Zaloguj się, aby obserwować  
seweryn9310

Siewnik zbożowy do 4 tys.

Polecane posty

seweryn9310    2

Witam, od dłuższego czasu poszukuję siewnika używanego do 4 tys. Zależy mi na tym, aby posiadał możliwość siania zarówno zboża jak i nasion drobnych(najlepiej też łubinu) jednym słowem uniwersalny ;[, i był w miarę mało kłopotliwy (nie to co zje...chany poznaniak :D ).

 

Czekam na sugestie i podpowiedzi.

 

Pozdrawiam.

 

P.S. Wiem, że za 4 tys. fajny sprzęt trudno będzie znaleźć ale może jednak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adas323    2

Polecam Hassia dk300 naprawde dobry siewnik, i w tej kasie powinneś coś znaleść, awet ja mam ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MiRol    53

Ja też szukam siewnika zeby rzepak móc siać i zboża też. szerokość najlepiej 3m, podobają mi się amazony ale kurcze w dobrym stanie to trzeba kolo 9-10 tysi dać. Hassie ładną widziałem na składnicy niedaleko mnie, 3m, skrzynia 350kg bodajże ale 11 wołają ale normalnie cud miód malina :) doradźcie coś może , jakie siewniki polecacie. gdzieś tak do 6000.

I co myślicie o siewnikach Nodet, pożyczałem takiego od znajomego i sie nawet fajnie sieje, spora skrzynia, ale jak z częściami do nich jakby co? z Lueblskiego jestem ... :D


http://www.youtube.com/user/Michalek69pl
Zapraszam do oglądania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzen    199

witam ja mam siewnik nodet gugis 3m 21radlic i nie jestem jeszcze zdecydowany ale może bym go sprzedał

siewnik jest ok znaczniki i stan super ale do agregatu uprawowo-siewnego jest za ciężki i własnie to jest powód mojego rozmyślania nad sprzedażą jego.

a jeśli chodzi o części to na forum agrofoto pytajcie u przemo75.

jak coś to mam do niego nr. tele.

za siewnik chciałbym około 5300zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mówisz zje...chany poznaniak ja posiadam poznaniaka odkąd tylko pamiętam obsiał za swojej kadencji setki ha nie pamiętam w nim żadnej awarii i jestem z niego bardzo zadowolony... bo ze sprzętem moi drodzy jest tak... bez względu na to co masz ważne jest jak dbasz o!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Potwierdzam. Poznaniak z 1978r - bobik (we wszystkich zajechali skrzynie przekładniowe a u nas dalej smiga), zboża, rzepak, gorczyca (bezpośrednio po orce w poplonach), rzepak a nawet łąki zasiewał i nie było z nim problemów. Chodził do zeszłego roku gdzie zastąpił go nowy SPU-4 z Lidy. Obecnie poznaniak dalej sprawny a nie zamierzam go sprzedawać bo szkoda, prosty dobry sprzęt który obsiewał nasza ziemię i kilku znajomych.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

jeśli chodzi o poznaniaka to owszem te najstarsze były dobre bo np.mój dziadek miał z 84r. to kicha totalna była.a za 4 tyś można kupić hassie DU100 ja mam taką i jeśli chodzi o dokładność siewu to niejeden nowy siewnik sie do niej chowa,przy zakupie zwróć uwagę na stan redlic bo to jest spory wydatek .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez 1210
      gdzie szukac przyczyny ze siewnik w pewnym momencie mniej wiecej na obrot kola przestaje siac. nie bylo ztrzymania, podnoszenia czy cofania. caly czas jazda a tu takie przerwy jak na zdjeciu. co moze byc przyczyna skrzynia bezstopniowa, lancuch czy moze aparaty wysiewajace. na drugim kawalku nie ma czegos takiego a na jesieni mniej ale sie pojawilo tez


    • Przez ton16
      Jak w tytule, który siewnik w wersji 3 m. Waszym zdaniem będzie lepszy? Ziemie mam mieszane z przewagą ciężkich, głównie będzie wykorzystywany do siewu bezorkowego. Ceny maszyn podobne, Pottinger na pewno cięższy o dobra tonę, sekcja siewna o tej samej długości ramion, znowu Kuhn fajny aparat wysiewający ze śrubą metryczną i na pewno będzie lżej uciągnąć go w polu. 
    • Przez bortys2001
      Próby kręcone wielokrotne z dokładną powtarzalnością a na polu zaniża o dobre 20 %, czy uślizg koła może być aż taki
    • Przez roni9411
      Witam, podpowie ktoś jak ustawie na przekładni w siewniku na wysiew 15.9 cm, to około 84 tys ziaren i wklepie w sterowniku też 84 tys a chwilowy wysiew na seckjach pokazuje mi od 85 do 90 tys nasion. Jak kręciłem kołem to zgarniacz ustawione tak że nie łapały dwóch ziarenek. Zębatki w oryginale nic nie pozmieniane. Ciśnienie trzymam koło -55
      Gaspardo mte 6 skecyjny. 
    • Przez TheForterra125
      Witam szukam siewnika 3m do Zetora Forterry 125
      Interesują mnie takie jak pottinger Vitasem 302 A, Sulky TRAMLINE CE lub inne.
      Macie jakieś inne propozycje ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj