olo21316

Jaka prasa do MF 255

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Spidi    0

Ja przez rok ciągałem ursusem 3512 prasę z Sokółki zgniot ustawiłem na średni i dawał radę wiadomo strasznie się męczył ale jakoś tam szło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Remo    12

Powinien dać radę przecież to praktycznie ten sam silnik co w U 360 3P


Pierwszy powstał raj , potem PGRy !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wertus    0

W kr125 swojego czasu to u mnie c-330 dawała radę, więc ferdek się nie przemęczy, ona potrzebuje 34km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6846

to będzie jechanie kotka przy pomocy młotka :(

co to za prasowanie jest?? dajcie spokój, 50km do zwijającej :D:):o:P

Nie. Pewnie byś robił jak to niektórzy u mnie w okolicy do prasy czepiają ciągniki od 100 koni i więcej jak np. John deere 6400, MF ok. 140km albo Fendt 150km. To jest dopiero z czego się śmiać. Czepiać ciągnik który ma 3x więcej mocy niż zapotrzebowanie prasy. ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

to to wiem że przesada :)

no ale u mnie ursus 5314(72km) i prasa claas rollant44 (120-120) to na dobijaniu belki zwłaszcza jak jest pod górkę to potrafi gasnąć :D

c360 3p dał by radę tylko na równym polu, mielismy próbować właśnie perkinsem ale jak nam 70km zaczeło gasnąć to zrezygnowaliśmy z tego :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtecc    22

...w temacie masz jaka prasa do mf255 --- jak bardzo chcesz sipme to jedynie z224/1 lub /2 bo z jaką kolwiek rolującą daj sobie spokój bo to nie robota. Bele niedobite, bo dobić się nie da i jaki jest tego sens i kalkulacja?? 1/3 balotów wyrzucisz bo popsują ci się zanim zdążysz je spaś. Tak jak pisali wyżej z classikiem ma co robić ciągnik o mocy 70KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6846

U mnie 13 lat Sipma Farma chodzi z 50 konnym ciągnikiem a nawet nie ma 50 i nic nie pleśnieje. Sąsiad także do takiej samej prasy czepia MF 3512 a to jest taki sam silnik jak w 255 i nie narzeka. Zrobisz jak uważasz.

P.S. Mieszkam na Mazowszu więc górek jak u mnie to 0.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz508    3

MF 255 posiada WOM o mocy 31.4 kW przy 2200 obr/min silnika, czyli około 42.6 KM. Więc zobacz sobie ile jaka prasa potrzebuje mocy. Nie będzie miał na pewno az tyle co napisałem, bo jeszcze trzeba doliczyć ubytek mocy na przetoczenie masy własnej MF, prasy i jej zawartości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtecc    22

U mnie 13 lat Sipma Farma chodzi z 50 konnym ciągnikiem a nawet nie ma 50 i nic nie pleśnieje. Sąsiad także do takiej samej prasy czepia MF 3512 a to jest taki sam silnik jak w 255 i nie narzeka. Zrobisz jak uważasz.

P.S. Mieszkam na Mazowszu więc górek jak u mnie to 0.

Szkoda bardzo ze nic nie pleśnieje...duży już jestem i w bajki przestałem wierzyć:blink: Jeśli nic się nie psuje tzn dobrze dobijasz bele ciągnikiem o takiej mocy, tylko że te dobrze dobite bele po wyskoczeniu z komory rozpłaszczają się jak poleżą 5 min.

 

jeszcze raz po kolei zastanówcie sie jaki jest sens katować silnik 3p w prasie zwijającej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

Ja bym ci najpierw zadał pytanko ile bedziesz rocznie robił belek słomy siana i sianokiszonki jak ci wyjdzie ze 100 wszystkiego to sie porywaj na rolke walcowa moj 2812 chodził jak trzeba było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olo21316    0

Ja bym ci najpierw zadał pytanko ile bedziesz rocznie robił belek słomy siana i sianokiszonki jak ci wyjdzie ze 100 wszystkiego to sie porywaj na rolke walcowa moj 2812 chodził jak trzeba było

 

słomy ok 80-90 bel, siana ok 75 a kiszonki ok 30. Myslalem o krone kr 125 i mysle ze spokojnie by mi wystarczyla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6846

Szkoda bardzo ze nic nie pleśnieje...duży już jestem i w bajki przestałem wierzyć:D Jeśli nic się nie psuje tzn dobrze dobijasz bele ciągnikiem o takiej mocy, tylko że te dobrze dobite bele po wyskoczeniu z komory rozpłaszczają się jak poleżą 5 min.

