Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaka prasa do MF 255

59 odpowiedzi na ten temat

#21 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6742 postów

Napisany 06 październik 2010 - 20:51

Jaka prasa do MF 255 Do walcowej to się zgodzę ale do Sipmy Farmy to wystarczający jest 50km
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaka prasa do MF 255 Dzisiaj, 11:23
  •  

#22 Share mati2311

mati2311

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 21 luty 2011 - 19:02

Jaka prasa do MF 255 ja dwa sezony robiłem ursusem 3512 z prasą sipma farmaII. ok 1000 belek przez sezon . pszenżyto , pszenica ,jęczmień ujdzie jeszcze ale mieszanka to juz troszkę gorzej . ogólnie to do tej prasy 10 KM wiecej i wystarczająco.

Kolega przy tej prasie ma Kubotę ok 70KM plus owijanie siatką = bele przepiękne ;)

Edytowany przez mati2311, 21 luty 2011 - 19:05.

#23 Share ursus1991

ursus1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, komputery, muzyka, motoryzacja

Napisany 21 luty 2011 - 19:09

Jaka prasa do MF 255 U nas kolega kupił 2 lata temu nową gllignani i ciągał ja 3p, w tym roku kupił starego mtz 52 i tym ciąga i obydwa dobrze idą przy tej prasie, a prasa dośc ciężka i duża, baloty 130 i walcowo łańcuchowa. Inny gościu kupił sobie krone vario pack, tylko nie pamiętam dokładnie oznaczeń, ale duża zmiennokomorówka i ciąga ją mtz 52, i szybko z nią gania, przy dobijaniu obroty nawet nie spadają

#24 Share armi95

armi95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Zainteresowania:Zetory, Ursusy, Bizony i inne maszyny, produkcja zwierzęca i roślinna, samochody, dobra nuta i ...

Napisany 21 luty 2011 - 19:27

Jaka prasa do MF 255 Ja przez jeden sezon 3P ciągałem Claasa Rollanta 46 walcowa 120x120 i miał ciężko, nawet bardzo. Teraz zastąpi go Ursus 4514. Znajomy ma MF-135 i kupił do niego jakąś łańcuchową ale nie pamietam firmy belki 90x90. Ciekawe jak będzie dawał radę?
<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

#25 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 21 luty 2011 - 19:42

Jaka prasa do MF 255

U nas kolega kupił 2 lata temu nową gllignani i ciągał ja 3p, w tym roku kupił starego mtz 52 i tym ciąga i obydwa dobrze idą przy tej prasie, a prasa dośc ciężka i duża, baloty 130 i walcowo łańcuchowa. Inny gościu kupił sobie krone vario pack, tylko nie pamiętam dokładnie oznaczeń, ale duża zmiennokomorówka i ciąga ją mtz 52, i szybko z nią gania, przy dobijaniu obroty nawet nie spadają

kupił nową gallignani a ciąga starym 3p a potem kupił mtz 52? Przecież prasa jest kilka razy droższa niż ciągnik. Tak samo z tą krone vario pack. Prasa za grubą kase i stary ciągnik... hmmm... jakoś w to nie wierze. Albo jak ktoś pisał że roland 44 i 3512 i ładne belki i ładnie dawał rade. Czytając temat od początku ubawiłem sie za wszystkie czasy B) Do 255 to tylko pasowa i zmiennokomorowa to wtedy może uwierze że belki bd w miare zbite ale nie w to że 255 i krone 125 będzie ładnie belki dobijał...

#26 Share byk

byk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 22 luty 2011 - 14:38

Jaka prasa do MF 255 chciałbym się dowiedzieć czy jest jakąś prasa rolującą w której mf miał by w miarę lekko
służyła by głównie do prasowania słomy ale czasami tez siana
na youtube widziałem jak koleś c-330 prasował prasa rolującą wiec myślę że dla mf znajdzie się jakaś

#27 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 22 luty 2011 - 15:40

Jaka prasa do MF 255 to że prasował c330 to tylko do filmiku bo nawet mf 255 jest za mały do prasy a co mówić c330. Rozejrzyj sie za pasową zmienno-komorową. Prasa zbija od początku i potrzebuje mniej mocy i belki bd w miare zbite przy mf255. Poszukaj na allegro albo w lokalnej gazecie w ogłoszeniach itp.

#28 Share patryk90

patryk90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 22 luty 2011 - 16:33

Jaka prasa do MF 255 widze ze kolega nie robił nigdy prasa zmiennokomorowa jezeli uważa ze jest lzejsza na ciagnik. w takej prasie ciągnik ma duzo ciężej niz w stałokomorowej. ta prasa zbija od poczatku dlatego proces dobijania trwa cały czas i ciągniknie nie odpoczywa. w staokomorowej dobicie jest przy końcu i dopuki komora sie nie napełni ciągnik prasy nie odczuwa

Edytowany przez patryk90, 22 luty 2011 - 16:34.

#29 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 22 luty 2011 - 17:31

Jaka prasa do MF 255 to zmniejszasz zgniot odpowiednio do ciągnika. Spróbuj dobić bele stało komorową to pogadamy. Każdy ci powie że zmienno komorowa potrzebuje mniej mocy niż stało komorowa. Bela jest zbijana od początku i dlatego na końcu nagle nie okazuje sie że ciągnik jest za słaby żeby dobić bele. W zmienno komorówce od początku wiesz czy ukręcisz bele czy nie. A co do belowania to miałem przyjemność belować zmienno komorową i jest zdecydowanie lżej.

#30 Share jaco512

jaco512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza,mechanika itp.

Napisany 22 luty 2011 - 19:47

Jaka prasa do MF 255

widze ze kolega nie robił nigdy prasa zmiennokomorowa jezeli uważa ze jest lzejsza na ciagnik. w takej prasie ciągnik ma duzo ciężej niz w stałokomorowej. ta prasa zbija od poczatku dlatego proces dobijania trwa cały czas i ciągniknie nie odpoczywa. w staokomorowej dobicie jest przy końcu i dopuki komora sie nie napełni ciągnik prasy nie odczuwa

Posiadam zmiennokomorową i według mnie ciągnik ma lżej z taką prasą. "dopóki komora sie nie napełni ciągnik prasy nie odczuwa" - tak, ale po napełnieniu to silnik dostaje ładny wycisk. Zmiennokomorowa ma podobne zapotrzebowanie na moc przez cały proces formowania, dzięki temu silnik tak mocno jej nie odczuwa. Poszukaj sobie testów stałokomorowej i zmienno, np. w Agromechanice.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share byk

byk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 22 luty 2011 - 20:09

Jaka prasa do MF 255 a więc bym poprosił o konkretne modele tych pras zmiennno komorowych

#32 Share Zbigk

Zbigk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 22 luty 2011 - 20:44

Jaka prasa do MF 255 Tak jak kolega @rafal4610 napisał tylko prasa zmiennokomorowa, Innej nie bierz pod uwagę ,Zmiennokomorowa potrzebuje mniej mocy bo nawija od początku i niema efektu ugniatania pod koniec tak jak stałokomorowe ,Czytałem kiedyś testy i moja opinie na tym opieram . Mam prasę na walcach 120X120 i ciągam ja C 360 3P. Dosłownie ciągam bo to nie jest praca, a na dobijaniu to ciągnik staje a nawet gaśnie :( Teraz bee śmigał MF 3080 i będzie bez problemu i bez przeciazenia ciągnika.Kolega robi zmiennokomorowa i pracuje z ciągnikiem C 360 i jest bardzo dobrze

#33 Share wertus

wertus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze
    i budowlane

Napisany 22 luty 2011 - 23:10

Jaka prasa do MF 255 Z zmiennokomorowych to polecam Jd 550 najlepiej z szerokim podbierakiem.

#34 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 23 luty 2011 - 00:54

Jaka prasa do MF 255 Z nowych stałokomorówek to feraboli entry komora 120x120 ,a zapotrzebowanie na moc to tylko 40km :rolleyes:
Wieczny kawaler ;)

#35 Share patryk90

patryk90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 23 luty 2011 - 07:07

Jaka prasa do MF 255 ja miałem w użytkowaniu taką i taka prasę i troche o tym wiem. zgodze sie że jezeli ustawisz cisnienie odpowiedznio do ciągnika to i pciągnie ją 20KM. ale jaka jest jakośc balota. miałem zmiennokomorowa krone. i pieknie zbijała ale 80 KM to ją czuło. znajomy miał podobną i sie chwalił ze jego mniejszy ciągnik i daje rade ale co z tego jak w srodek beli nogi mogłes wsadzic

''Kolega robi zmiennokomorowa i pracuje z ciągnikiem C 360 i jest bardzo dobrze''

kolego ja jak podczepiłem do swojej zmiennokomorowej c-360(ciągnik był po kapitalnym remoncie) to była rzeź. dobiła bele do 1,10 i sie woda zagotowała a wcześniej df 2,30 bez problemu jeżdziła choć też nie miała lekko

Edytowany przez patryk90, 23 luty 2011 - 07:13.

#36 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 23 luty 2011 - 08:09

Jaka prasa do MF 255 do mf-255 to tylko Claas Rollant 34, mam taką prasę i śmiga aż miło.

#37 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 23 luty 2011 - 10:28

Jaka prasa do MF 255

ja miałem w użytkowaniu taką i taka prasę i troche o tym wiem. zgodze sie że jezeli ustawisz cisnienie odpowiedznio do ciągnika to i pciągnie ją 20KM. ale jaka jest jakośc balota. miałem zmiennokomorowa krone. i pieknie zbijała ale 80 KM to ją czuło. znajomy miał podobną i sie chwalił ze jego mniejszy ciągnik i daje rade ale co z tego jak w srodek beli nogi mogłes wsadzic

''Kolega robi zmiennokomorowa i pracuje z ciągnikiem C 360 i jest bardzo dobrze''

kolego ja jak podczepiłem do swojej zmiennokomorowej c-360(ciągnik był po kapitalnym remoncie) to była rzeź. dobiła bele do 1,10 i sie woda zagotowała a wcześniej df 2,30 bez problemu jeżdziła choć też nie miała lekko

o ile wiem to krone nie robił pras pasowych tylko łańcuchowe. I jeśli dałeś taki zgniot jak do 80KM to sie nie dziwie. I każdy ci powie że w zmiennokomorowej jest lżej ;) A wracając do tematu to do mf255 myśle że dobra będzie jd 545.

#38 Share byk

byk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 23 luty 2011 - 18:36

Jaka prasa do MF 255 a do tych pras idzie zamontować obwiązywacz siatką

#39 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 24 luty 2011 - 20:50

Jaka prasa do MF 255 MF 255 potrafi poukręcać wałki w sipmie clasic w farmie 1 też więc nie widzę problemu aby prasować takim ciągnikiem. Użytkuje taki zestaw w sipmie clasic urwał się jeden z dolnych walców a po kilku latach prasowania siadła przekładnia główna ukręcony wałek. W farmie 1 urwany wałek ten na sprzęgle kłowym dopiero modernizacja do modelu farma 2 pozwoliła normalnie pracować. 70 konny traktor załatwi sipmę bardzo szybko.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share byk

byk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 24 luty 2011 - 21:08

Jaka prasa do MF 255 a z prasa jd550 na górkach da rade ??