Skocz do zawartości

Zdjęcie

C-360 Olej z tłumika

182 odpowiedzi na ten temat

#141 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 21:44

C-360 Olej z tłumika Głowice są smarowane a raczej sama klawiatura poprzez popychacze, nie ma żadnych kanałów olejowych w głowicy oprócz spływów poprzez popychacze raczej nie ma możliwości pobierania oleju bo prowadnice wystają ponad centymetr nad powierzchnię górną głowicy, coś jest sknocone w pierścieniach, ja zawsze jak wsadze każdy tłok to robie po 2 obroty i pilnuję czy nic nie rysuje, wiem w jakim miejscu poustawiałem zamki minutę wcześniej i tego pilnuję, jak zostanie ślad po oleju w innym miejscu jak górny pierścień znów wyjmuje tłok.
Zdarza się nawet najlepszym, wszystkim pękają pierścienie czym by je nie osadzano, to musi być albo przez pierścienie, albo olej gdzieś się leje.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
C-360 Olej z tłumika Dzisiaj, 21:19
  •  

#142 Share mariusz b

mariusz b

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 21:59

C-360 Olej z tłumika Mam problem z silnikiem w 4011. Wyrzuca olej przez tłumik i dymi z odmy. Wtryski zrobione pompa też. Czy może być wina pierścieni na tłokach ? Ogólnie siłę ma, w miarę pali, nie dymi jak jest rozgrzany silnik. Da się wymienić pierścienie samemu ? Mieszkam w takim rejonie że najnowszego mercedesa da się zrobić ale takich spraw nikt nie chce ruszać.

#143 Share padre1989

padre1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 09 październik 2013 - 20:39

C-360 Olej z tłumika Tematy połączone

Ostatnio po kilku dniowym postoju odpalilem 60tke i w kolanku nie wiadomo skad wzial sie olej chodzi o kolanko tlumika wiekszosc wylecialo przez dziurke i po rozgrzaniu silnika olej ten zaczal parowac pojezdzilem troszke dalem w piz*eczke i sie skonczylo parowanie pozostalego oleju . silnik robilem moc wszystko jest dymku zero czyżby cos z głowica .miał ktos podobny przypadek ?

Edytowany przez KRISTOFORn, 10 październik 2013 - 12:11.

#144 Share prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 403 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,akwarystyka

Napisany 09 październik 2013 - 21:04

C-360 Olej z tłumika Komin przykryłeś jak stał na polu? Jeśli nie to czy przez ten czas padał deszcz? Jak padał to już masz pewnie odpowiedź...woda się zatrzymała w kolanku i rozpuszczony nagar walił. U mnie znowu smarka olejem przez kolanko po każdej zmianie oleju...Trochę posmarka i po czasie samo przechodzi..cały sezon jest spokój i przy kolejnej zmianie oleju znowu to samo...
Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

#145 Share padre1989

padre1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 10 październik 2013 - 05:18

C-360 Olej z tłumika stal w garazu

#146 Share ziomster

ziomster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 11 październik 2013 - 23:04

C-360 Olej z tłumika to mogą też być lejące wtryskiwacze i niedokładne spalanie mieszanki w cylindrze. Ja miałem podobny objaw po wymianie wtryskiwaczy na nowe - na wolnych obrotach walił ropą w komin. Wystarczyło go przegonić (wtryskiwacze się "dotarły") i problem zniknął..

#147 Share RolnikExtreme

RolnikExtreme

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 30 styczeń 2014 - 20:18

C-360 Olej z tłumika Siema.
Odśnieżałem dzisiaj drogi gminne na własną ręke ursusem c-360 około 6h przy -14 śnieg duzy a za tem i ciągnik na maksymalnych obrotach pracował cały czas gdy temperatura wody doszła na zielone zrobiłem przerwę ,zatankowałem i gdy go odpalałem przez wylot tłumika poszło dużo oleju i strasznie kopcił po 5 min objawy zanikły.Silnik nie traci mocy więc silnik jest ok.Gdy go powtórnie odpaliłem po 15 min kopcił strasznie na biało ale już olejem nie pluł co może być przyczyną tego(może go przegrzałem ) dodam jeszcze że ładnie pracje lecz kopci

#148 Share Ptrk690

Ptrk690

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 20:21

C-360 Olej z tłumika sprawdziles olej i wode po wszystkim?? jak ich stan??

#149 Share RolnikExtreme

RolnikExtreme

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 20:29

C-360 Olej z tłumika wszystko ok woda i olej , woda do oleju nie poszła więc głowice ok a silnik ciśnienia oleju też nie gubi

Edytowany przez RolnikExtreme, 30 styczeń 2014 - 20:30.

#150 Share H3ni0

H3ni0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Zainteresowania:Zetor Team

Napisany 30 styczeń 2014 - 23:42

C-360 Olej z tłumika A może poprostu do tłumnika dostała się woda i zabarwiła się na czarno i mogło to wyglądać jak olej
KPZ "Zetor Team"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 19:35

C-360 Olej z tłumika A jak tam w filtrze powietrza

#152 Share kamil927

kamil927

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 01 luty 2014 - 10:12

C-360 Olej z tłumika to że kopcił na biało jak go odpaliłeś po 15 min to raczej normalne przy takiej temperaturze zdążył silnik się ostudzic a czemu na czarno zakopcił to muszą Ci doświadczeni wyjaśnic

#153 Share RolnikExtreme

RolnikExtreme

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 01 luty 2014 - 23:13

C-360 Olej z tłumika

A może poprostu do tłumnika dostała się woda i zabarwiła się na czarno i mogło to wyglądać jak olej

Tak masz racje kolego dzisiaj rozkęciłem głowice i okazało sie że uszczelka poszła i woda dostawała sie do tłota a tłok ją przez tłumik wypluwał ale na dużym mrozie wygladała jak olej :P

#154 Share H3ni0

H3ni0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Zainteresowania:Zetor Team

Napisany 02 luty 2014 - 09:10

C-360 Olej z tłumika Tak samo moze byc jesli deszcz napada do tłumnika.
KPZ "Zetor Team"

#155 Share padre1989

padre1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 02 luty 2014 - 09:44

C-360 Olej z tłumika u mnie głowica padla do olejem rzygało

Edytowany przez padre1989, 02 luty 2014 - 09:45.

#156 Share Misiaul

Misiaul

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 09 luty 2014 - 20:05

C-360 Olej z tłumika NIe będę zakładał nowego tematu, więc napiszę tutaj.
Zauważyłem że z tłumika zaczyna wyciekać olej, tzn. nie to że pluje czy coś tylko jest dziurka w tłumiku i przez nią wydostaje się olej. Jak myślicie silnik do remontu ? Czy może to być coś innego ?
Ciągnik to 3p.
Pozdrawiam

#157 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 09 luty 2014 - 20:27

C-360 Olej z tłumika Może być olej, ropa, lub brudna woda.
Odkręć kolektor wydechowy i zobacz czy i z której dziury jest olej.

#158 Share MariuszNawara

MariuszNawara

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 10 sierpień 2014 - 08:27

C-360 Olej z tłumika witam wszystkim, jestem nowy więc proszę o wyrozumiałość. nie będę zakładał nowego tematu bo mam podobny problem jak kolega. traktor c360 dla jasności- otóż z tłumnika od niedawna zaczał kapać olej bądź ropa. dałem pompe do regeneracji( gość mnie skasował 600 zł ale dał gwarancje na 3 lata) teraz zaczał kopcić na biało i wręcz leje sie z tłumnika. najgorzej jest przy dodawaniu gazu lub po jeździe z góry wtedy już swiata nie widać. jak ustabilizuje obroty to jest zauwazalny bialy dymek. pompa ustawiona na znaki, zawory sprawdzone, głowice wszystki maja rok, nowe filtry paliwa i zalany nowy olej w filtrze powietrza, wody nie ubywa, oleju raczej też nie ginie jakoś znaczaco... wtryski dawałem do ustawienia na wiosne, czy może być tak, że pompa po regeneracji wykonczyła wtryski? i stąd będzie ropa w tłumniku ? na obroty wkręca sie sie dosc szybko i równo, na mocy też nie widze żeby straciła, a raczej po regeneracji pompy tak jakby była mocniejsza, prosze Was o szybka pomoc. z góry dzieki.
pozdrawiam

#159 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 10 sierpień 2014 - 08:57

C-360 Olej z tłumika Kąt wtrysku ustawiony?
Luz zaworowy sprawdzony - ustawiony?

Edytowany przez mtracz, 10 sierpień 2014 - 08:59.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share MariuszNawara

MariuszNawara

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 10 sierpień 2014 - 09:57

C-360 Olej z tłumika tak, kąt i luz sprawdzony, wszystko gra. jedynie wtryski ktorych nie jestem pewien, chyba ze tuleje i pierścienie sa na wykończeniu. nie wiem kiedy tam bylo zaglądane bo traktor u mnie od 2 lat jest i jak narazie nie było z nim problemów