 

jeszcze raz po kolei zastanówcie sie jaki jest sens katować silnik 3p w prasie zwijającej??

Rozpłaszczają się jak poleżą conajmniej 2 godziny. Ja też już duży jestem. A jak pleśnieje to nie ze względu na dobicie tylko koty. U mnie jak belka nie ma ani jednej dziurki to nie ma prawa być pleśni a gdyby mi pleśniało to bym Forterrą 11441 prasował ale po co skoro jest mniejszy ciągnik :blink:

Rocznie ok. 700 belek robi, czasem trochę więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wertus    0

Do Krone to części tak samo dostępne jak i do Classa, więc tym przy wyborze prasy raczej bym się nie sugerował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    972

Mf i prasa walcowa to pomyłka z 2 powodów: za mało mocy do prasy a zatem szybszy remont ciągnika.Znajomy ze wsi ma MF235 i w zeszłym roku kupił claasa 44,chcąc dobrze zbić balota dusił ciągnik aż gasł,sprzęgło tego też nie wytrzymało i było do remontu.W tym roku kupił już MF590(75km) i dopiero praca z tym ciągnikiem jest w miarę normalna choć czasem i ten potrafi puścić chmurkę przy dobijaniu.Inna sytuacja: zgrabiałem siano a obok na łąkę przyjechał gość 3514 i claasem rollantem 42 zwijać sianokiszonkę,za każdym razem przy dobijaniu ciągnik mocno spadał z obrotów.Dlatego moim zdaniem do walcowej trzeba przynajmniej 70 - 80 koni żeby dobrze ubić balota,z mniejszym ciągnikiem będzie tylko męczarnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati2311    0

ja dwa sezony robiłem ursusem 3512 z prasą sipma farmaII. ok 1000 belek przez sezon . pszenżyto , pszenica ,jęczmień ujdzie jeszcze ale mieszanka to juz troszkę gorzej . ogólnie to do tej prasy 10 KM wiecej i wystarczająco.

 

Kolega przy tej prasie ma Kubotę ok 70KM plus owijanie siatką = bele przepiękne ;)

Edytowano przez mati2311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

U nas kolega kupił 2 lata temu nową gllignani i ciągał ja 3p, w tym roku kupił starego mtz 52 i tym ciąga i obydwa dobrze idą przy tej prasie, a prasa dośc ciężka i duża, baloty 130 i walcowo łańcuchowa. Inny gościu kupił sobie krone vario pack, tylko nie pamiętam dokładnie oznaczeń, ale duża zmiennokomorówka i ciąga ją mtz 52, i szybko z nią gania, przy dobijaniu obroty nawet nie spadają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
armi95    0

Ja przez jeden sezon 3P ciągałem Claasa Rollanta 46 walcowa 120x120 i miał ciężko, nawet bardzo. Teraz zastąpi go Ursus 4514. Znajomy ma MF-135 i kupił do niego jakąś łańcuchową ale nie pamietam firmy belki 90x90. Ciekawe jak będzie dawał radę?


<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    140

U nas kolega kupił 2 lata temu nową gllignani i ciągał ja 3p, w tym roku kupił starego mtz 52 i tym ciąga i obydwa dobrze idą przy tej prasie, a prasa dośc ciężka i duża, baloty 130 i walcowo łańcuchowa. Inny gościu kupił sobie krone vario pack, tylko nie pamiętam dokładnie oznaczeń, ale duża zmiennokomorówka i ciąga ją mtz 52, i szybko z nią gania, przy dobijaniu obroty nawet nie spadają

kupił nową gallignani a ciąga starym 3p a potem kupił mtz 52? Przecież prasa jest kilka razy droższa niż ciągnik. Tak samo z tą krone vario pack. Prasa za grubą kase i stary ciągnik... hmmm... jakoś w to nie wierze. Albo jak ktoś pisał że roland 44 i 3512 i ładne belki i ładnie dawał rade. Czytając temat od początku ubawiłem sie za wszystkie czasy B) Do 255 to tylko pasowa i zmiennokomorowa to wtedy może uwierze że belki bd w miare zbite ale nie w to że 255 i krone 125 będzie ładnie belki dobijał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
    • Przez Damian1233
      Witam mam problem z prasą mf 1450 zmiennokomorową nie jestem w stanie zwinąć balota gdyż owija materiał na wałki nad pobieraniem. Podbieraka po remoncie wymienione zęby pasy wyrównane. Problem występuje w dużym stopniu przy trawie i sianie z słomą jest mniejszy problem. Jutro jak będę pracował to zamieszczę zdjęcia jak to wygląda. Proszę o jakieś sugestie co mogę sprawdzić .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj