Skocz do zawartości

Zdjęcie

Paliwa Dynamic, Verva i inne "wzmocnione"

71 odpowiedzi na ten temat

#61 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 02 maj 2011 - 20:21

Paliwa Dynamic, Verva i inne "wzmocnione" @szczewko-my nie wątpimy w lepszość wzmocnionego paliwa-wątpimy w uczciwość poniektórych właścicieli stacji.

to że ktoś kupił dynamik,lub verwe wcale nie znaczy że ją dostał.

na dobrych stacjach,sprawdzonych źródłach-paliwa premium są lepsze.

ja jeszcze mówię o tym że te paliwa premium powinny być normą w zwykłym on,a nie za większą kasę-w końcu jest postęp technologiczny,konkurencja-a w paliwach jest układ.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Paliwa Dynamic, Verva i inne "wzmocnione" Dzisiaj, 01:53
  •  

#62 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 02 maj 2011 - 20:34

Paliwa Dynamic, Verva i inne "wzmocnione" Panowie a jak wytłumaczyć organoleptyczne właściwości paliwa nakupiłem mały zapasik w bańkach po 30l trzymałem no i leje przez lejek to paliwo zwykłe z lotosa tzn ON jest jakby mętnawy, tzn nie ma takiej krystalicznej barwy połysku, a werwa zawsze wygląda jak krystaliczna nawet jak się odstoi to nie ma brudków osadów, jak różnica w cenie jest do 10-11gr to zawsze biorę werwę

#63 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 02 maj 2011 - 20:49

Paliwa Dynamic, Verva i inne "wzmocnione" @Ferdek07-ON się starzeje,najbardziej jego barwa(długo trzymany robi się brązowy)-to że ci się coś wytrąca to prawdopodobnie domieszka estrów(dlatego domieszek nie stosuje się do opałowego bo z sezonu na sezon możliwość wytrącenia).

kiedyś jak trzymałem paliwo nawet kilka lat,barwa brązowa,ale na mocy nie traciło-wtedy jeszcze estrów się nie stosowało.teraz paliwo urodzin już u mnie nie obchodzi.

#64 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 02 maj 2011 - 20:53

Bez obrazy ale gadac z wami jak z d.pą. Skoro Fiat Ducato po zalaniu Verwy i Dynamica spala mniej o kilka litrow to chyba cos jest na zeczy. Nie lalem tego paliwa raz tylko ponad pol roku do roznych firmowych aut a nawet do mini koparki.Jedno auto przepalało nieraz po 100 litrow tygodniowo wiec bylo porownanie do zwyklego ON.
Wiecej sie nie wypowiem na ten temat bo wy zatankowliscie "za dwie dychy" i nie czujecie zadnej roznicy,ot cala filozofia.

W Niemczech zrobiono test paliw Premium i normalnych i "nie stwierdzono zauważalnej w codziennym użytkowaniu różnicy w osiągach i spalaniu pomiędzy tymi paliwami" badano benzynę, w której premium oznaczało większą liczbę oktanów, które mogą wpływać na osiągi (ale to już zależy od konkretnego samochodu), w przypadku diesla ciężko mównic o jakimś ulepszeniu :)
Ja w swoim aucie i ciągniku w zimie stosuje zawsze lotos Dynamic (niższa temp wytracania parafin), także w okresie kiedy paliwa daja podwójny bonus i stwierdzam że różnicy w spalaniu nie odnotowałem. A zatankowanie mojego auta, to nie 20 złotych, tylko 350 :)

Edytowany przez b0gdan, 02 maj 2011 - 20:55.

#65 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 02 maj 2011 - 20:56

Paliwa Dynamic, Verva i inne "wzmocnione" Zatankuj moje...:D

#66 Share LukaszP

LukaszP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 03 maj 2011 - 13:19

Paliwa Dynamic, Verva i inne "wzmocnione" @jaro zbiornik 110l? Skądś znam ten ból :lol: Ostatnio to z tymi stacjami to w ogóle się popsuło ;/ za 50 zł to czasem nawet rezerwa nie gaśnie :P
Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#67 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 03 maj 2011 - 14:03

Paliwa Dynamic, Verva i inne "wzmocnione" A ja bym tak beszczelnie napisał że na verwie , dynamiku czy shel vpower chodzi tak samo jak zwykłe paliwoON na sprawdzonej stacji statoil 5km ode mnie, jak gdzieś jadę w polskę to tankuje zazwyczaj na markowych stacjach i często ciągnę przyczepkę na której jest w porywach do tony, a zazwyczaj 0,5t , i czuje od razu co jest badziew a co nie, niewiem może na benzynie to czuć , ale w moim td nie
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#68 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 03 maj 2011 - 18:02

@jaro zbiornik 110l? Skądś znam ten ból :lol: Ostatnio to z tymi stacjami to w ogóle się popsuło ;/ za 50 zł to czasem nawet rezerwa nie gaśnie :P

Tylko 80 ale i tak boli :D -wczoraj benzynka po 5,25...no a żeby tak wszystko do pełna zalać to potrzebuję raptem 1700 na diesla i ponad 1000 na benzynkę :D .

#69 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 maj 2011 - 20:12

Paliwa Dynamic, Verva i inne "wzmocnione" Ja tankowałem za 5,15 V-Power. Dodany obrazek

#70 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 04 maj 2011 - 12:06

Paliwa Dynamic, Verva i inne "wzmocnione" Paliwa premium mogą dac jakiś efekt w postaci zmniejszonego spalania czy deczko większej mocy w silnikach starszej generacji. W silnikach benzynowych jest to powiązane ze stopniem sprężania i odpowiednie paliwo zaleca producent. W nowoczesnych dieslach praktycznie żadnej różnicy nie będzie to samo jeśli chodzi np o benzynę w której się zaleca 95 zalanie 98 niewiele da. Co do efaktów to tez tak dokońca bym sie nie upierał każdy silnik jest inny i gdzieniegdzie mogą wystąpić jakieś efekty.
Co do paliw shela czy statoila to chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie wierzy w to że je przywożą gdzieś z raihu czy francji. Wszystko jest z polskich rafinerii z tym, że spełnia normy wewnętrzne tych firm. Sam kiedyś widziałem na shelu jak przyjechali z ich laboratorium i pobierali próbki. Generalnie paliwa w polsce produkowane są z ruskiej ropy która jest bardziej zasiarczona itd. Jeśłi pojedziecie gdzies na zachód zatankujecie paliwo wyprodukowane z ropy z bliskiego wschodu też możecie poczuć różnicę nawet jeśli nie będzie to premium. Co do jakości paliw nie wiem dokładnie jak jest z ofertą polskich rafinerii. Kiedyś słyszałem, że w belgi jest np tak. Powiedzmy jest zbiornik w porcie, rafinerii. Ma kraniki na róznych "piętrach". Z parteru gorsze paliwo kupuja marokanie do swoich szemranych stacji, wyżej kupuą lepsze stacje, najwyżej markowe typu shel itd.

#71 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 04 maj 2011 - 19:59

Paliwa Dynamic, Verva i inne "wzmocnione" na świadectwie jakości z rafinerii gdańskiej zasiarczenie rzędu 0,002-norma europejska bodajże 0,02.

nie wiem jak na stacjach ale mnie takie przywozi stały dostawca,ten sam kierowca(u kierowcy składam zamówienie).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#72 Share lukaszdra

lukaszdra

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 13 wrzesień 2013 - 19:21

Paliwa Dynamic, Verva i inne "wzmocnione" pb 95 a 98 różni się stopniem oktanów do spalania stukowego czyli 98 ma mniejszy stopien do spalania stukowego dlatego powinno sie stosować do silników doładowanych 98 mniejsza możliwość zapłonu stukowego a w dieslach jest liczba cetanowa im większa ty łatwiej dojdzie do samozapłonu jak się mylę niech mnie ktoś poprawi