu @hubertus 10 lat prowadzę samodzielnie gospodarstwo i sieje rzepak od zawsze a licząc pracę w ojca gospodarstwie będzie to już 17 lat, umiem czytać etykiety, skończyłem nawet studia rolnicze. Na początku swojej kariery stosowałem comannd + inne środki np.Lasso może ze dwa trzy sezony póżniej zrażony przeszedłem na odchwaszczanie po wschodach galerą , butisanem, lub kombinacjami jak w zeszłym roku galera + fox. W tym roku stary i głupi dałem się namówić na devrinol na części i Metaz + command. Dobrze że na 25ha opady deszczu nie pozwoliły mi zastosować tych specyfików i opryskałem po wschodach gdy rzepak miał 4 liście wykorzystałem zakupiony wcześniej metaz 1.6l/ha dokupiłem galerę 0,25l\ha i przynajmniej 1/3 areału mam idealną. To co opryskałem bezpośrednio po siewie jest porażką wmocniłem go wprawdzie kelpakiem i asahi ale koszt tych operacji znacznie przekroczył, wariant ochrony powschodowej jakim by był Butisan star i nadal nie gwarantuje przyzwoitego plonu z tych pól. Środki stosowane bezpośrednio po siewie są bardzo zawodne albo jest za sucho, albo doleje deszcz idealne warunki do ich zastosowania trafiają się raz na kilka lat. Człowiek kombinuje z głębokością siewu żeby czasem nasiona nie były na wierzchu i ich nie przypalić więc zdaża się że za głęboko trafiają deszcz przyklepie i kaplica połowa się nie przebije. A przy założeniu ochrony po wschodach spokojnie redlice luzujesz i jazda rzepak nawet na powierzchni skiełkuje i masz gwarancję 100% wschodów. Zimna jesień w tym roku powoduje słaby rozwój rzepaku może w 10% na naprawdę ciężkich i zimnych glebach w pozostałych przypadkach jest to chlomazon i jego pochodne i mieszaniny które padające deszcze przepłukały w okolice kiełkujących nasion takie jest moje zdanie poparte własnym doświadczeniem nigdy więcej nie powtórze tago błędu a przedstawicielowi który mnie namówił skopie tyłek złapałem się na promocje ,,rzepak-pak' i połowa środków z tego cholernego paku leży w magazynie Devrinol, Command i Brasifun którego na plantacje w tym stanie nie mogę zastosować musiałem dodatkowo kupić Alert aby ochronić przed chorobami bo tebukonazolem bym tylko dobił ten rzepak. Pozdrawiam trochę dużo się rozpisałem ale jestem wkurw... na ten rzepak jeszcze takiego nie miałem w swojej karierze pozostaje tylko ubezpieczyć i czekać na ostrą zimę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
rzepak stoi w miejscu Dzisiaj, 10:41
  •  

#22 Share TOREZ

TOREZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisany 08 październik 2010 - 21:18

rzepak stoi w miejscu Z wyników siewu bezpośredniego jestem w tym sezonie zadowolony.
Odpowiednią rolę spełnił również wylany na rżysko RSM(60 kg/N/ha).
Podgonił kondycję rzepaku, a szabla i rapsan skutecznie poradziły sobie z chwastami.

#23 Share pabloooo

pabloooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 08 październik 2010 - 22:04

rzepak stoi w miejscu

U nas był pryskany metazachlorem i chlomazonem, dodatkowo nawieziony 15kg N i też nie jest cudowny. Jak ktoś chce ratować rośliny nawożeniem to tylko dolistnie, większa skuteczność i szybkość działania. Mikroelementy na pewno wpłyną na wytrzymałość w trudniejszych warunkach i przygotują rośliny do zapowiadaniej szybkiej zimy. :huh:

owszem tylko , ze rzepak musi mieć choć trochę liści , a nie tylko liścienie, w moim przypadku oprysk odzywką i bio stymulatorem mija się z celem , bo nie ma co tego wchłonąć ,wiec zostaje mi go tylko podpędzić azotem w formie saletry lub siarczanem amonu ewentualnie + kizeryt,mam nadzieje ,ze zrobi się kilka ciepłych dni,jak będzie większy to na pewno odzywka +bio stymulator

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share marekpieg1234

marekpieg1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów

Napisany 09 październik 2010 - 07:04

rzepak stoi w miejscu U nas w okolicy jeden gościu pryskał przedwschodowo(nie wiem czym), ale rzepak ma nawet ładny, zielony bez zażółknięć. Siał go późno(bo się nie dało wjechać) ale może coś z tego będzie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share edpawel

edpawel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,jazda konna,motoryzacja

Napisany 11 listopad 2011 - 12:15

rzepak stoi w miejscu Umnie troche miejscami boru brakuje :lol:

Edytowany przez edpawel, 12 listopad 2011 - 18:32.