Skocz do zawartości

Zdjęcie

Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46

355 odpowiedzi na ten temat

#281 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 11:54

Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46 a6 ma bardziej pochylona szybe tylna i okraglejsza dupke. z profilu albo ze skosa to dobrze widac, centralnie od tylu rzeczywiscie jest slabo ;) .
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46 Dzisiaj, 20:11
  •  

#282 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 13:12

Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46 Po namyśle to raczej A4 bo "ostrzejsze" i wielkością bardziej umiarkowane. Tak w ogóle to były jednorurkowe wersje wydechu w tych samochodach czy mi się coś przewidziało? :rolleyes:

#283 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 13:48

Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46 byly w 4 cylindrowych FSI, a mniejsze diesle mialy z jednej strony dwururke, chociaz nie wszystkie, bo np. V6 niektore mialy jedna rure z jednej strony, tyle ze scieta do dolu.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#284 Share Cineek

Cineek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 06 kwiecień 2011 - 21:51

Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46 Mialem do czynienia z Superba i A4, E46 ma kolega.
Skoda - wiadomo ni to VW ni to Audi ale jesli ktos nie patrzy na znaczek to jest to na prawdę dobre auto,bo brakuje mu tylko prestiżu. W środku bajka, szczególnie jeśli trafisz wersję Platinum lub L&K, ja jeździłem Platinumem, silnik co prawda był 1.9 TDI 115 koni, po chipie miała 140 koni, wtedy dopiero zaczęła "jeździć" Jeśli miałbym ocenić to auto w skali od 1-6 dałbym dobrą piątkę bo jest o wiele tańsza od A6 a powiedziałbym że w Superbie jest więcej miejsca. Silnik wiadomka VW, więc zero pytań :) Spalanie na poziomie 7/8 litów . Wg. mnie najlepszy stosunek ceny do jakości.
Audi - droższy VW, płaci się za cztery kółeczka na masce, miejsca o wiele mniej niż w Superbie, gama silników bardzo podobna, jeździłem 2.5 TDI V6, który uchodzi za awaryjny z powodu psujących się pomp paliwa i problemów z rozrządem (zacierające się wałki rozrządu, kolega w A6 to robił, wydał majątek po czym sprzedał i był do tyłu na aucie o 5 tysięcy) skrzynie miało to w tiptronicu, no autko nieźle latało, bo o wiele lżejsze od Skody, spalanie ok. 9/10 litrów w cyklu mieszanym. Myślę że w 1.9 TDI 130 koni auto byłoby o wiele tańsze w eksploatacji. Ocena 4
BMW - nie używałem jej, jedynie kilka razy jechałem, silnik 2.0d 150KM, auto o podobnych gabarytach do Audi, 150 koników sprawia że auto bardzo dynamicznie jeździ, jak na razie to padła turbinka ale to kilka tygodni po zakupie, jak na razie jest wszystko ok a autko ma już ponad rok. Miejsca tak jak w Audi. Spala tak jak Superb czyli w granicach 8 litrów oleju napędowego.

Nie miałem do czynienia z benzynkami :)

#285 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 06 kwiecień 2011 - 22:26

Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46 Nic tylko pogratulowac wiedzy o motoryzacji na poziomie auto światu i tym podobnych periodyków. Otóż audi to nie jest droższy vw przynajmniej ten model po 2001r a zupełnie inna konstrukcja mało mająca wspólnego z produkowanym wówczas passatem i superbem. O ile superb to to samo co passat z płytą podłogową z 96 roku i z takim środkiem z małymi zmianami. To a4 po 2001r oparte jest na zupełnie innej płycie między innymi z wielowachaczowym zawieszeniem z tyłu. Co do wnętrza chyba bez problemu można dojżeć lepszą jakość materiałów w audi czy nowszy design. Do tego dochodzi multipleksowa instalacja elektryczna, bardziej wyciszone wnętrze, 6 poduszek w serii i wiele wiele innych różnic. Stwierdzenie, że płaci się za 4 kółeczka jest dużym uproszczeniem.

Edytowany przez hubertuss, 06 kwiecień 2011 - 22:28.

#286 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 16:02

Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46 Chyba nie piszesz o Superb II i jej płycie. Auto może nie za urocze lecz mocne wygodne i dobrze wyposażone.

Edytowany przez zorzyk2, 07 kwiecień 2011 - 16:04.

#287 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 07 kwiecień 2011 - 16:35

Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46 @hubertuss ma rację bo to samo zauważyłem. Powiedziałbym nawet że i we wcześniejszych wersjach Passata i A4 (oba B5) jest różnica w wykonaniu. To nie jest to samo.
http://moto.allegro....1531197443.html
http://moto.allegro....1534512736.html
Siedziałem wczoraj u kolegi w Passacie B5 FL i powiem szczerze że trochę się rozczarowałem jak na 2002 rok.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#288 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 16:46

Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46 Niedawno kupiłem e46 2.0d 136konny silnik po Chipie koników około 163 :) Powiem tak spalanie na poziomie 8 l w mieście, silnik bardzo dynamiczny, zobacze jak sie bedzie jezdziło na normalnych kołach bo narazie mam 19 felge ;d to troche po polskich dziurach jakby sie jechalo na kozie :)

#289 Share Cineek

Cineek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 17:15

Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46 Bo Audi to Audi a VW to VW :) Czymś się musi różnić, w końcu Audi. Też nie podoba mi się kokpit w Passacie B5, jest trochę zbyt skromny i zbyt ciemny, braknie mu czegoś, tam jest sam plastik no i dużo VW jest słabo wyposażonych. Audi na pewno kupi się w bogatszej wersji.
U Was też dużo Passatów B5 FL pokazało się na drogach? U mnie jeździ tego w bród, tak samo jak Audi A6 C5, o Vectrze B to już nie wspomnę, bo tego jest tu tyle... co trzeci gospodarz na podwórku ma Vectre B.

#290 Share BSZ110

BSZ110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Ciężarówki;)

Napisany 07 kwiecień 2011 - 18:08

Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46 Ja Panowie jestem od ponad roku szczęsliwym posiadaczem Skody Superb 2003r, 2.5 TDI V6 183 km. Wersja Elegance czyli max ze Skody (kremowe wnętrze). Opony 225/45 R17. Przed kupnem bralismy pod uwagę Audi A6 C5 oraz BMW E46. A4 nie bylo brane z tego powodu, ze jest to małe autko i miejsca tyle co w Golfie 4 oraz Octavi, czyli bardzo mało. Audi A6 z racji, że mało miejsca w środku oraz brzydki z tyłu więc odpadł jako pierwszy a BMW odpadła ze wzgledu na brzydkie wnętrze. Właściwosci jezdne tych aut są takie same a wizualnie, wnętrze i przestronność wnętrza na głowe naszym zdaniem bije Superb ;) Motor 2.5 robi na drodze co chce, kopyto nieziemskie (kozaki z VW czy Audi zostaja w tyle ze swoimi 1.9 czy 2.0 :P Powiem tak, nie jest mi głupio podjechac Superbem miedzy Audiki, VW czy Bmki bo Superb prezencje ma no i linia jest o wiele ładniejsza (chodzi mi o modele A4, A6, BMKI E46 i pochodne, Passaty oraz Golfy). Takie jest moje zdanie ;) Wiadomo każdy ma swoje ale jak juz kazdy pisze swoje więc i ja ;)

Chciałbym zalozyc felgi 18 ale na nich bedzie napewno okropnie twardo więc moze troche obnizyc. Jeszcze zobacze co z tym zrobic :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#291 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 19:55

Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46 wlasciwosci jezdne skody i bmw takie same? :lol: :lol: :lol:
z tego co piszesz to A6 ma mniej miejsca w srodku od e46? :lol: :lol:
skoda jest tak samo wg ciebie prestizowa jak bmw i audi? :lol: :lol:
a superb jest ladniejszy od aut ktore wymieniles? :lol: :lol:

pozostawie to bez dalszego komentarza, pewne jest jedno, ze jestes zadowolony z tego co kupiles B) .

