Skocz do zawartości

Zdjęcie

C-360 Olej z tłumika

182 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tom31

tom31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 15 marzec 2008 - 19:49

C-360 Olej z tłumika Witam! mam pytanie czy juz ktos sie spotkalz czyms takimjak;otoz moja 60 rok temu miala kapitalny remont silnika wal tuleje itd wszysko bylo ok ale w tym roku po zrobieniu 54 mth zxaczela walic olejem (chyba z paliwem} w kolektor wydechowy,dodam dzieje sie to wtedy gdzy silnik chodzi na malych obrotach i nie jest zbytnio rozgrzany to wtedy po przegazowaniu pluje kolankiem i dym jest taki siwawy ale jak idzie w pole to ok zadnych wyciekow,dodam sprawdzalem wtryski ,pompe paliwowa bo moze sekcja puszcza badz sprezyna pekła ale wszystko ok zawory tez sprawdzone,pierscieni niepodejrzewam bo oleju ani krzty niebierze ani tez nic nieprzybywa,niewiem co moze byc przyczyna?????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
C-360 Olej z tłumika Dzisiaj, 06:13
  •  

#2 Share radek269

radek269

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 16 marzec 2008 - 13:09

C-360 Olej z tłumika Ja myśle że to jednak w głowicy uszczelniacz któregoś zaworu walnoł, i olej leci Ci po zaworachi wywalany zostaje ze spalinami. Jeśli głowice były regenerowane to bardzo możliwe bo ci nasi mechanicy czasem coś odalić lubią bo majągorszy dzień np bo im żona nie dała- tak się tłumaczą hi hi. Ale to tylko moja teoria bo tak miałem w motocyklu

#3 Share krzych2007

krzych2007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 16 marzec 2008 - 15:39

C-360 Olej z tłumika ja to samo mam w MTZ 82 silnik ma 56 Mth po remoncie i też pluje na małych obrotach, ale u mnie wieszają się wtryski (kopci raz z 3 innym razem z 1 cylindra), pompiarz mówił że muszą się dotrzec wtryski.
Zobacze jak zrobie jeszcze pare godzin co bedzie
Ursus 1014, c-385, c-360, MTZ-82, DT-75, koparka Białoruś, Agregat Rabe Werk 250, Claas Mercator 60

#4 Share jktuning

jktuning

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 22 marzec 2008 - 16:53

C-360 Olej z tłumika a sprawdzał ktoś czy nie ubywa płynu chłodniczego bo może być usczelka pod głowicą. Pytam ponieważ ja osobiście trafiłem felerne tuleje i kilka godzin po remoncie wywalał mi uszczelkę pod głowicą i też były problemy na wolnych obrotach

#5 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 22 marzec 2008 - 19:26

C-360 Olej z tłumika

Witam! mam pytanie czy juz ktos sie spotkalz czyms takimjak;otoz moja 60 rok temu miala kapitalny remont silnika wal tuleje itd wszysko bylo ok ale w tym roku po zrobieniu 54 mth zxaczela walic olejem (chyba z paliwem} w kolektor wydechowy,dodam dzieje sie to wtedy gdzy silnik chodzi na malych obrotach i nie jest zbytnio rozgrzany to wtedy po przegazowaniu pluje kolankiem i dym jest taki siwawy ale jak idzie w pole to ok zadnych wyciekow,dodam sprawdzalem wtryski ,pompe paliwowa bo moze sekcja puszcza badz sprezyna pekła ale wszystko ok zawory tez sprawdzone,pierscieni niepodejrzewam bo oleju ani krzty niebierze ani tez nic nieprzybywa,niewiem co moze byc przyczyna?????

Nie spala paliwa na wolnych obrotach

#6 Share jktuning

jktuning

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 22 marzec 2008 - 19:35

C-360 Olej z tłumika no tak jak wywali uszczelkę to też nie będzie spalał i wtedy śmierdzi paliwo pomieszane może być z płynem

#7 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 22 marzec 2008 - 19:44

C-360 Olej z tłumika Ale wtedy powinien być wyciek i ubytki płynu. Może porównaj ciśnienia na cylindrach, przy wydmuchanej uszczelce będzie dużo niższe.

#8 Share jktuning

jktuning

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 22 marzec 2008 - 19:46

C-360 Olej z tłumika

Ale wtedy powinien być wyciek i ubytki płynu. Może porównaj ciśnienia na cylindrach, przy wydmuchanej uszczelce będzie dużo niższe.

No może być ubytek ale kolega tego nie sprawdził wie tylko że oleju nie bierze gdyż może go przybywać.

#9 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 22 marzec 2008 - 22:36

C-360 Olej z tłumika

No może być ubytek ale kolega tego nie sprawdził wie tylko że oleju nie bierze gdyż może go przybywać.

Gdyby jeździł na płynie to byłoby czuć na węch i smak obecność płynu w spalinach i dym byłby biały. Ciemna i tłusta ciecz wskazuje na niewłaściwe spalanie.

#10 Share sidrobert

sidrobert

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 24 marzec 2008 - 09:13

C-360 Olej z tłumika - krzych2007 - docieranie wtryskiwaczy - bardzo ciekawa teoria, czy ty chłopie nie zastanawiasz się nad zmianą tego swojego mechanika, bo ja dawno bym mu kazał w główkę się popukać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 24 marzec 2008 - 22:08

C-360 Olej z tłumika Nie wyzywaj jego mechanika, miał trochę racji, czasem nowa końcówka pracuje niestabilnie i w czasie pracy "układa się"

#12 Share lisu

lisu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 01 marzec 2009 - 10:42

C-360 Olej z tłumika silnik odpala a z 2 glowic wycieka olej przez kolektor wydechowy byly robione glowice wymienione pierscienie

#13 Share adasko987

adasko987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 01 marzec 2009 - 10:45

C-360 Olej z tłumika z tym olejem to i ja miałem problem pierścienie muszą sie dopasować i przestanie ale u mnei też słabo pali a powiedz czy Ci dymi bo u mnie po takim samym remącie dymi jak przed remontem

#14 Share lisu

lisu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 01 marzec 2009 - 10:48

C-360 Olej z tłumika Mi też dymi białym dymem.

#15 Share przemek8011zetor

przemek8011zetor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 01 marzec 2009 - 11:23

C-360 Olej z tłumika Podejrzewam że jest za dużo oleju w filtrze powietrza lub on nie spełnia swoich funkcjii (wymień) u mnie było podobnie .. ;)
Zetor8011,UrsusC-360,UrsusC-330-na 28ha muszą starczyć.......

#16 Share lisu

lisu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 01 marzec 2009 - 11:29

C-360 Olej z tłumika moze i tak bo bez filtra chodził a teraz go założyłem dzięki zobaczę

Edytowany przez andrzej2110, 01 marzec 2009 - 11:32.
cytowanie posta wyżej

#17 Share adasko987

adasko987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 01 marzec 2009 - 13:23

C-360 Olej z tłumika mi to dymi czarnym dymem i nikt nie wie co mu jest i do tego ciężko pali a to ze dymi białym dymem to musie przepalić olej z pierścieni bo jak wkładałeś w tuleje tłok to chyba go polałeś trochę olejem żeby lepiej wszedł tak????

#18 Share lisu

lisu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 01 marzec 2009 - 13:26

C-360 Olej z tłumika TAK ;)

#19 Share Rafauc360

Rafauc360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 12 kwiecień 2009 - 12:02

C-360 Olej z tłumika Ja mam podobny problem pluje mi olejem z nieszczelności komina w 60-tce nie wiem co to może byc zaczął pluć nie dawno zawory są wyregulowane bo właśnie wczoraj nam mechanik robił. Na mocy nie stracił :)
Sorry za odkopanie tematu :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share szpeniek26

szpeniek26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 578 postów

Napisany 12 kwiecień 2009 - 12:10

C-360 Olej z tłumika Ja miałem taki sam problem w C-360-3P na wolnych obrotach i jak silnik był jeszcze zimny i była to wina wtryskiwaczy, wszystkie lały.