olo21316

Jaka prasa do MF 255

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
semos    77

zdecydowanie za ciężko będzie miał MF-255 do niego to tylko Claas 34 lub odpowiednik Arobale 1209 - miałem taki zestaw i powiem wprost że jest idealny, teraz mam większy ciągnik i prasę też kupiłem większą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian29    0

.

mf 255 to raczej tylko na swoje potrzeby może trochę pobelować i najlepiej pasówka typu JD 570

Piszesz że do małego ciągnika polecasz JD570. Ja jestem już praktycznie zdecydowany na JD 545 ale natknąłem się na jednym z ogłoszeń właśnie na prasę JD 570. Gościu pisze że ma małe zapotrzebowanie na moc.

Myślisz że ma mniejsze lub takie samo zapotrzebowanie co JD 545. Na pewno jest droższa bo i sporo młodszy rocznik.

Będzie pracowała z Zetorem 5011 (zapotrzebowanie podobne do MF255)

Edytowano przez Adrian29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

Ja kupiłem dzisiaj do swojego 3P odpowiednik claasa 44 aerobale 12 12s i już nie długo się okaże czy da radę 3P z tą prasą w sianku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trys    0

Ja kupiłem dzisiaj do swojego 3P odpowiednik claasa 44 aerobale 12 12s i już nie długo się okaże czy da radę 3P z tą prasą w sianku ;)

no i jak się sprawuje bo mam dylemat co kupic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

trys@ w sianie i słomie nawet fajnie lata ale z kiszonką ma ciężko , zależy ile masz roboty jak masz dużo to nie radzę takiego zestawu. Ja mam troche roboty no ale może wytrzyma 3 P na wiosne się coś kupi mocnego. ;) Co bierzesz pod uwagę jakie prasy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trys    0

jak napisałeś że ma cięzko to się wstrzymałem bo u mnie same górki a kupić po to żeby stało to bez sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

@semos ta napewno nie będzie dobra bo rozmiar bel nie standardowy, w słomie bela staje, wąski i wysoki podbierak co sprawia że przy sianie nie czysto zbiera. Do takiego ciągnika to tylko Krone 125 lub 130.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Sokółka z562 lub inna walcówka wcale nie jest taką tragedią dla ferdka lub ujmując to inaczej takim samym dramatem jak i inne prasy, ten ciągnik będzie miał większy problem z "mokrą" łąką niż z samym kręceniem balota, fakt że sianokiszonki ciasno nie zbije bo zdycha przy dobijaniu, ale już siano czy słomę jak najbardziej, zresztą nie wiem po co ciasno zbijać bele siana skoro to potem tylko pleśnieje, siano kurzy, robiłem tylko próby z ferdkiem z sokółką i woziłem zielonkę dla krów w komorze, ba c330 to może być nieporozumienie bo w sianie zgasła a zielonki nic nie ściśnie, ale ferdek jako tako by chodził, problem z uciągiem no i z mocą będzie problem właśnie w rzadszym miększym terenie, bo prasa mogła by lecieć 1nką a ciagnik bez włączonego wom będzie miał ciężko z tym ujechać, zresztą obciążenie jest tylko przy dobijaniu a obwiązywanie sznurkiem jest na zatrzymanym ciągniku także nie dramatyzował bym z tym brakiem mocy, tutaj najwięcej zalerzy od traktorzysty

ps. z doświadczen znajmych mf 255 lepiej sprawdza się z prasą sipmą c360 się zagotuje a ferdek daje rady, także tak bym ferdka nie skreślał ;) poza tym klapa w sokółce na zamki to też duży plus do małego ciągnika

Edytowano przez Ferdek07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszKlim    30

Odświeżam. przeczytałem cały temat i już minęło parę latek, więc interesuje mnie użytkowników opinie.

Jestem ciekaw posiadaczy MF 255 jaką prasę do tej pory używają i spokojnie daje radę?

planuję kupić ale taką która daje radę pod górkę i najlepiej na kiszonkę też :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
    • Przez Damian1233
      Witam mam problem z prasą mf 1450 zmiennokomorową nie jestem w stanie zwinąć balota gdyż owija materiał na wałki nad pobieraniem. Podbieraka po remoncie wymienione zęby pasy wyrównane. Problem występuje w dużym stopniu przy trawie i sianie z słomą jest mniejszy problem. Jutro jak będę pracował to zamieszczę zdjęcia jak to wygląda. Proszę o jakieś sugestie co mogę sprawdzić .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj