Skocz do zawartości

Zdjęcie

C-360 Olej z tłumika

182 odpowiedzi na ten temat

#161 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 10 sierpień 2014 - 10:24

C-360 Olej z tłumika Sprawdź te wtryskiwacze.A oleju ci ubywa?
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
C-360 Olej z tłumika Dzisiaj, 22:09
  •  

#162 Share MariuszNawara

MariuszNawara

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 10 sierpień 2014 - 10:33

C-360 Olej z tłumika jutro zawioze wtryski do sprawdzenia i postaram sie sprawdzic ciśnienie na tlokach. wie ktoś może jakie powinno być ? oleju ubywa ale nie jakos tragicznie...

#163 Share Santus

Santus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 11 sierpień 2014 - 16:20

C-360 Olej z tłumika zeby nie zakladac nowego tematu jak koledzy wyzej mam pytanie odnosnie silnika c 360 po kapitalce all nowe za silnik wlasciciel wybulil ponad 3 kola ale nie wazne skanczylem remont ciagnika [Blacharkao i Malowanie] i chcialem troskzi obmyc ciagnik z piachu bo idzie na sell wiec postanowielm przejechac sie na myjke [myjka dokladnie to 950 m od domu] i jak zajechalem to nagle poczulem tak jakby spalenizne ispogladam na kolektor wydechowy i leci dym bialy nie wiem czy to moze nie spalony olej bo ci mechanicy mowili ze moze wylatywac olej przej kolektor to miejsce na mocowanie tlumnika bo nowy silnik nie docierany i nie wiem czy to od tego moze sie dziac ze oleju nie przepala ?

ps.silnik jest dopiero na docierce

Edytowany przez Santus, 11 sierpień 2014 - 17:40.

#164 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 11 sierpień 2014 - 18:53

C-360 Olej z tłumika dotrze sie i przestanie pluć olejem

#165 Share MariuszNawara

MariuszNawara

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 11 sierpień 2014 - 19:53

C-360 Olej z tłumika wtryski dzis sprawdzone, wszystkie ok, sprawdzilem dla pewnosci zawory tez bylo ok. przyspieszylem minimalnie zaplon, troche jakby mniej kopcil, ale za to ciemniej. Odkrecilem kolektor i na drugim i trzecim tloku jest bardzo duzo nagaru, pierwszy i czwarty czysty. niestety nie udalo mi sie sprawdzic dzis cisnienia na tlokach.

#166 Share Santus

Santus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 12 sierpień 2014 - 08:38

C-360 Olej z tłumika @ OKEY to ci mechanicy dobrze mowili nie ma o co sie martwic ?

#167 Share kukum

kukum

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 14 sierpień 2014 - 15:26

C-360 Olej z tłumika A nie lepiej bez kosztow wyciagnac wtryski i przykrecic do pierwszej rurki wtryski po kolei do pompy paliwowej i sprawdzic czy pyli ? przynajmniej nie musisz placic za sprawdzanie a ropy ujdzie tyle co nic

#168 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 14 sierpień 2014 - 17:37

C-360 Olej z tłumika

@ OKEY to ci mechanicy dobrze mowili nie ma o co sie martwic ?

Jeździj do sklepu po zakupy , do lasu na grzyby albo na tirówki :D i szybko zleci 50 mtg a później będzie już lepiej. ;)

#169 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 14 sierpień 2014 - 20:07

C-360 Olej z tłumika Bez kosztów? Tylko, że trzeba pojechać po nowe podkładki pod wtryskiwacze.

#170 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 15 sierpień 2014 - 20:38

C-360 Olej z tłumika Są fachowcy którzy stare zakładają :D
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share MariuszNawara

MariuszNawara

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 16 sierpień 2014 - 06:41

C-360 Olej z tłumika tych podkladek tam w ogole nie powinno byc, chyba ze jest gniazdo wtryskiwacza wy....... to zaklada sie wtedy cieniutkie podkladki wkladane na goraco....a przy okazji widze ze nikt nie zna odpowiedzi na moj problem...

#172 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 16 sierpień 2014 - 07:39

C-360 Olej z tłumika Na które znaki ustawiałeś te na pompa -obudowa czy na kole zamachowym?
Biały dym to może być za późny wtrysk. MOgła jeszcze poluzować sie zębatka napędzająca na pompie

#173 Share Dewro

Dewro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 16 sierpień 2014 - 15:35

C-360 Olej z tłumika Jakiś czas temu też mi wypluwał olej tłumikiem, wymieniłem pierścienie na czwartym cylindrze oraz zawór ssący z prowadnicą. Od tamtej pory tłumik jest suchy i nawet trochę mniej oleju bierze.

Edytowany przez Dewro, 16 sierpień 2014 - 15:36.

Zetor 7745 Turbo
Ursus C-355

#174 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • Zainteresowania:Hodowla królików, handel, remontowanie i budowa maszyn rolniczych, historia

Napisany 07 kwiecień 2015 - 13:01

C-360 Olej z tłumika

Mam możliwość kupienia ursusa c 355. Tylne opony roczne radialki, obciążniki, zarejestrowany, z kabiną jajko, w dobrym stanie. Jedyny mankament to że wali olej w tłumik. Co w nim może być do remontu? Wystarczy wymienić pierścienie na tłoku czy coś jeszcze? Jest to grubsza naprawa i grubszy koszt(kapitalny remont), czy wystarczy wymienić same pierścienie?

#175 Share farmtraczek

farmtraczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 12 czerwiec 2015 - 20:22

C-360 Olej z tłumika

Witam :)

Zrobiłem remont C 360 po przejechaniu jakieś 10 mth wziołem go do bronowania i wydmuchał mi olej na wlew oleju , potem był spokuj bo robił w lekszył pracach ale po przejechaniu 37mth wziołem go do kosiarki i zrowu mi się pokazał , obecnie ma 43mth jak sie rozgrzeje zdejmie korek wlewu oleju i jak przystawie ręke ,przygazuje to pluje olejem czy to normalne na dotarciu? , A i odpoczątku pluł na wydech olejem ale po 30 mth już nie pluje :)

Boje się czy nie za wcześnie dostał ciężkiej pracy :/ Mechanik mi mówił że morzna jezdził tylko że nie morzna go przegrzać mam załorzony termostat i temperatura zawsze jest na początku zielonego pola

#176 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 12 czerwiec 2015 - 21:35

C-360 Olej z tłumika

Pluje olejem, ale leci sam olej czy dodatkowo dmucha powietrzem lub dymem?

#177 Share farmtraczek

farmtraczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 13 czerwiec 2015 - 14:30

C-360 Olej z tłumika

No dmucha powietrzem, bo jak ciągnik chodzi i ściągne korek wlewu to widać że wiaterek jest ale dymu nie ma

#178 Share farmtraczek

farmtraczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 15 czerwiec 2015 - 07:36

C-360 Olej z tłumika

Nikt mi nie pomorze :)?

#179 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7585 postów

Napisany 15 czerwiec 2015 - 10:54

C-360 Olej z tłumika

Nikt. Po wymianie góry olej w wydechu nic nowego przejdzie, dmuchanie z odmy też jeśli wszystko jest w porządku.

Poczekaj, oszczędzaj, daj mu więcej czasy żeby się ułożył potem się pomyśli.

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share Adrian40stka

Adrian40stka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 05 lipiec 2015 - 12:40

C-360 Olej z tłumika

Opowiem co się działo przez ostatni miesiąc w mojej 40 stce os wiosennych zasiewów traktor nie pracował ciężko trochę w rębaku do gałęzi itp pracuje na 5 ha po 2 tyg przerwie zachodzę odpalam odpalił standardowo lekko jak zwykle nie dymi ale od czasu do czasu zaczynał tak jakby chodzi na 3 cylindry i przy tym dymi na siwo biało i spokój znów nie dymi normalnie chodzi zdemontowałem kolektor ssący no jest nieszczelność zaworów na 2 głowicy zwlokłem głowice do Radomia do regeneracji za 2 dni jest zakładam wszystko ok na początku wszystko ładnie pięknie chodzi no to pojechałem redlić ziemniaki 20 arów pod koniec coraz bardziej na niebiesko i olej leci po głowicy miedzy kolektorem wydechowym a głowicą obstawiałem że niestety pierścienie otworzyłem korek wlewu oleju dym nie wydostaje się to raczej nie pierścienie ściągam głowice jeszcze raz a w tym zagłębieniu w tłoku olej tak sporo nawet rozpiąłem zawory a tam różnica pomiędzy prowadnicą zaworu a trzonkiem ponad 1mm głowica została kupiona nowa z Chełmna nie jakieś THM czy coś i jest jak być powinno nie kopci nie rzuca olejem wszystko w standardzie a pozostałe trzy głowice zrobię sam Tata już 20 lat robi na tokarce szlifierce do płaszczyzn i frezarce a z tego co pytałem w Agromie wszystko da się kupić zawory gniazda  prowadnice ojciec zrobi szlif po tym jak się przyjrzałem jak zostały barbarzyńsko potraktowanie prowadnice i gniazda młotem i wkrętakiem myślę że sami zrobimy to lepiej na prasie balansowej.

Także serdecznie pozdrawiam zakład z Radomia za to że bardzo kompleksowo zostały zszargane nasze nerwy zmarnowany czas i symboliczne 100zł za ową regenerację. Ja nie będę nikomu nic doradzał opowiedziałem jak to było u mnie może ktoś coś wywnioskuje traktor pracował 10 lat po remoncie nie był świeżo po remoncie.