Karol12

Ursus C-360 czy C-385??

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
arassso    3

ja mam 20 swojego i około 18 ha dzierzaw ze 25 ha łąk i mam oba te ciągniki 385 i 360 i nawet nie ma co porównywać ich do siebie dziadek kidś miał 385 i 4011 z silnikiem 360 czyli tak jakby 360 na około 15 ha i ja powiem ze jezeli produkcja mleczna to lepiej 385 wszystko nim prawie zrobisz oprucz czynnosci pielęgnacyjnych w polu przy krowach naprawde bedzie leprza 385 i targnie wiekszy cięzar i baloty zobie dorobisz na podnośnik dziaba i podniesie do obory zaqwieziesz na przyczepe załadujesz. i jak mówicie ze 362 leprza to wielki błąd nie wiem jak wy ale ja do bron nawet wole 385 bo cięzkie mam a duzo wiecej nie pali ten ciągnik od 360 w jakiej robocie by nie robił gdzie trzeba coś troche po polu pomanewrować wychodzi krucej i mniej paliwa nawet z kosiarką walisz wałek na 1000 ciągnik wiekszy bieg silnik wolniutkie obroty i cheja a paliwa zostaje naprawde duzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek53    0

Ja też wole c385 wcale dużo nie pali, aco przeszkadza że w zgrabiarce by chodził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseon    1
Ale to porównanie jest dziwne....czy C - 385 czy C - 360...gdybyś porównał C - 360 3P i U 3512 to tak ( ta sama moc itd. )...a te ciągniki co porównujesz są różnej mocy...do różnych prac....a co nim chcesz robić...?? :D

Wlasnie to porównanie niema sensu widomo ze kazdy wybral by C-385 bo jest mocniejszy tylko po co wybierac ciagnik który ma 80km na 10 czy 15ha to i C-360 wystarczy jak dajecie porównania np; 2 ciagniki to zeby przynajmniej mialy taka sama moc wtedy mozna poruwnac tu takie spalnie , tu taki komfort i mozna cos porównac i wtedy jest ok. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Jak masz dość kasy to możesz kupić jednego Zetora lub T25 i C-385 i też będzie zgrany zespół, Do T25 podchaczysz opryskiwaćz, lejka, czy tam inne leciutkie rzeczy a do 385 to te ciężkie, pług, agregat itp. ale twój wybór, bo ja na ten stan ciągników ktory mam teraz to ja bym wzioł C-385 ale to akurat mój wybór bo potem 25 ha to tak C-360 i to 10 przyjdzie ciężkiej to już nie bedzie bajka


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

Ja bym wybrał C385


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atlonik    0

ja też bym koledze polecił 385 co większa siła to większa siła bo mam też 360 i umnie tylko pracuje w kosiarce rotacyjnej bo niechce mi sie codzienie odpinać kosiarki od NH , a jej spalanie wcale nie wydaje mi sie takie małe w porównaniu do 385 którą miałem przez tydzień po drugie kąfort znacznie lepszy i na przyszłość bardziej sie przyda bo areał około 10ha nie jest taki mały i można spokojnie na tym sie rozwijać , napewno w przyszłości będziesz myślał o prasie zwijającej która co prawda będzie pracowała z 360 ale kosztem jakiego spalania ...no i oczywiście a jakimś ładowaczu bo on jest przydaty nie tylko do bali ale i też do obornika czy czegoś sypkiego...a jeśli hcodzi o rozsiewacz nawozów to narazie możesz z lejkiem pracować a z czesem napewno wymienisz na jakiś większy dwu tarczowy ...


New Holland TD95D_______________________URSUS 360_______________________URSUS 330M_______________________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tagan    0

Ja bym proponował C-385 ponieważ mając w granicy 13-15ha i do tego krowy to jednak C-360 za mały

A wiadomo jak są krowy to i jakieś kiszonki itp. i jak masz zamiar jeszcze dokupić ziemi to już na pewno C-385 albo pomyśl nad czymś z przodkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

na takie gospodarstwo spokojnie wystarczy 360. A zetora 7211 bym odradził. Kumpel ma 7211 to w 3 skibach pali 12-15 l/h pali jak smok. A 60 jak spali 6-7l/h to wszystko. A komfort to druga sprawa bo tu nie ma porównania bo zetor ma 100 razy większy komfort. A 385 tez fajny ciągnik i myślę że na jedno wyjdzie czy 60 czy 85. To co zaoszczędzisz w lekkiej robocie to znowu więcej spalisz w ciężkiej. Myśląc przyszłościowo 85 jest lepsza dużo silniejsza i w 4 skibach spokojnie pójdzie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144
na takie gospodarstwo spokojnie wystarczy 360. A zetora 7211 bym odradził. Kumpel ma 7211 to w 3 skibach pali 12-15 l/h pali jak smok. A 60 jak spali 6-7l/h to wszystko. A komfort to druga sprawa bo tu nie ma porównania bo zetor ma 100 razy większy komfort. A 385 tez fajny ciągnik i myślę że na jedno wyjdzie czy 60 czy 85. To co zaoszczędzisz w lekkiej robocie to znowu więcej spalisz w ciężkiej. Myśląc przyszłościowo 85 jest lepsza dużo silniejsza i w 4 skibach spokojnie pójdzie.

 

 

pierwsze słyszę że 60z pługiem pali 6/7 litrów chyba w podorywce:p a 12/15 litrów to i tak dobry wynik jeśli chodzi o głęboką orkę. a z tym spalaniem 60 to kolego nieco przegiełeś no chyba że nie wiesz co to głęboka orka:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

po 1 nie cytuj poprzedniego posta...

po 2 moja 60 pali 6 l orki na h. h to jest godz jak nie wiesz. Jakbym napisał ha to by znaczyło że na hektar. Na ha spala mi zawsze w okolicach 20-25 l. Co prawda ziemię mam słabą ale 60 jak spala więcej jak 6-7 l na h to jest podejrzane bo to już dużo.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojteczek11    2

Wszyscy piszecie że C 36 wystarczy na 10 ha ja mam 15 ha i mam C-385 i C360 i nie wyobrażam sobie robienia orki C360 bo na moich górach c360 ma problemy z bronami, nieraz widze jak ktoś robi głebokom orke C360, to 1 cały gaz ciągnik ledwo co sie posówa i tyle z tego jest a C385 bez problemu sobie idzie pod góre chodz czasem troche mocy brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

ale nie wszyscy tak jak ty maja górki ;) u niektórych jest równo i 360 spokojnie wystarczy na 15 ha a co powiem jeszcze więcej stoi niż pracuje :D


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosiarka    2

Nie dziw sie ze sie ledwie co posówa bo na 1 nie najedziesz szybko ;/;/

A i z 2 skibami to sobie bez problemu lata i po górkach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

moim zdaniem lepszy byłby 385. poniewaz przy produkcji zwierzecej trzeba dużo czasu poświęcić na zajmowanie się (w tym przypadku bydłem) i nawet jak masz 10 ha to dużo (chyba) szybciej wykonasz pracę 80 niż 60. a jak masz jeszcze łąki to wcale ciągnik nie będzie się nudził - non stop bedzie jakaś robota...

 

sami mamy zamiar zmienic 360 3p byc może na 385 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no normalne ze to jest lepsze które wieksze czyli c385


 http://www.youtube.com/user/TheKrzysiek97#p/u profil na youtube 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ssamik    0

nie chodzi o to ze które większe u sąsiada @arasssa mam często okazje coś tam mu pomagać i powiem szczerze że u niego jak ma 2x 360 to 385 nie stygnie do wszystkiego ją praktycznie czepiają i wolą robić kosiarka, pług, agregat i brony ale tylko po świeżo oranym rozrzutnik po górach targają wszytko. Nawet niektóre maszyny na Wom z którymi 360 dała by rade spokojnie wolą na 1000 Wom i 385 bo i tak mniej spali a szybciej zrobi. 360tek używają do orkana bo praktycznie jedna to nie odczepiana jest druga opryskiwacz zgrabiarka przetrząsacz i takie lekkie prace w międzyrzędziach.

Teraz coś mówił arassso że coś większego chcą kupić i mieli kupca na 385 ale nie sprzedają bo ciągnik do wszystkiego i ciężkiej i lekkiej roboty a to co kupią to wół pociągowy gosp ma być i jedna 360 pójdzie w świat.


Na wszystkie foty nie swojego sprzętu mam zdgodę właścićela. W razie niejasności proszę o kontakt PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Można wyczuć o kim mowa. Zresztą w innym temacie napisałeś że chodzi o @arassso. Z wom 1000 obr kosi trawę? Jak to kosiarka wytrzymuje? Bo coś mi się zdaje że kiedyś pisał że ma kosiarkę 1,65m. To tam informuj nas czy kupił w końcu następce 385.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Też jestem ciekaw czy @arassso kupił wreszcie jakiegoś następce 385, jak będziesz coś wiedział w tym temacie to napisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ssamik    0

z tego co wiem to na razie jeszce ten rok do kolejnej wiosny 385 będzie musiała dać rade bo kasy wypakował troszke na ziemie. Sporo dokupił i wziął w dzierżawę więc powierzchnie cały czas zwiększa i bierze co się da obora mu już peka w szfach razem z stodołą. Powiem że podziwiam go naprawdę w ciągu roku z ilością bydła i ziemi skoczył ostro. A co do następcy to nie wiem czy będzie to taki następca bo sprzętu mają troszkę starszego ale takiego że do dwóch dużych ciągników można czepiać i poginać na dwa więc raczej mozy byc to wspólnik w gospodarstwie od tych większy robót.

 

 

Co do kosiarek mają dwie 165 i czepiają ją do 385 na 1000 obr. śmiga ładnie max obroty silnika 1200 wysoki bieg i jazda


Na wszystkie foty nie swojego sprzętu mam zdgodę właścićela. W razie niejasności proszę o kontakt PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ja na jego miejscu bym sobie jeszcze sprawił kosiarkę. Przy WOMie 1000 obr niech się nie zdziwi jak za którymś razem zgubi noże, a nawet słyszałem o przypadku że bęben odpadł.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ssamik    0

sprawić to on wiele rzeczy by sprawił sobie tylko nie na wszystko jest kasa. Powoli jakoś co najbardziej potrzebne dokupują. Powtarza że wiele rzeczy przydało by się ale na razie jest czym robić a jak tylko kilka gr się znajdzie to zawsze coś kupuje. Nie wszystko na raz.

A jak się pracuje ze zdrowym rozsądkiem to powinno byc wszystko ok.

Z tego co widziałem obr silnika dobiera tak aby kosiarka miała takie jak przy ok 2000 na 540 czyli kosiarka kręci sie niby tak jak zawsze tylko silnik małe


Na wszystkie foty nie swojego sprzętu mam zdgodę właścićela. W razie niejasności proszę o kontakt PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klaudiusz    0

a ja to bym wzął ursusa 385 lub 912 są one wystarczjonco silne

na 4 skibowy pług kabiny są duże i wygodne

a najlepiej coś 4x4 np 914 lub 385a ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

Kabiny są wygodne ? o 0

 

 

Dopasowanie ciągnika 80 czy 60 konnego zależy od indywidualnego gospodarstwa jeżeli ktoś potrzebuje więcej mocy bierze 80 jeżeli ma mniej pracy bierze 60 :) proste i logiczne <_<


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj