Skocz do zawartości

Zdjęcie

C-360 Olej z tłumika

182 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Rafauc360

Rafauc360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 12 kwiecień 2009 - 17:35

C-360 Olej z tłumika No to dzieki ale co z nimi ? Jak to naprawić ile to będzie kosztować mniej więcej :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
C-360 Olej z tłumika Dzisiaj, 04:20
  •  

#22 Share 330CUrsus

330CUrsus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 13 kwiecień 2009 - 08:05

C-360 Olej z tłumika Wtryski-końcówki jakieś 50 zł jedna czyli razy 4, podkładeczki góra 10 zł, regulacja ze 30 zł i to chyba wszystko.

#23 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 13 kwiecień 2009 - 08:32

C-360 Olej z tłumika Moja C-360 po remoncie również trochę wywalała olej z wydechu jednak po zrobieniu kilku Mtg uspokoiło się znajomy jakiś czas temu zrobił remont i ma to samo co ja,moja C360 po remoncie brała olej przestała brać dopiero po około roku od remontu wszystko musi się w silniku dobrze ułożyć :).
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#24 Share Rafauc360

Rafauc360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 13 kwiecień 2009 - 11:01

C-360 Olej z tłumika Tylko ja nie miałem remontu.

#25 Share jakub16

jakub16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne ciągniki i maszyny rolnicze.

Napisany 13 kwiecień 2009 - 16:15

C-360 Olej z tłumika U mnie wymiana końcówki wtrysku i regulacja wtryskiwaczy do 3P kosztuje 5 złotych :)
Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

#26 Share Piotras

Piotras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 13 kwiecień 2009 - 16:25

C-360 Olej z tłumika

U mnie wymiana końcówki wtrysku i regulacja wtryskiwaczy do 3P kosztuje 5 złotych :)

Chyba że znajomy Tobie zrobi i na piwo weźmie.

#27 Share Piotras

Piotras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 13 kwiecień 2009 - 16:29

C-360 Olej z tłumika Proponuje sprawdzic wtryskiwacze. I pytanie nastepne w remoncie kapitalnym zostały zastosowane orginalne komplety cześci (tuleje itd.) czy zamieniki. Zamieniki mają troszkę to do siebie że muszą się dopasowac. Drugi powód może byc wyrobione prowadnice w głowicy. Zresztą powodów może byc wiele zaczni od wtryskiwaczy.
Pozdrawiam

#28 Share wpsowa692

wpsowa692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 13 kwiecień 2009 - 17:20

C-360 Olej z tłumika jak jest motorek świeżo po remoncie to takie rzeczy mają prawo się dziać tym bardziej jak były założone słowackie zestawy.a gdy takie rzeczy dzieją się w silnikach już ułożonych to wtrysk leje na wolnych obrotach nie daje rady przepalić wachy i sobie leci z wydechu jest też taka możliwość że trochę mu było za gorąco i wtedy wiadomo 4 garnek ma daleko do pompy wody i najszybciej się przegrzewa i też takie będą efekty.

#29 Share Rafauc360

Rafauc360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 13 kwiecień 2009 - 19:04

C-360 Olej z tłumika Przegrzewać sie u mnie nie ma prawa skoro jeździ tylko po podwórku praktycznie podciąga przyczepę i koniec jego roboty by najmniej w tym czasie co zaczęło się to dziać nie były robione żadne prace polowe.
No i tu następne pytanie potrzebuję ciągnik i czy mogę tak spokojnie jeździć z tym ??

#30 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 16 kwiecień 2009 - 23:19

C-360 Olej z tłumika moim skromnym zdaniem to wskazuje
na zapieczone pierścionki
wtedy wali olejem w wydech
a jak z bagnetem od poziomu oleju ??
nie wywala tam oliwy???
jak tak to wsio jasne

Opus meum est

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share lukash0

lukash0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 17 kwiecień 2009 - 11:04

C-360 Olej z tłumika mi też waliło olej i było to pierścieniami ;)

#32 Share Rafauc360

Rafauc360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 17 kwiecień 2009 - 16:22

C-360 Olej z tłumika Najdziwniejsze jest to że przestało już pluć :) :) ;) Myśle że to dobrze :)

#33 Share davidsonn

davidsonn

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 08 wrzesień 2009 - 17:26

C-360 Olej z tłumika Problem z moja 60 siatka jest taki że wali olej w tłumik. Odkręciłem kolektor wydechowy i pryska tylko na jednej głowicy tej od wentylatora. (Ta głowica jest nowa) No i podejrzewamy z ojcem że pierścienie się zapiekły bo ostatnim czasem miał ciężko. A pewnie też wpłynęło że jakieś 2 miesiące temu głowica była walnięta i olej był z wodą to do póki woda nie wyparowała to tez swoje zrobiła. A może nasza diagnoza jest zła proszę od podpowiedz

#34 Share 330CUrsus

330CUrsus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 09 wrzesień 2009 - 20:03

C-360 Olej z tłumika Albo pierścienie albo zawory albo źle skręciliście głowicę i spod uszczelki daje do gara.

#35 Share arniormo

arniormo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Zainteresowania:samochody,i jak to w gospodarstwie nowinki techniczne

Napisany 19 wrzesień 2009 - 06:31

C-360 Olej z tłumika albo wydmuchało uszczelkę

#36 Share piotrz

piotrz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 25 wrzesień 2009 - 14:22

C-360 Olej z tłumika Witam. Też mam problem 60-tką, mianowicie na jednej z głowic słychać sykanie - chyba zawór jest nieszczelny i puszcza. Głowice nigdy nie były jeszcze remontowane - jak i zresztą cały silnik. Zauważyłem też ostatnio ubytki oleju w silniku - gdzieś ok. 1 litr na dzień orki. Ciekawi mnie, czy może to być spowodowane przez zużyte głowice (prowadnice zaworów) i czy warto zwalać osobno głowice, czy poczekać jeszcze do wymiany zestawów naprawczych. Oprócz tego silnik bardzo dobrze chodzi, zapala i jest mocny. Gdy kiedyś dojdzie do remontu to nie wiem też co zrobić z wałem, czy go przeszlifować i założyć nowe panewki czy nie, ponieważ trzyma ciśnienie i ani z pokrywy przedniej silnika ani z tylnej nie leci olej. Jak zakwalifikować wał do remontu lub nie? Za odp. z góry dziękuję.

#37 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 25 wrzesień 2009 - 20:35

C-360 Olej z tłumika optycznie i dotykiem-patrzysz czy ma duże żłoby na czopach, jeśli chcesz być okrutnie dokładnym, możesz wziąć mikrometr i sprawdzać czy dużo juz odbiega od wymiarów oryginalnych(w instrukcji albo katalogu masz podane wymiary kolejych wymiarów naprawczych na które szlifuje się wały-w ciągnikach zbierają 0,5 mm ze średnicy na jeden szlif i robi się zazwyczaj maź 4, nawet 6 ale to głupota, zwłaszcza w perkinsach gdzie wał i tak jest niezwykle delikatny) z praktyki wiem, że jeśli wyjmuje się wał do remontu silnika, to najlepiej jest przeszlifować-chyba 30 zł od czopu. ale pamiętaj o ważnej zasadzie-nigdy nie wkładaj nowych panewek na stare korbowody, może obrócić się panewka.
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

#38 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 843 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 06 październik 2009 - 19:56

C-360 Olej z tłumika mi ostatnio zesłabła sześćdziesiątka, też waliła z jednej głowicy olejem do wydechu i okazało się, że pękła tuleja i tłok "okroiło" od dolnego pierścienia zgarniającego w dół, całe szczęście, że się cały nie rozsypał bo byłoby gorzej
jutro ściągam tuleje i idą do wymiany, poprzedni właściciel musiał go żle dotrzeć, bo tłok wygląda jakby go skrobał ktoś pilnikiem o dziwo tuleja gdyby nie to że pękła od spodu to nie jest nawet ryśnięta, chyba był podpicowany bo widać jakby środkowe były OK tylko 1 i ostatni są zmasakrowane i chyba nie były wymieniane

#39 Share Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 27 kwiecień 2010 - 13:51

C-360 Olej z tłumika Witam;
Mam mały delemat czemu c-360 wyrzuca olej w komin o ilości okolo 0,5l ; 0,25l na raz i po tym jest bardzo ulana czego jest to przyczyna prosze o rady.
Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 27 kwiecień 2010 - 14:06

C-360 Olej z tłumika Chodzi o olej silnikowy, czy raczej brudną tłustą maź? Czy dymi i w jakiej ilości oraz jaki kolor mają spaliny? Skłaniam się do złego spalania i zbierania się tego niespalonego paliwa w kolektorze wydechowym. Zacznij do regulacji zaworów i sprawdzenia wtryskiwaczy.