olo21316

Jaka prasa do MF 255

Polecane posty

byk    0

chciałbym się dowiedzieć czy jest jakąś prasa rolującą w której mf miał by w miarę lekko

służyła by głównie do prasowania słomy ale czasami tez siana

na youtube widziałem jak koleś c-330 prasował prasa rolującą wiec myślę że dla mf znajdzie się jakaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    140

to że prasował c330 to tylko do filmiku bo nawet mf 255 jest za mały do prasy a co mówić c330. Rozejrzyj sie za pasową zmienno-komorową. Prasa zbija od początku i potrzebuje mniej mocy i belki bd w miare zbite przy mf255. Poszukaj na allegro albo w lokalnej gazecie w ogłoszeniach itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk90    5

widze ze kolega nie robił nigdy prasa zmiennokomorowa jezeli uważa ze jest lzejsza na ciagnik. w takej prasie ciągnik ma duzo ciężej niz w stałokomorowej. ta prasa zbija od poczatku dlatego proces dobijania trwa cały czas i ciągniknie nie odpoczywa. w staokomorowej dobicie jest przy końcu i dopuki komora sie nie napełni ciągnik prasy nie odczuwa

Edytowano przez patryk90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    140

to zmniejszasz zgniot odpowiednio do ciągnika. Spróbuj dobić bele stało komorową to pogadamy. Każdy ci powie że zmienno komorowa potrzebuje mniej mocy niż stało komorowa. Bela jest zbijana od początku i dlatego na końcu nagle nie okazuje sie że ciągnik jest za słaby żeby dobić bele. W zmienno komorówce od początku wiesz czy ukręcisz bele czy nie. A co do belowania to miałem przyjemność belować zmienno komorową i jest zdecydowanie lżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    972

widze ze kolega nie robił nigdy prasa zmiennokomorowa jezeli uważa ze jest lzejsza na ciagnik. w takej prasie ciągnik ma duzo ciężej niz w stałokomorowej. ta prasa zbija od poczatku dlatego proces dobijania trwa cały czas i ciągniknie nie odpoczywa. w staokomorowej dobicie jest przy końcu i dopuki komora sie nie napełni ciągnik prasy nie odczuwa

 

Posiadam zmiennokomorową i według mnie ciągnik ma lżej z taką prasą. "dopóki komora sie nie napełni ciągnik prasy nie odczuwa" - tak, ale po napełnieniu to silnik dostaje ładny wycisk. Zmiennokomorowa ma podobne zapotrzebowanie na moc przez cały proces formowania, dzięki temu silnik tak mocno jej nie odczuwa. Poszukaj sobie testów stałokomorowej i zmienno, np. w Agromechanice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
byk    0

a więc bym poprosił o konkretne modele tych pras zmiennno komorowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbigk    1

Tak jak kolega @rafal4610 napisał tylko prasa zmiennokomorowa, Innej nie bierz pod uwagę ,Zmiennokomorowa potrzebuje mniej mocy bo nawija od początku i niema efektu ugniatania pod koniec tak jak stałokomorowe ,Czytałem kiedyś testy i moja opinie na tym opieram . Mam prasę na walcach 120X120 i ciągam ja C 360 3P. Dosłownie ciągam bo to nie jest praca, a na dobijaniu to ciągnik staje a nawet gaśnie :( Teraz bee śmigał MF 3080 i będzie bez problemu i bez przeciazenia ciągnika.Kolega robi zmiennokomorowa i pracuje z ciągnikiem C 360 i jest bardzo dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wertus    0

Z zmiennokomorowych to polecam Jd 550 najlepiej z szerokim podbierakiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Z nowych stałokomorówek to feraboli entry komora 120x120 ,a zapotrzebowanie na moc to tylko 40km :rolleyes:


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk90    5

ja miałem w użytkowaniu taką i taka prasę i troche o tym wiem. zgodze sie że jezeli ustawisz cisnienie odpowiedznio do ciągnika to i pciągnie ją 20KM. ale jaka jest jakośc balota. miałem zmiennokomorowa krone. i pieknie zbijała ale 80 KM to ją czuło. znajomy miał podobną i sie chwalił ze jego mniejszy ciągnik i daje rade ale co z tego jak w srodek beli nogi mogłes wsadzic

 

''Kolega robi zmiennokomorowa i pracuje z ciągnikiem C 360 i jest bardzo dobrze''

 

kolego ja jak podczepiłem do swojej zmiennokomorowej c-360(ciągnik był po kapitalnym remoncie) to była rzeź. dobiła bele do 1,10 i sie woda zagotowała a wcześniej df 2,30 bez problemu jeżdziła choć też nie miała lekko

Edytowano przez patryk90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

do mf-255 to tylko Claas Rollant 34, mam taką prasę i śmiga aż miło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    140

ja miałem w użytkowaniu taką i taka prasę i troche o tym wiem. zgodze sie że jezeli ustawisz cisnienie odpowiedznio do ciągnika to i pciągnie ją 20KM. ale jaka jest jakośc balota. miałem zmiennokomorowa krone. i pieknie zbijała ale 80 KM to ją czuło. znajomy miał podobną i sie chwalił ze jego mniejszy ciągnik i daje rade ale co z tego jak w srodek beli nogi mogłes wsadzic

 

''Kolega robi zmiennokomorowa i pracuje z ciągnikiem C 360 i jest bardzo dobrze''

 

kolego ja jak podczepiłem do swojej zmiennokomorowej c-360(ciągnik był po kapitalnym remoncie) to była rzeź. dobiła bele do 1,10 i sie woda zagotowała a wcześniej df 2,30 bez problemu jeżdziła choć też nie miała lekko

o ile wiem to krone nie robił pras pasowych tylko łańcuchowe. I jeśli dałeś taki zgniot jak do 80KM to sie nie dziwie. I każdy ci powie że w zmiennokomorowej jest lżej ;) A wracając do tematu to do mf255 myśle że dobra będzie jd 545.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
byk    0

a do tych pras idzie zamontować obwiązywacz siatką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

MF 255 potrafi poukręcać wałki w sipmie clasic w farmie 1 też więc nie widzę problemu aby prasować takim ciągnikiem. Użytkuje taki zestaw w sipmie clasic urwał się jeden z dolnych walców a po kilku latach prasowania siadła przekładnia główna ukręcony wałek. W farmie 1 urwany wałek ten na sprzęgle kłowym dopiero modernizacja do modelu farma 2 pozwoliła normalnie pracować. 70 konny traktor załatwi sipmę bardzo szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jesli prasa do mf 255 to pasowa lub lancuchowa,lecz ze wskazaniem na pasowa bo jest zmiennokomorowa jest lzejsza konstrukcja prasy bo na mokrych lakach tez to sie liczy.nalezy tylko uwazac przy kupnie tak aby pasy byly jeszcze nie przeparciale tak aby na tych pasach poznac maszyne a nastepnie je wymieniac.co do lancuchowych jesli kupywac to moim zdaniem krone .

oczywiscie tak trzeba wybierac zeby prasa miala aparat do siatki bo mf 255 dlugo ci nie popracuje pod obciazeniem ponad minute

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    140

Jeśli prase to tylko zmiennokomorową bo w stałokomorowej będzie miał za ciężko. Do stało komorowej to potrzeba sporo mocy albo bele słabo dobijać ale nie wiem czy wtedy to ma sens...

Edytowano przez rafal4610

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heniek87    0

ja do mf255 czepiam prasę Deutz Fahr GP51o i radzi sobie bez problemu ze słomą czy z sianem hektar spokojnie zrobię w 40min a do sianokiszonki też sobie radzi trochę wolniej 1ha/1h 10min -1h 20min

ale ja prasuję praktycznie tylko sobie, zgniot osiąga dosyć duży czasami jak siano łąkowe to zetor z przednim turem (udzwig ok 950kg) miał co robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aak604    70

Mam podobny dylemat,otóż planuję do Ursusa c360 3p kupić Feraboli entry 120, według danych ma zapotrzeb.na moc 40KM. Praca byłaby w słomie głównie i nie zarobkowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamc330    142

W prasie Feraboli entry 120 raczej 3 p nie da rady :D


Massey Ferguson 255
Ursus C-330 + Tur1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

powiem tak że jestem szczęśliwym użytkownikiem prasy blanchot 250 stało-komorowej pasowej ciągam ją starą poczciwą 60-tką (dodam że w oryginale silnik od nowości) na liczniku ma niecałe 6000mth i jest to mój pierwszy sezon z belarką i jestem zdziwiony że 60-tka tak sprawnie daje sobie radę faktem jest że robię tylko na sucho i siano i słomę ale bele są jak na moje potrzeby dobrze dobite i na tyle że w ursusie 2812 przy załadunku podrzucało tył do góry nie dużo ale jednak a dodatkowo z tyłu wisiało 200kg także myślę że zgniot nie jest najgorszy a ciągnik nie ma aż tak ciężko jak myślałem wiadomo przy dobijaniu jak jest grubo siana to ma ciężej ale przecież ja robię tylko do siebie i nie na usługi teraz czekam na żniwa i zobaczymy jak będzie szło w słomie

dodam że mój kolega ciąga sipme zieloną Case-em 585xl i w sianie nie ma widocznej różnicy pomiędzy moimi a jego belkami

reasumując do małego ciągnika najlepsza jest prasa pasowa zwg. na małe zapotrzebowanie na moc i nie przeciążanie silnika ale każdy orze jak może

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

ja do mf255 czepiam prasę Deutz Fahr GP51o i radzi sobie bez problemu ze słomą czy z sianem hektar spokojnie zrobię w 40min a do sianokiszonki też sobie radzi trochę wolniej 1ha/1h 10min -1h 20min

ale ja prasuję praktycznie tylko sobie, zgniot osiąga dosyć duży czasami jak siano łąkowe to zetor z przednim turem (udzwig ok 950kg) miał co robić

Jakie to bele? 120 x120? Siano 950 kg :blink: . No jeśli takie bele to takiego wyniku to jeszcze nie widziałem..

A co do wydajności to pisz ile szt za godz a nie ile minut ha , a nie wiadomo co tam masz na tym ha..........

mf 255 to raczej tylko na swoje potrzeby może trochę pobelować i najlepiej pasówka typu JD 570


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heniek87    0

Jakie to bele? 120 x120? Siano 950 kg :blink: . No jeśli takie bele to takiego wyniku to jeszcze nie widziałem..

A co do wydajności to pisz ile szt za godz a nie ile minut ha , a nie wiadomo co tam masz na tym ha..........

mf 255 to raczej tylko na swoje potrzeby może trochę pobelować i najlepiej pasówka typu JD 570

jak chcesz wydawać takie nie mądre komentarze to wpierw poczytaj, prasa DF GP510 to prasa 120x150, nie stwierdziłem że belka waży 950kg tylko że zetorek miał co podnosić, a jeśli chodzi o jakie to siano to trawa siana dobrze zgnieciona belka ma swoją masę :) , a prasę mam głównie na swoje potrzeby słoma, siano i sianokiszonka (koniczyna i strączkowe), ale do słomy lata taksamo na wynajm a ilość bel na h jest uzależniona także od słomy ale wacha się w granicy14-18bel/h (przy słomie i sianie) (ok 10-14 bel/h przy sianokiszonce) oczywiście przy współpracy z MF 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Skoro piszesz że ma udzwig 950 kg i ma co robić z tym sianem to jak to rozumieć ? 950 kg dzwiga a tego siana za bardzo nie chce to ile waży ta bela ? Coś od rzeczy piszesz to jak cię zrozumieć ??? :P


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel26    0

Witam Czy prasa Class Rollant 44 będzie odpowiednia do mf 255 ? :D

Edytowano przez Marcin91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
    • Przez Damian1233
      Witam mam problem z prasą mf 1450 zmiennokomorową nie jestem w stanie zwinąć balota gdyż owija materiał na wałki nad pobieraniem. Podbieraka po remoncie wymienione zęby pasy wyrównane. Problem występuje w dużym stopniu przy trawie i sianie z słomą jest mniejszy problem. Jutro jak będę pracował to zamieszczę zdjęcia jak to wygląda. Proszę o jakieś sugestie co mogę sprawdzić .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj