Skocz do zawartości

Zdjęcie

Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46

355 odpowiedzi na ten temat

#201 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 08 listopad 2010 - 20:00

Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46 a w ogole teraz spojrzalem, ze masz jakis niestandardowy rozmiar tych kółek. Zwykle w A6 byly 215/55/16 lub 225/55/16. Jaka masz szerokosc felgi? jakie ET?
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46 Dzisiaj, 08:16
  •  

#202 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 08 listopad 2010 - 20:03

Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46 @pawelec dlaczego wezsza opona ma dawac wieksza przyczepnosc w glebokim sniegu?
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#203 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 08 listopad 2010 - 20:08

Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46 Jakie są konsekwencje używania węższych opon na zime?
-lepsza przyczepność w głębszym śniegu,
-mniejsze ryzyko aquaplaningu,
-dłuższa droga hamowania,
-gorsza przyczepność na zakrętach.

Cytat:
Węższa opona zimowa będzie posiadać większy nacisk jednostkowy na cm2, dzięki czemu wzrosnąć może jej przyczepność na śniegu. Z tego powodu w sportach samochodowych w przypadku opon kolcowanych, konstruuje się bardzo wąskie opony, aby kolce mocniej wbijały się w śnieg. Węższy bieżnik będzie posiadał równocześnie mniejszą powierzchnię kontaktu z podłożem, co z kolei może pogorszyć jego przyczepność na śliskich nawierzchniach.

Montaż węższych opon może spowodować, iż opona w pewnych sytuacjach i przy większej mocy silnika, o wiele szybciej będzie zrywać przyczepność. Systemy takie jak ASR, ABS itd. są ustawiane biorąc pod uwagę zalecane dla danego pojazdu ogumienie. Montaż niewłaściwych opon może sprawić, iż systemy te mogą odbierać niewłaściwe sygnały wynikające z innego zachowania się węższej opony na podłożu. Czasami zdarza się, iż ABS włącza się zbyt często w sytuacjach, w których nie hamujemy zbyt mocno lub kiedy nawierzchnia jest sucha.

#204 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 08 listopad 2010 - 20:17

Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46 kolce w sniegu nic nie daja to raz.
dwa nie nacisk jednostkowy determinuje przyczepnosc na sniegu, tylko ilosc lamelkow, ktora sie zwieksza wraz ze wzrostem powierzchni styku, moim zdaniem lepsza przyczepnosc jesli chodzi o ruszanie/hamowanie w kopnym sniego jest zdecydowanie przy szerszych oponach.
trzy dla kolcow inaczej rozklada sie zaleznosc wspolczynnika przyczepnosci od masy (posrednio nacisku jednostkowego), dlatego ich nie mieszajmy.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#205 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 08 listopad 2010 - 20:24

Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46 brzozak, nie bede z Toba dyskutowal, bo widze ze nie masz o tym pojecia ;)

jak zwykle zgrywasz 'mundrego' i nieomylnego moda :)

pozdro i bez odbioru brzozak!

#206 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 listopad 2010 - 20:29

Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46 swego czasu w domu było 2 łałdi b4 z 1,9tdi pod maska i jedna obuta byla w opony debica frigo2 195/65/15 a druga w 205/65/15 tej samej marki i ta na wezszym ogumieniu duzo lepiej radzila sobie w kopnym sniegu i błocie posniegowym,

bo jak by nie bylo to w lubelskiem w zimie to troche lepiej zawiewa niz u Ciebie @brzozak2 Dodany obrazek

#207 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 08 listopad 2010 - 20:38

Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46 A co myślicie o zmniejszeniu ciśnienia w ogumieniu do jazdy po śniegu? Coś daje?

#208 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 08 listopad 2010 - 20:46

a w ogole teraz spojrzalem, ze masz jakis niestandardowy rozmiar tych kółek. Zwykle w A6 byly 215/55/16 lub 225/55/16. Jaka masz szerokosc felgi? jakie ET?

