Skocz do zawartości

Zdjęcie

nie właczą mie sie żółw w zetorku 10145

26 odpowiedzi na ten temat

#21 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • Zainteresowania:szeroko rozumiana mechanika, sport, żużel( Apator czy jak kto woli unibax)

Napisany 01 listopad 2010 - 20:55

Po pierwsze sprawdż ciśnienie oleju w obwodzie mikropompki powinno być 10 bar. jeżeli jest poniżej 8bar to jest żle. jeżeli na żułwiu jest 10 a na zającu ciśnienie spada świadczy to o nieszczelności wzmacniacza i konieczny jest remont.a tak w ogóle to powinien być sprawny czujnik spadku ciśnienia oleju i lampka na pulpicie.

ciśnienie powinno wynosić od 12 do 15 Mpa a nie bar
a czujnik jest, przynajmniej w 12245, ale jak w moim jest to miejsce na niego jest w każdym

Na zółwiu nie bedzie 10 bo na żółwiu NIE MA cisnienia w układzie. Tam działa siła sprężyny.

w końcu jeden który zna się na rzeczy
sprężyna ściska taśmę i przekładnia planetarna się kręci

jak dobrze pamiętam to jak składaliśmy to zwracaliśmy na to uwagę...no nic po robocie trzeba będzie go ściągnąć siłą i niech poprawia...

a może jak zakładał górną pokrywę to napakował za dużo silikonu, wlazł w kanał olejowy i nie ma drożności, jak było u mnie, ciągnął ale słabo i na jesień wszystko orałem na żółwiu, w zimę zdjąłem pokrywę a tam pełno silikonu,wyskrobałem i było ok:)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Ciągnik rolniczy ZETOR 6245 z ładowaczem czołowym

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Zetor/ ZTS
  • 47000.00 PLN
  • 19 cze 2017
Ciągnik ZETOR 16145

• 30000.00 PLN
  • 18 cze 2017
Zetor 5245 nie Ursus

• 37500.00 PLN
  • 18 cze 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
nie właczą mie sie żółw w zetorku 10145 Dzisiaj, 10:42
  •  

#22 Share tomaszs88

tomaszs88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 01 listopad 2010 - 21:29

nie właczą mie sie żółw w zetorku 10145 dz. za jakiś miesiąc dam znać co było bo na razie roboty mam trochę...

#23 Share mercedes250d

mercedes250d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Zainteresowania:wszechstronne

Napisany 02 listopad 2010 - 17:10

nie właczą mie sie żółw w zetorku 10145 Kolego prometeusz koledzy mają rację a ty robisz im mętlik w głowie nie mam pojęcia skąd masz dane że w obwodzie mikropomki ciśnienie to 12-15 MPA pomyśl logicznie zanim coś napiszesz.

#24 Share camre

camre

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów
  • Zainteresowania:informatyka, mechanika, elektromechanika, inżynieria budowlana etc:)

Napisany 02 listopad 2010 - 18:02

nie właczą mie sie żółw w zetorku 10145 no a wymiana mikropompki to sporo pracy. rozpoławianie itp. przynajmniej w 8045. więc słuchać kolegów i wszystko dokładnie posprawdzać. może gdzieś przewód nieszczelny lub obluzowany. bo szkoda pracy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4269 postów

Napisany 02 listopad 2010 - 20:49

ciśnienie powinno wynosić od 12 do 15 Mpa a nie bar
a czujnik jest, przynajmniej w 12245, ale jak w moim jest to miejsce na niego jest w każdym

w końcu jeden który zna się na rzeczy
sprężyna ściska taśmę i przekładnia planetarna się kręci

a może jak zakładał górną pokrywę to napakował za dużo silikonu, wlazł w kanał olejowy i nie ma drożności, jak było u mnie, ciągnął ale słabo i na jesień wszystko orałem na żółwiu, w zimę zdjąłem pokrywę a tam pełno silikonu,wyskrobałem i było ok:)

Kolego @prometeusz tzn że jak podepnę zegar w miejsce czujnika i będzie na żółwiu to ciśnienia nie będzie, a jaka jest różnica pomiędzy bar a MPa, bo mam zegar w bar???

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#26 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • Zainteresowania:szeroko rozumiana mechanika, sport, żużel( Apator czy jak kto woli unibax)

Napisany 02 listopad 2010 - 21:18

nie właczą mie sie żółw w zetorku 10145 [quote name='Sadek' date='02 November 2010 - 20:49' timestamp='1288727340' post='576697']
Kolego @prometeusz tzn że jak podepnę zegar w miejsce czujnika i będzie na żółwiu to ciśnienia nie będzie, a jaka jest różnica pomiędzy bar a MPa, bo mam zegar w bar???
[/quote tamto o Mpa to pomyłka, zegar może być w bar, np od opryskiwacza a tak w ramach nauki Mpa to ok 10 barów, lub atmosfer
po pierwsze jeżeli czujnik jest sprawny i kontrolka działa oraz jeżeli gaśnie po zapaleniu to ciśnienie jest ale sprawdzić możesz wkręć zamiast czujnika lub są tam jeszcze dwa wyjścia i zobacz jakie jest ciśnienie
a co z tym żółwiem ci się dzieje bo widzę że jesteś teraz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4269 postów

Napisany 02 listopad 2010 - 21:24

nie właczą mie sie żółw w zetorku 10145 Ale na żółwiu w miejscu czujnika jest ciśnienie?

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878