#292 Share BSZ110

BSZ110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 20:19

Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46 Więc tak, gościu porownuje te modele do Superba. CZYTAJ DOKLADNIE A POZNIEJ PISZ WIELMOŻNY PANIE MODERATORZE :lol: Pisałem o własciwosciach jezdnych stare A6 i Superb a nie BMW. Czytaj dokladnie chociaz jak widze, sa rozni ludzie i roznie to przeczytaja. Po drugie, chodzi mi o ilosc miejsca A6 w stosunku do Superba a nie bmw! Az mi sie smiac chce jak to czytasz :lol: Tak, jak dla mnie Superb jest bardziej prestizowe niz stare audiki i bmki sprzed 00r wiec dlatego wybralem Superba chociaz moglem tamte auta. Przeciez kazdy ma swoj gust B)

Jesli się Tobie podoba ta szpetna d*pa A6 i fatalne wnętrze bmki to tez Cie podziwiam :P

Edytowany przez BSZ110, 07 kwiecień 2011 - 20:22.

#293 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 20:34

Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46 A powiedź mi czym się różni A6 np z '98 a z '04? i jak ci jest mało miejsca w a6 to chyba masz z 2,5 metra wzrostu.

Edytowany przez damjan15, 07 kwiecień 2011 - 20:36.

#294 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 20:37

Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46 Boże-co wy z tym prestiżem macie ?-czy takie ważne jest z jakiego auta wysiadasz czy do jakiego wsiadasz ?Jak to mówią Amerykanie "twój samochód jest przedłużeniem twojego penisa"-to ja się pytam czy dlatego mają tak długie auta bo tak krótkie ch..je ?:D
Ale do rzeczy-czasami stawiam swojego starego A6 obok nowiutkiej Skody Superb (może nie pisałem ale kolor mojego auta to coś co nazywa się "briliantschwarz" ) i jak jest umyty to na Skodę nikt nawet nie spojrzy :D (jedyne 16 lat róznicy w wieku).

#295 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 20:42

Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46 Ty porównujesz C5 do C5 czy C5 do C6? Bo w '04 to chyba jeszcze do pewnego czasu C5 robili...

Edytowany przez danielhaker, 07 kwiecień 2011 - 20:44.

#296 Share BSZ110

BSZ110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 20:48

Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46 Mam 189 cm wzrostu i z tyłu w A6 nie siedze swobodnie, więcej miejsca mam w Superbie ;) Chyba, ze trafiłem na mini wersje A6 :P ;)

#297 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 20:52

Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46 No to siadaj z przodu...

#298 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 20:54

Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46 No sory ale ja mam ok 175 i w a4 b5 za kierowcą mi wystarczy miejsca i siedzę swobodnie :D oczywiście chodzi mi o C5 :D

Edytowany przez damjan15, 07 kwiecień 2011 - 20:55.

#299 Share BSZ110

BSZ110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 20:57

Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46 jaro nawet i z przodu jest wąsko a to z tego powodu, ze bryła auta jest scięta. Dla niskich ludzi to nie stwarza problemu ale do niskich nie naleze wiec wybralem to auto w ktorym mi sie lepiej bedzie jezdzic ;) to jest oczywiste, ze kazdy bierze to co sie jemu podoba i pasuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#300 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 21:00

Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46 Ja mam ok. 1,83-85 i w a4 B5 też się jeszcze za kierownicą mieszczę.
@BSZ110, siedziałem u brata w a6 z 2008 czy '09 roku (czarna perła, skóra, s-line i do tego 3.0 TDI tyle że w automacie) i z tyłu był chyba nawet więcej miejsca jak w mojej a4. To wgniatanie w siedzenie- bezcenne :rolleyes:

Edytowany przez danielhaker, 07 kwiecień 2011 - 21:03.