Skocz do zawartości

Zdjęcie

Paliwa Dynamic, Verva i inne "wzmocnione"

71 odpowiedzi na ten temat

#41 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 15:29

Paliwa Dynamic, Verva i inne "wzmocnione" to wciskanie kitu, tak samo jak słynne magnetyzery :P Czy ktokolwiek w samochodach stosował takie badziewia? Wątpię :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Paliwa Dynamic, Verva i inne "wzmocnione" Dzisiaj, 13:19
  •  

#42 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 16:25

Paliwa Dynamic, Verva i inne "wzmocnione" magnetyzer działa-sprawdza się.

no i właśnie w samochodzie najwyraźniej odczuwam jego wpływ.

przy spalaniu 12 litrów na sto,z magnetyzerami mam 11 litrów-przy tych samych trasach,w tych samych godzinach,z tym samym obciążeniem.kilkanaście tysięcy na nich zrobione,kilkukrotnie przeliczane spalanie z magnetyzerami i również bez w tym samym samochodzie.

litr może nie dużo,ale przy tych cenach każdy gram się liczy.no i motor żwawszy(najbardziej odczuwalne po zdemontowaniu).dodam że paliwo to samo,z tej samej cysterny-dostawy.

Edytowany przez wiesmag, 09 marzec 2011 - 22:43.

#43 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 10 marzec 2011 - 17:38

Paliwa Dynamic, Verva i inne "wzmocnione" słynnymi magnetyzerami zajmowali się nawet "pogromcy mitów" na Discovery, jak się można domyślać wynik działania tych "cudów" techniki był jednoznaczny: to coś nie działa i nie ma prawa działać :P Gdyby to coś działało montowane by było seryjnie w każdym aucie :lol:

#44 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 10 marzec 2011 - 19:09

Paliwa Dynamic, Verva i inne "wzmocnione" dla ciebie mit i bzdura-i niech tam sobie będzie.

dla mnie wyraźne korzyści-moja kasa i moja sprawa.

luftwafe w czasie wojny stosowało-fakt nie mit,potwierdzają to kaszubi co pod niemcem służyli,w obsłudze lotniska że jakieś magnesy były montowane.

że nie jest to seryjnie montowane to już inna polityka(lobby-kasa)wiele wynalazków i to naprawdę dobrych pod klucz poszło,żeby nie weszły do powszechnego stosowania.

ja mam swe doświadczenia z tymi urządzeniami,a kto uważa że to mit-nic mi do tego.ja tego nie reklamuję bo nic z tego nie mam,opisuję tylko swoje doświadczenia.

#45 Share Rolnik1111

Rolnik1111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 10:59

Paliwa Dynamic, Verva i inne "wzmocnione" Tylko jak DPF się wypala to paliwo może się zmieszać z olejem a przy FAP nie.

#46 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 04 kwiecień 2011 - 16:29

Paliwa Dynamic, Verva i inne "wzmocnione" poczytajcie tutaj: http://www.agrofoto....nne-wzmocnione/

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#47 Share Tyger

Tyger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 04 kwiecień 2011 - 19:14

Paliwa Dynamic, Verva i inne "wzmocnione" dlaczego paliwo dynamic z lotosa jak leje przez lejek z bańki to jest takie krystaliczne jak spirytus jak woda a normalny on z lotosa nie ma tej krystalicznosci

#48 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 04 kwiecień 2011 - 20:25

Paliwa Dynamic, Verva i inne "wzmocnione" Jedni nie wyczuwaja roznicy a ja wprost przeciwnie. Jako firmowy samochod mialem Fiata Ducato z 2009 roku 120 konnego.Ciagalem nim przyczepke z koparka,piach na budowy,kable energetyczne,wszystko o masie jakies 2500-3000kg na haku. Po zalaniu normalnego paliwa(lalismy na Orlenie lub Lotosie) samochod slabo przyspieszal i spalał od 14 do 18 litrow na 100km.Ale to wiadomo na robotach ziemnych lekko nie ma wiec swoje musial wciagnac. Ale po regularnym tankowaniu Vervy lub Dynamica spalanie spadlo do 12 litrow i max wartosc jaka pozniej uzyskalem to bylo 14 l/100km. Auto szybciej sie zbieralo,nie mulilo sie na podjazdach a w zime jako jedyne odpalilo na placu. Na tym przykladzie potwierdzam ze drozsze paliwo jest lepsze.

#49 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 04 kwiecień 2011 - 20:49

Paliwa Dynamic, Verva i inne "wzmocnione" bo jak moc silnika wykorzystujesz do końca to lepiej mieć wyższą liczbę cetanową,a jak się tylko pyka to byś też nie zauważył różnicy.

a dynamik tankowany na stacjach firmowych-nie tych tylko z logiem lotosa(takich jest większość)to jest to lepsze niż zwykły on.

po modernizacji rafinerii gdańskiej-jeszcze nie był to lotos-miała ona jedno z najlepszych paliw w europie,po przekształceniu w lotos coś już nie bardzo.

teraźniejszy dynamik to ja tankowałem w latach 90 na stacjach rafineryjnych jako zwykły ON(tak to oceniam po kolorze,zapachu,no i świadectwie jakości-w hurcie prosto z rafinerii z fakturą).

#50 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 04 kwiecień 2011 - 21:38

Paliwa Dynamic, Verva i inne "wzmocnione" ladnie wam na psyche wplywa zatankowanie paliwa premium w zwyklym aucie, ze moc jest odczuwalnie wieksza, a zuzycie paliwa udokumentowanie nizsze :lol: :lol: .
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 kwiecień 2011 - 05:42

Paliwa Dynamic, Verva i inne "wzmocnione" http://www.bmw-sport...hp?f=10&t=93259

Prosty test... Verva rzeczywiście jest lepsza?

#52 Share kuzaj63

kuzaj63

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 346 postów

Napisany 01 maj 2011 - 09:55

Paliwa Dynamic, Verva i inne "wzmocnione" Ja czasami leje verve do ciągnika- czy mniej ciągnik spala -wydaje mi sie że tak ,czy ma więcej mocy wydaje sie że tak,
czy lepiej odpala zimą też wydaje mi sie że tak,ale na pewno ma niższą temperaturę zapłonu a dlaczego tak uważam.Mam u siebie problemy z temperaturą silnika(do wymiany chłodnica po 23 latach),na zwykłym on temperatura potrafi sie zagalopować a gdy jeżdżę na vervie nie ma tego problemu.(przetestowane kilkakrotnie w różnych warunkach)

Edytowany przez kuzaj63, 01 maj 2011 - 10:15.

#53 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 01 maj 2011 - 10:23

Paliwa Dynamic, Verva i inne "wzmocnione" I tak najlepsze paliwo jest z nowych stacji jak wszystko mają czyściutkie i nowe :D Tankując w lotosie polonez parska i pluje wodą z tłumika i ma muła, astra na dieslu też nie idzie. Raz na nowo otworzonej stacji bliska polonez został zatankowany. Szatan nie samochód całkiem inaczej się zbierał no i nawet się bujnął do 150 :D
Mój Wladimirec podbija świat

#54 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 01 maj 2011 - 11:12

ladnie wam na psyche wplywa zatankowanie paliwa premium w zwyklym aucie, ze moc jest odczuwalnie wieksza, a zuzycie paliwa udokumentowanie nizsze :lol: :lol: .

@brzozak nie popadaj w paranoje bo albo twoje albo wcale. Lałem Verwe i Dynamica przez ponad pol roku do firmowego auta wiec mialem udokumentowane ile spala na ile km. Ja opieram sie na wlasnym doswiadczeniu,wyliczoniach skrupulatnych przez mojego szefa tzw. "gównojada" wiec zadna "psycha" nie ma tutaj nic do rzeczy tylko złotowki wydawane na ON.

#55 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 01 maj 2011 - 14:58

Paliwa Dynamic, Verva i inne "wzmocnione" to nie jest paranoja tylko prawda ;) jak silnik ma byś tankowany 95 oktanów to nie ma sensu lać 98 bo to nic nie da :P co innego jak ma napisane aby tankować go 98 bo spadek mocy nastąpi. Co do ON to najważniejsza jest liczba cetanowa, a w zimie Płock i Gdańsk sprzedaje paliwa zimowe więc dostosowane do panujących warunków, ale wasza wola, ciekawe ile osób wie że na rynku krajowym Lotos dostarcza paliwa dla Statoila :D, a Orlen dla dwóch innych potentatów :)
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#56 Share shrek

shrek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 01 maj 2011 - 15:40

Paliwa Dynamic, Verva i inne "wzmocnione" kolegi znajomy jeździ na cysternie i opwowiadał ze nie raz z tej samej cysterny rozlewał paliwo na orlenie ( paliwo orlenowskie ) oraz na shelu i bp :)

#57 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 01 maj 2011 - 16:42

to nie jest paranoja tylko prawda ;) jak silnik ma byś tankowany 95 oktanów to nie ma sensu lać 98 bo to nic nie da :P co innego jak ma napisane aby tankować go 98 bo spadek mocy nastąpi. Co do ON to najważniejsza jest liczba cetanowa, a w zimie Płock i Gdańsk sprzedaje paliwa zimowe więc dostosowane do panujących warunków, ale wasza wola, ciekawe ile osób wie że na rynku krajowym Lotos dostarcza paliwa dla Statoila :D, a Orlen dla dwóch innych potentatów :)

Ale chyba raczej lotos nie sprzedaje do wszystkich stacji statoil swe paliwa, w mojej bliskiej okolicy jest statoil i lotos , na lotosie jest syf nie paliwo, niekiedy w zimie nawet przez sitko nie chciało przepłynąć bo był centymetr parafiny, nic na tym za bardzo nie chodzi, 1km dalej jest statoil gdzie zawsze tankuje i co tu gadać najwięcej kilometrów zrobię na baku mój turbodiselek chodzi jak marzenie, nigdy nie było problemów z tym paliwem, nawet ma nieco inny kolor i zapach od tego z lotosu, to co jest na stacji wg mnie zależy od właściciela stacji oraz jego polityki i uczciwości. Naprawdę dużo jeżdżę po polsce i w różnych miejscach tankuje, ale na statoilu jeszcze się nieprzejechałem
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#58 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 01 maj 2011 - 17:16

Paliwa Dynamic, Verva i inne "wzmocnione" stacje z logiem lotosu nie zawsze są lotosowskie,jak i paliwa różne,na stacjach firmowych paliwa są lepsze niż na tylko patronackich(jak fakturę się bierze to wiadomo)-dynamik z firmowej stacji o wiele lepszy niż na patronackiej.

#59 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 01 maj 2011 - 17:58

Ale chyba raczej lotos nie sprzedaje do wszystkich stacji statoil swe paliwa]

Całość Statoilu to paliwa z Gdańska, czy syf czy nie to już kwestia stacji ( u nas w okolicy nie jeździ się na 3 stacje z logo Orlenu, bo ciężko do domu wrócić)
Statoil ma swoje wewnętrze normy i Lotos je spełnia, a wszelkie "dodatki" wynikające z logistyki to już inna sprawa, my od roku na paliwie Lotosu jeździmy i nie ma problemów
Na części Stacji Orlenu jest paliwo Lotosu i odwrotnie, ale to dopiero on niedawna (2-3 miesięcy) bo dopiero teraz wpadli na to aby przez ograniczenie logistyki obniżyć jej koszt <_<
Co do reszty to powyżej kolega wyjaśnił :)

Edytowany przez Lukasz1987, 01 maj 2011 - 17:59.

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 02 maj 2011 - 18:18

Paliwa Dynamic, Verva i inne "wzmocnione" Bez obrazy ale gadac z wami jak z d.pą. Skoro Fiat Ducato po zalaniu Verwy i Dynamica spala mniej o kilka litrow to chyba cos jest na zeczy. Nie lalem tego paliwa raz tylko ponad pol roku do roznych firmowych aut a nawet do mini koparki.Jedno auto przepalało nieraz po 100 litrow tygodniowo wiec bylo porownanie do zwyklego ON.
Wiecej sie nie wypowiem na ten temat bo wy zatankowliscie "za dwie dychy" i nie czujecie zadnej roznicy,ot cala filozofia.