Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wycena opryskiwacza

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share matucha

matucha

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, CAD, elektrotechnika, motoryzacja

Napisany 03 październik 2010 - 19:03

Wycena opryskiwacza Na forum nie gościłem od dłuższego czasu, a teraz walę z prośbą.

Z racji rezygnacji z sadu wiśniowego mam na sprzedaż opryskiwacz sadowniczy Pilmet 2000 litrów. Czy ktoś może mi powiedzieć, ile coś takiego może być warte?

Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek
Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek
Dodany obrazek Dodany obrazek
Dodany obrazek Dodany obrazek
Dodany obrazek
Życie zaczyna się po 100 km/h

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wycena opryskiwacza Dzisiaj, 23:06
  •  

#2 Share pasjonat36

pasjonat36

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 03 październik 2010 - 19:45

Wycena opryskiwacza Zależy ile ty za niego chcesz :D .
Myślę, że 3-4 tys możesz za niego dostać.
Happiness is easy

#3 Share saherb

saherb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 03 październik 2010 - 21:38

Wycena opryskiwacza Należy od ceny nowego opryskiwacza odjąć 2% za każdy rok użytkowania. Jeżeli np. nowy kosztuje 20 tys. a twój ma 10 lat, to od 20 tys. musisz odjąć 20%. Uzyskany wynik jest wyjściową ceną. Oczywiście trzeba uwzględnić jeszcze inne czynniki, które mają wpływ na ostateczną cenę (stopień zużycia, czy jest sprawny, kompletny itd.).
Porównaj też ceny podobnych opryskiwaczy na różnych ogłoszeniach i portalach aukcyjnych.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 04 październik 2010 - 06:45

Wycena opryskiwacza Po te kombinacje z % popatrz na alegro ile podobne kosztują jak chcesz szybko sprzedać daj niższą cene i problem z głowy. Majątku na tym nie zrobisz wielu ludzi kupuje nowe ze środków ue lub już taki ma.

#5 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 październik 2010 - 13:07

Wycena opryskiwacza

Należy od ceny nowego opryskiwacza odjąć 2% za każdy rok użytkowania. Jeżeli np. nowy kosztuje 20 tys. a twój ma 10 lat, to od 20 tys. musisz odjąć 20%. Uzyskany wynik jest wyjściową ceną. Oczywiście trzeba uwzględnić jeszcze inne czynniki, które mają wpływ na ostateczną cenę (stopień zużycia, czy jest sprawny, kompletny itd.).
Porównaj też ceny podobnych opryskiwaczy na różnych ogłoszeniach i portalach aukcyjnych.

20% tracisz "na cito" jak wyjedziesz za bramę od sprzedawcy :D .Zresztą uznając takie teorie o 2% rocznie za racjonalne, 30-40 letni opryskiwacz posiadał by niezłą wartość(pomijam muzealną).Niestety 30 letni opryskiwacz kosztuje tyle ile waży,czyli 40-50gr/kg(zależnie od aktualnej ceny złomu).Opryskiwacz który ukończył15- 20 lat jest warty dużo więcej ;[ .Cenę należy wyliczyć mnożąc jego wagę przez wartość złomu użytkowego,czyli 1.2-1,5/kg.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Bogdanek

Bogdanek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Zainteresowania:Jak każdy lubię nowinki techniczne, interesuje mnie wszystko co z tym jest związane.
    Żona, dziecko, pies:), teściowa... - w takiej kolejności to ustawię. :D

Napisany 05 październik 2010 - 07:23

Wycena opryskiwacza Zrób tak jak radzą Ci koledzy, porównaj sobie do ceny nowego. Patrz również ile takie kosztują. Oczywiście ważne jest również to w jakim stanie on jest.

#7 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 05 październik 2010 - 13:33

Wycena opryskiwacza Ja mam takiego z 88r [2020]ale do pola i myślę że jak bym dostał z 4,5 tyś to by było dobrze.A jest w ładnym stanie.

Te opryskiwacze co się ogłaszają po 7 tyś i więcej to jusz rok tak się ogłaszają.Bo od ponad roku oglądam opryskiwacze bo myślę zmieniać.

Nowego takiego to tylko w muzeum można spotkać.

#8 Share matucha

matucha

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, CAD, elektrotechnika, motoryzacja

Napisany 03 listopad 2010 - 19:50

Wycena opryskiwacza W związku z cenami zapadła decyzja, że opryskiwacz zostaje. Mam jeszcze jeden polowy z mniejszymi pompami i wartość tego opryskiwacza to tyle ile ew. nowe pompy, gdyby im się coś przytrafilo.

Z podwozia zrobię sobie przyczepę, a reszta wyczyszczona, zakonserwowana i na półkę :(
Życie zaczyna się po 100 km/h

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 03 listopad 2010 - 20:54

Wycena opryskiwacza Ja bym założył lance do niego,nawet z tamtego, i pryskał.Zrobisz nim z 8 lub 10 ha za jednym przejazdem.A mniejszego na półkę.

Dodaj odpowiedź