Zdecydowanie jest 225/60R15-szerokość felgi nieznana :) -dosyć ciekawe są te felgi-oryginalne Audi pięcioszprychowe-ale na Allegro nie znalazłem takich-ciekawe ile mogą kosztować...co to jest ET ?-bo mi się ze Spielbergiem kojarzy ;)

#209 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 listopad 2010 - 20:48

Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46 nie wiem bo zawsze jezdze na cisnieniu w zimie mniejszym od normalnego o 0.3- 0.2bar

#210 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 listopad 2010 - 20:52

Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46 ET to odsadzenie środka felgi od piasty. Im bardziej ujemne tym bardziej felga odstaje od piasty, im bardziej dodatnie tym felga bardziej chowa się w nadkolu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 08 listopad 2010 - 20:54

nie wiem bo zawsze jezdze na cisnieniu w zimie mniejszym od normalnego o 0.3- 0.2bar

A dlaczego akurat mniejszym a nie np. większym?

#212 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 08 listopad 2010 - 21:05

Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46 ET to odsunięcie powierzchni przyleganie felgi w stosunku do powierzchni środka felgi. Im większe ET, tym głębiej felga wchodzi pod samochód. Szerokość i kształt felgi powinna być podana na wewnętrznym obrzeżu lub na powierzchni pomiędzy szpilkami . Lepiej sam poczytaj o kształtach i oznaczeniach
http://www.felgi-opo..._,1,121,40.html

#213 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 listopad 2010 - 21:07

Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46 @mirasek szczerze to stary tak praktykował i poszedłem w jego slady jak nie zapomne to w tym roku postaram sie troche na wyzszym cisnieniu pojezdzic

#214 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 08 listopad 2010 - 21:10

Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46 mirasek, zeby lamelki byly troszeczke bardziej elastyczne przy ciut mniejszym cisnieniu. Tak na chlopski rozum wydaje mi sie ;)

#215 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 08 listopad 2010 - 21:11

swego czasu w domu było 2 łałdi b4 z 1,9tdi pod maska i jedna obuta byla w opony debica frigo2 195/65/15 a druga w 205/65/15 tej samej marki i ta na wezszym ogumieniu duzo lepiej radzila sobie w kopnym sniegu i błocie posniegowym,

bo jak by nie bylo to w lubelskiem w zimie to troche lepiej zawiewa niz u Ciebie @brzozak2 Dodany obrazek

i co 10 mm dalo taka diametralna roznice? obie byly dokladnie w tym samym stanie?
w blocie jak najbardziej lepiej mogla sobie radzic, ale w kopnym sniegu nie wiem z jakiego powodu mialaby lepiej ciagnac.

brzozak, nie bede z Toba dyskutowal, bo widze ze nie masz o tym pojecia ;)

przedstawiam argumenty do ktorych nie umiesz sie ustosunkowac, chyba tylko dlatego wciaz mnie obrazasz...

#216 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 listopad 2010 - 21:16

Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46 @brzozak2 oba kaplety byly nowe i mniej wiecej mialy jednakowy poziom zużycia (po przejechaniu jakichs 2tys km)

#217 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 08 listopad 2010 - 21:17

Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46 Na kopnym śniegu węższa opona lepiej przenosi napęd, sprawdzone w praktyce na Podlasiu. Ten temat był zeszłej zimy już wałkowany, a figowy mod ;) tkwi przy swoim

#218 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 08 listopad 2010 - 21:21

Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46 no dobra niech bedzie, ze praktyka wie lepiej, ale potraficie powiedziec dlaczego tak sie dzieje?

ja jak odsniezalem Same na waskich kolkach do miedzyrzedzi to za daleko nie ujechalem ze spychem (a u mnie jak sami mowiliscie zimy sa nietęgie), natomiast jak zalozylem mu szerokie kapcie (zmiana o 300 mm, a nie 10) to mial sile napedowa i radzil sobie nieporownywalnie lepiej.

#219 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 listopad 2010 - 21:22

Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46 Na kopny śnieg lepsza szersza, bo się auto tak nie zapadam byle by miało dużo lamelek i rowków. Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 08 listopad 2010 - 21:24

Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46 bobek ale chlopaki-praktyki jezdza na kolcach w kopnym sniegu...