Karol12

Ursus C-360 czy C-385??

Polecane posty

jahooo    9031

Zapraszam na moje kawałeczki - zauważysz różnicę. Niektóre kosi się kombajnem w jedną stronę. No i jak napisałeś - za pomocnika. Ja za główny ciągnik mam MTZ, a za "pomocnika" 3p. Zastanawiałem się nad C-385 4x4 ale jakoś porównanie spalania między nim a MTZ wypadło na korzyść tego drugiego i nie narzekam. A następny ciągnik , o jakim pomyślę będzie raczej zachodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    324

Mialem kiedys 8111 to praktycznie na miejscu zawracalem ,zaczynajac sklad na polu z plugiem 4x30 z powrotem wjezdzalem bez cofania tak ze super zwrotnosc .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cra    4

Wszystko zależy do czego kto potrzebuje. 

Ogólnie na kilkanaście ha  jako główny C385 jest dużo lepszy niż C360. Do takiej C385 jakaś C330 lub MF235/C2812

Jeśli ma być tylko jeden ciągnik to chyba by wygrała C360 ze względu na wielkośc itp.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alvera    2

80 są bardzo tanie tylko dlatego że są dość mocno wyeksploatowane a ewentualny koszt ich reanimacji jest porównywalny z zakupem zachodniego ciągnika z napędem 4x4. Większość to padła do kompletnego remontu bez obciążników, z łysymi oponami, niedziałającym wzmacniaczem a kupić opony, zrobić wzmacniacz i mamy już około 8 tys za same części a gdzie reszta...

Hydrauliczny kompletny wom też swoje kosztuje a takich ciekawych smaczków w tym ciągniku jest mnóstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja brałbym c385 , skoro masz władka u wujka i pożyczasz to do oprysków , rosiewacza czy innych drobnych prac dalej byś go mógł jeszcze z rok dwa pożyczyć a potem kupić swojego , władki teraz tanie za 7tys kupisz już do użytki bez kabiny a za kolejny rok dokupić kabine , co do c360 a c385- spalanie w ciężkiej robocie na hektar porównywalne , wygląd i robiona robota bez porównania przykład orka cięzkiej ziemi czy ugoru c360 piłujsz , rzuca tb na każdą strone , c385 cięższy ciągnik i ładnie idzie , a i wygoda dużo większa i ciszej , radia można posłuchać , i 2 przyczepy zboża targasz z pola bez problemu gdzie c360 już róźnie bywa , c360 to według mnie taki ciągnik do niczego , do ciężkiej roboty za mały , do lżejszej (opryski rozsiewacz) za duży czy do ziemniaków też dużo gniecie , inna sprawa to mógłbyś wujkowi w zamian za pożyczanie mniejszego coś c385 zrobić orka i te inne cieżkie sprawy-trzeba żyć z ludzmi w zgodzie i umieć sie odwdzięczyć i obie strony zadowolone z takiego układu, no i do tura bez porównania c360 lekka c385 cięższa i szersza wieć i stabilniejsza pracaa

i jeszcze jedna sprawa , jak krówki to i pewnie bd robił sianokiszonke i inne tego typu sprawy , więc do jednorzędowiej sieczkarni do QQ czy do prasy zwijającej c385 również dużo lepsza bo pare koników więcej ma

 

Edytowano przez Sebastian123339

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Jak ktoś tu napisał zależy do czego ciągnik ma być przeznaczony.@up 60-tka  za duża do ziemniaków? Sorry ale dziś tak opony diagonalne robią że mało co gniecie, po 2 jeśli ma ciągnik być do lekkich prac to istnieje jak c-360 3P założyć nawet koła międzyrzędowe  to świetnie się sprawdzi na pomocnika  i do tura 3P by wystarczył  385 by za dużo by spalała paliwa.A 60-tkę zawsze coś tam nieco uciągnie w transporcie czy do kosiarki dobry   2 stopniowe ma sprzęgło przeciwieństwie do t-25.Jak miał być wół roboczy nie brałbym 385 tylko już 904 914  bo przedni napęd jednak to jest coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

A ja na waszym miejscu poszukal bym fiata 680 lub 780. Wiekszy troche od c360 a mocowo jak c385 tylko z ta riznics ze spali tyle co 3p na wolnych obrotach a zrobi to samo czy wiecej nawet od 385.
Mialem 780 4x4 i super ciagnik. Silnik nie do zaduszenia i bardzo ekonomiczny wiec do lekkich prac sie nadaje tez a jak trzeba bylo to agregat 3.3 metra z dwoma walkami albo wywrot 3x40 o wadze 1t 8 ni3 bylo ze boli.
A czesci?
Ja mialem z 77 roku a multum pasowalo od new hollanda z lat 90tych, silnik iveco, skrzynia synchronizowana itp...
Druga opcja to mf 675 lub 690. 675 sptzedalem miesoac temu bo jest mlodszy teraz ciagnik. 675 to posredni miedzy 360 a c385. 690 na ok 15 ha najodpowiedniejszy bo juz 80 km i mocniejszy podnosnik a ciagnik nadal prosty i czesci w co drugim sklepie na polce.
Do poznaniaka 2.7m bedzie pasowal na poczatek ale jak potrzeba wywrota pociagnie i uniesie gdzie 385 bedzie miala problem bo jak nie podnosnik to kabina zawadza, przy opryskiwaczu 400l spali tyle co c330 a da 4ade zalozyc i 1000L w przyszlosci.
Te ciagniki mialrm sa relatywnie tanie w zakupie i w naprawach. U mnie mf 675 zastapil c330 i przy pyrkaniu spalal tyle co nic ale w potrzebie to i balotówe ciągnął i bez przepalu paliwa, kosiarke bebnowa 2 metry, ug 4x30 i rozsiewacz 1000 kg.
Opcji macie duzo wiecej a nie rozprawiac nad dylematem czy kupic c360 czy c385 gdzie jedno i drugie to shrot.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj