Skocz do zawartości

Zdjęcie

Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46

355 odpowiedzi na ten temat

#141 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3534 postów

Napisany 05 listopad 2010 - 21:38

Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46 @Bobek
Koszt dobrej instalacji do 4ro cylindrowego silnika do max 150km to jakieś 2500zł co przy przebiegach 20kkm rocznie zwraca się bardzo szybko.
Co do powiedzenia polak potrafi to są też gazownicy, którzy do silników z bezpośrednim wtryskiem zakładają lpg i niby jeździ ale tak naprawdę takie coś nie ma prawa działać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46 Dzisiaj, 21:46
  •  

#142 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 05 listopad 2010 - 21:45

Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46 Do Hubertusa
Sprecyzuj pojęcie zetknąć się z różnymi problemami. W czym gaz jest gorszy od benzyny? Bez względu na rodzaj zasilania trzeba serwisować auta. Zatankujesz złego paliwa i konsekwencje są podobne dla każdego rodzaju zasilania, nie wymienisz filtrów podobnie. Hasła gaz do kuchenek, tylko benzyna, to czysty snobizm.

#143 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 05 listopad 2010 - 21:55

Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46 mowilem przeciez ze najwiecej do powiedzenia w tej kwestii maja zawsze ci co nigdy nie mieli auta z gazem!! :unsure: :P ;[
standard.
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#144 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3534 postów

Napisany 05 listopad 2010 - 21:59

Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46 Tak samo jak niektórzy twierdzą, że nowoczesne dizle są oszczędne i tanie w eksploatacji co nie jest prawdą. Poza trasą wcale mało nie palą, mają dużo osprzętu, który lubi się psuć, nie wspominając nawet o filtrach cząstek stałych, są bardzo wrażliwe na paliwo i żywotnością już nie pokonują benzyniaków jak to było 20 lat temu.

#145 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 05 listopad 2010 - 22:08

Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46 Tanio w dieslu jest na stacji paliw, bo obsługi jeż nie :unsure:

#146 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 05 listopad 2010 - 22:16

Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46 Przez kilkanaście lat zetknołem się z róznymi instalacjami wróznych autach od mieszalnikowych po sekwencyjne rozmawiałem z wiloma uzytkownikami jedni chwalili inni ganili nawet nie pamiętam wszystkich historii a co dopiero je tu opisywać. To co napisałem np o małych silnikach czy tym że niektóre znoszą gaz gorzej inne lepiejto poprostu jakas tam dośc powierzchowna synteza mojch doświadczeń.
Silnik z bezpośrednim wtryskiem zaopatrzony we wtryskiwacze lpg w kolektorze wyjedzie z warsztatu gazownika skutek będzie taki że dysze niepracujących wtryskiwaczy benzyny zostaną zanieczyszczone nagarem i po pewnym czasie przestaną działać.
Za snobizm uważam zakup drogiego auta z dużym silnikiem i montaż do niego lpg.

#147 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 05 listopad 2010 - 22:30

Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46 hubertuss, co Cie boli?? ze jade na stacje duzym autem z duzym silnikiem i tankuje LPG??? A Ty wjezdzasz swoim i tankujesz PB. Czy ja Ci wygarniam to? Czy Cie ograniczam? Czy smieje sie z tego powodu???
Ze jezdze dwa razy taniej, to tez Cie boli??
zastanow sie.

Nie obchodzi mnie na czym Ty jezdzisz. Mozesz wlewac sobie najdrozsze paliwko, ja i tak bede wlewal LPG! A swoje nadąsane przemyslenia pelne pogardy zostaw dla siebie.

#148 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 05 listopad 2010 - 22:41

Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46 A powiedzcie gdzie mi dobrze zagazują auto? Tak żebym tego w żaden sposób nie odczuł, czy to w perspektywie chwili czy kilku następnych lat eksploatacji.

#149 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 05 listopad 2010 - 22:43

Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46 Warto poczytać.
http://www.autoflesz...ie_cieklym.html
Odnośnie zasłyszanych opinii użytkowników, to trudno tu o obiektywizm i najłatwiej obwinić zamontowaną instalację zamiast węża tego z kieszeni(tania zubożona instalacja, tani montaż- niska jakość usługi itp.
Co do takich instalacji montowanych w nowych "furach", to nie snobizm, a zły wpływ irlandzkiej krwi :unsure: , czyli taki sknera chcący dostojnie i wygodnie podróżować.
Pomyłka - szkockiej.

#150 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 05 listopad 2010 - 22:51

Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46 mirasek, widze jestes z lubelskiego, nie wiem skad dokladnie. W lublinie zaufanych ludzi mam w dwoch miejscach. Autoryzowany przedstawiciel BRC i Zavoli. A jakie auto chcesz zagazowac?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 05 listopad 2010 - 23:01

Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46 Pytam bardziej hipotetycznie, civic 1.5 vtec-e, ciekawi mnie jak wygląda sprawa w silnikach ze zmiennymi fazami rozrządu, mój samochód ma dwie mapy paliwowe pod każdą fazę, jak by to działało na gazie?

#152 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3534 postów

Napisany 05 listopad 2010 - 23:50

Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46 http://lpg-forum.pl/
Tam znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania. Wtrysk sekwencyjny bierze dane z ecu benzyny (+ korekcja jaką ustawi gazownik) tak więc możesz mieć 5 map i na podstawie każdej z nich będzie działał gaz jak benzyna. Np. STAG robi świetne sterowniki pozwalające robić nawet dokładniejsze mapy niż seryjne ecu w kilkuletnich autach...

#153 Share Czeladnik

Czeladnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Zainteresowania:fotografia, militaria, motoryzacja, muzyka

Napisany 06 listopad 2010 - 00:15

Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46 Superb samochód dla niedowartościowanych osób z przerostem ambicji, Audi dla nowobogackich osób bez ambicji i osobowości, BMW dla bogatych ludzi z przerostem ambicji i lekką obsesją na swoim punkcie i bez płci. A co powiecie na Jaguara XF?

#154 Share marcin200711

marcin200711

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 06 listopad 2010 - 00:20

Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46 Mirasek mój kuzyn ma hondę 1.5 z takim silnikiem założył 2 lata temu sekwencje i jest mega zadowolony;)
spalanie w okolicach 7-8 litrów na 100 przy jego jeździe z tego co mówił jak mierzyli to 3 koni stratna hania ale zbytnio nie odczuwa tego;) Więc sprawdzone w 100%
a

#155 Share Czeladnik

Czeladnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Zainteresowania:fotografia, militaria, motoryzacja, muzyka

Napisany 06 listopad 2010 - 06:19

Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46 ha, ha 1.8 i-VTEC 140KM 7l./100km stoi tam w garażu :unsure: ONLY HONDA

#156 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 listopad 2010 - 07:06

Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46

Czy oby napewno? 4motion z golfa, paska, audi s3 czy leona 4 to badziewny haldex a prawdziwe quatro z s6 to torsen i to zupełnie inna bajka bo haldex to taka popierdółka udające prawdziwe 4x4, który nigdy nie zepnie na stałe napędu.

dzieki za info na przyszłosc bede wiedział co gdzie siedziDodany obrazek

osobiscie gazu nie preferuje, a co do gazu w drogich autach z duzymi pojemnosciami to mam takie samo zdanie jak ukraincy "jak cie k**wa nie stac tankowac to po ch*j kupujesz?"

#157 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 listopad 2010 - 07:30

Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46 @hubertuss po to są emulatory wtrysków, aby co jakiś czas podać dawkę paliwa, dla przesmarowania i konserwacji układu paliwowego.

@Arek dobra = droga instalacja i emulator wtrysków i zawsze benzyna stanowić musi 10-20% ogólnej dawki paliwa. Także interes mało intratny, bo nie dość, że instalacja bardzo droga, a potem i tak PB lać trzeba. Dodany obrazek

Odnośnie kilku userów i drogich fur w gazie... Kupując drogi samochód za kilkaset tysięcy złotych z dużym silnikiem człowiek ma taki zapas i przepływ gotówki, że powinno go być stać na jazdę na PB. Nie chodzi mi o sam fakt, że PB drożej, ale o prestiż... Wyobraźmy sobie taką sytuację właściciel takiego Cayenne zajeżdża na stację, a na fotelu obok siedzi potencjalny dobrze sytuowany kontrahent... i co jakie musi być jego zdziwienie, jak prezes Kowalsiu do swego Prosiaczka leje "elpidzi". Idąc dalej są fury, których ze względu na markę gazować po prostu nie wypada. Dodany obrazek W Polsce jakoś tak się przyjęło ,że kupuje się duże fury z dużymi silnikami, a potem za wszelką cenę szuka się oszczędności. Dodany obrazek Ile kroć widzę jakieś mocne BMW z korkiem wlewu gazu, to uśmiecham się pod nosem, że marzyła się bawara z tabunem koni, ale na PB to już nie starcza. Dodany obrazek

#158 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3534 postów

Napisany 06 listopad 2010 - 09:12

Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46 Chyba nie bardzo masz pojęcie o zasadzie działania instalacji lpg :P Dodatkowy emulator wtryskiwaczy był stosowany w starszych generacjach gazu mieszalnikowego tylko i jedynie po to żeby ecu nie wywalał błędu jak centralka gazu odetnie zasilanie wtryskiwaczy.
W nowoczesnych instalacjach wszystkim zajmuje się ecu gazu (również emulacją wtrysków), benzyna jest potrzebna tylko do uruchomienia silnika i rozgrzania do odpowiedniej temperatury, później działa TYLKO lpg. Jest taka możliwość, że wtryskiwacze benzynowe też się uruchomią w czasie jazdy ale tylko wtedy gdy silnik potrzebuje pełnej mocy a ktoś słabo dobrał parownik i wtryskiwacze gazowe i są za mało wydajne, wtedy żeby AFR za nisko nie spadło ecu gazu przełącza na benzynę.

Co do gazowania drogich samochodów stricle sportowych to też jestem przeciwny bo poprostu nie wypada :P
Co do drogich dupowozów to czemu nie. Taki cayen spokojnie wciągnie 20l co przy przebiegach 30kkm rocznie robi sporą kwotę. Przy lpg przez rok zaoszczędzi blisko 15000 zł a to już nie mała kwota i bez sensu ją wydawać na snobizm :P

#159 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6740 postów

Napisany 06 listopad 2010 - 09:51

Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46 Widzę że temat powoli zmienia tytuł na "ON, PB, lpg - co tańsze" @jaro który rok twojej A6?
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 listopad 2010 - 10:07

Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46 Nie sądzisz, że potem może być problem ze sprzedażą, bo w tym segmencie instalacja LPG to pewnego rodzaju obniżka wartości.

@Arek wiem jak wygląda instalacja, bo się tym interesowałem. Odnośnie dodawania PB do LPG pisałem w przypadku zasilania silników FSI, TFSI LPG.