Skocz do zawartości

Zdjęcie

SHIUZ- czy opłaca się nabycie udziałów?

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rom19

rom19

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 05 październik 2010 - 11:40

SHIUZ- czy opłaca się nabycie udziałów? jak w temacie. jakie jest wasze zdanie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
SHIUZ- czy opłaca się nabycie udziałów? Dzisiaj, 15:41
  •  

#2 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 05 październik 2010 - 19:07

SHIUZ- czy opłaca się nabycie udziałów? tego nikt ci nie powie tak jak bys zapytal czy opłaca się kupić akcje na giełdzie.

#3 Share Bogdanek

Bogdanek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Zainteresowania:Jak każdy lubię nowinki techniczne, interesuje mnie wszystko co z tym jest związane.
    Żona, dziecko, pies:), teściowa... - w takiej kolejności to ustawię. :D

Napisany 06 październik 2010 - 06:46

SHIUZ- czy opłaca się nabycie udziałów? Zapytaj się specjalistów, tutaj raczej nikt Ci nie powie czy to się opłaca.

#4 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 06 październik 2010 - 09:24

SHIUZ- czy opłaca się nabycie udziałów? Z tego co wiem to zachęcają do kupna 10 akcji... Zazwyczaj zysk na akcję z dywidendy to jest kilka złotych to z tych 10 akcji kokosów nie zarobisz tylko mnie się wydaje, że cel jest inny przede wszystkim obronić spółkę przed obcym kapitałem... Pozdrawiam

#5 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 07 październik 2010 - 06:36

SHIUZ- czy opłaca się nabycie udziałów? dokładnie jak pisze poprzednik jakiejs kasy z tych udziałów to sie nie spodziewaj. chodzi tylko o to aby wszystko trafiło w rece polskich rolników

#6 Share nickfrey

nickfrey

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów
  • Zainteresowania:wszystko co ciekawe

Napisany 07 październik 2010 - 19:02

SHIUZ- czy opłaca się nabycie udziałów? Na przykład w MCHIRZ w Łowiczu roczny zysk na jeden udział waha sie między 3 a 8 zł. Tak więc żeby na tym zarobić trzeba by posiadać sporo udziałów.

#7 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 07 październik 2010 - 19:12

SHIUZ- czy opłaca się nabycie udziałów? tyle że zysk nie zawsze przeznacza się na dywidendę ta oferta jest skierowana dla prawdziwych patriotów bo jaki wpływ można mieć posiadając 1 czy 2 udziały ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Jeni

Jeni

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 26 październik 2010 - 07:31

SHIUZ- czy opłaca się nabycie udziałów?

tyle że zysk nie zawsze przeznacza się na dywidendę ta oferta jest skierowana dla prawdziwych patriotów bo jaki wpływ można mieć posiadając 1 czy 2 udziały ?

z pewnością jeden czy dwa udziały nic nie wnoszą-szkoda zachodu osób kupujących...chyba, że kierują nimi względy zatrudnienia...aczkolwiek to nie ma znaczenia, bo i tak co będą chcieli to zrobią z pracownikiem !!!

#9 Share Jeni

Jeni

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 26 październik 2010 - 08:03

SHIUZ- czy opłaca się nabycie udziałów? a co inni na ten temat??? czekamy na wypowiedzi

#10 Share Jeni

Jeni

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 26 październik 2010 - 08:59

SHIUZ- czy opłaca się nabycie udziałów? a jak myslicie czy zawsze spółka będzie miała zyski????? a jak zysków nie będzie to co??

#11 Share SIEWCA

SIEWCA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Zainteresowania:Będzie dobrze...........kiedyś

Napisany 26 październik 2010 - 19:41

SHIUZ- czy opłaca się nabycie udziałów? Pewnie tak zaraz żadnej dywidendy nie będzie, ale SHIUZ bydgoski ma się dobrze, więc są jakieś jaśniejsze perspektywy.
Moja decyzja to złożony wniosek na okrągły pakiecik udziałów. Miesięcznie zakupuję nasienia ze stacji za kilkaset zł.
Może to wpłynęło na moją decyzję.....no trzeba jeszcze mieć wolne fundusze na bądź co bądź hazardzik... :)
kto sieje ten zbiera....

#12 Share Michu7

Michu7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 26 październik 2010 - 20:01

SHIUZ- czy opłaca się nabycie udziałów? Tego czy SHiUZ-y będą prywatyzowane na giełdzie jeszcze nie wiadomo, więc nie ma mowy o żadnych dywidendach ani zyskach z udziałów raczej też nie. Chodzi o to aby większościowy pakiet pozostał w polskich rękach, bo jeśli nie znajdą się chętni w Polsce to już w kolejce stoją zachodnie firmy hodowlane, dla których interesem nie będzie utrzymywanie polskiej hodowli. Zachodnie komercyjne firmy hodowlane potraktują nasze SHiUZ-y jako doskonałą sieć dystrybucji i rynek zbytu swojego nasienia. A wtedy ceny za porcję mogą znacznie podskoczyć.Podobno prowadzone są negocjacje z jakąś francuską firmą i jest mowa o tym, że będzie ona musiała przez pięć lat utrzymać naszą hodowlę ale jak wiadomo pięć lat szybko mija.
W tej chwili pakiet 15% udziałów za darmo dostaną pracownicy i również 15% zostanie podzielone pomiędzy rolników. Na sprzedaż jest więc pozostałe 70%.
Prawdą jest to co mówicie, że jeden czy dziesięć udziałów nic nie znaczy, ale zobaczcie razem z pracownikami mamy już 30%, jeżeli zakupimy jeszcze 21% to wybieramy władze i rządzimy w tej firmie!
Tak to wygląda z mojego punktu widzenia, jak będzie zobaczymy, ale na pewno byłoby lepiej jakby mieli to Polacy.

#13 Share Jeni

Jeni

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 29 październik 2010 - 07:04

SHIUZ- czy opłaca się nabycie udziałów? Raczej to czy SHiUZ wejdzie na GPW ... :D to okaże się nieco później, wydaje mi się, że trochę inaczej to wygląda .....inaczej się to ma do zysku a zarazem i wypłaty dywidendy...po zakończeniu roku jest zawsze jakichś wynik finansowy ZYSK/STRATA....jak widać firma przynosi zyski!!!!brawo dla zarządzających!!! :) .... a jak jest zysk, to powinna być i dywidenda...i to odrazu po całym zabiegu prywatyzacji....dostaną je Ci co będą mieli akcje, zakupione za gotówkę.... natomiast GPW to troszkę dalszy temat...po 10 latach....zbywanie udziałów, nabytych na określonych zasadach przez uprawnionych i producentów rolnych, o których mowa w Koncepcji jest dopuszczalne w obrębie dotychczasowych wspólników oraz związków producentów rolnych, które działały na terenie Spółki przed dniem ukazania się ogłoszenia, w tym grup producenckich, zrzeszeń producentów rolnych, spółdzielni producentów rolnych, związków zrzeszeń i spółdzielni, w celu koncentracji uprawnień właścicielskich i wówczas zbywasz je od dnia ich nabycia, a bez ograniczeń na zasadach ogólnych – czyli wolny rynek dopiero po upływie 10 lat od dnia ich nabycia......i wtedy dopiero wyklaruje się sytuacja czy shiuz wejdzie na GPW...czy dobrze myślę?? jeśli źle proszę sprostujcie!!!!! :) pozytywnych myśli dla wszystkich...pozdrawiam :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share CaseIHPOWER

CaseIHPOWER

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 19 czerwiec 2012 - 20:25

SHIUZ- czy opłaca się nabycie udziałów? Ja współpracuje z to firmo i jestem bardzo zadowolony :D