Skocz do zawartości

Zdjęcie

Paliwa Dynamic, Verva i inne "wzmocnione"

71 odpowiedzi na ten temat

#21 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 28 luty 2011 - 22:07

Paliwa Dynamic, Verva i inne "wzmocnione" A ja znam przypadek ze wsi obok gdzie sąsiedzi mają obaj takie same samochody w Common Railu i jeden leje ciągle Vervę a drugi się nie boi i ze wschodu leje i nic jeszcze się nie stało a cena Vervy a ruskiej to niebo a ziemia.
Gdybym miał nowy ciągnik w Common Railu to ruskiej bym chyba nie lał tylko chociaż zwykłą z Orlenu.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Paliwa Dynamic, Verva i inne "wzmocnione" Dzisiaj, 02:56
  •  

#22 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 28 luty 2011 - 22:14

Paliwa Dynamic, Verva i inne "wzmocnione" pamiętam dobrze jak w gdańskiej rafinerii zmodernizowano linię,napędówka stała się dużo lepsza.

mnie się wydaje że paliwa zwykłe są mniej wartościowe niż po modernizacji w tamtym czasie.powodem tego działania koncernów jest wejście w sprzedaż paliw wzmocnionych za wyższą cenę.krótko mówiąc to co mamy w wyższej cenie powinno być normalnym paliwem,a normalne paliwo stało się badziewiem takim jak było ze trzydzieści lat temu.

postęp idzie do przodu i jest on motorem ulepszania jakości(nie tylko paliw)powinno to się odbywać w ramach konkurencyjności,no ale jak się koncerny ugadają,to bulimy(zmowa nie do udowodnienia)-takie jest moje zdanie.

co do ulepszaczy to stosuję tylko te przeciw krzepliwości.

jeżeli cię czasami jakość paliw nie zadowala może warto zainwestować w magnetyzery-działają tyle co premium,cudów nie zdziałają ale jakieś pół litra przy spalaniu jedenastu w samochodzie przy tych samych trasach i obciążeniu jest już coś.koncerny samochodowe i paliwowe na pewno ich nie zalecą.

#23 Share lukaszek410

lukaszek410

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 28 luty 2011 - 22:18

Paliwa Dynamic, Verva i inne "wzmocnione" ja leje zwykle paliwo bo nie mam potrzeby lepszego (typu verva) bo mam pompy sekcyjne w maszynach wiec "troche" wybaczają słabą jakość paliwa.. A co do CR to mam znajomego który do swojego Case'a (nie pamietam modelu ale ma 3 lata i ok. 120km) leje co akurat ma na stanie, od oranżady po ukraińska i jak dotąd nie miał żadnej awarii... osobiście jednak bardziej bym szanował CR bo to nie pompa sekcyjna która może dużo wybaczyć w jakości paliwa a przedewszystkim jej naprawa jest duuużo tańsza od CR czy pompowtryskiwaczy;)

Edytowany przez lukaszek410, 28 luty 2011 - 22:18.

#24 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 28 luty 2011 - 22:19

Paliwa Dynamic, Verva i inne "wzmocnione" No właśnie o tym mówiłem. Może nie od razu Vervę ale chociaż tankować go na Stacji ;)

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#25 Share mincek18

mincek18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 28 luty 2011 - 22:30

Paliwa Dynamic, Verva i inne "wzmocnione" mój znajomy tej zimy po zatankowaniu na ON na orlenie do Toyoty Rav4 2006r odjechał kawałek i wymieniał wszystkie pompowtryski taki dobre paliwo było.

#26 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 28 luty 2011 - 22:36

Paliwa Dynamic, Verva i inne "wzmocnione" To mógł próbkę zbadać i na stację po odszkodowanie, tylko są stacje Orlena i z szyldem Orlenu. Hurtownie mam pewną co do paliwa

#27 Share Farmtrac685DT

Farmtrac685DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 28 luty 2011 - 22:41

Paliwa Dynamic, Verva i inne "wzmocnione" A ja leje z do wszystkiego paliwo z LUK oil'a zza wschodniej granicy i żaden diesel nie narzeka:P a jaka przebitka :lol:

#28 Share Narcotic

Narcotic

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, muzyka.

Napisany 28 luty 2011 - 22:46

Paliwa Dynamic, Verva i inne "wzmocnione" Mincek18 jak się nie znasz na motoryzacji to lepiej się wogóle nie wypowiadaj w tego typu tematach albo chociaż nie pisz głupot. Toyota i pompowtryski to mnie rozbawiło. Nie pomyliło Ci się przypadkiem z koncernem VW? Toyota stosuje silniki D4D które są w common railu. Jeśli już coś uległo awari to wtryskiwacze.

#29 Share grodecki

grodecki

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 01 marzec 2011 - 01:06

Paliwa Dynamic, Verva i inne "wzmocnione" Wiesmag mógłbyś coś więcej napisać o magnetyzerach.Jestem zainteresowany tym tematem i jeśli to możliwe to prosiłbym o wyczerpujący opis. pozdrawiam

#30 Share danielek24

danielek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 01 marzec 2011 - 07:57

Paliwa Dynamic, Verva i inne "wzmocnione" w miejscu gdzie mieszkam jest łatwy dostęp do paliwa zza wschodu,które cenowo jest atrakcyjne.mozna kupić(ceny z przed podwyżek tzn.2tyg) opał po 3zł,bio 3,3 i tu dodam,że ich bio jest prawie jak ropa bo rzadkie i nie smierdzi a rope po 3,5zł.Wiele osób jednak boi się wschodniego paliwa ale przecież Ci zza wschodu też mają nowe sprzęty i gdzieś musza je tankować.Wiem bo przez 2 lata sam jezdziłem do nich po paliwko i troche widziałem :) jeśli sie ma pewnego dostawce to naprawde nie ma sie czego bać.
Nieuczciwi,mają w samochodach układ paliwowy przerobiony,że paliwo nie jest pobierane ze zbiornika tylko z zbiorniczka do spryskiwaczy :blink: w ten maly biorą sobie5L ok a w zbiornik chłam.można tam kupić też nafte,którą jest"sucha"zmieszać z opałem,który jest bezbarwny ale"tłusty" i kto sie nie zna kupi jako rope bo przecież musi być dobre skoro chandlarz na tym jezdzi :) i takich trzeba unikać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 01 marzec 2011 - 08:48

Paliwa Dynamic, Verva i inne "wzmocnione" werdlug mnie to paliwo lepszej jakosci jest tylko z nazwy, nie widze zadnej roznicy i dlateg oleje zwykla
oczywiscie jesli ktos posiada samohcod za 500 000 zl to nalezalo by lac takiego typu paliwo ale do starszych samochodow/ciagnikow(pewnie wiekszosc z nas takie posiada) nie widze potrzeby
jak dla mnie lipa

Polska B

#32 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 01 marzec 2011 - 08:56

Paliwa Dynamic, Verva i inne "wzmocnione" a moze zainteresujcie sie tematem, zrobcie probki vervy/dynamic, zwyklego ON i ruskiego. porownajcie parametry, dowiedzcie sie jakie sa normy dzis, wczoraj, 20 lat temu i wtedy zabierzcie glos, co??
bo na razie nikt tutaj jeszcze ani jednego konstrukcyjnego slowa nie napisal, a uwaza sie za znawce temat, swoje wnioski opierajac na uczuciach :lol: .
jak tacy wrazliwi jestescie to robcie kariere w instytucjach co pomagaja wszelkiemu zlu na swiecie, a nie oceniacie koncerny energetyczne i ich produkty.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#33 Share lukaszek410

lukaszek410

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 01 marzec 2011 - 09:19

No właśnie o tym mówiłem. Może nie od razu Vervę ale chociaż tankować go na Stacji ;)

mam sprawdzonego dostawce hurtowego od kilku lat i nie narzekam(moge podac namiary na PW gdyby ktoś chciał), po odliczeniu samej akcyzy to cena wychodzi prawie jak za ukraińsie paliwo, nie wspomne o VAT (bo cześć z nas jest ryczałtowcami) po odliczeniu którego cena jest duuuzo nizsza od ceny paliwa ze wschodu:P

#34 Share danielek24

danielek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 01 marzec 2011 - 09:55

Paliwa Dynamic, Verva i inne "wzmocnione" kolego @brzozak2 bez urazy ale nie wiem ile masz pojazdów w domu ale napewno wszystkie tankujesz więc moje pytanie:czy masz próbki paliw ze stacji na której tankujesz?jeśli nie to dla czego wybierasz właśnie te paliwo a nie inne?czyzbyś opierał się na uczuciach? nie gniewaj sie ale to właśnie twój post jest mało konstrukcyjny bo te nasze"uczucia"= różnym zakupom i opinom na ich temat

#35 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 01 marzec 2011 - 10:08

Paliwa Dynamic, Verva i inne "wzmocnione" a ja uważam że mam prawo oceniać koncerny naftowe-jakby nie było mamy demokrację i mam prawo do tego,nie są jakimiś świętymi krowami żeby ich traktować jak zgniłe jajo.tak samo jak i ja są osobami prawnymi,i na tej zasadzie jeśli komuś się to ocena nie podoba może mnie oddać do sądu o znieważenie.

ja i tak uważam że paliwa typu premium powinny znaleźć się na rynku zamiast paliw zwykłych-przecież jest postęp technologiczny,za który oni każ ą sobie słono płacić,a powinien następować samoistnie w ramach zdrowej konkurencji.

#36 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 01 marzec 2011 - 11:41

Paliwa Dynamic, Verva i inne "wzmocnione" tankuje wszystko najnormalniejszym paliwem z cpn - dlaczego?
bo nie wiem czy warto przeplacac za premium, boje sie wschodnich wynalazkow, bo nie mam wiedzy na ten temat.

moje maszyny jakos chodza, ale nie rzucam slow na wiatr poki nie mam dowodow.
opieram sie na tym ze 95% pojazdow jezdzi na takim paliwie i jakos ciagle sie odpychaja - moje odczucia nie maja tu nic do rzeczy. posluguje sie mozgiem nie sercem, czy jakas nerka.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#37 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 01 marzec 2011 - 11:57

Paliwa Dynamic, Verva i inne "wzmocnione" Kiedyś czytałem w necie artykuł o paliwach premium, był w nim test porównawczy tych paliw z normalnymi (na rynku niemieckim) i wpływ na wielkość spalania był żaden :) Paliwa premium wyróżniały się niższą temperatura wytracania parafin.

#38 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 01 marzec 2011 - 12:20

Paliwa Dynamic, Verva i inne "wzmocnione" A wiecie dla czego między innymi na benzynie 98 samochód lepiej chodzi niż na 95??? bo 95 jest o wiele bardziej chodliwe a 98 jest mniej chodliwe :lol: a tak po chłopskiemu :P 95 chrzczą a 98 nie tak bardzo tylko troszke heh , A jeśli chodzi o paliwa ON to wydaje mi się że jeśli jest różnica i na paliwach premium sprzęciki lepiej chodzą to jest to głównie zasługa mniejszego chrzczenia paliwa a nie jakiś dodatków (to może też ale w owiele mniejszym stopniu) jaki wniosek według mnie się nasuwa > każde paliwo jest dobre
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#39 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 07 marzec 2011 - 21:06

Mincek18 jak się nie znasz na motoryzacji to lepiej się wogóle nie wypowiadaj w tego typu tematach albo chociaż nie pisz głupot. Toyota i pompowtryski to mnie rozbawiło. Nie pomyliło Ci się przypadkiem z koncernem VW? Toyota stosuje silniki D4D które są w common railu. Jeśli już coś uległo awari to wtryskiwacze.

tak samo pewnien mechanik który za każdym razem przekonuje mnie że pompowtryski padną mi po 500mtg (mam już 1 tyś i chodzi cacy ) bo w jd u kogoś tam padły 2 razy i tankuje tylko na shellu szkoda wspominac o przypadkach kogoś tam kogoś znajomego znajomego
Co do paliw werwa po lampku czuje większą moc, ale i stare konstrukcje też chyba odczuwają wpływ tego paliwa.w zeszłą zimę tak sie złożyło że utrzymaniem drogi dojazdowej i obsługą gosp tzn dowożenie bel itd zajmuje się c 330 bo dobrze odpala zimą jedak mrozy były tak tęgie że wkurzyłem sie spuściłem co miała w baku i zalałem werwą i tyle o ile odśnieżanie polegało na ciągnięciu zbitego drewnianego trójkąta na nim położona bela siana i ciapek podpięty na dłuższej lince i na podnośniku kolec do bel i na kolcu bela siana na dociążenie codziennie przeciągałem taki pług do szosy i spowrotem żeby dobrze autem się jeździło i codziennie zawiewało drogę i o ile na zwykłym paliwie ciapek na 5tce nie dawał rady z takim zestawem jechać dymił dusił się to na werwie po włożeniu 5tki ciapek wyrwał na przodu na 2 kołach przód w góre a ciapek idzie do przodu byłem w szoku więc na tym paliwie musi być większa moc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 15:16

Paliwa Dynamic, Verva i inne "wzmocnione" Co sąsidzicie o dodatkach do paliwa czyszczących wtryskwiacze, na forum czytałem same zalety, że warto co jakiś czas zastosować taki środek, koszt około 15zł są środki czyszczące układ paliwowy i czyszczące wtryskiwacze ciekawe czym się różnią, może warto raz na jakiś czas zastosować taki środek przeczyszczający wtryskiwacze?