Skocz do zawartości

Zdjęcie

C-360 Olej z tłumika

182 odpowiedzi na ten temat

#41 Share paatrykk

paatrykk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 27 kwiecień 2010 - 14:29

C-360 Olej z tłumika wątpię żeby to były wtryskiwacze bo za dużo oleju rzuca to pewne tłoki i tuleje do wymiany. a sprężanie na tłokach jakie ma?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
C-360 Olej z tłumika Dzisiaj, 11:23
  •  

#42 Share slawek3220

slawek3220

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 313 postów
  • Zainteresowania:sport, motoryzacja no i oczywiście rolnictwo

Napisany 27 kwiecień 2010 - 17:11

C-360 Olej z tłumika my mieliśmy podobny problem waliło olejem z komina kolektora a przyczyną okazały się uszczelniacze zaworów w głowicy odkręć kolektor od głowic i zobacz z której głowicy leci ci olej my wymieniliśmy wszystkie głowice leciało z dwóch i już były trochę powypalane gniazda;
" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

Ursus C-360 i C330M - mój sprzęt.

#43 Share Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 27 kwiecień 2010 - 17:22

C-360 Olej z tłumika Tak włóaśnie myślałem że to będą uszczelki pod głowica w sobotę będe go rozbieral. A czy może na tym chodzić do soboty.
Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

#44 Share paatrykk

paatrykk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 27 kwiecień 2010 - 17:32

C-360 Olej z tłumika Dawid18 nie uszczelka pod głowicą tylko uszczelniacze w głowicy a z tym to zależy przy czym będzie pracował ale raczej może chodzić tylko uważaj na stan oleju!

#45 Share jozin

jozin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, Motoryzacja.

Napisany 27 kwiecień 2010 - 17:51

C-360 Olej z tłumika obawiam się że wymiana uszczelki pod głowicą nie pomoże trzeba będzie oddać głowicę do naprawy albo założyć nową

#46 Share paatrykk

paatrykk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 27 kwiecień 2010 - 18:00

C-360 Olej z tłumika może i ta ale jak nie spróbuje to się nie dowie

#47 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 27 kwiecień 2010 - 18:07

C-360 Olej z tłumika Zdejmij kolektor i sprawdz z którego cylindra wali, zdejmij tylko ta głowicę i szukaj usterki.Zrób to bo gdybanie nie ma sensu. W 60-ce nie ma uszczelniaczy na prowadnicach zaworów a nawet duże zużycie nie powoduje wyrzucania takiej ilości oleju jak opisujesz.
KPK Kumurun Team

#48 Share slawek3220

slawek3220

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 313 postów
  • Zainteresowania:sport, motoryzacja no i oczywiście rolnictwo

Napisany 27 kwiecień 2010 - 18:59

C-360 Olej z tłumika @seweryn20 tak jak pisałem wcześniej też mieliśmy ten problem a lało tak olejem że pół traktoru było zalane aż wstyd było jeździć a oleju jakby poszedł w lepszej robocie to dwóch misek by było mało a mechanik co który przyszedł to inne przyczyny podawali aż w agromie sprzedawca powiedział co może być nawet chciał sprzedać te uszczelniacze [widać muszą być]no ale zdecydowaliśmy się wziąć wszystkie po regeneracji i od tej pory jakby ręką odjął;
" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

Ursus C-360 i C330M - mój sprzęt.

#49 Share daro74

daro74

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 27 kwiecień 2010 - 19:08

C-360 Olej z tłumika w c-360 nie ma uszczelniaczy na zaworach, albo zużyte tłoki, cylindry i pierścienie, lub pęknięte prowadnice zaworów.

#50 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 27 kwiecień 2010 - 19:26

C-360 Olej z tłumika Ja mialem tak samo w tym roku, w beczce tak doszykowałem ciągnik, myślałem że uszczelki pod głowicą, zmieniłem-była poprawa ale ciągle rzucał. Po rozebraniu silnika okazało się że pierścieni już nie było, a tuleje strasznie zużyte.... :rolleyes: Powymieniałem wszystko i głowice splantowałem i traktor jak nowy :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 28 kwiecień 2010 - 05:48

C-360 Olej z tłumika niema sie co zastanawiać tylko do roboty.....

ps nasuwa mi się mysl jedna..gdzie był własciciel tego ciągnika przez zimę do wczesnej wiosny-bo usterka nagle sie nie pojawiła... i wtedy jak trzeba wyjechać w pole ..podnosi sie larum...coś nie tak itp... i jeszcze słowa wytrzyma do soboty...hmm nikt wróżką nie jest....

#52 Share Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 28 kwiecień 2010 - 14:51

C-360 Olej z tłumika Nie powiem że ten ciągik ma leko bo pracuje bardzo ciężko i to nie w polu tylko przy zrywce drewna w lesie. 5 miesięcy temu miał kładzone nowe głowice i uszczelki wszystkie usterki są naprawiane w ciągu góra 7 dni. Więc głowice są chyba dobre. W sobote przyjdzie mechanik i będzie myślał.
Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

#53 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 28 kwiecień 2010 - 18:12

C-360 Olej z tłumika Na 100% nie ma uszczelniaczy na prowadnicach zaworów. Ktoś wprowadził cię w błąd. Zdejmij kolektor wydechowy z ciekawości, czy rzuca to jeden cylinder czy wszystkie.
KPK Kumurun Team

#54 Share ClaasEuropa

ClaasEuropa

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 28 kwiecień 2010 - 19:17

C-360 Olej z tłumika Moim zdaniem to pierścienie ja miałem to samo i po wymianie pierścieni, końcówek od wtryskiwaczy problem zniknął

#55 Share Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 28 kwiecień 2010 - 20:18

C-360 Olej z tłumika Do soboty musi przechodzić a w sobotę z mechanikiem zdejmniemy ten kolektor i zobaczymy z której głowicy leci, zawieze ją na zbadanie i jak będzie felerna to wezne nową a tą oddam. A końcówki wtryskiwaczy też były zmieniane w listopadzie. Jakie teraz tandetne części robią.

#56 Share davidsonn

davidsonn

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 24 maj 2010 - 21:48

C-360 Olej z tłumika

Problem z moja 60 siatka jest taki że wali olej w tłumik. Odkręciłem kolektor wydechowy i pryska tylko na jednej głowicy tej od wentylatora. (Ta głowica jest nowa) No i podejrzewamy z ojcem że pierścienie się zapiekły bo ostatnim czasem miał ciężko. A pewnie też wpłynęło że jakieś 2 miesiące temu głowica była walnięta i olej był z wodą to do póki woda nie wyparowała to tez swoje zrobiła. A może nasza diagnoza jest zła proszę od podpowiedz

No tu z tym problemem uporaliśmy się rozebraliśmy to były zapieczone pierścienie odolejające i uszczypana tulei na sworzniu.Skończyło się na kapitalce silnika jak już był rozebrany to nie było innego wyjścia. A najlepsze jest w tym to że przepracował 150 moto godzin i w oleju się woda znalazła. No i ojciec się zagotował bo wydaliśmy 5 tyś na silnik a tu takie coś wszystko było robione w silniku od głowić aż do sprężarki. Okazało się że korek był prze-korodowany na jednej głowicy, widocznie ktoś przeoczył przy regeneracji. No i jak na razie silnik ciągnie ładnie ciśnienie też jest bardzo dobre.

#57 Share masato

masato

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 03 czerwiec 2010 - 23:13

C-360 Olej z tłumika Ahme999 napisałeś "ważnej zasadzie-nigdy nie wkładaj nowych panewek na stare korbowody, może obrócić się panewka. "

Z jakiej to racji takie brednie piszesz. Wytłumacz to :) Mi w życiu się jeszcze takie coś nie zdarzyło...a remontów było kilkadziesiąt.

Chodzi Ci o wał czy o korbowód? Masz na myśli, że jak wał jest nie przeszlifowany to nie można założyć nowych panewek? :D

Skoro jest odpowiedni luz po złożeniu na nowych panewkach to wszystko jest ok. Trzeba jeszcze stwierdzić czy nie ruszają się panewki w korbowodach i ten luz skasować.

Co do mierzenia wału...czasem spotyka się takie, które pod palcem nie maja praktycznie żadnej wargi, a wał jest do szlifowania. Więc radzę zainwestować w mikrometr albo pożyczyć.

Co do wału w perkinsach to się zgodzę w połowie. Jeśli wał jest oryginalny angielski to wytrzyma bardzo dużo.

P.s
Jeśli będziecie lać biopaliwo do ciągników, to remont silnika będzie może i nawet co rok. Pierścienie się tak potrafią zapiec, że czasem nie idzie tego już uratować.

#58 Share Menthol

Menthol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 06 październik 2010 - 14:11

C-360 Olej z tłumika Jaka może być przyczyna wydmuchiwania oleju przez tłumik w C360?

#59 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 922 postów

Napisany 06 październik 2010 - 15:40

C-360 Olej z tłumika miałem kiedyś taką sytuację, okazało się że przyczyną były popękane pierścienie zgarniające i uszczelniające na 1-szym tłoku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 06 październik 2010 - 16:42