Skocz do zawartości

Zdjęcie

C-360 Olej z tłumika

182 odpowiedzi na ten temat

#181 Share mariank1

mariank1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 08 maj 2016 - 13:35

C-360 Olej z tłumika

witam

tak jak w temacie mam problem z olejem z tłumika (raczej nie jest ropa), czytałem wszystko powyżej - tak sobie myśle że mam problem z pierścieniami, mam takie objawy:

- najwiecej kapie na wolnych obrotach i raczej jest to gęsta maź

- pompa nowa po regeneracji, wtryski sprawdzone

- odpala bardzo dobrze, wchodzi w obroty (zadymi przy odpaleniu na biało, a poźniej raczej czarny dym)

- wody nie ubuwa,

-zawory ustawiane były jakieś pół roku temu

- odkreciłem kolektor wydechowy i najbadziej mokra jest pierwsza glowica od chłodnicy (jest to nowa głowica założona z 1.5 roku temu)

- i jeszcze jedno jak odkeciłem gumowy łacznik od kolektora ssącego to wydaję się być delikatnie jakby w oleju (poziom oleju w filtrze powietrza ok)

Cignik mam jakieś 3 lata, cisnienie na wale na rozgrzanym około 3 atm.

Nie wiem czy to coś poważnego bo jesli bedzie to wiązało się z wyminą pierscieni i tuleji to raczej oddam silnik do naprawy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
C-360 Olej z tłumika Dzisiaj, 15:40
  •  

#182 Share Mikrus1

Mikrus1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 03 wrzesień 2016 - 15:03

C-360 Olej z tłumika

Witam wszystkich ja mam taki problem z 60 po regeneracji wtrysków i pompy zaczął dymić na niebiesko bardzo mocno i chodzi dobrze tylko na wyższych obrotach w dodatku pluje z wydechu , dodam że już dwa razy  było wszystko sprawdzane i pompa i wtryski

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#183 Share Adi96

Adi96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 681 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki Polska motoryzacja,Mechanika,Fotografia

Napisany 04 wrzesień 2016 - 14:24

C-360 Olej z tłumika

A co do tego ma pompa i wtryski ty mi powiedz? Było tyle razy ten poruszany temat,najpierw się dowiedz jaki kolor dymu odpowiada za co  Bo niebieski to oznaka że spala olej  i olej się dostaje poprzez prowadnice zaworowe lub pierścienie zgarniające  są zużyte i nie zgarniają  oleju z ścianek tulei i jak pluje wydechu to masz gwarant że to pierścienie ale jak głowica nie była  robiona to też trzeba zrobić