Skocz do zawartości

Zdjęcie

Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46

355 odpowiedzi na ten temat

#321 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 11 maj 2011 - 20:42

Chyba nigdy nie siedziałeś w samochodach, które wymieniłeś.

Zrozum to, że niewiele jest osób patrzących na znaczek na masce. Bardziej liczy się ilość miejsca w środku i na ile wygodny jest samochód. Jeśli dla kogoś priorytetem jest miejsce w sedanie to bierze Superba, jeśli kombi to bierze A6C5. Wiadomym jest, że w grę wchodzą małe silniki, bo "dupowóz" jeżdżący z punktu A do B nie potrzebuje 300 koni mechanicznych. Tak więc porównanie tych 2 samochodów jest jak najbardziej na miejscu.

Swoją drogą, zrozumiał bym gdybyś napisał, że S6 jest bardziej prestiżowe. Ale jak w szranki staną auta z motorami 1,9 to nie jednokrotnie w Superbie znajdziesz lepsze wyposażenie niż w C5. A6C5 z tym motorem to w 95% przypadków totalne golasy. Jak nie wierzysz, sprawdź na allegro.

Koledze, któremu przegub wewnętrzny z A3 1,8T polecili kupić w ASO, ja polecam zmienić mechanika :) Natomiast panu, któremu 5 cylindrowy diesel pali średnio 6l gratuluję umiejętności "eko-jazdy" i zalecam zaprzestanie opowiadania bajek.

Czemu akurat audi C5 ja to bym się zastanowił czy nie lepiej brać B6 bagażnik jest raptem ok 10 litrów mniejszy i tak tego nie zauważysz a jest na pewno nieco tańsza i lepiej wygląda choć i C5 nie jest brzydkie :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46 Dzisiaj, 05:58
  •  

#322 Share JohnTheBulletTeacher

JohnTheBulletTeacher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 11 maj 2011 - 22:10

Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46 Jedyne co by mnie do a4 przekonało to 4x4 z małym silnikiem. Wygląd to kwestia gustu.

No i na pewno nie jest tańsza. To auto kapę młodsze i o dziwo produkowane do dziś :)

Edytowany przez JohnTheBulletTeacher, 11 maj 2011 - 22:12.

#323 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 13 maj 2011 - 19:49

Zrozum to, że niewiele jest osób patrzących na znaczek na masce. Bardziej liczy się ilość miejsca w środku i na ile wygodny jest samochód. Jeśli dla kogoś priorytetem jest miejsce w sedanie to bierze Superba, jeśli kombi to bierze A6C5. Wiadomym jest, że w grę wchodzą małe silniki, bo "dupowóz" jeżdżący z punktu A do B nie potrzebuje 300 koni mechanicznych. Tak więc porównanie tych 2 samochodów jest jak najbardziej na miejscu.

Swoją drogą, zrozumiał bym gdybyś napisał, że S6 jest bardziej prestiżowe. Ale jak w szranki staną auta z motorami 1,9 to nie jednokrotnie w Superbie znajdziesz lepsze wyposażenie niż w C5. A6C5 z tym motorem to w 95% przypadków totalne golasy. Jak nie wierzysz, sprawdź na allegro.

Koledze, któremu przegub wewnętrzny z A3 1,8T polecili kupić w ASO, ja polecam zmienić mechanika :) Natomiast panu, któremu 5 cylindrowy diesel pali średnio 6l gratuluję umiejętności "eko-jazdy" i zalecam zaprzestanie opowiadania bajek.

Może cię rozczaruje ale siedziałem i jeździłem. To po pierwsze.
Co do miejsca zwłąszcza z tyłu to nie wiem czy dla każdego jest to czynnik najważniejszy, jeśli chodzi o komfort. Jest jeszcze wiele wiele innych czynnikó. Porównując które a6 np z 2002r wygrało by starcie z superbem z tego roku w cuglach nawet z motorem 1,9 tdi. To są poprostu auta innych klas. Co do wyposażenia to już wogóle nie rozumiem jakichś wywodów typu niejednokrotnie itd. Chociażby na początek jeden przykład a6 1,9 tdi w standardzie 6 biegów skoda 5. O jakości materiałów nie wspominam bo być może nie każdy jest w stanie to dostrzec. Co do tego, że nie wielu patrzy na znaczek na masce. To chyba nie w Polsce hehe.
Mam możliwość bezpośredniego porównania a4 2,0 tdi passata b5 fl 1,9 td i superba 1,9 tdi. Po niedzieli napiszę co i jak.
Pewne spostrzeżenia już mam własnie na ich podstawie sforumłowałem kilka wnioskó powyżej.

Edytowany przez hubertuss, 13 maj 2011 - 19:59.

#324 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 13 maj 2011 - 20:06

Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46 A może tak na szybkiego parę różnic ?

#325 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 13 maj 2011 - 20:37

Co do przegubu w A3 to niewiem czy wiesz ale spróbuj np. na alledrogo znaleźć ten przegób do 1.8T gwarantuje że jeśli znajdziesz to najpewniej urzywkę o ile w ogóle znajdziesz. A mechanik to kumpla bardzo bliska rodzina więc raczej wiedział co gdzie szukać a że nigdzie nie szło dostać to szukał oryginału. A przy okazji wiecie czym różni się przegób audi od tego ze skody? tylko tym że na przegubie audi nr. katalogowy był wybity a ze skody była naklejka (a pod nią pewnie ten sam numer co w audi ale nie odrywana była więc nie mogę potwierdzić).

#326 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 13 maj 2011 - 20:52

Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46 Audi a4 2006r 2,0 tdi 140 km 6 biegów przebieg 125 tys km.
Skoda superb 2005r 1,9 tdi 130 km 5 biegów, przebieg 120 tys km.
Passat 1,9 tdi 2004r 130 km 5 biegów przebieg 180 tys km.
Pierwsze wrażenie dotyczące hałasu audi jest najcichsze. To słychać już po przejechaniu kilku metrów. Hałas w skodzie i passacie jest porównywalny. Tym bardziej gdzie im pod tym względem do a6. O jakości materiuałów i designie nie będe się wypowiadał. Ale gołym okiem widać, że te w audi są lepsze niż w skodzie i passacie. Wogóle wsiadając do skody wsiadasz do passata deska ta sama fotele te same boczki chyba też z małymi róznicami. O różnicach w silnikach nie będe pisał bo 2,0 tdi jest nowszy wyposażony np w wałki wyrównoważające co poprawia kulture pracy. Natomiast pod spodem widać już oszczędności w skodzie. Audi ma po pierwsze podwójne sanki. W skodzie obie strony łączy tylko jedna belka tej z tyłu już nie ma. Może dlatego, że jest ona z aluminium hehe. Ale po tym można wnioskować, któa konstrukcja zapewnia wyższą sztywność. To samo tyczy się mocowania zespołu napędowego. W obu autach się różnią nie pamietam jak jest w passacie. Dawno pod nim nie byłem. Jdąc dalej w audi cała podłoga obłożona jest plastikiem, W skodzie jak w polonezie sama blacha. Wycieczkę kończymy oglądając w audi wielowachaczowe zawieszenie tylne w skodzie zaś belkę skrętną jak w passacie. Na koniec w audi mamy podłogę bagażnika, zbiornik i zderzak ciasno obłożone plastikiem aby tworzyły płaską powierzchnię w skodzie i passacie jest to tylko częściowe. Dodam, że aerodynamika podłogi też ma wpływ na zurzycie paliwa i hałas. Pozatym audi w przednich podłużnicach ma aluminiowe profile poprawiające sztywność w razie zderzenia. Progi tego samochodu są o wiele grubsze niż w 2 pozostałych co też poprawia sztywność i lepiej chroni przy uderzeniach z boku.
Co do prowadzenia passat jest najbardziej miękki ale to też z powodu opon 195/65/15. Ale pamietam, że gdy kiedyś mieliśmy a4 z 2001 r na takich samych oponach dzięki wielowachaczówce z tyłu lepiej prowadziło się nz zakrętach. Najbardziej sztywne jest audi na oponach 205/55/16. To chyba zasługa nastawów zawieszenia audi zawsze były bardziej twarde. Skoda na oponach 225/45/17 prowadzi się dość stabilnie. Ale szczerze powiedziawszy dokładnych porównań pod tym względem nie robiłem. Później napiszę. W skodzie faktycznie jest najwięcej miejsca, fajnym dodatkiem jest też wyprowadzenie nawiewu na tylną kanapę miedzy fotelami, czego w audi i pasacie nie ma. Wiecej napiszę w poniedziałek.

Edytowany przez hubertuss, 13 maj 2011 - 20:59.

#327 Share JohnTheBulletTeacher

JohnTheBulletTeacher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 13 maj 2011 - 21:47

Porównując które a6 np z 2002r wygrało by starcie z superbem z tego roku w cuglach nawet z motorem 1,9 tdi. To są poprostu auta innych klas. Co do wyposażenia to już wogóle nie rozumiem jakichś wywodów typu niejednokrotnie itd. Chociażby na początek jeden przykład a6 1,9 tdi w standardzie 6 biegów skoda 5. O jakości materiałów nie wspominam bo być może nie każdy jest w stanie to dostrzec.

Ach te porównania aut, z różnych epok ;) Bez komentarza pozostawię zdanie, że Superb 2005 jest głośniejszy od audi a4 2006 ;)

Jeśli już tak ochoczo porównujesz A6C5 po lifcie, do Superba to może tego też weźmy poliftowego?
W Superbie 1,9 po 2003 roku są skrzynie 6, solardach, lodówka w tylnym oparciu, skóra, grzane fotele... wymieniać można wiele, ale największą zaletą jest to, że można tak wyposażone auto kupić. A6C5 z silnikiem 1,9 i choćby skórami to wyjątek, albo jakiś składak pasjonata.

Owszem, Superb nie prowadzi się jak Audi a4, ale to nie jest auto do pomykania, tylko toczydło ;) Zwłaszcza z tym dychawicznym silniczkiem.

Ja nie porównuję tu audi a4 czy passata do a6/Superba. Bo to są samochody zauważalnie mniejsze. Przynajmniej ja się czułem w nich ciasno, jakbym też zwracał uwagę na sztywność zawieszenia nie przebierał bym w samochodach z malutkim i ciężkim silnikiem diesla, tylko szukał czegoś bardziej zwinnego.

Priorytetem było dla mnie 2 dzieci w fotelikach na tylnym siedzeniu, które tylko w a6c5 i Superbie nie kopały mi nogami po oparciu przedniego fotela, w dodatku wsiadanie i wysiadanie to pikuś. Usadź sobie dziecko w fotelik na tylnym siedzeniu w a4 to mnie zrozumiesz.

#328 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 13 maj 2011 - 22:35

Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46 Zgadza się tu nie ma co komentować poprostu tak jest. Co do porównań skody z a6 ja nie porównuje. Bo jak pisałem wyżej są to auta różnych klas. I porównywac nie ma co. Rozumiem, że ktoś mając skodę chce ją przyrównac do a6 taki był też zamysł producenta. Dziwne tez jest porównywanie wyposażenia zwłaszcza w autach używanych. Zrozumieć trzeba target obu modeli. A6 1,9 tdi to było auto dla tych, którzy nie mieli kasy na droższe modele a6 więc logiczne jest, że wyposażenie nie jest tak bogate. Skoda dedykowana dla innego klienta miała go przyciągnąć właśnie ceną samego auta jak i dodatków. Zresztą i jednego i drugiego auta sporo egzemplaży występuje na rynku wtórnym w wyposażeniu seryinym. Bogatsze wyposażenie też miało przybliżyć ten samochód do klasy wyższej. Pozatym jest to znany chwyt marketingowy. Superb na leciwej płycie podłogowej passata z 95 roku, ze środkiem passata musiał czymś klienta przyciągnąć. Takie chwyty stosują wszyscy producenci. Moje zdanie o samochodach wyrabiam sobie na podstawie solidności wykonania, wygody, właściwości trakcyjnych. Zaleta skody to tylko więcej miejsca z tyłu i z tym się zgodzę. Na innych polach zdecydowanie z audi a4 przegrywa. Moja mama w a4 wozi wnuczkę niecałe 3 latka w foteliku i jakoś daje radę.

Edytowany przez hubertuss, 13 maj 2011 - 22:49.

#329 Share JohnTheBulletTeacher

JohnTheBulletTeacher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 13 maj 2011 - 22:48

Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46 Kupiłem akurat C5 bo potrzebny mi był bagażnik, gdyby nie to - przebierał bym również w superbach. A przesiadałem się właśnie z passata, więc te 3 samochody znam bardzo dobrze. Superb choć podobny ma inny środek, niż passat.

#330 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów
  • Zainteresowania:Logistyka

Napisany 14 maj 2011 - 11:56

Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46 To może ja coś też napisze... Audi A4 B6 hmmm... Jak dla mnie w zupełności wystarczy czemu? Bo idealnie jak dla mnie się prowadzi, pięknie wchodzi w zakręty,dynamiczny silnik dwu litrowy o mocy 130 KM... Duża przestrzeń dla kierowcy i pasażera części z tego co przeglądałem nie są jeszcze tak tragicznie drogie jak niektórzy śmią twierdzić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#331 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 15 maj 2011 - 20:21

Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46 Co do przegubu w A3 to niewiem czy wiesz ale spróbuj np. na alledrogo znaleźć ten przegób do 1.8T gwarantuje że jeśli znajdziesz to najpewniej urzywkę o ile w ogóle znajdziesz. A mechanik to kumpla bardzo bliska rodzina więc

Oto przegub mister kokomanO
http://allegro.pl/pr...1593287528.html

Edytowany przez zorzyk2, 15 maj 2011 - 20:22.

#332 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 15 maj 2011 - 20:38

Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46 @zorzyk2-wczoraj okazało się że quattro oprócz niezłego zachowania na śniegu nieźle zachowuje się na polu :D .

#333 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3531 postów

Napisany 15 maj 2011 - 22:25

Co do przegubu w A3 to niewiem czy wiesz ale spróbuj np. na alledrogo znaleźć ten przegób do 1.8T gwarantuje że jeśli znajdziesz to najpewniej urzywkę o ile w ogóle znajdziesz. A mechanik to kumpla bardzo bliska rodzina więc

Czy to wygląda jak przegub wewnętrzny? Chyba nie :P
to zewnętrzny i jakiś badziewny :P

#334 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 15 maj 2011 - 22:29

@zorzyk2-wczoraj okazało się że quattro oprócz niezłego zachowania na śniegu nieźle zachowuje się na polu :D .

a Ty dalej łudzisz się że ałdi kłatro to świetna terenówka? :D

#335 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 16 maj 2011 - 02:27

Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46 Mirasek-bój się Boga :D -byłeś ostatnią osobą na tym forum którą podejrzewałbym o tego typu komentarz-no ale mylić się jest rzeczą ludzką :D .Chodziło mi jedynie o to że w razie "W" auto to da radę pojechać po polu-przedwczoraj miałem taką akcję no i auto poradziło sobie całkiem nieźle-i tyle.
Tak że co do złudzeń to mam jedynie takie że może dziki nie przyjdą i nie wykopią mi tej cholernej kukurydzy :D (właśnie wróciłem z pola)
No i na koniec coś żeby Cię pognębić :D Łałdi kłattro w roli (prawie) terenówki -swoją drogą fajna muzyczka :D :D

Edytowany przez jaro, 16 maj 2011 - 06:37.

#336 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 16 maj 2011 - 06:45

Co do przegubu w A3 to niewiem czy wiesz ale spróbuj np. na alledrogo znaleźć ten przegób do 1.8T gwarantuje że jeśli znajdziesz to najpewniej urzywkę o ile w ogóle znajdziesz. A mechanik to kumpla bardzo bliska rodzina więc

Do 1.8 turbo idzie jakiś wzmocniony także niczym mnie nie zaskoczyłaś (tego dziadostwa akurat do zwykłej 1.8 20v troche jest), a po za tym to chyba zewnętrzny na tej aukcji.

Edytowany przez kokoman0, 16 maj 2011 - 06:52.

#337 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 16 maj 2011 - 10:22

Czy to wygląda jak przegub wewnętrzny? Chyba nie :P
to zewnętrzny i jakiś badziewny :P

Umknęło mi , że to wewnętrzny :( . Ten badziew to dobrej jakości przeguby i jeśli nie porwiesz osłony to nic mu się nie dzieje - sprawdzone osobiście. Z innej strony co to za badziew był w tej A3, żeby padł wewnetrzny przegub.
W/g opisu pasuje do turbo.
Wewnętrznych tez jest trochę na alledrogo
http://allegro.pl/li...p&change_view=1

@zorzyk2-wczoraj okazało się że quattro oprócz niezłego zachowania na śniegu nieźle zachowuje się na polu :D .

No to będziesz dziki ganiał po zasiewach kukurydzy(oby nie). Koledze wyłuskały 3ha i jego znajomemu aż 8ha.

Edytowany przez zorzyk2, 16 maj 2011 - 10:25.

#338 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 16 maj 2011 - 13:03

Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46 No niewiem w tramtym roku szukaliśmy i jakoś nie udawało się znaleźć na alledrogo (ale patrząc po cenach to kumpel kupił ori za 100zł drożej razem ze wstawieniem więc i tak nie jest źle :D ). A przegób padł od katów podobnie jak i dwumas 2 tys. km wcześniej (troszkę moc zwiększona i chciał potewstować lekko :) ).

Edytowany przez kokoman0, 16 maj 2011 - 13:17.

#339 Share Cineek

Cineek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 16 maj 2011 - 21:28

Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46 @JohnTheBulletTeacher - szkoda że nie mialeś do czynienia z silnikiem D5 w S60 :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#340 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 16 maj 2011 - 22:21

Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46 jesli volvo to tylko T5 najlepiej w jakiejs wersji hot B)
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!